Wątroba, jak prawidłowo zadbać o jej kondycję? 6 metod!

Wątroba, jak prawidłowo zadbać o jej kondycję oraz wesprzeć jej regenerację?

Wątrobą to bardzo ważny organ, który pełni ponad 400 różnych funkcji!

Głównie odpowiada ona za oczyszczanie organizmu. W ciągu minuty potrafi przefiltrować nawet 1,5 litra krwi! Co uśmierca Twoją wątrobę, a co ją leczy? Stosuj codziennie te metody, a zobaczysz, jak Twoja wątroba pracuje na wzmożonych obrotach.

wątroba

Artur Topolski (Specjalista Żywienia): Potrzebujesz diety, która skutecznie Cię odchudzi? A może potrzebujesz diety, która pomoże lub całkowicie wykluczy takie dolegliwości jak: zaparcia, nadciśnienie, Hashimoto, niedoczynność tarczycy, miażdżyca, czy osteoporoza? Napisz do mnie w celu darmowej konsultacji przed ułożeniem diety, aby to zrobić kliknij tutaj.

Proszę o udostępnienie artykułu – każdemu może się przydać!

Przy nieprawidłowej diecie (np. bogatej w tłuste i słodkie potrawy) mogą pojawić się z nią pierwsze problemy. Źle pracująca wątroba jest powodem licznych problemów ze zdrowiem, a nawet wyglądem. Wątroba z zaburzeniem pracy ma skłonność do odkładania tłuszczu, w wyniku czego przybierzemy na wadze, podniesie nam się ciśnienie, a nawet powoduje szybkie zmiany nastroju oraz częste zmęczenie.

Jak wspomóc prawidłową pracę wątroby?

Wątroba szczególnie narażona jest na uszkodzenie w momencie kiedy spożywamy alkohol, wysoko przetworzoną żywność, a nawet leki. Możesz wesprzeć swoją wątrobę wykonując proste kroki. Dzięki nim nie tylko zregenerujesz wątrobę.

Wątroba – 6 najskuteczniejszych metod na jej regenerację:

1. Ostropest plamisty.

Jego głównym atutem jest oczyszczanie organizmu z toksyn. Zawdzięcza to, dużej zawartości substancji o nazwie sylimaryna. To właśnie ta substancja pozwala zneutralizować bardzo niebezpieczną toksynę, która pochodzi z muchomora sromotnikowego! Roślinka ta jest sprawdzona naukowo, przeszła szereg badań i została uznana za jedną z najlepszych roślin, która oczyszcza organizm z toksyn. Jest na tyle silna, że wyciąg z tej rośliny został użyty do leku “Sylimarol”, który przeznaczony leczenia schorzeń wątroby.

Przeczytaj również: Jak dodatkowo przyspieszyć regenerację wątroby domowymi metodami? Kliknij, aby przeczytać.

Regeneruje wątrobę oraz odtruwa ją z takich czynników jak:

  • zatrucie grzybami,
  • nadużycie narkotyków, leków, alkoholu,
  • chemioterapia,
  • chemia z antybiotyków,
  • cukrzyca.

Spożywanie nie jest skomplikowane ani drogie, a wręcz bardzo tanie! Można jeść je w całości, przeżuwając zębami albo dla ułatwienia spożycia, możemy zmielić w młynku do kawy. Osoby, które nie chcą jeść go w czystej postaci, mogą dodać go do codziennych potraw lub deserów. Nasiona tej roślinki zawierają również duże ilości błonnika, co znacznie poprawia perystaltykę jelit oraz zmniejsza ryzyko powstania zaparć. Najlepiej spożywać ziarna w całości, rozgryzając je zębami, dzięki temu dostarczymy największe ilości niezbędnych substancji. Dlatego też najlepiej jest kupować całe ziarna. Całe ziarna ostropestu znajdziesz w moim sklepie pod tym linkiem kliknij tutaj.

2. Kurkuma.

Kurkuma wspiera prawidłową pracę wątroby poprzez stymulowanie procesu żółciotwórczego. Żółć jest niezbędna do prawidłowego procesu trawienia. Ponadto regularnie spożywana kurkuma przyczynia się do wzmocnienia układu odpornościowego. Jeśli chcesz osiągnąć najlepsze efekty na wątrobę wynikające z działania kurkumy warto, abyś zainteresowała się suplementem o dużej dawce kurkumy. Najlepsze posiadają jej aż 400 mg oraz są zmikronizowane, co znacznie ułatwia przyswajalność. Taki środek znajdziesz u mnie w sklepie pod tym adresem kliknij tutaj.

3. Zrezygnuj z picia alkoholu.

Alkohol to główny czynnik wielu problemów związanych z wątrobą. Jednakże nie każda dawka powoduje spustoszenie w organizmie. Uszkodzenie wątroby może nastąpić po wypiciu 20 g czystego alkoholu przez kobiety, natomiast u mężczyzn ten problem może pojawić się przy 60 g czystego alkoholu. 

4. Unikaj tłustych dań (tłuszcz zwierzęcy, trans, tłuste śmietany).

Tłuste potrawy obciążają pracę wątroby, a nawet zakłócają jej wydolność. Według badań naukowych zbyt duża ilość spożywanych tłuszczów gromadzi się pod postacią związków lipidowych. Takie pokarmy, a także tłuszcze typu trans powodują stłuszczenie wątroby, a nawet marskość.

Kliknij poniżej w „Lubię to!”, a będziesz zawsze na bieżąco informowany o nowych artykułach z mojego bloga.

Wątroba “lubi” pokarmy bogate w kwas foliowy oraz witaminę C. Możemy je znaleźć w owocach i warzywach. 

5. Unikaj słodkich wyrobów oraz cukru.

Mowa oczywiście o tradycyjnym cukrze rafinowanym. Trzeba przyznać, że są to puste kalorie, które nie zawierają żadnych wartości odżywczych (witamin i minerałów). Cukier wpływa niekorzystnie nie tylko na wątrobę, ale również na szereg innych narządów. Wątroba odkłada cukier pod postacią glikogenu, który jest pierwszym krokiem do stłuszczenia wątroby.

6. Walcz z nadwagą.

Często niewydolność wątroby powiązana jest z nadwagą. Pamiętaj, aby w trakcie procesu odchudzania nie stosować bardzo restrykcyjnych diet, które mogę powodować ubytki w odpowiedniej ilości dostarczanych wartości odżywczych. Optymalnie powinno się tracić około 1 kg na tydzień. 

Powinnaś również przeczytać: Jak zyskać silne włosy, brak cellulitu i młodszą skórę? Kliknij, aby sprawdzić i działaj szybko!

Proszę o udostępnienie artykułu – każdemu może się przydać!

Kliknij poniżej w dolegliwość, którą posiadasz, aby dowiedzieć się, jak sobie z nią poradzić.


Źródło:

Może Ci się jeszcze spodobać...