Jak schudnąć? Co robić, aby jeść mniej? Dietetyk odpowiada

WAŻNE: Sposób, dzięki któremu będziesz jeść mniej i chudnąć

Chcesz wiedzieć, jak schudnąć? Masz jednak niepohamowany apatyt? Chcesz wiedzieć, jak nie jeść za dużo? Zdrowa dorosła osoba, powinna spożywać tyle kalorii, ile przypada na jej podstawową przemianę materii, aby uniknąć tycia oraz spadku masy ciała.

U sportowców utrzymanie wagi stałej oraz właściwego składu ciała jest decydującym czynnikiem w osiąganiu większych sukcesów. Jednym z wielu problemów jest jedzenie w nadmiarze.

Jak schudnąć? – Zdrowe odżywianie

Nie można jeść za dużo, ani za mało. W spożywanych ilościach szukamy złotego środka, aby w efekcie poczuć się dobrze, będziemy sprawni fizycznie oraz woli od chorób. Takiemu stanowi towarzyszy optymalna waga ciała. Dobra dieta pomoże w odchudzaniu. 

Organizm ludzki jest mechanizmem homeostazy, który dąży do utrzymania i uzyskania równowagi w funkcjonowaniu fizjologicznym.  Każdy człowiek posiada  genetycznie zakodowane wartości tkanki tłuszczowej. Organizm będzie do niej dążył, za pośrednictwem różnych mechanizmów regulujących. Genetycznie uwarunkowana jest także skład ciała.

Osiągnięcie optymalnego składu ciała oraz wagi dla naszego organizmu są trudne ze względu na spożywanie zbyt obfitych posiłków, przejadanie się, podjadanie oraz uzależnienie od smakołyków. Następuje wtedy zaburzenie równowagi między ilością wydatkowanych kalorii a ich spożyciem. Powstaje bilans energetyczny dodatni. Nadmiar energii rozstaje zmagazynowany w organizmie, który jest gromadzony w postaci tkanki tłuszczowej.

Przeczytaj również: Jak schudnąć, gdy masz hashimoto? Kliknij, aby się dowiedzieć.

Jak schudnąć? – Nadwaga u sportowców

Nadmiar tkanki tłuszczowej może dotyczyć  każdego z nas, niezależnie od diety. Szczupła sylwetka u sportowca sprawiać wrażenie, że ta osoba ma odpowiednią masę ciała. W sportach nawet minimalnie podwyższony poziom tkanki tłuszczowej robi różnicę, a szczególnie w dyscyplinach, gdzie o zwycięstwie decydują centymetry i ułamki sekund. Duża masa ciała jest niekorzystna w większości dyscyplin sportowych. Jest to ogromne obciążenie dla pracujących mięśni. Nadmiar doprowadza do szybkiego zmęczenia, obniża długość czy wysokość skoku oraz zmniejsza szybkość poruszania się.

Sportowcy o wiele łatwiej sobie radzą z nadmiarem kilogramów, dzięki nawykom treningowym. Przyzwyczajeni są do codziennych treningów, a  wydatek energetyczny jest duży. O wiele łatwiej im osiągnąć ujemny bilans energetyczny oraz spadek masy ciała.

jak schudnąć

Jak schudnąć? Na początek ogranicz łaknienie.

Jak schudnąć? – Otyłość

Otyłość jest definiowana jako „wyższy stan nadwagi procent tkanki tłuszczowej w organizmie w stosunku do masy całkowitej ciała”. Jest wiele wskaźników i tabel, z których odczytać można punkty graniczne, które pokazują, gdzie zaczyna się otyłość.

Otyłość prowadzi do groźnych chorób m.in.:

 • Kamicy żółciowej;
 • Cukrzycy;
 • Choroby wieńcowej;
 • Nadciśnienia;
 • Miażdżycy.

Osoby otyłe borykają się  z regulacją ciepłoty ciała oraz są narażeni na udar. Otyłość jest określana jako choroba, a szczególnie, gdzie jest uwarunkowana czynnikami  genetycznymi niż środowiskowymi.

Hiperplazja jest zbyt dużym namnażaniem się komórek tłuszczowych. Rozwój tych komórek jest uwarunkowany genetycznie i sposobem odżywiania się w pierwszych latach życia oraz podczas okresu pokwitania.

Zalecam również przeczytać: 9 błędów, przez które nie możesz schudnąć. Kliknij tutaj, aby je poznać.

Jak schudnąć? Obżarstwo psychiczne

Jest to stan stałego pożądania i niemoralnego jedzenia, który jest określany jako bulimia nervosa oraz jest ona zaliczana do chorób o podłożu psychosomatycznym. Odznacza się krótkim okresem przejadania się, obżarstwa. Dochodzi do spożywania żywności wysokokalorycznej, dramatyczne ograniczenie posiłków, powstrzymywanie obżarstwa poprzez spanie, głodzenie się oraz wywoływanie wymiotów. Bulimia występuje również w sporcie. Występuje szczególnie w tych dyscyplinach, w których szczupła sylwetka jest bardzo pożądana (konkurencje biegowe, łyżwiarstwo figurowe, gimnastyka).

Źródło przejadanie się – Umysł

Źródłem naszego przejadania się, jest nasz umysł. Jest to uzasadnione tym, że posiadamy niska świadomość tego, kiedy jesteśmy głodni. Szybko ulegamy pokusie jedzenia, nawet wtedy, gdy nie odczuwamy głodu oraz gdy traktujemy jedzenie jako najlepsze lekarstwo na stres. Jedzenie może przybrać formę nałogu, gdy uzależnimy się od swoich ulubionych potraw, smakołyków czy słodyczy. Aby zwiększyć szanse na wyjście z tego nałogu należ spożywać regularnie zdrowe i wartościowe pokarmy.

Warto również przeczytać: Jak wykonać swoją wymarzoną dietę? Kliknij, aby się dowiedzieć. 

Jak schudnąć? – Mikrobioty

To właśnie one odpowiadają za łaknienie. Są to przeróżne szczepy bakterii, które można znaleźć w układnie pokarmowym. Tworzą one florę bakteryjną. Każda kolonia bakterii jest odpowiedzialna za różne upodobania żywieniowe. Mikrobioty przesyłają odpowiednie sygnały do mózgu, a one kierują człowieka na jaki rodzaj pożywienia ma największą ochotę.

Jakość jedzenia ma ogromne znaczenie – Jak schudnąć?

Organizm człowieka domaga się różnorodnych związków ze strony przewodu pokarmowego. Jeśli dana osoba zajada się wyłącznie ciastkami, to dostarczy sobie jedynie pustych kalorii w postaci cukru, a organizm nie dostanie więcej żadnych innych składników odżywczych. Cały czas będzie sie domagał tych składników, bez których nie będzie mógł sprawnie funkcjonować. Będzie to komunikował poprzez złe samopoczucie, choroby, zmęczenie, ospałość oraz niedyspozycje. Spożywanie produktów o wysokim indeksie glikemicznym, a zwłaszcza węglowodanów rafinowanych spowoduje wysoki wzrost cukru we krwi, odłożenia się nadmiaru energii w postaci tkanki tłuszczowej oraz bardzo szybkie wydzielanie się insuliny. Aby poziom cukru utrzymywał się na równym poziomie należy sięgać po zdrowe przekąski oraz produkty o niskim indeksie glikemicznym.

Nie wiesz, jak ułożyć sobie dietę, która nie tylko odchudza, ale również pomaga na liczne problemy ze zdrowiem?

Moje diety na odchudzanie są oparte na badaniach naukowych, a mianowicie zostały one opracowane przez grupę 16 naukowców. W skład tej grupy można było odnaleźć kilku światowej klasy lekarzy, naukowców np.: Frank M. Sacks, George A. Bray, Vincent J. Carey, czy C. Pallister. Badanie to zostało wykonane w 2009 roku przez Departament Żywienia Harvard School w Bostonie (USA). W badaniu tym wzięło udział 811 pacjentów z nadwagą. Każdy z nich otrzymał ułożoną pod siebie dietę, która była różna dla każdego z pacjentów, ponieważ była ona dobierana na podstawie wieku, wzrostu, wagi, aktywności fizycznej, ilość posiłków oraz dolegliwości.

Tajemnicą takich diet było odpowiednie wyskalowanie ilości węglowodanów, tłuszczów, białka, kaloryczności oraz mikro i makroelementów. Odpowiednia kombinacja tych składników spowodowała, że pacjenci po odstawieniu diety nie przybierali z powrotem na wadze, czyli nie mieli efektu jojo. Oryginalna dokumentacja z tego badania w języku angielskim znajduje się w kliknij tutaj. W mojej praktyce Specjalisty Żywienia odpowiedni dobór kaloryczności, węglowodanów, białek, tłuszczy i pozostałych składników odżywczych pozwala na osiągnięcie spadku wagi nawet o 5 kg w 2 tygodnie, chociaż najczęściej jest to około 1-2 kg w 7 dni. Tak samo po odstawieniu diety pacjenci nie skarżą się na powrót wagi, jak to jest w przypadku innych diet.

Diety Artura Topolskiego – Opinie zadowolonych Pacjentów

Dieta odchudzająca – Przykładowa metamorfoza – Justyna 

Pacjentka jest chora na dwie choroby, które znacznie utrudniają proces odchudzania, a mianowicie cierpi na hashimoto oraz zespół policystycznych jajników. Jej metamorfozę przedstawiam poniżej wraz z wiadomością mailową. Za pomocą mojej diety udało nam się uzyskać zadowalający efekt dla pacjentki, czyli 13 kilogramów mniej w 3 miesiące.

dieta odchudzająca

Poniżej mail od klientki ze zdjęć.

dieta odchudzająca

Dieta odchudzająca – Zobacz na opinie moich klientek

Poniżej pokazuję zdjęcia wiadomości z mojego Facebooka, które otrzymałem od swoich klientów.
dieta artura topolskiego - opinie

PROMOCJA – Zamów dziś dietę Artura Topolskiego, a w prezencie otrzymasz moją encyklopedię zdrowia, aż 600 stron!

Wraz z dietą otrzymasz w prezencie książkę. W sklepie kosztuje ona 50 zł, ale wraz z dietą dam Ci ją za darmo. Obecnie jest ona bestsellerem w moim sklepie! Dowiesz się z niej jak za pomocą domowych metod wspomóc swój organizm w walce z takimi przypadłościami jak:

 • hashimoto;
 • niedoczynność tarczycy;
 • nadczynność tarczycy;
 • zaparcia;
 • grzybica w tym Candida;
 • wzdęcia;
 • biegunka;
 • alergia;
 • cukrzyca;
 • ból stawów;
 • żylaki;
 • nadciśnienie;
 • trądzik;
 • depresja.

A ponadto znajdziesz również taki informacje jak:

 1. Regeneracja włosów, skóry i paznokci.
 2. Poznasz naturalne sposoby na trądzik.
 3. Dowiesz się, co jeść, aby poprawić koncentrację oraz zapamiętywanie.

Dieta odchudzająca, która naprawdę działa. Jak szybko schudnąć?

Masz problem z nadwagą? Nie wiesz jak schudnąć, a wydaje Ci się, że robisz wszystko tak, jak należy? Masz dość dziwnych  specyfików odchudzających i gotowych diet z internetu, które po prostu nie działają? Mam coś, co powinno Cię zainteresować. To autorska dieta, którą przygotuję właśnie dla Ciebie!

Wszystkie uwagi, jakie od Was uzyskałem w czasie mojej pracy z pacjentkami, zebrałem w jedną całość i stworzyłem własną dietę, która wychodzi naprzeciw Waszym oczekiwaniom. Przede wszystkim wyeliminowałem wszystkie aspekty, które Wam się nie podobały. Moja dieta bazuje na wszystkich naukowo potwierdzonych metodach prawidłowego odżywiania osób zdrowych oraz chorych. Dlatego też moje diety nie tylko odchudzają, ale również pomagają na wiele dolegliwości takich jak:

 • hashimoto;
 • zaparcia;
 • nieżyt żołądka;
 • nadciśnienie tętnicze;
 • osteoporoza;
 • miażdżyca;
 • cukrzyca typu 2;
 • insulinooporność;
 • niedoczynność tarczycy.

Ponadto jadłospis składa się z produktów ogólnodostępnych, których cena jest niska. Dlatego też nie będziecie musieli wiele wydawać na produkty do swojej diety. Dzięki informacją, które podajecie mi w formularzu na końcu tej strony tworzę dla Was indywidualną dietę uwzględniającą choroby, alergie pokarmowe oraz tryb życia. Taka dieta nie tylko stanie się skuteczna, ale również lubiana i smaczna.

Kim jestem?

Nazywam się Artur Topolski. Z wykształcenia jestem dyplomowanym Specjalistą Żywienia. Od wielu lat interesuje się zdrowiem, ochroną zdrowia, odchudzaniem, a także wsparciem leczenia chorób dietozależnych. Moje pasje zbiegają się z życiem zawodowym, co sprawia mi ogromną przyjemność z pracy. Jak szybko możesz schudnąć na mojej diecie? Przeważnie moi pacjenci chudną około 1-1,5 kg co 7 dni.

Co zyskujesz dzięki mojej diecie? Jak szybko schudnąć na mojej diecie?

Korzystając z moich usług otrzymujesz gotowy plan żywienia, dostosowany do Twojego organizmu i trybu życia – zbilansowaną dietę i listę posiłków (wraz z przepisem wykonania), które bez problemu przygotujesz w domowym zaciszu. Moja dieta dla Ciebie to przede wszystkim:

 • dania, które przygotujesz w nie więcej niż 5 – 20 minut;
 • tanie i łatwo dostępne składniki/produkty, które dostaniesz w każdym sklepie;
 • plan żywieniowy, który stosuje się przez jeden miesiąc;
 • szczegółowy opis wykonania każdego posiłku wraz ze składnikami odżywczymi;
 • możliwość wyboru diety na odchudzanie, utrzymanie wagi, przybranie na masie i wyeliminowanie problemów zdrowotnych;
 • stały kontakt ze mną.

Moja dieta jest oparta na potwierdzonych metodach naukowych i latach doświadczeń oraz wiedzy z zakresu dietetyki. Dzięki moim konsultacjom i diecie możesz tracić od 1 – 1,5 kg tygodniowo, nie martwiąc się o swoje zdrowie.

Skorzystaj już teraz!

PROMOCJA! JUŻ TERAZ TYLKO 60 ZŁ!
Zachęcam Cię do wypełniania formularza i skorzystania z mojej oferty już teraz. W nowej promocyjnej cenie 60 zł (przecena ze 100 zł) dostaniesz dietę, którą stosuje się jeden miesiąc. Pozwoli Ci ona schudnąć do 1,5 kg tygodniowo. Wraz z dietą otrzymasz w prezencie moją książkę, która ma aż 600 stron!
Po wypełnieniu poniższego formularza i opłaceniu zamówienia otrzymasz profesjonalną dietę mojego autorstwa w ciągu 2 dni roboczych.