Cholesterol jest szkodliwy, czy to kłamstwo? Niesamowite badanie

Cholesterol jest szkodliwy, czy to kłamstwo? Niesamowite badanie

Cholesterol w diecie – czy rzeczywiście nie służy naszemu sercu? Jednym z najczęściej powtarzanych dogmatów dietetyki jest ten dotyczący szkodliwości cholesterolu. Od lat straszeni jesteśmy negatywnym wpływem tego związku na zdrowie, ze szczególnym uwzględnieniem układu sercowo – naczyniowego.

Cholesterol obwiniany jest o zwiększanie ryzyka rozwoju miażdżycy i jej powikłań, takich jak zawał serca, choroba niedokrwienna czy udar mózgu. W rzeczywistości brak jest jednak rzetelnych badań klonicznych na podparcie tej tezy. Wiele badań odnosi się jedynie do testów na zwierzętach, a te dotyczące ludzi nie uwzględniają całościowo ogólnego stanu zdrowia, stopnia aktywności fizycznej, ogólnych przyzwyczajeń żywieniowych czy predyspozycji genetycznych, które ostatecznie mogą mieć niemały wpływ na rozwój miażdżycy.

Warto również przeczytać: Dieta zgodna z grupą krwi to oszustwo? Kliknij, aby się dowiedzieć.

Cholesterol w diecie – Wpływ cholesterolu na zdrowie

Cholesterol to związek syntetyzowany w organizmie przez wątrobę. Jest to związek niezbędny dla prawidłowego funkcjonowania organizmu, wchodząc w skład błon komórkowych czy uczestnicząc w syntezie hormonów steroidowych. Ponadto cholesterol wykazuje aktywność przeciwzapalną. Na poziom cholesterolu we krwi największy wpływ ma właśnie wątrobowa synteza tego związku – taka pula endogenna cholesterolu stanowi prawie 75% jego całkowitej zawartości we krwi. Zaledwie 25% to cholesterol dostarczany wraz z dietą. Wskazuje to na fakt, że wysoki poziom cholesterolu wynika z jego nadmiernej syntezy przez wątrobę, a to jest efektem przewlekłego stanu zapalnego obecnego w organizmie.

Cholesterol w diecie

Jedną z teorii jest negatywny wpływ diety wysokowęglowodanowej na poziom cholesterolu we krwi.

Węglowodany to składniki diety o potencjale prozapalnym, zatem ich nadmierne spożycie może prowadzić do generowania stanu zapalnego i nasiloną syntezę cholesterolu przez wątrobę. W takim ujęciu może okazać się, że wysoki poziom cholesterolu nie jest przyczyną chorób układu sercowo – naczyniowego, ale ich konsekwencją. Spożywanie węglowodanów w każdym posiłku (a tak wygląda tradycyjna dieta) mogłoby generować stan zapalny, nasiloną peroksydację lipidów oraz powstawanie blaszki miażdżycowej. Zaś nadmierna synteza cholesterolu stanowiłaby jedynie odpowiedź organizmu na rozwój tych chorób. Za potwierdzenie tej tezy może posłużyć fakt, iż nacje stosujące dietę śródziemnomorską cechują się niską zapadalnością na choroby serca. A dieta śródziemnomorska, o wysokiej podaży tłuszczu i cholesterolu oraz ograniczonym spożyciu węglowodanów uznawana jest za najzdrowszy model żywienia.

Cholesterol w diecie – jeść tylko dwa jajka tygodniowo?

Codzienna dieta dostarcza około 300 – 500 mg cholesterolu, a zalecane dzienne spożycie cholesterolu to około 300 mg. Najbogatszym źródłem cholesterolu w diecie jest żółtko jaja – w 100 g zawiera ono aż 1062 mg cholesterolu. Nieco mniej cholesterolu znajdziemy w wątróbce, nabiale i mięsach. Najwięcej kontrowersji dotyczy oczywiście spożycia jaj – nie brakuje zaleceń mówiących o spożywaniu maksymalnie 2 – 3 jaj tygodniowo. Czy takie zalecenie ma sens?

Prawidłowy poziom cholesterolu we krwi to poniżej 200 mg/dl. Każde 100 mg cholesterolu przyjęte wraz z dietą generuje wzrost poziomu cholesterolu we krwi rzędu zaledwie 2,2 – 4,5 mg/ dl. Oznacza to, że każde spożyte jajko zwiększa poziom cholesterolu we krwi o zaledwie 2 – 3%. A przy znacznie większym spożyciu cholesterolu zmniejszeniu ulegnie jego synteza wątrobowa oraz wchłanianie z przewodu pokarmowego. Ponadto spożycie jajek powoduje wzrost zarówno cholesterolu LDL, jak i HDL, nie zaburzając stosunku LDL/HDL. A to właśnie ten wskaźnik określa najtrafniej ryzyko rozwoju chorób serca. Nie ma zatem sensu nadmierne ograniczanie spożywania jajek, gdyż stanowią one bogate źródło białka, witamin z grupy B, lecytyny, wapnia, cynku, żelaza czy selenu.

Nie wiesz, jak ułożyć sobie dietę, która nie tylko odchudza, ale również pomaga na liczne problemy ze zdrowiem?

Moje diety na odchudzanie są oparte na badaniach naukowych, a mianowicie zostały one opracowane przez grupę 16 naukowców. W skład tej grupy można było odnaleźć kilku światowej klasy lekarzy, naukowców np.: Frank M. Sacks, George A. Bray, Vincent J. Carey, czy C. Pallister. Badanie to zostało wykonane w 2009 roku przez Departament Żywienia Harvard School w Bostonie (USA). W badaniu tym wzięło udział 811 pacjentów z nadwagą. Każdy z nich otrzymał ułożoną pod siebie dietę, która była różna dla każdego z pacjentów, ponieważ była ona dobierana na podstawie wieku, wzrostu, wagi, aktywności fizycznej, ilość posiłków oraz dolegliwości.

Tajemnicą takich diet było odpowiednie wyskalowanie ilości węglowodanów, tłuszczów, białka, kaloryczności oraz mikro i makroelementów. Odpowiednia kombinacja tych składników spowodowała, że pacjenci po odstawieniu diety nie przybierali z powrotem na wadze, czyli nie mieli efektu jojo. Oryginalna dokumentacja z tego badania w języku angielskim znajduje się w kliknij tutaj. W mojej praktyce Specjalisty Żywienia odpowiedni dobór kaloryczności, węglowodanów, białek, tłuszczy i pozostałych składników odżywczych pozwala na osiągnięcie spadku wagi nawet o 5 kg w 2 tygodnie, chociaż najczęściej jest to około 1-2 kg w 7 dni. Tak samo po odstawieniu diety pacjenci nie skarżą się na powrót wagi, jak to jest w przypadku innych diet.

Diety Artura Topolskiego – Opinie zadowolonych Pacjentów

Dieta odchudzająca – Przykładowa metamorfoza – Justyna 

Pacjentka jest chora na dwie choroby, które znacznie utrudniają proces odchudzania, a mianowicie cierpi na hashimoto oraz zespół policystycznych jajników. Jej metamorfozę przedstawiam poniżej wraz z wiadomością mailową. Za pomocą mojej diety udało nam się uzyskać zadowalający efekt dla pacjentki, czyli 13 kilogramów mniej w 3 miesiące.

dieta odchudzająca

Poniżej mail od klientki ze zdjęć.

dieta odchudzająca

Dieta odchudzająca – Zobacz na opinie moich klientek

Poniżej pokazuję zdjęcia wiadomości z mojego Facebooka, które otrzymałem od swoich klientów.
dieta artura topolskiego - opinie

PROMOCJA – Zamów dziś dietę Artura Topolskiego, a w prezencie otrzymasz moją encyklopedię zdrowia, aż 600 stron!

Wraz z dietą otrzymasz w prezencie książkę. W sklepie kosztuje ona 50 zł, ale wraz z dietą dam Ci ją za darmo. Obecnie jest ona bestsellerem w moim sklepie! Dowiesz się z niej jak za pomocą domowych metod wspomóc swój organizm w walce z takimi przypadłościami jak:

 • hashimoto;
 • niedoczynność tarczycy;
 • nadczynność tarczycy;
 • zaparcia;
 • grzybica w tym Candida;
 • wzdęcia;
 • biegunka;
 • alergia;
 • cukrzyca;
 • ból stawów;
 • żylaki;
 • nadciśnienie;
 • trądzik;
 • depresja.

A ponadto znajdziesz również taki informacje jak:

 1. Regeneracja włosów, skóry i paznokci.
 2. Poznasz naturalne sposoby na trądzik.
 3. Dowiesz się, co jeść, aby poprawić koncentrację oraz zapamiętywanie.

Dieta odchudzająca, która naprawdę działa. Jak szybko schudnąć?

Masz problem z nadwagą? Nie wiesz jak schudnąć, a wydaje Ci się, że robisz wszystko tak, jak należy? Masz dość dziwnych  specyfików odchudzających i gotowych diet z internetu, które po prostu nie działają? Mam coś, co powinno Cię zainteresować. To autorska dieta, którą przygotuję właśnie dla Ciebie!

Wszystkie uwagi, jakie od Was uzyskałem w czasie mojej pracy z pacjentkami, zebrałem w jedną całość i stworzyłem własną dietę, która wychodzi naprzeciw Waszym oczekiwaniom. Przede wszystkim wyeliminowałem wszystkie aspekty, które Wam się nie podobały. Moja dieta bazuje na wszystkich naukowo potwierdzonych metodach prawidłowego odżywiania osób zdrowych oraz chorych. Dlatego też moje diety nie tylko odchudzają, ale również pomagają na wiele dolegliwości takich jak:

 • hashimoto;
 • zaparcia;
 • nieżyt żołądka;
 • nadciśnienie tętnicze;
 • osteoporoza;
 • miażdżyca;
 • cukrzyca typu 2;
 • insulinooporność;
 • niedoczynność tarczycy.

Ponadto jadłospis składa się z produktów ogólnodostępnych, których cena jest niska. Dlatego też nie będziecie musieli wiele wydawać na produkty do swojej diety. Dzięki informacją, które podajecie mi w formularzu na końcu tej strony tworzę dla Was indywidualną dietę uwzględniającą choroby, alergie pokarmowe oraz tryb życia. Taka dieta nie tylko stanie się skuteczna, ale również lubiana i smaczna.

Kim jestem?

Nazywam się Artur Topolski. Z wykształcenia jestem dyplomowanym Specjalistą Żywienia. Od wielu lat interesuje się zdrowiem, ochroną zdrowia, odchudzaniem, a także wsparciem leczenia chorób dietozależnych. Moje pasje zbiegają się z życiem zawodowym, co sprawia mi ogromną przyjemność z pracy. Jak szybko możesz schudnąć na mojej diecie? Przeważnie moi pacjenci chudną około 1-1,5 kg co 7 dni.

Co zyskujesz dzięki mojej diecie? Jak szybko schudnąć na mojej diecie?

Korzystając z moich usług otrzymujesz gotowy plan żywienia, dostosowany do Twojego organizmu i trybu życia – zbilansowaną dietę i listę posiłków (wraz z przepisem wykonania), które bez problemu przygotujesz w domowym zaciszu. Moja dieta dla Ciebie to przede wszystkim:

 • dania, które przygotujesz w nie więcej niż 5 – 20 minut;
 • tanie i łatwo dostępne składniki/produkty, które dostaniesz w każdym sklepie;
 • plan żywieniowy, który stosuje się przez jeden miesiąc;
 • szczegółowy opis wykonania każdego posiłku wraz ze składnikami odżywczymi;
 • możliwość wyboru diety na odchudzanie, utrzymanie wagi, przybranie na masie i wyeliminowanie problemów zdrowotnych;
 • stały kontakt ze mną.

Moja dieta jest oparta na potwierdzonych metodach naukowych i latach doświadczeń oraz wiedzy z zakresu dietetyki. Dzięki moim konsultacjom i diecie możesz tracić od 1 – 1,5 kg tygodniowo, nie martwiąc się o swoje zdrowie.

Skorzystaj już teraz!

PROMOCJA! JUŻ TERAZ TYLKO 60 ZŁ!
Zachęcam Cię do wypełniania formularza i skorzystania z mojej oferty już teraz. W nowej promocyjnej cenie 60 zł (przecena ze 100 zł) dostaniesz dietę, którą stosuje się jeden miesiąc. Pozwoli Ci ona schudnąć do 1,5 kg tygodniowo. Wraz z dietą otrzymasz w prezencie moją książkę, która ma aż 600 stron!
Po wypełnieniu poniższego formularza i opłaceniu zamówienia otrzymasz profesjonalną dietę mojego autorstwa w ciągu 2 dni roboczych.