Odchudzanie może być proste! Jak szybko schudnąć? Przeczytaj

Czy jedząc orzechy możesz się odchudzić? Sprawdź!

Odchudzanie za pomocą orzechów, czy to jest możliwe? Orzechy to cenne składniki diety, które bogate są w wiele składników odżywczych.

Niestety orzechy nie znajdują miejsca w codziennej diecie każdego z nas, a już szczególnie unikamy ich na diecie odchudzającej. Być może to poważny błąd, gdyż orzechy – pomimo swojej znacznej kaloryczności – mogą wręcz pomóc w redukcji masy ciała. Nie liczy się bowiem tylko i wyłącznie ilość przyjmowanych na diecie kalorii, ale także ich jakość. Dlaczego orzechy dobrze wpływają na odchudzanie?

Warto przeczytać: Jak szybko schudnąć 8 kg? Kliknij, aby się dowiedzieć.

Odchudzanie – Co kryją w sobie orzechy?

Orzechy to jedne z najbardziej wartościowych pod względem odżywczym bakalii. Przede wszystkim wyróżniają się wysoką zawartością tłuszczu – ale są to wyłącznie zdrowe kwasy tłuszczowe. Szczególnie dużo jest w nich kwasów omega 3, a ich największe ilości zawierają orzechy włoskie. Orzechy te zawierają także sporo białka. W każdych orzechach znajdziemy cenne witaminy, minerały i antyoksydanty; stanowią one doskonałe źródło witamin z grupy B, witamin A i E, magnezu, żelaza, potasu, fosforu, selenu czy manganu.

Najcenniejsze są orzechy spożywane ze skórką, nie poddawane prażeniu, unikać należy orzeszków solnych czy z jakimikolwiek dodatkami smakowymi. Zalecane spożycie orzechów to około 30 g dziennie – tyle orzechów zmieścisz w garści. Najzdrowsze modele żywienia na świecie, takie jak dieta śródziemnomorska uwzględniają orzechy w codziennym jadłospisie. Ty także powinieneś – nawet wtedy, gdy się odchudzasz.

Przeczytaj również: Jak oczyścić jelita i żyć dłużej? Kliknij, aby się dowiedzieć.

odchudzanie orzechy

Odchudzanie za pomocą orzechów – Czy to jest możliwe?

Przeczytaj również: Co zrobić, aby ocet jabłkowy nas odchudził? Kliknij, aby się dowiedzieć. 

Odchudzanie – Czy orzechy mogą nam w tym pomóc?

Odchudzanie polegać ma na dostarczeniu mniejszej ilości kalorii niż wynika to z indywidualnego zapotrzebowania organizmu. Wydaje się zatem, że odchudzanie to czysta matematyka. Jednak sprowadzenie redukcji masy ciała jedynie do liczb nie sprawdza się w przypadku orzechów. Przeprowadzone liczne badania kliniczne, w których badano wpływ spożycia orzechów na wzrost masy ciała. W każdym z badań oszacowano kaloryczność spożywanych przez określony czas orzechów oraz prognozowany przyrost masy ciała. I w każdym z tych badań okazało się, że przyrost masy ciała był znacznie niższy od przewidywanego. Jeśli dla porównania równolegle inna grupa osób spożywała inne posiłki o analogicznej kaloryczności – przybierała na wadze znacznie więcej. Takie wyniki jednoznacznie wskazują, iż orzechy – pomimo sporej zawartości tłuszczu i kalorii – nie przyczyniają się do tycia.

Sceptycy mogliby wyrazić powątpiewanie, że takie badania trwają przez krótki okres czasu, są zatem mało wiarygodne. Może takie osoby przekona wynika analizy zwyczajów żywieniowych aż 10 nacji europejskich. Analiza ta trwała 5 lat i objęła ponad 370 tysięcy osób, a w centrum zainteresowania badaczy znalazł się wpływ spożywania orzechów na masę ciała. Osoby spożywające orzechy tyły znacznie mniej niż osoby unikające ich spożywania.

Polecam również przeczytać: 9 przyczyn, które popełniasz nieświadomie w wyniku czego nie możesz schudnąć. Kliknij, aby je poznać. 

Odchudzanie – Dlaczego orzechy mają takie właściwości? Odchudzanie to nie tylko orzechy, ale również dieta!

Przyczyn może być kilka. Na pewno nie bez znaczenia jest wysoka zawartość błonnika, która znacząco spowalnia wchłanianie tłuszczów z przewody pokarmowego. Wszystkie pozostałe źródła tłuszczu w diecie (no, może poza awokado) nie dostarczają jednocześnie błonnika – a zatem tłuszcze z nich pochodzące wchłaniają się w większym stopniu. Ponadto orzechy mają bardzo niski indeks glikemiczny, co z jednej strony wpływa pozytywnie na gospodarkę węglowodanową, a z drugiej – wraz z wysoką zawartością błonnika – przyczynia się do utrzymania długotrwałego uczucia sytości. I wreszcie – wysoka zawartość nienasyconych kwasów tłuszczowych omega 3 może pobudzać proces lipolizy, czyli spalania tkanki tłuszczowej. Wniosek? Chcesz się odchudzać – nie stroń od orzechów. Usprawnisz redukcję masy ciała i dostarczysz mnóstwo witamin i minerałów, minimalizując tym samym ryzyko niedoborów pokarmowych. Pamiętaj, że jedzący tylko orzechy nie schudniesz, musisz mieć odpowiednią dietę! Stosując dietę i orzechy osiągniesz lepszy rezultat. 

Nie wiesz, jak ułożyć sobie dietę, która nie tylko odchudza, ale również pomaga na liczne problemy ze zdrowiem?

Moje diety na odchudzanie są oparte na badaniach naukowych, a mianowicie zostały one opracowane przez grupę 16 naukowców. W skład tej grupy można było odnaleźć kilku światowej klasy lekarzy, naukowców np.: Frank M. Sacks, George A. Bray, Vincent J. Carey, czy C. Pallister. Badanie to zostało wykonane w 2009 roku przez Departament Żywienia Harvard School w Bostonie (USA). W badaniu tym wzięło udział 811 pacjentów z nadwagą. Każdy z nich otrzymał ułożoną pod siebie dietę, która była różna dla każdego z pacjentów, ponieważ była ona dobierana na podstawie wieku, wzrostu, wagi, aktywności fizycznej, ilość posiłków oraz dolegliwości.

Tajemnicą takich diet było odpowiednie wyskalowanie ilości węglowodanów, tłuszczów, białka, kaloryczności oraz mikro i makroelementów. Odpowiednia kombinacja tych składników spowodowała, że pacjenci po odstawieniu diety nie przybierali z powrotem na wadze, czyli nie mieli efektu jojo. Oryginalna dokumentacja z tego badania w języku angielskim znajduje się w kliknij tutaj. W mojej praktyce Specjalisty Żywienia odpowiedni dobór kaloryczności, węglowodanów, białek, tłuszczy i pozostałych składników odżywczych pozwala na osiągnięcie spadku wagi nawet o 5 kg w 2 tygodnie, chociaż najczęściej jest to około 1-2 kg w 7 dni. Tak samo po odstawieniu diety pacjenci nie skarżą się na powrót wagi, jak to jest w przypadku innych diet.

Diety Artura Topolskiego – Opinie zadowolonych Pacjentów

Dieta odchudzająca – Przykładowa metamorfoza – Justyna 

Pacjentka jest chora na dwie choroby, które znacznie utrudniają proces odchudzania, a mianowicie cierpi na hashimoto oraz zespół policystycznych jajników. Jej metamorfozę przedstawiam poniżej wraz z wiadomością mailową. Za pomocą mojej diety udało nam się uzyskać zadowalający efekt dla pacjentki, czyli 13 kilogramów mniej w 3 miesiące.

dieta odchudzająca

Poniżej mail od klientki ze zdjęć.

dieta odchudzająca

Dieta odchudzająca – Zobacz na opinie moich klientek

Poniżej pokazuję zdjęcia wiadomości z mojego Facebooka, które otrzymałem od swoich klientów.
dieta artura topolskiego - opinie

PROMOCJA – Zamów dziś dietę Artura Topolskiego, a w prezencie otrzymasz moją encyklopedię zdrowia, aż 600 stron!

Wraz z dietą otrzymasz w prezencie książkę. W sklepie kosztuje ona 50 zł, ale wraz z dietą dam Ci ją za darmo. Obecnie jest ona bestsellerem w moim sklepie! Dowiesz się z niej jak za pomocą domowych metod wspomóc swój organizm w walce z takimi przypadłościami jak:

 • hashimoto;
 • niedoczynność tarczycy;
 • nadczynność tarczycy;
 • zaparcia;
 • grzybica w tym Candida;
 • wzdęcia;
 • biegunka;
 • alergia;
 • cukrzyca;
 • ból stawów;
 • żylaki;
 • nadciśnienie;
 • trądzik;
 • depresja.

A ponadto znajdziesz również taki informacje jak:

 1. Regeneracja włosów, skóry i paznokci.
 2. Poznasz naturalne sposoby na trądzik.
 3. Dowiesz się, co jeść, aby poprawić koncentrację oraz zapamiętywanie.

Dieta odchudzająca, która naprawdę działa. Jak szybko schudnąć?

Masz problem z nadwagą? Nie wiesz jak schudnąć, a wydaje Ci się, że robisz wszystko tak, jak należy? Masz dość dziwnych  specyfików odchudzających i gotowych diet z internetu, które po prostu nie działają? Mam coś, co powinno Cię zainteresować. To autorska dieta, którą przygotuję właśnie dla Ciebie!

Wszystkie uwagi, jakie od Was uzyskałem w czasie mojej pracy z pacjentkami, zebrałem w jedną całość i stworzyłem własną dietę, która wychodzi naprzeciw Waszym oczekiwaniom. Przede wszystkim wyeliminowałem wszystkie aspekty, które Wam się nie podobały. Moja dieta bazuje na wszystkich naukowo potwierdzonych metodach prawidłowego odżywiania osób zdrowych oraz chorych. Dlatego też moje diety nie tylko odchudzają, ale również pomagają na wiele dolegliwości takich jak:

 • hashimoto;
 • zaparcia;
 • nieżyt żołądka;
 • nadciśnienie tętnicze;
 • osteoporoza;
 • miażdżyca;
 • cukrzyca typu 2;
 • insulinooporność;
 • niedoczynność tarczycy.

Ponadto jadłospis składa się z produktów ogólnodostępnych, których cena jest niska. Dlatego też nie będziecie musieli wiele wydawać na produkty do swojej diety. Dzięki informacją, które podajecie mi w formularzu na końcu tej strony tworzę dla Was indywidualną dietę uwzględniającą choroby, alergie pokarmowe oraz tryb życia. Taka dieta nie tylko stanie się skuteczna, ale również lubiana i smaczna.

Kim jestem?

Nazywam się Artur Topolski. Z wykształcenia jestem dyplomowanym Specjalistą Żywienia. Od wielu lat interesuje się zdrowiem, ochroną zdrowia, odchudzaniem, a także wsparciem leczenia chorób dietozależnych. Moje pasje zbiegają się z życiem zawodowym, co sprawia mi ogromną przyjemność z pracy. Jak szybko możesz schudnąć na mojej diecie? Przeważnie moi pacjenci chudną około 1-1,5 kg co 7 dni.

Co zyskujesz dzięki mojej diecie? Jak szybko schudnąć na mojej diecie?

Korzystając z moich usług otrzymujesz gotowy plan żywienia, dostosowany do Twojego organizmu i trybu życia – zbilansowaną dietę i listę posiłków (wraz z przepisem wykonania), które bez problemu przygotujesz w domowym zaciszu. Moja dieta dla Ciebie to przede wszystkim:

 • dania, które przygotujesz w nie więcej niż 5 – 20 minut;
 • tanie i łatwo dostępne składniki/produkty, które dostaniesz w każdym sklepie;
 • plan żywieniowy, który stosuje się przez jeden miesiąc;
 • szczegółowy opis wykonania każdego posiłku wraz ze składnikami odżywczymi;
 • możliwość wyboru diety na odchudzanie, utrzymanie wagi, przybranie na masie i wyeliminowanie problemów zdrowotnych;
 • stały kontakt ze mną.

Moja dieta jest oparta na potwierdzonych metodach naukowych i latach doświadczeń oraz wiedzy z zakresu dietetyki. Dzięki moim konsultacjom i diecie możesz tracić od 1 – 1,5 kg tygodniowo, nie martwiąc się o swoje zdrowie.

Skorzystaj już teraz!

PROMOCJA! JUŻ TERAZ TYLKO 60 ZŁ!
Zachęcam Cię do wypełniania formularza i skorzystania z mojej oferty już teraz. W nowej promocyjnej cenie 60 zł (przecena ze 100 zł) dostaniesz dietę, którą stosuje się jeden miesiąc. Pozwoli Ci ona schudnąć do 1,5 kg tygodniowo. Wraz z dietą otrzymasz w prezencie moją książkę, która ma aż 600 stron!
Po wypełnieniu poniższego formularza i opłaceniu zamówienia otrzymasz profesjonalną dietę mojego autorstwa w ciągu 2 dni roboczych.