Odchudzanie - Jak schudnąć 8 kg w miesiąc bez głodówki? Dieta online

Odchudzanie – Dieta

Odchudzanie to temat bardzo popularny, ponieważ każdy z nas chce świetnie wyglądać na lato. Najpopularniejsze zagadnienie dietetyki – tak w skrócie można określić dietę mającą na celu pozbycie się tkanki tłuszczowej. Nie jest ona jednak tak prosta jak się może pozornie wydawać. Często spotyka się wyobrażenie zgodnie z którym redukcja polega na głodówce, a które oczywiście jest błędne.

Zmniejszanie bez opamiętania ilości spożywanych kalorii nie doprowadzi do zdrowej utraty tłuszczu, a jedynie wywoła problemy zdrowotne. W jaki sposób wobec tego najlepiej można poprowadzić dietę mającą na celu odchudzenie? Wiesz co jeść, żeby schudnąć? Na początek dwa słowa klucze – redukcja i dieta. Rozsądnie poprowadzona redukcja ma na celu nie tylko pozbycie się tkanki tłuszczowej, lecz również uwydatnienie mięśni. Podczas tego procesu można popełniać wiele błędów, ponieważ stanowi ono proces wieloetapowy i rozłożony w czasie. Warto jednak przeprowadzić go w sposób prawidłowy, ponieważ może on zdziałać istne cuda, szczególnie w połączeniu z aktywnością fizyczną. Czy wiesz co jeść, żeby schudnąć? Zbilansowana dieta to podstawa!

odchudzanie

Rozsądnie odchudzanie ma na celu nie tylko pozbycie się tkanki tłuszczowej, lecz również uwydatnienie mięśni.

Odchudzanie – Podstawowe informacje o diecie

Przede wszystkim dieta redukcyjna to schemat żywieniowy ukierunkowany na pozbycie się zbędnych kilogramów oraz zniwelowanie tkanki tłuszczowej. Podstawą tego typu diety jest określenie swojego zapotrzebowania kalorycznego i manipulacja własnym metabolizmem. Dzięki wyliczeniu bilansu kalorycznego zyskujemy pewność, że dostarczamy organizmowi właśnie tyle energii, ile mu potrzeba.

Systematyczne spożywanie posiłków w regularnych odstępach czasu to kolejna kluczowa kwestia w diecie redukcyjnej. Katabolizm nie może się rozwijać wobec dobrze zorganizowanego planu żywieniowego. Proces ten uważany jest za szkodliwy, jako że doprowadza do zwiększenia zawartości tłuszczu i rozpadu tkanki mięśniowej. Aby uniknąć tych konsekwencji posiłki powinny być przyjmowane co 3 – 4 godziny od czterech do aż sześciu razy dziennie (w tym ostatnim przypadku należy zmniejszyć odstępy). Jeżeli zapotrzebowanie energetyczne będzie wypełnione, a regularność spożycia zachowana, wówczas dieta wpływa pozytywnie na pobudzenie metabolizmu, ponieważ proces spalania kalorii trwał będzie nieustannie przez większość doby.

Przy dłuższych niż cztery godziny odstępach między spożywanymi posiłkami nastąpić może gwałtowny spadek glukozy we krwi, obecny przy dłuższych przerwach oraz „wilczy głód”. Wykluczone jest spożywanie dwóch bardzo obfitych posiłków dziennie. Każdy posiłek trzeba jeść wolno, przeżuwając dokładnie kęsy i koncentrując się na smaku, co nie tylko ułatwia trawienie, ale również pozwala zjeść mniej – co jest normalne wobec spożywania w wolniejszym tempie. Dopiero po upływie kwadransa od połknięcia pokarmu do mózgu dociera informacja, że zaspokojono już głód. To nie jedyny wpływ psychiki na skuteczność redukcji. Dobrze jest wybierać małe talerze, na które trzeba sobie dokładać porcje, co powoduje, iż tempo jedzenia spada i łatwiej uniknąć spożywania bardzo obfitych posiłków. Podczas gotowania należy unikać próbowania przygotowywanego pokarmu oraz dojadania resztek wbrew sobie. Od stołu powinniśmy wstawać z uczuciem lekkiego niedosytu.

Najkrótsza definicja procesu redukcji to określenie go jako walki ze zbędnymi kilogramami i nadmiarem tkanki tłuszczowej. Przez to jednym z priorytetów jest określenie ilości masy i tłuszczu, jakie powinniśmy stracić. Dobrze w tym celu jest określić typ otyłości lub nadmiaru masy ciała, z jakim się zmagamy. W łatwy sposób dzięki temu określamy, które części naszego ciała należy potraktować ze szczególnym zaangażowaniem i w celu przywrócenia ich do naturalnej formy potrzebują więcej uwagi. Zyskujemy w ten sposób pewność, że wysiłki są ukierunkowane na właściwy cel, a my nie tracimy czasu ani sił.

Odchudzanie to walka ze zbędnymi kilogramami i nadmiarem tkanki tłuszczowej.

osowane w diecie i treningach zmiany okazały się pożyteczne (lub też nie). Dzięki realnym efektom podnosi się także poziom naszej motywacji, a intensyfikacja pracy może doprowadzić do skrócenia starań w celu uzyskania lepszej sylwetki. W jaki sposób jednak sprawdzić czy te starania rzeczywiście przynoszą oczekiwane rezultaty? Kilka najprostszych sposobów sprawdzenia tego to:

 • zapisywanie wagi;
 • regularne mierzenie obwodów;
 • systematyczne wykonywanie pomiarów poziomu tkanki tłuszczowej.

Przeczytaj również: Zobacz, co stanie się, gdy będziesz się szybko odchudzać. Kliknij, aby zobaczyć.

Odchudzanie czy redukcja – dieta

Podstawowym założeniem diety redukcyjnej jest żonglowanie spożywanymi kaloriami w zależności od indywidualnego zapotrzebowania. Po określeniu niezbędnej ilości energii, jakiej potrzebuje nasz organizm, niezbędne jest obcięcie z dziennej porcji pewnej ich części. Ilość ograniczanych kalorii zależna jest od tego, jakie efekty chcemy osiągnąć, przykładowo wobec 2800 kcal spożywanych dziennie z tej sumy powinno się usunąć 100 – 200 kcal. Zbilansowana dieta na redukcję pozwoli Ci mieć kontrolę nad kaloriami.

Wyliczanie zapotrzebowania na szczęście nie stwarza większych problemów, szczególnie przy użyciu gotowych kalkulatorów kalorii dostępnych w internecie. Wielki niedosyt odczuwany po spożyciu posiłku to jasny sygnał od organizmu, że wyrzucona porcja kalorii jest zbyt wysoka. Uzupełnianie ewentualnych niedoborów jest o tyle istotnym zagadnieniem w kontekście różnic pomiędzy odchudzaniem a redukcją, że w przypadku tej drugiej odbywa się ono bez dyktowania restrykcyjnych warunków. Oczywiście trzeba przy tym zachowywać świadomość, że niektóre produkty mogą ten proces utrudnić albo wydłużyć, w największym stopniu są to artykuły spożywcze przetworzone i wysokokaloryczne. Jednocześnie słone przekąski nie stanowią przeciwwskazania o ile po ich zjedzeniu nasze zapotrzebowanie kaloryczne jest zgodne z wcześniej przyjętymi założeniami. Oczywiście można się zastanawiać czy warto dla – bądź co bądź legalnego, ale jednak – naruszenia zasad zdrowego żywienia utrudniać cały proces redukcji. Z tego też względu produkty, którymi w diecie redukcyjnej teoretycznie można uzupełniać kalorie, ale lepiej wyeliminować je z diety ze względu na ich wpływ na organizm to:

 • gazowane i słodkie napoje;
 • fast – foody;
 • słone przekąski;
 • słodycze.

Odchudzanie tymczasem opiera się w głównej mierze na zmianie nawyków żywieniowych. Ten proces dotyczy często osób o bardzo niskim poziomie żywieniowej samoświadomości. W trakcie klasycznego odchudzania powinno się całkowicie zmienić swój dotychczasowy jadłospis oraz dołączyć do swojego życia do tej pory w nim nieobecną aktywność fizyczną. Najczęściej proces ten stosowany jest przez osoby, które borykają się z otyłością lub nadwagą.

Najważniejszą cechą wspólną obu tych procesów – rzecz jasna poza nastawieniem na pozbycie się tkanki tłuszczowej i zmniejszenie masy ciała – jest fakt, iż nie można opierać ich na głodzeniu się. Za sprawą głodu zwiększa się katabolizm, a to prowadzi do mnóstwa niekorzystnych procesów w naszym organizmie, takich jak spadek masy mięśniowej i spowolnienie metabolizmu – najważniejsze są systematyka i odpowiednie produkty w diecie.

Przeczytaj również: Dlaczego ananas pomaga w odchudzaniu? Kliknij, aby dowiedzieć się więcej. 

Odchudzanie – dieta – zasady

Jak każda dieta, również redukcja posiada kilka zasad, których podczas jej stosowania powinno się przestrzegać w celu zwiększenia jej efektów. Dzięki ich zastosowaniu nasze ciało lepiej zareaguje na sam proces tracenia tkanki tłuszczowej, a dieta na redukcję zadziała skuteczniej.

Odchudzanie – przygotowanie organizmu do diety

Oczyszczenie organizmu zawsze powinno być pierwszym etapem odchudzania. Można dokonać tego poprzez wprowadzenie co 3 – 4 dni przez pierwsze dwa tygodnie dni „płynnych”. Jak nazwa wskazuje polegają one na spożywaniu w nie jedynie napojów, świeżo przyrządzonych soków i zup. Dzięki temu żołądek w pewnym stopniu się obkurcza, natomiast organizm oddaje zapas wody. Nie jest to jednak jeszcze właściwe odchudzanie, a dopiero wprowadzenie do niego. Błąd wielu osób polega na tym, iż poprzestają na tym pierwszym etapie.

W kolejnym etapie, czyli 10 – 12 dni po rozpoczęciu odchudzania tkanka tłuszczowa zaczyna się zmniejszać, zaś bilans wodny wyrównuje się. Nie należy się przejmować w przypadku niezaobserwowania spadku masy w kolejnym tygodniu. Nie oznacza to bowiem, że proces chudnięcia nie następuje, ale że zmienia się skład ciała – jest w nim więcej wody, a mniej tłuszczu.

Zachowanie cierpliwości

Bardzo częsty błąd polega na oczekiwaniu natychmiastowych widocznych efektów redukcji. Tymczasem, jak już wspominaliśmy, utrata masy tłuszczowej to proces wieloetapowy i bardzo złożony. Celem jest schudnięcie na stałe, a nie bardzo szybka utrata wielu kilogramów. Ze zdrowotnego punktu widzenia najkorzystniejsze jest tracenie w ciągu tygodnia od pół kilograma do kilograma masy ciała. W celu schudnięcia dziesięciu kilogramów potrzeba zatem aż około trzech miesięcy! To nie wszystko, ponieważ drugi równie długi okres poświęcić należy na wychodzenie z diety.

Zbilansowana dieta redukcyjna

Kluczowe pytanie brzmi następująco – co jeść na redukcji? Bilans energetyczny w przypadku diety redukcyjnej stanowi sprawę absolutnie kluczową. Kontrola wagi oraz prawidłowe dostarczanie niezbędnej ilości składników odżywczych są możliwe właśnie dzięki liczeniu kalorii. Ponadto jest to bardzo wygodne w planowaniu codziennych posiłków i stanowi dużą oszczędność czasu. Zachowywanie proporcji pozwala na utrzymanie systematyczności kluczowej w procesie redukcji. Nie wiesz, co jeść na redukcji? Zapotrzebowanie kaloryczne jest sprawą indywidualną i z tego też względu jego limity należy skonsultować ze specjalistami takimi jak dietetyk albo trener personalny.

Wiesz, jak wygląda przykładowa dieta redukcyjna? Różnorodne produkty to kolejny podstawowy element zdrowego jadłospisu. Muszą się w nim znajdować nie tylko owoce i warzywa, ale wszystkie źródła makroskładników: stanowiących podstawę zapotrzebowania kalorycznego węglowodanów, tłuszczów i białka. W uzupełnianiu protein najlepiej sprawdzają się mięsa, zarówno białe – drobiowe – jak i czerwone, będące idealnym źródłem żelaza. Białko jest niezwykle istotne, ponieważ w procesie odchudzania nie możemy dopuścić do czerpania przez organizm spalania komórek mięśni w celu uzyskania energii. Z tego powodu należy dostarczać podczas redukcji dużo protein, najlepiej jeden gram na każdy kilogram masy ciała. Idealne proporcje to 55% kalorii z węglowodanów (ich najlepszym źródłem są produkty pełnoziarniste: rośliny strączkowe, warzywa, makarony, kasze, ryż brązowy i pełnoziarniste pieczywo), 15% z białka i 30% z tłuszczu. Wiele osób uważa, że przykładowa dieta redukcyjna jest nudna – to błąd!

Poza makroskładnikami nie można zapominać również o mikroskładnikach. Nie tylko trzy główne składniki pokarmowe, ale także witaminy oraz pierwiastki mają ogromne znaczenie dla funkcjonowania ludzkiego organizmu. Prawidłowe funkcjonowanie metabolizmu oraz innych przemian jest możliwe właśnie dzięki ich dostarczaniu. Mikroskładniki odpowiadają również za:

 • zwiększanie wytrzymałości organizmu;
 • warunkowanie odpowiedniego poziomu odporności;
 • zapobieganie rozwojowi chorób.

Niedobory mikroelementów same w sobie stanowią bardzo duże zagrożenie dla zdrowia, w związku z czym profilaktycznie należy zapobiegać takiej sytuacji i dbać o ich odpowiednią podaż w diecie.

Ograniczenie kalorii

To pozornie rzecz najbardziej oczywista jak tylko może być – chcąc uzyskać odpowiednie efekty diety redukcyjnej trzeba ograniczyć ilość spożywanych kalorii. Nie można jednak mylić tego z głodówką! Zmniejszenie wartości kalorycznej posiłków polega na doprowadzeniu do sytuacji, w której spala się ich więcej niż zjada. Zapotrzebowanie zależy od wielu czynników:

 • wieku;
 • aktywności fizycznej;
 • rodzaju wykonywanej pracy;
 • tempa spalania i przekształcania pokarmu w energię.

Nigdy nie można zbyt drastycznie ograniczać ilości jedzonych kalorii! Zbyt mała podaż kalorii szkodzi spalaniu tłuszczu, ponieważ prowadzi do spowolnienia procesów metabolicznych, gdyż organizm stara się zaoszczędzić energię. Dodatkowo doprowadza to do spalania mięśni, ponieważ organizm zaczyna wykorzystywać również białko w roli źródła energii. Do utrzymania funkcji życiowych niezbędne jest 23 kcal na każdy kilogram masy ciała. Do tego należy doliczyć energię niezbędną do psychicznej i fizycznej aktywności. Najczęściej zapotrzebowanie mężczyzn oscyluje w granicach 2200 – 3200 kcal, natomiast u kobiet jest to 1800 – 2400 kcal. Różnice w największym stopniu zależne są od stopnia aktywności fizycznej.

Przeczytaj również: Jesz mniej i nie chudniesz? Poznaj 9 przyczyn, przez które odchudzanie staje się niemożliwe. Kliknij, aby poznać przyczyny.

Odchudzanie – aktywność fizyczna

Podstawę redukcji stanowi dieta, ale bardzo trudno ją przeprowadzić bez odpowiedniej ilości aktywności fizycznej w życiu codziennym. Jeżeli do komórek nie dotrze odpowiednia ilość tlenu organizm nie będzie przetwarzał dostarczanych mu składników odpowiednio szybko, a im więcej go otrzymuje, tym szybciej przeprowadzane jest spalanie. Regularny ruch nie tylko przyspiesza spalanie kalorii, ale też pozytywnie wpływa na samopoczucie. Za aktywność fizyczną posłużyć może jakikolwiek jej rodzaj: treningi na siłowni, aerobik, pływanie, jazda na rowerze, bieganie, gry zespołowe.

Wychodzenie z diety

To powolny proces, który nie ustępuje wagą wprowadzaniu do diety. Nie jest trudno w kilka tygodni stracić określoną ilość kilogramów, prawdziwe wyzwania stanowi utrzymanie niższej wagi już po jej zakończeniu. Na czym to polega? Na stopniowym zwiększaniu podaży kalorii w codziennej diecie. Przez pierwsze dwa – trzy tygodnie należy zwiększać kaloryczność posiłków o 100 kcal. W sumie przez trzy miesiące od zakończenia właściwej diety należy o 300 kcal mniej od indywidualnej normy dziennej.

Szejk pozwala na łatwe przyjmowanie składników odżywczych.

 

Odchudzanie i redukcja – Podstawy żywienia

Same proporcje składników odżywczych to nie wszystko, bardzo ważne są także ich źródła w diecie. Wspominaliśmy już o tym, że węglowodany należy czerpać z produktów pełnoziarnistych o niskim indeksie glikemicznym. Dobrym źródłem białka poza mięsem są również produkty mleczne, np. sery twarogowe, a także ryby i jaja. Te ostatnie są idealnym posiłkiem podczas diety redukcyjnej nie tylko przez wysoką zawartość protein, lecz także dzięki wysokiej zawartości tłuszczów. W przypadku tych ostatnich nie bez znaczenia jest pamięć, aby były to przede wszystkim związki jednonienasycone. Powinno się wobec tego ograniczyć tłuszcze pochodzenia zwierzęcego, a idealne źródła lipidów stanowią:

 • oliwa z oliwek;
 • olej rzepakowy;
 • orzechy;
 • nasiona dyni i słonecznika.

Idealnym uzupełnieniem diety redukcyjnej rzecz jasna jest spożywanie odpowiedniej ilości warzyw. Posiadają one bardzo niewielkie ilości kalorii, a to nie jedyna ich zaleta, ponieważ stanowią znakomite źródło błonnika, mikroskładników i związków witaminowych. Dzięki nim swobodnie można także zaspokajać głód w formie przekąsek, nie trzeba się ograniczać w ich spożywaniu.

Dieta redukcyjna jest bardzo prosta i wystarczy stosować się do kilku zasad. Nie wolno pod żadnym pozorem mylić jej z głodówką, ale też należy zachowywać pewien rygor. W gruncie rzeczy opiera się on jednak na stosowaniu po prostu zasad zdrowego odżywiania w codziennej diecie z zastrzeżeniem, że ograniczone zostaje spożycie kalorii. Nie jest to proces długotrwały, ale ważna jest pamięć o wprowadzeniu się w niego i wychodzeniu z redukcji, bez którego łatwo o efekt jojo. Dorzucenie aktywności fizycznej praktycznie gwarantuje powodzenie tej diety, a chyba każdy zgodzi się, że czasem warto pozbyć się kilku kilogramów.

Nie wiesz, jak ułożyć sobie dietę, która nie tylko odchudza, ale również może pomóc na liczne problemy ze zdrowiem?

PROMOCJA: Zamawiając dziś otrzymasz do diety za darmo encyklopedię zdrowia, która ma 600 stron, książkę ze zdrowymi słodyczami, po których sięganie nie grozi przybraniem na wadze. Możesz stosować je w czasie mojej diety! A także trzecią książkę o regeneracji jelit!

Nazywam się Artur Topolski. Z wykształcenia jestem dyplomowanym Specjalistą Żywienia jednym z najpopularniejszych w Polsce. Obecnie pomogłem ponad 30 000 pacjentom. Wywiady ze mną możesz znaleźć na takich stronach jak wizaz.pl (kliknij tutaj, aby przeczytać wywiad), czy na stronie internetowej medialnej, znanej z telewizji Małgorzaty Ohme (kliknij tutaj, aby przeczytać wywiad ze mną).

Od wielu lat interesuje się zdrowiem, ochroną zdrowia, odchudzaniem, a także wsparciem leczenia chorób dietozależnych. Moje pasje zbiegają się z życiem zawodowym, co sprawia mi ogromną przyjemność z pracy.

Teraz chciałbym Cię zapoznać z kilkoma metamorfozami moich klientów, a następnie w dalszej części artykułu opowiem Ci, jak układam diety, czym się charakteryzują oraz odpowiem na pytanie dlaczego są one tak skuteczne.

Metamorfoza Justyny

Pacjentka jest chora na dwie choroby, które znacznie utrudniają proces odchudzania, a mianowicie cierpi na hashimoto oraz zespół policystycznych jajników. Jej metamorfozę przedstawiam poniżej wraz z wiadomością mailową. Za pomocą mojej diety udało nam się uzyskać zadowalający efekt dla pacjentki, czyli 13 kilogramów mniej w 3 miesiące.

dieta odchudzająca

Opinia Justyny: “Chciałabym podziękować za plany żywieniowe, które mi Pan skomponował. Dzięki Panu, udało mi się schudnąć w ciągu 3 miesięcy 13 kg przy niedoczynności tarczycy, Hashimoto i zespole policystycznych jajników. Jestem bardzo wdzięczna!”

Metamorfoza Krzysztofa

Na początek chciałem przedstawić Ci mojego klienta, który nie posiadał żadnych chorób utrudniających odchudzanie (głównie problemy z hormonami utrudniają odchudzanie). Dlatego też wystarczyło tylko 30 dni na zrzucenie 11 kg. Są to diety najprostsze, które dają rewelacyjne efekty w miesiąc góra dwa miesiące. Co najważniejsze, aby uzyskać taki efekt wystarczy przestrzegać diety tylko w 70-80%.

Opinia Krzysztofa o mojej diecie:Dziękuję za dietę, od Pana się zaczęło, po miesiącu stosowania diety zrzuciłem 11 kg nie wiem jakim cudem. Wcześniej stosowałem inne diety i niestety nie przynosiły żadnego efektu. Później do diety włączyłem również treningi i tak do dziś schudłem w sumie 22 kg.

Metamorfoza Aleksandry

Mało specjalistów żywienia podejmuje się wykonania diety, przy chorobach, które utrudniają odchudzanie. U mnie możesz liczyć na pełne wsparcie i niekończące się korekty diety jeśli okaże się ona nieskuteczna (bez dopłaty). Aleksandra ma chorobę, która znacznie utrudnia odchudzanie, a mianowicie ma zespół policystycznych jajników. W takim przypadku wykonałem dietę o odpowiedniej ilości kalorycznej dla pacjentki, najważniejsze aspekty diety kryły się w odpowiednim doborze indeksu glikemicznego spożywanego pokarmu oraz prawidłowemu doborze ilości węglowodanów, białek i tłuszczy. Rezultat z naszej współpracy zamieszczam poniżej.

Opinia Aleksandry: “Jestem od 2 miesięcy na pana diecie, schudłam około 3 kg, może nie jest to spektakularny wynik, jednak mój organizm zawsze był bardzo oporny na jakiekolwiek zmiany. Uważam jednak, że znacznie lepsza zmiana widoczna jest w obwodach ciała, łącznie około 20 cm oraz w samym wyglądzie. Przede wszystkim czuję się zdecydowanie lepiej w swoim ciele pomimo PCOS udało się zrzucić na razie te kilka kilogramów ale nie poddaję się i będę walczyć o więcej. Chętnie podzielę się swoją metamorfozą jeżeli ma to być motywacja dla osób które jeszcze się zastanawiają.”

Dlaczego moje diety są skuteczne?

Nie bawię się w eksperymentalne diety, których teraz jest pełno w internecie. Moje diety na odchudzanie wykonuję zgodnie z informacjami, które możemy znaleźć w najnowszych badaniach naukowych.

Jedno z nowszych badań naukowych o skuteczności diet zostało opracowane przez grupę 16 naukowców. W skład tej grupy można było odnaleźć między innymi: Frank M. Sacks, George A. Bray, Vincent J. Carey, czy C. Pallister. Badanie to zostało wykonane w 2009 roku przez Departament Żywienia Harvard School w Bostonie (USA). W badaniu tym wzięło udział 811 pacjentów z nadwagą. Każdy z nich otrzymał ułożoną pod siebie dietę, która była różna dla każdego z pacjentów, ponieważ była ona dobierana na podstawie wieku, wzrostu, wagi oraz aktywności fizycznej. Badanie udowodniło, że najlepsze efekty dają diety, które mają odpowiednią wartość energetyczną dla konkretnej osoby. Oryginalna dokumentacja z tego badania w języku angielskim znajduje się w kliknij tutaj.

W mojej praktyce Specjalisty Żywienia odpowiedni dobór kaloryczności, węglowodanów, białek, tłuszczy i pozostałych składników odżywczych pozwala na osiągnięcie spadku wagi nawet o 5 kg w 2 tygodnie, chociaż najczęściej jest to około 1-2 kg w 7 dni.

Inne bardzo ważne badanie zostało przeprowadzone przez wydział żywienia Uniwersytetu w Kopenhadze. Badanie to zostało wykonane pod okiem następujących naukowców Arne Astrup oraz Madsa F. Hjortha. W badaniu tym wzięło udział 300 pacjentów, którzy byli poddani specjalistycznej diecie przez 6 miesięcy. Udowodniono, że w zależności od metabolizmu glukozy należy stosować dietę o odpowiedniej ilości węglowodanów i tłuszczy. Tylko takie działanie znacznie szybciej i skuteczniej odchudza niż tradycyjne diety. Oryginalną dokumentację z tego badania znajdziesz w kliknij tutaj.

Zgodnie z powyższym wiadome jest, że przez Internet nie zawsze można idealnie dopasować dietę, ponieważ mało kto zna swój metabolizm glukozy. Dlatego też jeśli kupisz u mnie dietę i okaże się ona nieskuteczna to za darmo wykonam inną, aż do momentu osiągnięcia zamierzonego rezultatu.

Zamawiając moją dietę otrzymasz również TRZY elektroniczne książki GRATIS!

Pierwsza książka

Wraz z dietą otrzymasz w prezencie elektroniczną książkę. W sklepie kosztuje ona 50 zł, ale wraz z dietą dam Ci ją za darmo. Obecnie jest ona bestsellerem w moim sklepie! Dowiesz się z niej jak za pomocą domowych metod możesz wspomóc swój organizm w walce z takimi przypadłościami jak:

 • hashimoto;
 • niedoczynność tarczycy;
 • nadczynność tarczycy;
 • zaparcia;
 • grzybica w tym Candida;
 • wzdęcia;
 • biegunka;
 • alergia;
 • cukrzyca;
 • ból stawów;
 • żylaki;
 • nadciśnienie;
 • trądzik;
 • depresja.

A ponadto znajdziesz również taki informacje jak:

 1. Regeneracja włosów, skóry i paznokci.
 2. Poznasz naturalne sposoby na trądzik.
 3. Dowiesz się, co jeść, aby poprawić koncentrację oraz zapamiętywanie.

Druga książka

Pomysły na pyszne i zdrowe dania od dietetyka – dlaczego mój e-book jest właśnie dla Ciebie?

Masz dość swojej nudnej diety? Chcesz ją urozmaicić? Nie wiesz jak odzyskać zdrowie i zrzucić zbędne kilogramy? Brakuje Ci słodkości i pysznych deserów? Nie możesz wytrzymać kilku minut nie myśląc o jedzeniu? Standardowa dieta reedukacyjna odstrasza Cię monotonnością? Jeśli przynajmniej na jedno z pytań odpowiedziałeś twierdząco, mam dla Ciebie idealne rozwiązanie – to znakomity e-book mojego autorstwa, który zawiera kilkanaście pomysłów na przepyszne i zdrowe słodycze, które przygotujesz zaledwie w kilka chwil.

Od lat walczę z mitem, który mówi, że zdrowa dieta odchudzająca jest niesmaczna i nudna. Smak, zapach i wartości odżywcze to kwestia odpowiedniego przygotowania i doboru składników. Jeśli zamówisz mój poradnik w postaci e-booka, udowodnię Ci, że możesz poprawić zdrowe i wygląd bez wyrzeczeń i głodu, odżywiając się smacznie i nawet nie rezygnując ze słodkości.

Co znajdziesz w moim e-booku ze zdrowymi słodyczami?

Budyniowe naleśniki z ksylitolem, brownie na bazie kakao czy sernik czekoladowy wcale nie muszą być niezgodne z Twoją dietą odchudzającą. Te i inne przykłady zdrowych dań zaprezentuję Ci w moim e-booku i udowodnię, że moje zdrowe słodycze wcale nie muszą być niezgodne z Twoją dietą odchudzającą. 

Mój poradnik to najlepszy dowód na to, że podczas odchudzania nie musisz rezygnować z chwil przyjemności i pysznego jedzenia. Wszystko jest kwestią odpowiednich zamienników i przygotowania posiłków. Z mojego e-booka dowiesz się jak to zrobić. Prezentuję Ci kilkanaście pomysłów na zdrowe dania (śniadania, desery i inne słodkości), wraz ze sposobami ich przygotowania, potrzebnymi składnikami oraz wartościami odżywczymi, a także zdjęciami. Zapomnij o nudnej diecie! Urozmaić ją zdrowymi słodyczami, po których na pewno nie przytyjesz!

Pomysły na pyszne i zdrowe dania od profesjonalnego dietetyka

Jestem Artur Topolski i od lat zajmuję się doradztwem w zakresie diet i zdrowego żywienia. Pomogłem już tysiącom zadowolonych Pacjentów, którzy korzystają z moich porad i gotowych diet. Dziś prezentuję Ci moje pomysły ciekawych, smacznych, zdrowych słodyczy, po których nie przytyjesz. To świetne zamienniki dla monotonnych dań, których pełno w standardowych dietach na odchudzanie. Czas pokazać, że można odchudzać się bez wyrzeczeń i ze słodkim smakiem. 

Trzecia książka

Wraz z dietą otrzymasz w prezencie książkę oraz poradnik o swojej dolegliwości (dolegliwości są do wyboru w formularzu do diety, pod koniec tej strony). W sklepie kosztuje ona 24 zł, ale wraz z dietą dam Ci ją za darmo. Obecnie jest ona bestsellerem w moim sklepie! Dowiesz się z niej, co robić, aby zregenerować swoje jelita, a także poznasz metody na odchudzanie. W dzisiejszych czasach, aż 80% ludzi ma problemy z jelitami, które objawiają się nadwagą, wzdęciami, zaparciami, utratą energii, grzybicą, słabą odpornością, czy problemami z trawieniem. W książce znajdziesz wszystkie domowe metody, za pomocą których zregenerujesz swoje jelita. Natomiast poradnik jest o Twojej dolegliwości, która wybierzesz w formularzu zgłoszeniowym do diety, czyli hashimoto, niedoczynność tarczycy, zaparcia, biegunka, miażdżyca, czy cholesterol.

Poza odchudzaniem układam diety na poniższe choroby

Dlatego też moje diety nie tylko odchudzają, ale również pomagają złagodzić wiele dolegliwości takich jak:

 • hashimoto;
 • zaparcia;
 • wzdęcia;
 • nieżyt żołądka;
 • nadciśnienie tętnicze;
 • osteoporoza;
 • miażdżyca;
 • cukrzyca typu 2;
 • insulinooporność;
 • niedoczynność i nadczynność tarczycy.

Co jeszcze musisz wiedzieć o mojej diecie?

Korzystając z moich usług otrzymujesz gotowy plan żywienia, dostosowany do Twojego organizmu i trybu życia – zbilansowaną dietę i listę posiłków (wraz z przepisem wykonania), które bez problemu przygotujesz w domowym zaciszu.

Ponadto jadłospis składa się z produktów ogólnodostępnych, których cena jest niska. Dlatego też nie będziecie musieli wiele wydawać na produkty do swojej diety. Dzięki informacją, które podajecie mi w formularzu na końcu tej strony tworzę dla Was indywidualną dietę uwzględniającą dolegliwości, alergie pokarmowe oraz tryb życia.

Moja dieta dla Ciebie to przede wszystkim:

 • dania, które przygotujesz w nie więcej niż 5 – 20 minut;
 • tanie i łatwo dostępne składniki/produkty;
 • plan żywieniowy, który stosuje się przez jeden miesiąc – składa się on z 28 lub 35 przepisów (w zależności od tego ile posiłków dziennie wybierzesz);
 • szczegółowy opis wykonania każdego posiłku wraz ze składnikami odżywczymi;
 • możliwość wyboru diety na odchudzanie, utrzymanie wagi, przybranie na masie oraz dolegliwości, na które może pomóc dieta;
 • stały kontakt ze mną.

Skorzystaj już teraz!

TERAZ TYLKO 80 ZŁ!
Zachęcam Cię do wypełniania formularza i skorzystania z mojej oferty już teraz. W nowej promocyjnej cenie 80 zł (przecena ze 100 zł) dostaniesz dietę, którą stosuje się jeden miesiąc. Pozwoli Ci ona schudnąć do 1,5 kg tygodniowo, co w skali miesiąca daje około 5-6 kg. Wraz z dietą otrzymasz w prezencie aż trzy moje książki.
Po wypełnieniu poniższego formularza i opłaceniu zamówienia otrzymasz na maila profesjonalną dietę mojego autorstwa w ciągu maksymalnie 4 dni roboczych. 

Opinie moich klientów o diecie

Świetna dieta,serdecznie polecam.Schudłam 7 kg.w niecałe 4 tygodnie przy niedoczynności tarczycy.Lepsza przemiana materi.Czuje się dużo lepiej,lżej,mam więcej energii.Zaczynam treningi.
DZIĘKUJE😁

Agnieszka Nadstawna

super dieta dziękuję Panie Arturze 6 dni jestem na diecie 3kg mniej pozdrawiam

Jolanta Jaworska

W ciągu dziesięciu dni schudłam 4 kg. Czuję się świetnie i zamawiam następna dietę.

Danuta Burzyńska

Dziekuje panie Arturze stosuje pana diete dopiero tydzien dostrzegam małe efekty diety a przedewszystkim jest smaczna i lekko dla mnie strawna mysle że z każdym tygodniem bedzie mnie mniej

Renata Kuboszek

jestem bardzo zadowolona, 4,5 kg mniej, dziekuje

krystyna krech

Świetna dieta naprawdę można schudnąć

Beata Guzik

Jestem 7 dzień na diecie 2,5 kg mniej, działa!!!

Maria Jernajczyk

Jestem zadowolona

Sylwia Mroczek

Wspaniała, polecam

Plewczynska Elżbieta

Witam dietę stosuje od tygodnia rezultaty zadziwiające dania bardzo smaczne nigdy nie przypuszczałam, że jestem zdolna wykonać takie wykwintne potrawy , nie czuję głodu, nie jem słodyczy, schudłam 3 kg , bardzo dziękuję panie Arturze to więcej niż dieta cud, dania bardzo duże czasami nie jestem w stanie zjeść wszystkiego.Polecam musicie sami się przekonać

Ela Moskalczyk

Dieta super! W ciągu 4 tygodni 4 kg.mniej. Posiłki szybkie do przygotowania,smaczne i przede wszystkim z dostępnych polskich produktów!Polecam!

Elżbieta

Na diecie jestem niecałe 2 tygodnie, początki Hashimoto, niedoczynność tarczycy, w tym czasie zauważyłam spadek wagi o 1.7 kg. Powie ktoś- nie dużo,ale ja stosując inna dietę,spadłam tyle w ciągu kilku miesięcy. A mój organizm jest mega oporny. Posiłki (może poza jaglana z kurkuma i curry😝) bardzo smaczne i szybkie w przygotowaniu. Dziękuję i myślę że po 4 tygodniach, zgłoszę się po kolejne wytyczne:)

Dagmara Kulig

Polecam , działa .

Maria Zych

Jestem na diecie 4 tydzień . Moja waga spadła o 6,7 kg. Zamierzam kontynuować dalej by odnieść zamierzony cel. Smaczne i pożywne jedzenie .

Barbara Kukla

Dieta jest racjonalna

Kornelia furgala

Panie Arturze,

w tydzień czasu schudłam 4kg jedząc smacznie i niedrogo!

Marta Morawska

Polecam dietę p. Artura . Jestem od 4 tyg i jest 5 kg mniej. Nie chodzę glodna a posilki są smaczne.

Anna Wilk

Dzięki diecie Artura-udało mi się schudnąć 13kg w 3 miesiące.Mam niedoczynność i hashimoto,do tego refluks żołądka.Sama nie wierzyłam,że to możliwe dopóki sama nie spróbowałam.Polecam!!!

Justyna Petek

Dzięki diecie Pana Artura,schudłem 3.9 kg,stosuję dopiero 3 tydzień.Jestem mega zadowolony.Polecam !!!!!!

Rafał N.

Polecam schudlam 10 kg w 3 miesiace obecnie mam dietę podtrzymującą wagę i również działa.
Pozdrawiam

Edyta Wasilewska

dopiero zaczynam ale juz czuje roznice;)

Dominika Mazur

Jest dokładnie opisana, dużo informacji ogólnie bardzo podoba mi się

IWONA Skawina

Jestem na diecie od Pana Artura od miesiąca. Oprócz spadku wagi o 6,5 kg pozbyłam się bóli wątroby i żołądka oraz uczucia wzdęcia. Bardzo dziękuję i na pewno skorzystam z propozycji diety na kolejny miesiąc 🙂

Basia

bardzo dobra

Iwona Rutka

Jestem bardzo zadowolona z efektów diety. Po pięciu tygodniach jest mnie mniej o 7 kilogramów. Jedzenie jest smaczne i nie ma problemu z dostępnością produktów. Pozdrawiam wszystkich odchudzających się u Pana Artura. Dziękuję Panie Arturze. 😉

Sylwia Twardowska

Bylam 3 tygodnie na diecie z powodu niedoczynność tarczycy schudłam 5kg jestem wdzięczna Panu Arturowi

Jadwiga Olesinska

Jestem na diecie Pana Artura miesiąc. Ubyło mnie 4,7 kg. Jestem bardzo zadowolona z tego wyniku i nadal będę stosowała się do zaleceń, aż dojdę do swojej wagi. Polecam każdemu, w końcu trafiłam na specjalistę i dietę która faktycznie działa.

Sylwia Majchrzak

Dieta smaczna,prosta w przygotowaniu. I co najważniejsze dająca rezultaty -5kg w ciągu miesiąca. Wow.
Dziękuję 😃

Anna Lecyk

Ja dopiero 4-ty dzień…. Na początku było mi zimno i czułam głód (stare nawyki podjadania między posiłkami baaardzo dawały o sobie znać, ale nie poddałam się). Dziś na wadze -2,9kg! Czuję też zdecydowany wzrost energii i pozytywnego myślenia:) Przepisy proste i szybkie do wykonania, produkty tanie i ogólnodostępne. Polecam spróbować!

Basia M.

Super dieta. Składniki ogólnodostępne w sklepach i niedrogie. Wszystko dokładnie opisane jak przygotowywać posiłki. Stosuje trzeci tydzień i trzy i pół kg mniej. Z 73 kg na 69,5 kg. Niedługo będę wykupować drugą. Naprawdę polecam 🙂

Iga Pietruczuk

Mam hashimoto i problemy gastryczne, dietę stosuję od 8 miesięcy i cały ten czas czuje się bardzo dobrze . Potrawy są smaczne i szybkie do wykonania. Dzięki diecie zaczęłam prawidłowo funkcjonować, Dziękuję.

Danuta kluk

Mija miesiąc i 5 kilo mniej ,super !!

Tomasz Łatkowski

W ciągu miesiąca schudłam 6 kilo. Zaczęłam drugi zestaw. Polecam taką dietę. Pozdrawiam Pana.

Krystyna Ilska

Dieta smaczna, posiłki przygotowuje się szybko i z prostych składników. Na diecie Pana Artura nie odczuwa się głodu. Schudłam w 5 tygodni 4 kg. Teraz przechodzę do drugiej diety. Polecam

Monika Kupczak

Jest naprawdę bardzo dobra w ciągu dwóch tygodni 2 kilo mniej, działa. Pozdrawiam

Urszula Szakiel

Kończę 1dietę czuje się o wiele lepiej i dlatego wykupuje następna w 1miesiąc 4kg ale najważniejsze że nie czuje się ociezala nie boli brzuch mam więcej energii dziękuję pozdrawiam

Małgorzata Holos

Rowniez bardzo polecam! 11kg w miesiac , a bylo to 4 miesiace temu, po miesiącu doszly cwiczenia i dalsze zdrowe odżywianie i tym o to sposobem jest mnie 20 kg mniej 🙂

Krzysztof

Jestem bardzo zadowolona ,schudłam 9 kilo w ciągu 28 dni. Mam niedoczynność tarczycy . Cukrzyca już mi nie zagraża . Ogólnie bardzo dobrze się czuje . Posiłki są smaczne . Trenuje regularnie na orbiterku i rowerku stacjonarnym . Polecam wszystkim odchudzanie z Panem Arturem . Pozdrawiam serdecznie 😀😀💪💪

Agnieszka Muc

super dieta, pyszne posilki, szybkie w przygotowaniu

Paula Tara

Mam hashimoto, ale odkąd stosuję dietę Pana Artura schudłam 7 kg w 5 tygodni, czuje się znacznie lepiej, mam więcej energii. Polecam!

Katarzyna Mrugała

Najwspanialsza Dieta. Moja rodzina i znajomi nie wierzyli, że to tylko dzięki Diecie Pana Artura. Po dwóch zestawach Diety 15,900 kg mniej. Dzisiaj Rozumiem moje ciało, czuje sie wspaniale. Dziekuje panie Arturze

Daniela Królikowska

Dieta super mam hosimoto i problemy kardiologiczne dieta 9dzien i 1.5kg mniej😁😃😄 schodzę z 64 kg na 59kg i dla samopoczucia lepszego. Dieta rewelacja samopoczucie rowniez zero opuchniec nawet przed co miesięcznym problemem brzuch nie wygląda jak balon tylko plaski😁😄😙😆 napewno bede brac nastepny zestaw😁😀

Monika

Jestem super zadowolona. Narazie stosuje ją dopiero 4 dni ale już 1.4kg mniej. Przepisy łatwe i smaczne. Obiadki gotuję dla całej rodzinki.

Ula

Dieta super. Jestem najedzona a chudne. Porcje dla mnie za duże. Pożywienie bardzo urozmaicone i bardzo smaczne. Często z mojej porcji korzysta mój mąż i też mu smakuje. Dziękuję.

Janek Miroslawa

W maju br stwierdzono u mnie Hashimoto i niedoczynność tarczycy. W ostatnich latach przytyłam 20 kg i bardzo źle się z tym czułam. Lekarz endokrynolog stwierdził, że przy tym schorzeniu nie mam szans na schudnięcie – nie pomogą żadne diety. A jednak Panie Arturze – jest Pan cudotwórcą – przez tydzień stosowania diety Pana Artura schudłam już 1,5 kg. Dieta jest bardzo smaczna i urozmaicona. Poleciłam Pana koleżance, która chce schudnąć. Ja na pewno wykupię drugą. Bardzo dziękuję Panie Arturze. Pozdrawiam serdecznie POLECAM diety Pana Artura.

Jadwiga Perlińska

Polecam. Działa!

Agata

Jestem na diecie p.Artura 5 tygodni schudłam 6 kg .Jedzenie smaczne .Zamawiam drugi zestaw.Polecam i dziękuję p.Arturze

Anna Smul

Witam
jestem 8 dzień na diecie i schudłam 2,5 kg:) super

Agnieszka Podlecka

Dieta super, niedroga, smaczna, polecam, ja schudłam już 12 kg w ciągu 1 m-c.

Barbara Kędzior

Bardzo dziękuję. To oczywiście moja setna dieta, ale pierwsza, na której nie jestem głodna. Mało, wręcz pękam od ilości jedzonka. Potrawy szybkie w przygotowaniu, tanie, przepyszne. Po tygodniu 2 kg mniej.

Jeszcze raz dziękuję i za chwilę zamawiam kolejny pakiet.

Monika Frątczak

Dieta smaczna ,smaki dzieciństwa.

Alina Przystał

Rewelacja

Basia

Na początku dużo problemów jelitowych. Wykupiłam druga dietę, wyniki zdrowotne typu nadciśnienie, cholesterol rewelacja, spadek wagi ok 5 kg.

Krystyna Grochowska

Wszystko co tu jest napisane jest absolutną prawdą . Jest to najlepsza dieta odchudzająca oparta na zdrowym jedzeniu nie suplementowana , która pozwala osiągnąć szybkie efekty spadku wagi . Ogromną zaletą tej diety jest niska cena i dbałość o klienta . Spadek wagi w ciągu 1,5 tygodnia 2kg mniej 😀cudownie się czuje i najważniejsze nie jestem głodna i nie szukam słodkiego a dlaczego? bo w tej diecie jest wszystko zdrowe włącznie z cukrem zawartym w owocach których tu nie brakuje .

Lucyna Marszakek

Twoja dieta jest świetna! Stosowałam 3 miesiąca i schudłam 16 kg 🙂
Dzięki Artur i pozdrawiam

Magda Merska

Polecam skuteczna dieta😊

Monika siwiecka

Zaskocze wszystkich bo nie pisze o sobie ale o dawnej znajomej ktora spotkalam w Londynie, gdzie zyje i pracuje. O malo nie poznanlam pani Moniki, dlugo sie jej przygladalam w polskim sklepie. Wyglada wspaniale, schudla 11kg, w 1,5 miesiaca i wyglada jakby ponad polowy jej nie bylo, jej twarz wyraznie odmolodniala. Zatkalo mnie z wrazenia.
Dziewczyny, kobiety na wlasne oczy sie przekonalalam i dzisiaj zamawiam diete – widac ze jest skuteczna (to nie jest forma reklamy tylko osobista opinia).

Luiza Anderson

Bardzo dobra dieta. W ciągu 30 dni jestem lżejsze o 5kg. Będę zamawiać kolejny zestaw. POLECAM 😃

Bożena Aleksiewicz

Bardzo zadowolona jestem jest 3 tygodnie i schudłam 3.5 kg polecam dietę i Pana Artura

Joanna czesak

Dziękuję Ci Arturze za dietę. Jestem już 3 tygodnie i schudłam 4 kg. Czuję się lepiej, mam więcej energii, a przede wszystkim nie mam problemów z trawieniem. Za niedługo zgłoszę się po kolejną dietę. Pozdrawiam

Mirosława Zielińska

Dieta świetna po 1- miesiącu było mnie mniej o 9 kg. W drugim miesiącu zaczęłam ćwiczyć i mogę powiedzieć, że w 3 miesiące schudłam 16kg przy niedoczynności tarczycy. Czuję się super.
Polecam

Katarzyna Sokołowska

Polecam 🙂 u mnie w nie całe dwa tygodnie 4 kg mniej 🙂 posiłki smaczne łatwe w przygotowaniu 🙂 dziękuję P. Arturze 🙂

Karolina

Dieta mądra, zrównoważona, kolorowa, smaczna, przystępna i skuteczna Stosuje krótko ale już skutecznie. Zamierzam nadal kontynuować aż do osiągnięcia zamierzonego celu. Jest Pan wielki Panie Arturze w tym co robi. Dziękuję.

Wieslawa Włodarczyk - Szczepanska

Polecam serdecznie! W ciągu 3 tygodni schudłem 11kg 🙂

Paweł

Wróciłam do diety p. Artura, bo naprawdę działa 😊 8 kg w ciągu 3 m-cy, jeszcze trochę i będzie ok, polecam wszystkim, którzy chcą się odchudzić…

Agnieszka Kierklo

Dodaj swoją opinię o diecie

Pola obowiązkowe

Autor: Artur Topolski - Specjalista Żywienia