Jak schudnąć na brzuchu? Badanie nad olejem rzepakowym

Jak schudnąć na brzuchu? Badanie nad olejem rzepakowym
4.5 (90%) 2 votes

Jak walczyć o płaski brzuch? W typowej polskiej kuchni nie używa się zbyt wiele oleju, owszem jest bardzo kaloryczny. Okazało się, że jeden z nich dość popularny olej roślinny pomaga w zrzuceniu niepotrzebnych kilogramów z brzucha. To olej, który pomoże Ci szybko schudnąć? 

Olej pomoże schudnąć?

W badaniach zaprezentowanych w ramach konferencji naukowej American Heart Association’s w Nowym Orleanie udowodniono, że pewny rodzaj olei może pomóc nie tylko w zmniejszeniu tkanki tłuszczowej zgromadzonej na brzuchu, ale również w obniżeniu ryzyka w wystąpieniu tzw. zespołu metabolicznego. W zespole metabolicznym występuje wiele czynników, takich jak:

 • nieprawidłowy poziom cholesterolu,
 • otyłość brzuszna,
 • zwiększony poziom cukru,
 • zbyt wysokie ciśnienie krwi, które doprowadzić mogą do wystąpienia cukrzycy, udarów i chorób serca.

Kanadyjscy i amerykańscy naukowcy przeprowadzili badania na 121 chętnych, z których każdy cierpi na zespół metaboliczny, u których wprowadzono 4 tygodniową dietę obejmującą 2000 kcal dziennie. W menu znajdował się koktajl, który w swoim składzie zawierał 40 g jednego z olei: oleju rzepakowego bogatego w kwasy tłuszczowe omega- 3 lub mieszanki oleju kukurydzianego i z krokosza barwierskiego, mieszanka oleju lnianego i z krokosza barwierskiego, rzepakowego.
Na samym początki, jak i pod koniec testu zostało przeprowadzone badanie rentgenowskie przez naukowców, w którym to została zmierzona masa tkanki tłuszczowej w różnych częściach ciała. Wniosek jest jeden, jeśli Twoja dieta będzie zawierać olej, pomoże Ci to szybko schudnąć.

Proszę o udostępnienie artykułu – każdemu może się przydać!

Zbawienna moc koktajli 

Odkryto, że osoby, które spożywały koktajle zawierające olej rzepakowy, zmniejszona została tkanka tłuszczowa o ok. 1,6% bardziej niż u osób, które dostawały mieszankę oleju lnianego i z krokosza. Natomiast osoby spożywające olej rzepakowy bogaty w kwasy tłuszczowe omega-3 lub mieszankę oleju kukurydzianego i z krokosza, nie zostały stwierdzone żadne zmiany. Dobra dieta odchudzająca powinna zawierać więc olej rzepakowy.

schudnąć

Odkryto, że osoby, które spożywały koktajle zawierające olej rzepakowy, zmniejszona została tkanka tłuszczowa o ok. 1,6% bardziej niż u osób, które dostawały mieszankę oleju lnianego i z krokosza.

Nie jest do końca wyjaśnione, dlaczego spożywanie tych rodzajów olei sprzyja w wyeliminowaniu dokuczliwej oponki, naukowcy tłumaczą to zawartością jednonienasyconych kwasów tłuszczowych oraz kwasów oleinowych występujących w oleju rzepakowym.

Doktor Penny Kris- Etherton, dietetyk i wykładowca na Penn Stet University, twierdzi

„ Kwasy oleinowe mogą być w inny sposób poddawane procesowi przemiany materii(….) Twoje ciało może przetwarzać je w sposób, który pozwala spalić nieco więcej tłuszczu i w ten sposób zmniejsza się ilość odłożona w Twoim ciele”.

Nie oznacza to jednak, że każdą potrawę należy topić w oleju rzepakowym. Dietetyk Kris Etherton przekonuje:

„ Jeśli chcesz uniknąć jedzenia zbyt dużej ilości kalorii, musisz pamiętać o odpowiednich proporcjach i zdrowej, zbilansowanej diecie(…). Jeśli chcesz zobaczyć mniej więcej ten sam efekt, co uczestnicy badania, włącz 40 gramów oleju rzepakowego do diety obejmującej 2000 kcal dziennie”.

Należy pamiętać, że to mniej, niż łyżka stołowa oleju do posiłku.

Jak schudnąć? To pozwoli Ci tylko dieta, a nie tabletki na odchudzanie!

Artur Topolski (Specjalista Żywienia): Co zyskasz dzięki diecie mojego autorstwa? Nie tylko się odchudzisz, ale również pozbędziesz się w pełni lub zminimalizujesz objawy: zaparć, nadciśnienia, choroba Hashimoto, niedoczynności tarczycy, miażdżycy, osteoporozy oraz zregenerujesz swoje jelita pozbywając się biegunek, czy wzdęć! Ponadto każda moja dieta ma odpowiednie dla Ciebie ilości witamin i minerałów, co nie tylko poprawia odporność i dodaje energii, ale również wpływa na pozytywne funkcjonowanie Twojego organizmu. Formularz do zamówienia diety znajdziesz na końcu tej strony.

Efekty i opinie moich pacjentek, czyli jak schudnąć?

1. Kasia M. (33 lata, Nowy Sącz)

jak schudnąć

“Moja przygoda z dietą od Artura Topolskiego zaczęła się od narodzin mojego pierwszego dziecka. Gdy skończyłam karmić postanowiłam wziąć się za siebie. Nie mogłam znieść swojego wyglądu w lustrze. Na podstawie krótkiej ankiety Artur stworzył dla mnie jadłospis, który składał się z 28 przepisów, stosowałam go przez miesiąc, a następnie zgłosiłam się zgodnie z zaleceniem po nowy. Drugi zestaw stosowałam dwa miesiące. Rezultat był wspaniały, udało mi się schudnąć aż 15 kilogramów. Do tego zaobserwowałam, że mam silniejsze włosy i paznokcie. Mam również więcej energii i wigoru. Przepisy były proste do wykonania, a przede wszystkim bardzo smaczne.”

2. Aga W. (35 lat, Warszawa)

“Chciałam podziękować Arturowi za świetną dietę, dzięki której uzyskałam to, co od lat mogłam sobie tylko wymarzyć. Miałam stały kontakt z Arturem, na bieżąco pisałam mu o swoich efektach. Pewnego razu spytał mnie, czy może udostępnić moją metamorfozę, oczywiście się zgodziłam, aby zmotywować innych do działania. Dieta to podstawa, a Artur Wam w tym pomoże! Nie zastanawiaj się jak szybko schudnąć tylko napisz do profesjonalisty!”

Ty też nie możesz schudnąć? Zobacz na opinie moich klientek

Dietetyk Artur: Jak tworzę dla Was diety?

Wszystkie uwagi, jakie od Was uzyskałem w czasie mojej pracy z pacjentkami, zebrałem w jedną całość i stworzyłem własną dietę, która wychodzi naprzeciw Waszym oczekiwaniom. Przede wszystkim wyeliminowałem wszystkie aspekty, które Wam się nie podobały. Moja dieta bazuje na wszystkich naukowo potwierdzonych metodach prawidłowego odżywiania osób zdrowych oraz chorych. Dlatego też moje diety nie tylko odchudzają, ale również pomagają na wiele dolegliwości takich jak: zaparcia, nieżyt żołądka, nadciśnienie tętnicze, osteoporoza, miażdżyca, niedoczynność tarczycy lub Hashimoto.

Ponadto jadłospis składa się z produktów ogólnodostępnych, których cena jest niska. Dlatego też nie będziecie musieli wiele wydawać na produkty do swojej diety. Dzięki informacjom, które podajecie mi w formularzu na końcu tej strony tworzę dla Was indywidualną dietę uwzględniającą choroby, alergie pokarmowe oraz tryb życia. Taka dieta nie tylko stanie się skuteczna, ale również lubiana i smaczna.

Dieta odchudzająca to nie wszystko! Mogę dla Ciebie wykonać również dietę na poniższe jednostki chorobowe:

 • Zaparcia;
 • Biegunka, wzdęcia – regeneracja jelit;
 • Dieta lekkostrawna;
 • Nieżyt żołądka;
 • Nadciśnienie tętnicze;
 • Osteoporoza;
 • Miażdżyca;
 • Otyłość – dieta odchudzająca;
 • Niedoczynność tarczycy lub choroba Hashimoto.

Dlaczego nie warto tworzyć diety na własną rękę? Nawet dieta dukana, dieta Dąbrowskiej, czy dieta kopenhaska nie jest korzystna dla wszystkich!

Diety, które tworzycie na własną rękę najczęściej nie uwzględniają wielu ważnych elementów prawidło zbilansowanej diety. W wyniku stosowania własnej diety mogą pojawić się problemy z metabolizmem, efekt jojo, niedobór witamin, minerałów oraz problemy ze zdrowiem.

Najważniejsze informacje o mojej diecie – Dietetyk Artur

1. Osoby, które mają mało czasu na przygotowanie dietetycznych dań, mogą wybrać opcję szybkich posiłków, których wykonanie zajmuje około 20 minut. Nie będzie Ci potrzebna dieta pudełkowa. 

2. Każdy posiłek zawiera szczegółową instrukcję przyrządzenia.

3. Możesz wybrać dietę na odchudzanie, utrzymanie wagi, przybranie na masie, a ponadto możesz wyeliminować dolegliwości związane z zaparciami, nieżytem żołądka, biegunką, wzdęciami, miażdżycą, Hashimoto, niedoczynnością tarczycy, nadciśnieniem tętniczym lub osteoporozą. Zadajesz sobie pytanie, jak schudnąć? Wykup moją dietę i bądź w stałym kontakcie ze mną!

4. Po wypełnieniu ankiety jesteś w stałym kontakcie ze mną, czuwam nad Twoimi postępami.

5. Jeśli masz alergię, to ułożę dla Ciebie dietę tak, aby wykluczyć alergeny z pożywienia.

6. Dieta jest dostosowana do suplementów, które przyjmujesz. Pamiętaj, że przy mojej diecie nie są Ci potrzebne tabletki na odchudzanie!

7. Każda dieta jest indywidualnie zbilansowana w wartości odżywcze, witaminy i minerały, tak aby zawierała ona wszystkie składniki potrzebne Twojemu organizmowi.

8. Wszystkie rodzaje diet oparte są na potwierdzonych naukowo metodach.

9. Dzięki diecie powinieneś tracić około 0,5 – 1,5 kg tygodniowo (kwestia indywidualna). 

Promocja: Dieta na miesiąc to tylko 50 zł + otrzymasz darmowy poradnik o dolegliwości, którą zaznaczysz w formularzu!

Po wypełnieniu poniższego formularza i opłaceniu zamówienia do 2 dni roboczych otrzymasz dietę wykonaną przez Artura Topolskiego (Specjalista Żywienia) oraz darmowy poradnik.