Elektrolity - jak je uzupełnić domowymi metodami?

Wiesz, co stanie się, gdy połączysz sól z wodą?

Elektrolity – dlaczego są one tak ważne? Sprawdź, na co warto uważać!

Czy wiesz, że w soli himalajskiej znajdziesz elektrolity oraz liczne minerały?

elektrolity

Proszę o udostępnienie artykułu – każdemu może się przydać!

Czy wiesz, że wraz z nim pozbywamy się nie tylko szkodliwych składników powstałych w wyniku przemian metabolicznych, ale również ubywa nam cennych minerałów oraz elektrolitów? Ich utrata powoduje spadek zdolności przyswajania wody przez nasz organizm, w wyniku czego może pojawić się odwodnienie.

Dlaczego warto pić wodę z solą?

Oczywiście mowa o soli himalajskiej, a nie soli kuchennej. Tradycyjna sól oczyszczana jest chemicznie, co powoduje nasycenie jej tymi składnikami (około 3 procent). Ponadto w procesie oczyszczania poddawana jest suszeniu w temperaturze dochodzącej nawet do 650 stopni Celsjusza. W wyniku tak wysokiej temperatury traci ona wszelkie składniki odżywcze. Natomiast sól himalajska jest solą naturalną, która nie jest poddawana chemicznej obróbce. W jej składzie znajdziemy liczne składniki odżywcze, a do najważniejszych zaliczamy:

  • 84 minerały,
  • elektrolity,
  • żelazo, jod, magnez, cynk i wapń.

Dodając do wody szczyptę soli himalajskiej, uzupełnimy niezbędne minerały oraz elektrolity, które są konieczne do prawidłowego przyswajania wody. Przypomnę, niedobór elektrolitów doprowadza do problemów z sercem, drżeniem ciała, a nawet omdleń. Taki napój może nas przed tym uchronić.

Powinieneś również przeczytać: Nie wiesz jak pozbyć się osłabienia i słabych włosów? Kliknij, aby przeczytać.

4 zalet picia wody z solą himalajską!

1. Poprawia wygląd cery.

Dzięki zawartości siarki, jodu, cynku oraz chromu korzystnie wpływa na zmiany skórne (trądzik, wysypki, infekcje skórne). Ponadto przyspiesza proces gojenia się ran.

2. Wspiera procesy trawienne.

Wypicie już jednej szklanki z solą himalajska powoduje wzmożoną pracę ślinianek, które zaczynają produkować enzym o nazwie amylazyna. Enzym ten bierze udział w pierwszej fazie trawienia oraz rozkładu cukrów.

3. Dostarcza niezbędne minerały.

Dzięki regularnemu spożywaniu wody z solą himalajską uzupełnimy najważniejsze pierwiastki oraz minerały, są one niezbędne do prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu.

4. Zmniejsza natężenie stresu i ułatwia zasypianie.

Duża ilość minerałów przyczynia się do obniżenia hormonów typu adrenalina i kortyzol, dzięki temu łatwiej zaśniemy.

Kliknij poniżej w „Lubię to!”, a będziesz zawsze na bieżąco informowany o nowych artykułach z mojego bloga.

Jak odpowiednio przygotować taki napój?

W tej metodzie ważne jest, aby nie przesadzić z ilością soli. Pamiętajmy, iż dzienna zalecana dawka soli wynosi maksymalnie 3 gramy. Dlatego też do tego roztworu powinniśmy użyć wyłącznie małej szczypty soli himalajskiej. Dzięki temu uzyskamy roztwór solny o zawartości około 1%. Roztwór ten powinno się pić przez 7 dni, po tym czasie robimy przerwę. Po spożyciu takiego roztworu zaledwie w kilkanaście minut zostaje on przekształcony i zaczyna pracować jako elektrolit oraz antyoksydant.

Uważajmy przy wyborze soli himalajskiej, ponieważ na rynku można spotkać wiele podróbek. Prawdziwa i oryginalna sól himalajska posiada różowe zabarwienie, które spowodowane jest zawartością żelaza (w jednym ziarenku powinno być min. 1,5% żelaza). Dla przykładu podam kilka sprawdzonych przeze mnie soli himalajskich. Warto kierować się zabarwieniem oraz wielkością ziaren. Osobiście wybieram sól od producenta spod nazwy Skarby Oceanu, ma ona bardzo charakterystyczną barwę na tle konkurencji. Nie posiada substancji przeciwzbrylającej, a do tego jest w bardzo przystępnej cenie. Aby sprawdzić, w którym sklepie można ją nabyć w najniższej cenie kliknij tutaj.

Bardzo dobrym wyborem jest również sól himalajska od producenta Pięć Przemian. Posiada ona takie same zalety jak produkt powyżej. Sprzedawana jest w mniejszym opakowaniu, dlatego też będzie lepszym wyborem dla osób, które chcą tylko wypróbować działanie tej soli. Aby sprawdzić, w którym sklepie można ją nabyć w najniższej cenie kliknij tutaj.

Co robić w cięższych przypadkach odwodnienia oraz braku elektrolitów?

Niski poziom elektrolitów ukazuje się poprzez liczne objawy np. zawroty głowy, zaburzony rytm serca, osłabienie oraz drżenie mięśni. Jeśli chcemy w szybki sposób uzupełnić brakujące składniki, to warto sięgnąć po coś mocniejszego, czyli po elektrolity w czystej postaci. Osoby, które nie ćwiczą fizycznie wystarczy, że sięgną po standardowe elektrolity o podwyższonej zawartości. Posiadają one duże dawki najważniejszych minerałów. Taki preparat znajdziesz w niskiej cenie w kliknij tutaj.

Natomiast osoby, które często ćwiczą fizycznie, powinny zainteresować się preparatami, w których skład wchodzą elektrolity w postaci jonowej oraz ultraśladowe pierwiastki. Preparat o takim składzie znajdziesz w najniższej cenie w kliknij tutaj.

Powinnaś również przeczytać: Poza wewnętrznym spowolnieniem starzenia się, zadbaj również o skórę! Jak to zrobić? Kliknij, aby przeczytać.

Proszę o udostępnienie artykułu – każdemu może się przydać!

 
Źródło: