Dieta na hashimoto - jak szybko schudnąć 13 kg bez efektu jojo i głodówki?

WAŻNE: Dlaczego musisz stosować dietę, gdy masz chorą tarczycę?

Dieta przy niedoczynności tarczycy lub nadczynności tarczycy – jak ją ułożyć? Osoby dotknięte chorobami tarczycy często uskarżają się na problemy z nadmiernym tyciem bądź przeciwnie – spadkiem masy ciała. Właściwa dieta i normalizacja masy ciała mają wpływ nie tylko odzyskanie dawnej sylwetki, ale także na efekt leczenia chorób tarczycy.

Dieta jest niezbędna w każdym przypadku niezależnie od tego, czy masz nadczynność, czy niedoczynność tarczycy. Zacznijmy od początku, czyli po co potrzebna jest nam tarczyca? Tarczyca to niewielki gruczoł, który syntetyzuje hormony wpływające na funkcjonowanie całego organizmu. Mowa o trójjodotyroninie T3 oraz tyroksynie T4. Hormony te regulują przemiany metaboliczne, zatem zarówno ich nadmiar, jak i niedobór mogą wpływać na masę ciała. 

Dieta – niedoczynność tarczycy lub choroba hashimoto

Niedoczynność tarczycy to najczęściej występujące zaburzenie funkcjonowania tego narządu. Zazwyczaj przyczyną niedoczynności jest proces autoimmunologiczny, który prowadzi do syntezy przeciwciał niszczących tarczycę – jest to tzw. choroba Hashimoto. Konsekwencją tej choroby jest spadek syntezy hormonów tarczycy i spowolnienie metabolizmu z towarzyszącym wzrostem masy ciała.

Polecam Ci również przeczytać: Co jeść, gdy masz hashimoto? Kliknij, aby się dowiedzieć. 

Dieta w chorobie Hashimoto jak i niedoczynności tarczycy powinna spełniać kilka podstawowych warunków:

 • z racji towarzyszącej chorobie nadwadze i konieczności zredukowania masy ciała, dieta powinna zapewniać umiarkowany deficyt kaloryczny; nie należy jednak zbyt drastycznie redukować ilości kalorii, gdyż może to prowadzić do jeszcze większego spowolnienia metabolizmu i problemów z odchudzaniem;
 • dieta powinna dostarczać wysokich dawek antyoksydantów, co ma na celu ograniczenie procesu zapalnego; najważniejsze antyutleniacze to witaminy A i E oraz cynk; cynk występuje w największych ilościach w rybach i owocach morza, zaś witaminy A i E – w kiełkach zbóż i nierafinowanych olejach roślinnych;
 • warto zadbać o właściwą podaż jodu i selenu; jod jest niezbędny w procesie syntezy hormonów tarczycy, podobnie jak selen; źródła jodu w diecie to sól jodowana i ryby morskie, zaś selen znajdziemy w rybach, czosnku i cebuli, podrobach, nasionach słonecznika;
 • unikać należy roślin krzyżowych (kapusty czy kalafiora), gdyż ograniczają one wykorzystanie jodu przez tarczycę; ponadto niewskazane jest spożywanie soi i jej przetworów – zawarte w nich izoflawony także ograniczają przyswajalność jodu;
 • wskazane jest unikanie spożywania węglowodanów prostych oraz tłuszczów nasyconych; warto natomiast wzbogacić dietę o kwasy tłuszczowe omega 3.
Dieta na niedoczynność tarczycy czyli hashimoto

Właściwa dieta i normalizacja masy ciała mają wpływ nie tylko odzyskanie dawnej sylwetki, ale także na efekt leczenia chorób tarczycy.

Warto również przeczytać: Które witaminy i minerały potrzebujesz w chorobie hashimoto? Kliknij, aby się dowiedzieć.

Dieta – nadczynności tarczycy

Nadczynność tarczycy to stan nadmiernej syntezy hormonów tarczycy. U podstaw tego zaburzenia także mogą leżeć procesy autoimmunologiczne, które prowadzą do syntezy przeciwciał aktywujących receptory dla TSH – hormonu tyreotropowego pobudzającego wydzielanie T3 i T4. Najczęściej nadczynność tarczycy przyjmuje postać choroby Gravesa – Basedowa. Osoby dotknięte nadczynnością tarczycy doświadczają działania zbyt wysokich stężeń hormonów tarczycy. Jednym z nich jest nadmierna utrata masy ciała, innym – zwiększone ryzyko rozwoju cukrzycy. Wynika ono z nasilonego zwiększania glukozy z przewodu pokarmowego oraz nasilenia syntezy glukozy w wątrobie. Dlatego konieczne jest stosowanie diety bazującej na produktach o niskim indeksie glikemicznym. Wskazane jest zatem spożywanie pełnoziarnistych produktów zbożowych, zielonych liści warzyw, roślin strączkowych czy orzechów.

Z racji znacznego pobudzenia metabolizmu i zaniku masy mięśniowej, warto dostarczać białka w ilości 1,5 – 2 g/ kg m. c., ważna jest także wysoka podaż nienasyconych kwasów tłuszczowych. Tak jak w przypadku choroby Hashimoto należy zwrócić uwagę na podaż jodu i selenu, a także antyutleniaczy. Optymalna liczba posiłków to 5 dziennie, z kolacją spożywaną na dwie godziny przed snem.

Nie wiesz, jak ułożyć sobie dietę, która nie tylko odchudza, ale również pomaga na liczne problemy ze zdrowiem?

Moje diety na odchudzanie są oparte na badaniach naukowych, a mianowicie zostały one opracowane przez grupę 16 naukowców. W skład tej grupy można było odnaleźć kilku światowej klasy lekarzy, naukowców np.: Frank M. Sacks, George A. Bray, Vincent J. Carey, czy C. Pallister. Badanie to zostało wykonane w 2009 roku przez Departament Żywienia Harvard School w Bostonie (USA). W badaniu tym wzięło udział 811 pacjentów z nadwagą. Każdy z nich otrzymał ułożoną pod siebie dietę, która była różna dla każdego z pacjentów, ponieważ była ona dobierana na podstawie wieku, wzrostu, wagi, aktywności fizycznej, ilość posiłków oraz dolegliwości.

Tajemnicą takich diet było odpowiednie wyskalowanie ilości węglowodanów, tłuszczów, białka, kaloryczności oraz mikro i makroelementów. Odpowiednia kombinacja tych składników spowodowała, że pacjenci po odstawieniu diety nie przybierali z powrotem na wadze, czyli nie mieli efektu jojo. Oryginalna dokumentacja z tego badania w języku angielskim znajduje się w kliknij tutaj. W mojej praktyce Specjalisty Żywienia odpowiedni dobór kaloryczności, węglowodanów, białek, tłuszczy i pozostałych składników odżywczych pozwala na osiągnięcie spadku wagi nawet o 5 kg w 2 tygodnie, chociaż najczęściej jest to około 1-2 kg w 7 dni. Tak samo po odstawieniu diety pacjenci nie skarżą się na powrót wagi, jak to jest w przypadku innych diet.

Diety Artura Topolskiego – Opinie zadowolonych Pacjentów

Dieta odchudzająca – Przykładowa metamorfoza – Justyna 

Pacjentka jest chora na dwie choroby, które znacznie utrudniają proces odchudzania, a mianowicie cierpi na hashimoto oraz zespół policystycznych jajników. Jej metamorfozę przedstawiam poniżej wraz z wiadomością mailową. Za pomocą mojej diety udało nam się uzyskać zadowalający efekt dla pacjentki, czyli 13 kilogramów mniej w 3 miesiące.

dieta odchudzająca

Poniżej mail od klientki ze zdjęć.

dieta odchudzająca

Dieta odchudzająca – Zobacz na opinie moich klientek

Poniżej pokazuję zdjęcia wiadomości z mojego Facebooka, które otrzymałem od swoich klientów.
dieta artura topolskiego - opinie

PROMOCJA – Zamów dziś dietę Artura Topolskiego, a w prezencie otrzymasz moją encyklopedię zdrowia, aż 600 stron!

Wraz z dietą otrzymasz w prezencie książkę. W sklepie kosztuje ona 50 zł, ale wraz z dietą dam Ci ją za darmo. Obecnie jest ona bestsellerem w moim sklepie! Dowiesz się z niej jak za pomocą domowych metod wspomóc swój organizm w walce z takimi przypadłościami jak:

 • hashimoto;
 • niedoczynność tarczycy;
 • nadczynność tarczycy;
 • zaparcia;
 • grzybica w tym Candida;
 • wzdęcia;
 • biegunka;
 • alergia;
 • cukrzyca;
 • ból stawów;
 • żylaki;
 • nadciśnienie;
 • trądzik;
 • depresja.

A ponadto znajdziesz również taki informacje jak:

 1. Regeneracja włosów, skóry i paznokci.
 2. Poznasz naturalne sposoby na trądzik.
 3. Dowiesz się, co jeść, aby poprawić koncentrację oraz zapamiętywanie.

Dieta odchudzająca, która naprawdę działa. Jak szybko schudnąć?

Masz problem z nadwagą? Nie wiesz jak schudnąć, a wydaje Ci się, że robisz wszystko tak, jak należy? Masz dość dziwnych  specyfików odchudzających i gotowych diet z internetu, które po prostu nie działają? Mam coś, co powinno Cię zainteresować. To autorska dieta, którą przygotuję właśnie dla Ciebie!

Wszystkie uwagi, jakie od Was uzyskałem w czasie mojej pracy z pacjentkami, zebrałem w jedną całość i stworzyłem własną dietę, która wychodzi naprzeciw Waszym oczekiwaniom. Przede wszystkim wyeliminowałem wszystkie aspekty, które Wam się nie podobały. Moja dieta bazuje na wszystkich naukowo potwierdzonych metodach prawidłowego odżywiania osób zdrowych oraz chorych. Dlatego też moje diety nie tylko odchudzają, ale również pomagają na wiele dolegliwości takich jak:

 • hashimoto;
 • zaparcia;
 • nieżyt żołądka;
 • nadciśnienie tętnicze;
 • osteoporoza;
 • miażdżyca;
 • cukrzyca typu 2;
 • insulinooporność;
 • niedoczynność tarczycy.

Ponadto jadłospis składa się z produktów ogólnodostępnych, których cena jest niska. Dlatego też nie będziecie musieli wiele wydawać na produkty do swojej diety. Dzięki informacją, które podajecie mi w formularzu na końcu tej strony tworzę dla Was indywidualną dietę uwzględniającą choroby, alergie pokarmowe oraz tryb życia. Taka dieta nie tylko stanie się skuteczna, ale również lubiana i smaczna.

Kim jestem?

Nazywam się Artur Topolski. Z wykształcenia jestem dyplomowanym Specjalistą Żywienia. Od wielu lat interesuje się zdrowiem, ochroną zdrowia, odchudzaniem, a także wsparciem leczenia chorób dietozależnych. Moje pasje zbiegają się z życiem zawodowym, co sprawia mi ogromną przyjemność z pracy. Jak szybko możesz schudnąć na mojej diecie? Przeważnie moi pacjenci chudną około 1-1,5 kg co 7 dni.

Co zyskujesz dzięki mojej diecie? Jak szybko schudnąć na mojej diecie?

Korzystając z moich usług otrzymujesz gotowy plan żywienia, dostosowany do Twojego organizmu i trybu życia – zbilansowaną dietę i listę posiłków (wraz z przepisem wykonania), które bez problemu przygotujesz w domowym zaciszu. Moja dieta dla Ciebie to przede wszystkim:

 • dania, które przygotujesz w nie więcej niż 5 – 20 minut;
 • tanie i łatwo dostępne składniki/produkty, które dostaniesz w każdym sklepie;
 • plan żywieniowy, który stosuje się przez jeden miesiąc;
 • szczegółowy opis wykonania każdego posiłku wraz ze składnikami odżywczymi;
 • możliwość wyboru diety na odchudzanie, utrzymanie wagi, przybranie na masie i wyeliminowanie problemów zdrowotnych;
 • stały kontakt ze mną.

Moja dieta jest oparta na potwierdzonych metodach naukowych i latach doświadczeń oraz wiedzy z zakresu dietetyki. Dzięki moim konsultacjom i diecie możesz tracić od 1 – 1,5 kg tygodniowo, nie martwiąc się o swoje zdrowie.

Skorzystaj już teraz!

PROMOCJA! JUŻ TERAZ TYLKO 60 ZŁ!
Zachęcam Cię do wypełniania formularza i skorzystania z mojej oferty już teraz. W nowej promocyjnej cenie 60 zł (przecena ze 100 zł) dostaniesz dietę, którą stosuje się jeden miesiąc. Pozwoli Ci ona schudnąć do 1,5 kg tygodniowo. Wraz z dietą otrzymasz w prezencie moją książkę, która ma aż 600 stron!
Po wypełnieniu poniższego formularza i opłaceniu zamówienia otrzymasz profesjonalną dietę mojego autorstwa w ciągu 2 dni roboczych.