PILNE: Dieta na szybkie odchudzanie - co może się stać ze zdrowiem?

PILNE: Dieta na szybkie odchudzanie – co może się stać ze zdrowiem?

Dieta – Jakie tempo odchudzania jest najskuteczniejsze? Jak szybko schudnąć?

Odchudzanie uznawane jest za czasochłonny i żmudny proces. Tempo odchudzania zależy od wielu czynników i jest kwestią indywidualną. To, jak szybko tracimy nadmiarowe kilogramy zależy m. in. od wyjściowej masy ciała, stopnia aktywności fizycznej, stosowanej diety, ogólnego stanu zdrowia… Powszechnie uważa się, że zdrowszym i bardziej trwałym sposobem odchudzania jest ten, który prowadzi do stopniowej, powolnej utraty masy ciała. Jednak osoby odchudzające się liczą oczywiście na jak najszybszą utratę wagi. Pojawia się jednak obawa o efekt jo – jo i konsekwencje zdrowotne szybkiej utraty masy ciała. A co na ten temat mówią badania? Jak szybko schudnąć, aby mieścić się w zdrowej granicy? Która dieta jest najskuteczniejsza i najzdrowsza?

Przeczytaj również: Jak zwiększyć temperaturę ciała, aby szybciej schudnąć? Kliknij, aby się dowiedzieć.

Dieta – Jak tempo odchudzania wpływa na jakość sylwetki?

W Iranie przeprowadzono badanie dotyczące zalet dwóch modeli odchudzania – szybkiej i wolnej utraty masy ciała (Źródło: Ashtary – Larky D. i in., Rapid Weight Loss vs. Slow Weight Loss: Which is More Effective on Body Composition and Metabolic Risk Factors?; Int J Endocrinol Metab. 2017 Jul; 15(3): e13249.). Badanie to miało wykazać, jak szybko schudnąć, aby było zdrowo.

Badaniem objęto 42 osoby, które zgłosiły się do kliniki żywienia. Osoby do badania zostały wyselekcjonowane w oparciu o kryteria klasyfikacyjne, takie jak brak stosowania suplementów wspomagających odchudzanie czy używek, z badania  wykluczono kobiety w ciąży i karmiące piersią, osoby cierpiące na cukrzycę czy cierpiące na inne choroby przewlekłe. Pierwszy etap badania polegał na ustabilizowaniu masy ciała uczestników tak, aby wahania wagi nie były większe niż 2 kg na przestrzeni 4 tygodni. Następnym etapem był podział uczestników na dwie grupy – o szybkiej i wolnej utracie masy ciała. Każda z grup miała uzyskać efekt utraty co najmniej 5% masy ciała w okresie  – odpowiednio – 5 i 15 tygodni.

Stosowana dieta wyróżniała się następującym rozkładem makroskładników: węglowodany 50 – 55%, białko 15%, tłuszcze 30 – 35%. W przypadku szybkiej utraty wagi stworzono deficyt kaloryczny rzędu 1000 kcal, a w przypadku wolnej utraty masy ciała – 500 do 750 kcal. Przed badaniem i po jego zakończeniu wykonano szereg pomiarów i badań, ze szczególnym uwzględnieniem:

 • BMI;
 • obwodu pasa i bioder;
 • analizy składu masy ciała;
 • pomiaru poziomu glukozy we krwi na czczo oraz lipidogramu (cholesterolu całkowitego, LDL< HDL i trójglicerydów).

Jakie były wyniki tego porównania? Badanie ukończyło 36 osób, po 18 z każdej grupy. W obu grupach osiągnięto utratę masy ciała niewiele przekraczającą 5 kilogramów. W grupie o wolnej utracie masy ciała uzyskano nieco lepszy wynik w redukcji obwodu pasa i bioder. Różnice dotyczyły także jakości składu ciała. W grupie o wolnym spadku masy ciała zauważono większą utratę tłuszczowej masy ciała, zaś w grupie o szybszym tempie utraty kilogramów zauważono większy spadek następujących wartości:

 • LBM, czyli beztłuszczowej masy mięśniowej;
 • całkowitej zawartości wody w organizmie.

Ponadto w grupie tej doszło do obniżenia wskaźnika RMR, czyli spoczynkowego tempa metabolizmu. Takie wyniki wskazują na uzyskanie lepszej jakości sylwetki w grupie o wolniejszym tempie odchudzania. Jeśli zadajesz sobie pytanie, jak szybko schudnąć, to odpowiedź jest prosta za szybko nie można, ponieważ jest to niezdrowe! Warto również powiedzieć, że takie diety jak dieta dukana, dieta dr Dąbrowskiej są niezdrowe i wyniszczające organizm.

Przeczytaj również: Co się stanie, gdy będziesz pić codziennie sok z buraka? Kliknij, aby się dowiedzieć.

Odchudzanie bez ćwiczeń

Bez wysiłku fizycznego również możesz osiągnąć skuteczne odchudzanie.

Dieta – Wpływ tempa odchudzania na gospodarkę węglowodanowo – lipidową

Odchudzanie powinno być oceniane nie tylko przez pryzmat utraty kilogramów, ale także wpływu na poziom glukozy i lipidów we krwi. Ma to nie tylko wymiar zdrowotny, ale także może warunkować utrzymanie masy ciała po zakończonym odchudzaniu. W obu badanych grupach odnotowano spadek wartości ciśnienia krwi – zarówno skurczowego, jak i rozkurczowego. W grupie o szybszej utracie masy ciała zauważono większy spadek poziomu trójglicerydów, cholesterolu LDL oraz wskaźnika HOMA – IR wyrażającego wartość glukozy i insuliny na czczo. Takie wyniki mogą wskazywać na korzystny wpływ szybszej utraty masy ciała na insulinowrażliwość komórek.

Trudno jednoznacznie rozstrzygnąć, jaki model odchudzania okaże się skuteczniejszy. W obu grupach odnotowano korzystne zmiany w składzie ciała, wyglądzie sylwetki oraz wskaźnikach metabolicznych. W rzeczywistości każdy z obu ocenianych schematów odchudzania może być równie skuteczny – najbardziej kluczowe wydaje się być wychodzenie z diety i powrót do dawnych nawyków żywieniowych, które mogą prowadzić do efektu jo – jo. A ten dotyczy nawet 70% osób, którym udało się schudnąć. Najważniejsze jest zatem stopniowe zwiększanie kaloryczności diety i utrzymanie zdrowych nawyków żywieniowych.

Nie wiesz, jak ułożyć sobie dietę, która nie tylko odchudza, ale również pomaga na liczne problemy ze zdrowiem?

Moje diety na odchudzanie są oparte na badaniach naukowych, a mianowicie zostały one opracowane przez grupę 16 naukowców. W skład tej grupy można było odnaleźć kilku światowej klasy lekarzy, naukowców np.: Frank M. Sacks, George A. Bray, Vincent J. Carey, czy C. Pallister. Badanie to zostało wykonane w 2009 roku przez Departament Żywienia Harvard School w Bostonie (USA). W badaniu tym wzięło udział 811 pacjentów z nadwagą. Każdy z nich otrzymał ułożoną pod siebie dietę, która była różna dla każdego z pacjentów, ponieważ była ona dobierana na podstawie wieku, wzrostu, wagi, aktywności fizycznej, ilość posiłków oraz dolegliwości.

Tajemnicą takich diet było odpowiednie wyskalowanie ilości węglowodanów, tłuszczów, białka, kaloryczności oraz mikro i makroelementów. Odpowiednia kombinacja tych składników spowodowała, że pacjenci po odstawieniu diety nie przybierali z powrotem na wadze, czyli nie mieli efektu jojo. Oryginalna dokumentacja z tego badania w języku angielskim znajduje się w kliknij tutaj. W mojej praktyce Specjalisty Żywienia odpowiedni dobór kaloryczności, węglowodanów, białek, tłuszczy i pozostałych składników odżywczych pozwala na osiągnięcie spadku wagi nawet o 5 kg w 2 tygodnie, chociaż najczęściej jest to około 1-2 kg w 7 dni. Tak samo po odstawieniu diety pacjenci nie skarżą się na powrót wagi, jak to jest w przypadku innych diet.

Diety Artura Topolskiego – Opinie zadowolonych Pacjentów

Dieta odchudzająca – Przykładowa metamorfoza – Justyna 

Pacjentka jest chora na dwie choroby, które znacznie utrudniają proces odchudzania, a mianowicie cierpi na hashimoto oraz zespół policystycznych jajników. Jej metamorfozę przedstawiam poniżej wraz z wiadomością mailową. Za pomocą mojej diety udało nam się uzyskać zadowalający efekt dla pacjentki, czyli 13 kilogramów mniej w 3 miesiące.

dieta odchudzająca

Poniżej mail od klientki ze zdjęć.

dieta odchudzająca

Dieta odchudzająca – Zobacz na opinie moich klientek

Poniżej pokazuję zdjęcia wiadomości z mojego Facebooka, które otrzymałem od swoich klientów.
dieta artura topolskiego - opinie

PROMOCJA – Zamów dziś dietę Artura Topolskiego, a w prezencie otrzymasz moją encyklopedię zdrowia, aż 600 stron!

Wraz z dietą otrzymasz w prezencie książkę. W sklepie kosztuje ona 50 zł, ale wraz z dietą dam Ci ją za darmo. Obecnie jest ona bestsellerem w moim sklepie! Dowiesz się z niej jak za pomocą domowych metod wspomóc swój organizm w walce z takimi przypadłościami jak:

 • hashimoto;
 • niedoczynność tarczycy;
 • nadczynność tarczycy;
 • zaparcia;
 • grzybica w tym Candida;
 • wzdęcia;
 • biegunka;
 • alergia;
 • cukrzyca;
 • ból stawów;
 • żylaki;
 • nadciśnienie;
 • trądzik;
 • depresja.

A ponadto znajdziesz również taki informacje jak:

 1. Regeneracja włosów, skóry i paznokci.
 2. Poznasz naturalne sposoby na trądzik.
 3. Dowiesz się, co jeść, aby poprawić koncentrację oraz zapamiętywanie.

Dieta odchudzająca, która naprawdę działa. Jak szybko schudnąć?

Masz problem z nadwagą? Nie wiesz jak schudnąć, a wydaje Ci się, że robisz wszystko tak, jak należy? Masz dość dziwnych  specyfików odchudzających i gotowych diet z internetu, które po prostu nie działają? Mam coś, co powinno Cię zainteresować. To autorska dieta, którą przygotuję właśnie dla Ciebie!

Wszystkie uwagi, jakie od Was uzyskałem w czasie mojej pracy z pacjentkami, zebrałem w jedną całość i stworzyłem własną dietę, która wychodzi naprzeciw Waszym oczekiwaniom. Przede wszystkim wyeliminowałem wszystkie aspekty, które Wam się nie podobały. Moja dieta bazuje na wszystkich naukowo potwierdzonych metodach prawidłowego odżywiania osób zdrowych oraz chorych. Dlatego też moje diety nie tylko odchudzają, ale również pomagają na wiele dolegliwości takich jak:

 • hashimoto;
 • zaparcia;
 • nieżyt żołądka;
 • nadciśnienie tętnicze;
 • osteoporoza;
 • miażdżyca;
 • cukrzyca typu 2;
 • insulinooporność;
 • niedoczynność tarczycy.

Ponadto jadłospis składa się z produktów ogólnodostępnych, których cena jest niska. Dlatego też nie będziecie musieli wiele wydawać na produkty do swojej diety. Dzięki informacją, które podajecie mi w formularzu na końcu tej strony tworzę dla Was indywidualną dietę uwzględniającą choroby, alergie pokarmowe oraz tryb życia. Taka dieta nie tylko stanie się skuteczna, ale również lubiana i smaczna.

Kim jestem?

Nazywam się Artur Topolski. Z wykształcenia jestem dyplomowanym Specjalistą Żywienia. Od wielu lat interesuje się zdrowiem, ochroną zdrowia, odchudzaniem, a także wsparciem leczenia chorób dietozależnych. Moje pasje zbiegają się z życiem zawodowym, co sprawia mi ogromną przyjemność z pracy. Jak szybko możesz schudnąć na mojej diecie? Przeważnie moi pacjenci chudną około 1-1,5 kg co 7 dni.

Co zyskujesz dzięki mojej diecie? Jak szybko schudnąć na mojej diecie?

Korzystając z moich usług otrzymujesz gotowy plan żywienia, dostosowany do Twojego organizmu i trybu życia – zbilansowaną dietę i listę posiłków (wraz z przepisem wykonania), które bez problemu przygotujesz w domowym zaciszu. Moja dieta dla Ciebie to przede wszystkim:

 • dania, które przygotujesz w nie więcej niż 5 – 20 minut;
 • tanie i łatwo dostępne składniki/produkty, które dostaniesz w każdym sklepie;
 • plan żywieniowy, który stosuje się przez jeden miesiąc;
 • szczegółowy opis wykonania każdego posiłku wraz ze składnikami odżywczymi;
 • możliwość wyboru diety na odchudzanie, utrzymanie wagi, przybranie na masie i wyeliminowanie problemów zdrowotnych;
 • stały kontakt ze mną.

Moja dieta jest oparta na potwierdzonych metodach naukowych i latach doświadczeń oraz wiedzy z zakresu dietetyki. Dzięki moim konsultacjom i diecie możesz tracić od 1 – 1,5 kg tygodniowo, nie martwiąc się o swoje zdrowie.

Skorzystaj już teraz!

PROMOCJA! JUŻ TERAZ TYLKO 60 ZŁ!
Zachęcam Cię do wypełniania formularza i skorzystania z mojej oferty już teraz. W nowej promocyjnej cenie 60 zł (przecena ze 100 zł) dostaniesz dietę, którą stosuje się jeden miesiąc. Pozwoli Ci ona schudnąć do 1,5 kg tygodniowo. Wraz z dietą otrzymasz w prezencie moją książkę, która ma aż 600 stron!
Po wypełnieniu poniższego formularza i opłaceniu zamówienia otrzymasz profesjonalną dietę mojego autorstwa w ciągu 2 dni roboczych.