Odchudzanie za pomocą 7 domowych produktów. Znasz je? Przeczytaj

7 domowych produktów, które przyspieszą odchudzanie. Znasz je? PRZECZYTAJ

Odchudzanie będzie tylko wtedy skuteczne, gdy będziesz przez Ciebie stosowana dieta. Przy odchudzaniu nie powinno się stosować suplementów, które praktycznie nic nie pomagają.

Rynek jest dosłownie zalany wszelkiego rodzaju suplementami diety na odchudzanie. Szczególnie popularne są preparaty przeznaczone w celu wspomożenia procesu odchudzania. Oczywiście część z nich jest skuteczna i w rzeczywistości wspiera gubienie kilogramów. Często jednak są one jedynie placebo, a wszystkie zmiany jakie zachodzą pod ich wpływem podczas redukcji, zachodzą w naszej psychice. Pamiętaj, tabletki na odchudzanie nie są skuteczne!

Większość tego typu preparatów w swoim składzie zawiera roślinne wyciągi, a w najgorszym wypadku ich syntetyczne odpowiedniki. Oznacza to, że naturalne produkty występujące w sklepach, w których codziennie robimy zakupy, zawierają dokładnie te same składniki. Idealnym tego przykładem może być siedem składników zawartych na poniższej liście, która działają na odchudzanie, jak tabletki z apteki. Łączy je kilka wspólnych cech, mianowicie:

 • są naturalnymi produktami spożywczymi;
 • wspomagają proces odchudzania;
 • przyspieszają spalanie tkanki tłuszczowej;
 • są bezpieczne, naturalne i zdrowe;
 • co bardzo istotne w trakcie redukcji nie zawierają one kalorii.

Produkty, które działają na odchudzanie, jak tabletki

 1. Zielona herbata

Zakorzeniła się już w powszechnej świadomości jako produkt o znakomitym wpływie na skuteczność odchudzania, szczególnie dzięki wpływowi na spalanie tkanki tłuszczowej. Najważniejszą substancją czynną w niej zawartą są epigallokatechiny. Na nasze nieszczęście zawartość tego składnika w większości naparów jest zbyt niska, by można mówić o jego realnym wpływie na spalanie tkanki tłuszczowej.

Zielona herbata za to jest znakomitym dodatkiem do diety redukcyjnej, ponieważ może wywierać ona wpływ na hamowanie łaknienia. Najlepszym wyjściem jest wypijanie dziennie kilku naparów. Jest to jak najbardziej bezpieczne dla naszego zdrowia, ponieważ napój ten nie stanowi zagrożenia dla funkcjonowania układu sercowo – naczyniowego i zawiera wiele antyoksydantów. Oczywiście dla osób nie lubiących kawy to właśnie zielona herbata będzie idealną alternatywą.

zielona herbata na odchudzanie

 1. Kawa

Kofeina stanowi najważniejszą substancję czynną kawy za sprawą kilku zalet w oddziaływaniu na pracę organizmu:

 • nasilanie szlaków metabolicznych spalania tkanki tłuszczowej;
 • bardzo mocne hamowanie łaknienia;
 • działanie pobudzające.

Dodatkowo zgodnie z wynikami badań ludzie wypijający kawę na około 45 minut przed wysiłkiem nie tylko mają do niego większą motywację, ale także mogą trenować nieco dłużej i spalić dzięki temu więcej tkanki tłuszczowej. Jest to jeden z powodów, dla których kawę najlepiej jest spożywać rano albo właśnie na około godzinę przed wysiłkiem. Jednocześnie powinno się unikać picia tego naparu w godzinach wieczornych oraz dodawania do niego mleka czy zwłaszcza śmietanki, które sprawiają, że napój ten zyskuje dodatkowe kalorie.

Zawartość kofeiny może różnić się w zależności od sposobu przyrządzania kawy oraz od gatunku kawowca, z jakiego pochodzą ziarna. Ilość substancji czynnej w różnych rodzajach kawy wygląda następująco:

 • szklanka parzonej kawy: 100 – 120 mg kofeiny;
 • szklanka kawy rozpuszczalnej: 90 – 100 mg kofeiny;
 • filiżanka espresso: 60 – 80 mg kofeiny.

Polecam Ci również przeczytać: Dlaczego musisz pić przynajmniej 1,5 – 2 litry wody? Kliknij, aby przeczytać.

 1. Grejpfrut

Według rezultatów najnowszych badań osoby spożywające ten owoc szybciej tracą na wadze. Grejpfrut posiada wiele cech sprawiających, że jest tak korzystny dla zdrowia:

 • jest orzeźwiający;
 • ma bardzo mało kalorii;
 • posiada dużo minerałów;
 • zawiera wiele witamin.

Ogromny wpływ tego cytrusa na proces odchudzania polega na stymulowaniu spalania tłuszczów, przyspieszeniu przemiany materii oraz bardzo przyspiesza pracę jelit i żołądka. Zawarta w bardzo dużych ilościach w grejpfrutach witamina C bierze udział w produkcji noradrenaliny. Ona z kolei pomaga uwolnić tłuszcz z komórek tłuszczowych, co bardzo ułatwia organizmowi sięganie do zapasów w celu pozyskania energii. Dodatkowo wraz z witaminami B3 i B6 noradrenalina steruje produkcją L – karnityny, pośredniczącej w spalaniu tłuszczów.

 1. Ocet jabłkowy

W jego przypadku substancję aktywną są kwasy owocowe, konkretnie kwas jabłkowy. Nieco różni się on od innych produktów na tej liście, ponieważ nie wpływa bezpośrednio na spalanie tkanki tłuszczowej. Na czym wobec tego polega jego wpływ na wspomożenie procesu odchudzania? Otóż ogranicza on wchłanianie tłuszczu z pożywienia. Ze względu na to można traktować ocet jabłkowy jako rozwiązanie w sytuacjach awaryjnych, w których czeka nas zjedzenie obfitego w węglowodany posiłku.

W takiej sytuacji spożycie małej sałatki z dodatkiem 45 ml wspomnianego octu na 45 minut przed głównym posiłkiem spowoduje, że nasz organizm nie będzie przyswajał z pożywienia tyle tłuszczu co zwykle. Niezależnie od skuteczności tej metody nie należy jej jednak nadużywać, ponieważ zredukowanie wchłaniania tłuszczów obniża również przyswajalność rozpuszczalnych w tłuszczach witamin.

Warto również przeczytać: Jak najlepiej pić ocet jabłkowy, aby był skuteczny na redukcję tłuszczu?

 1. Kurkuma

Jej działanie polega na:

 • hamowaniu magazynowania tłuszczu w wątrobie;
 • wspomaganiu metabolizmu tłuszczu;
 • wykazuje ona również w niewielkim stopniu działanie termogeniczne.

Na dodatek kurkuma stanowi idealny dodatek do posiłków po treningowych, ponieważ bardzo sprzyja ona regeneracji. Dzieje się tak, bowiem przyprawa ta hamuje nieznacznie wydzielanie mediatorów stanu zapalnego. Jedna łyżeczka dziennie kurkumy stanowi optymalną jej dawkę dziennego spożycia. Doskonały przepis na domowy detoks stanowi choćby dodanie opisywanego produktu do mleka kokosowego.

 1. Pieprz Cayenne na odchudzanie

Jego codzienne spożycie powinno wynosić od połowy do całej łyżeczki. Oczywiście dawka ta może zostać rozłożona na kilka porcji i dodawana w ciągu dnia do posiłków. Warto jednak pamiętać przy tym o tym, że przynajmniej jedna porcja tego rodzaju pieprzu powinna się znajdować w posiłku spożywanym przed treningiem. Na czym zaś polega wpływ tej przyprawy na spalanie tłuszczu? Zawiera ona przede wszystkim kapsaicynę, która nasila proces termogenezy i przyspiesza procesy spalania tkanki tłuszczowej.

Przeczytaj również: Które owoce przyspieszają redukcję tkanki tłuszczowej? Kliknij, aby się dowiedzieć. 

 1. Cynamon

Jest to już kolejna na tej liście przyprawa. Największy wpływ wywiera on na wrażliwość insulinową. Jest to niezmiernie ważne, ponieważ to właśnie insulina jest najważniejszym hormonem metabolizmu węglowodanów, a utrzymanie jej minimalnego poziomu minimalizuje ryzyko występowania napadów „wilczego głodu”. Za sprawą swojego działania cynamon doskonale sprawdza się jako zastępstwo chromu. Każdego dnia najlepiej jest spożyć około jednej jego łyżeczki – można to zrobić dodając tę przyprawę do kawy albo posiłków. Takie działanie może przynieść dobre rezultaty na odchudzanie.

Wymienione wyżej produkty stanowią zdrową i bezpieczną alternatywę dla popularnych na rynku preparatów odchudzających. Trzeba jednak, podobnie jak w przypadku stosowania suplementów, pamiętać o tym, że podstawą odchudzania i zdrowego trybu życia musi być dobrze zbilansowana, odpowiednia dieta oraz wysiłek fizyczny. Wszelkie składniki nasilające procesy spalania tłuszczu, jakkolwiek bardzo pomocne, trzeba traktować jedynie jako dodatek do wyżej wymienionych podstaw dbania o zdrowie i dobrą sylwetkę.

Nie wiesz, jak ułożyć sobie dietę, która nie tylko odchudza, ale również pomaga na liczne problemy ze zdrowiem?

Moje diety na odchudzanie są oparte na badaniach naukowych, a mianowicie zostały one opracowane przez grupę 16 naukowców. W skład tej grupy można było odnaleźć kilku światowej klasy lekarzy, naukowców np.: Frank M. Sacks, George A. Bray, Vincent J. Carey, czy C. Pallister. Badanie to zostało wykonane w 2009 roku przez Departament Żywienia Harvard School w Bostonie (USA). W badaniu tym wzięło udział 811 pacjentów z nadwagą. Każdy z nich otrzymał ułożoną pod siebie dietę, która była różna dla każdego z pacjentów, ponieważ była ona dobierana na podstawie wieku, wzrostu, wagi, aktywności fizycznej, ilość posiłków oraz dolegliwości.

Tajemnicą takich diet było odpowiednie wyskalowanie ilości węglowodanów, tłuszczów, białka, kaloryczności oraz mikro i makroelementów. Odpowiednia kombinacja tych składników spowodowała, że pacjenci po odstawieniu diety nie przybierali z powrotem na wadze, czyli nie mieli efektu jojo. Oryginalna dokumentacja z tego badania w języku angielskim znajduje się w kliknij tutaj. W mojej praktyce Specjalisty Żywienia odpowiedni dobór kaloryczności, węglowodanów, białek, tłuszczy i pozostałych składników odżywczych pozwala na osiągnięcie spadku wagi nawet o 5 kg w 2 tygodnie, chociaż najczęściej jest to około 1-2 kg w 7 dni. Tak samo po odstawieniu diety pacjenci nie skarżą się na powrót wagi, jak to jest w przypadku innych diet.

Diety Artura Topolskiego – Opinie zadowolonych Pacjentów

Dieta odchudzająca – Przykładowa metamorfoza – Justyna 

Pacjentka jest chora na dwie choroby, które znacznie utrudniają proces odchudzania, a mianowicie cierpi na hashimoto oraz zespół policystycznych jajników. Jej metamorfozę przedstawiam poniżej wraz z wiadomością mailową. Za pomocą mojej diety udało nam się uzyskać zadowalający efekt dla pacjentki, czyli 13 kilogramów mniej w 3 miesiące.

dieta odchudzająca

Poniżej mail od klientki ze zdjęć.

dieta odchudzająca

Dieta odchudzająca – Zobacz na opinie moich klientek

Poniżej pokazuję zdjęcia wiadomości z mojego Facebooka, które otrzymałem od swoich klientów.
dieta artura topolskiego - opinie

PROMOCJA – Zamów dziś dietę Artura Topolskiego, a w prezencie otrzymasz moją encyklopedię zdrowia, aż 600 stron!

Wraz z dietą otrzymasz w prezencie książkę. W sklepie kosztuje ona 50 zł, ale wraz z dietą dam Ci ją za darmo. Obecnie jest ona bestsellerem w moim sklepie! Dowiesz się z niej jak za pomocą domowych metod wspomóc swój organizm w walce z takimi przypadłościami jak:

 • hashimoto;
 • niedoczynność tarczycy;
 • nadczynność tarczycy;
 • zaparcia;
 • grzybica w tym Candida;
 • wzdęcia;
 • biegunka;
 • alergia;
 • cukrzyca;
 • ból stawów;
 • żylaki;
 • nadciśnienie;
 • trądzik;
 • depresja.

A ponadto znajdziesz również taki informacje jak:

 1. Regeneracja włosów, skóry i paznokci.
 2. Poznasz naturalne sposoby na trądzik.
 3. Dowiesz się, co jeść, aby poprawić koncentrację oraz zapamiętywanie.

Dieta odchudzająca, która naprawdę działa. Jak szybko schudnąć?

Masz problem z nadwagą? Nie wiesz jak schudnąć, a wydaje Ci się, że robisz wszystko tak, jak należy? Masz dość dziwnych  specyfików odchudzających i gotowych diet z internetu, które po prostu nie działają? Mam coś, co powinno Cię zainteresować. To autorska dieta, którą przygotuję właśnie dla Ciebie!

Wszystkie uwagi, jakie od Was uzyskałem w czasie mojej pracy z pacjentkami, zebrałem w jedną całość i stworzyłem własną dietę, która wychodzi naprzeciw Waszym oczekiwaniom. Przede wszystkim wyeliminowałem wszystkie aspekty, które Wam się nie podobały. Moja dieta bazuje na wszystkich naukowo potwierdzonych metodach prawidłowego odżywiania osób zdrowych oraz chorych. Dlatego też moje diety nie tylko odchudzają, ale również pomagają na wiele dolegliwości takich jak:

 • hashimoto;
 • zaparcia;
 • nieżyt żołądka;
 • nadciśnienie tętnicze;
 • osteoporoza;
 • miażdżyca;
 • cukrzyca typu 2;
 • insulinooporność;
 • niedoczynność tarczycy.

Ponadto jadłospis składa się z produktów ogólnodostępnych, których cena jest niska. Dlatego też nie będziecie musieli wiele wydawać na produkty do swojej diety. Dzięki informacją, które podajecie mi w formularzu na końcu tej strony tworzę dla Was indywidualną dietę uwzględniającą choroby, alergie pokarmowe oraz tryb życia. Taka dieta nie tylko stanie się skuteczna, ale również lubiana i smaczna.

Kim jestem?

Nazywam się Artur Topolski. Z wykształcenia jestem dyplomowanym Specjalistą Żywienia. Od wielu lat interesuje się zdrowiem, ochroną zdrowia, odchudzaniem, a także wsparciem leczenia chorób dietozależnych. Moje pasje zbiegają się z życiem zawodowym, co sprawia mi ogromną przyjemność z pracy. Jak szybko możesz schudnąć na mojej diecie? Przeważnie moi pacjenci chudną około 1-1,5 kg co 7 dni.

Co zyskujesz dzięki mojej diecie? Jak szybko schudnąć na mojej diecie?

Korzystając z moich usług otrzymujesz gotowy plan żywienia, dostosowany do Twojego organizmu i trybu życia – zbilansowaną dietę i listę posiłków (wraz z przepisem wykonania), które bez problemu przygotujesz w domowym zaciszu. Moja dieta dla Ciebie to przede wszystkim:

 • dania, które przygotujesz w nie więcej niż 5 – 20 minut;
 • tanie i łatwo dostępne składniki/produkty, które dostaniesz w każdym sklepie;
 • plan żywieniowy, który stosuje się przez jeden miesiąc;
 • szczegółowy opis wykonania każdego posiłku wraz ze składnikami odżywczymi;
 • możliwość wyboru diety na odchudzanie, utrzymanie wagi, przybranie na masie i wyeliminowanie problemów zdrowotnych;
 • stały kontakt ze mną.

Moja dieta jest oparta na potwierdzonych metodach naukowych i latach doświadczeń oraz wiedzy z zakresu dietetyki. Dzięki moim konsultacjom i diecie możesz tracić od 1 – 1,5 kg tygodniowo, nie martwiąc się o swoje zdrowie.

Skorzystaj już teraz!

PROMOCJA! JUŻ TERAZ TYLKO 60 ZŁ!
Zachęcam Cię do wypełniania formularza i skorzystania z mojej oferty już teraz. W nowej promocyjnej cenie 60 zł (przecena ze 100 zł) dostaniesz dietę, którą stosuje się jeden miesiąc. Pozwoli Ci ona schudnąć do 1,5 kg tygodniowo. Wraz z dietą otrzymasz w prezencie moją książkę, która ma aż 600 stron!
Po wypełnieniu poniższego formularza i opłaceniu zamówienia otrzymasz profesjonalną dietę mojego autorstwa w ciągu 2 dni roboczych.