Jak mieć płaski brzuch w 3 dni? - Artur Topolski

Jak mieć płaski brzuch w 3 dni?

Wzdęty brzuch to problem, który dotyka prawie połowę kobiet i wielu mężczyzn. Nadmierny stres, nieregularne jedzenie, brak ruchu oraz wahania hormonalne sprawiają, że trudno nam dopiąć ulubione spodnie. Jeśli taki tryb życia obowiązywał przez dłuższy czas, potrzeba czasu, by przywrócić sylwetce idealny kształt. W ciągu 3 dni można pozbyć się nadmiaru wody w organizmie.

Dieta na płaski brzuch

Co jeść na płaski brzuch i boczki? – to pytanie zadaje sobie wiele osób, które czują frustrację z powodu odstającego brzucha. Aby uniknąć efektu jo-jo, trzeba na stałe zmienić nawyki żywieniowe. Na początku warto obliczyć CPM, czyli sumę kalorii, którą potrzebuje organizm do normalnego funkcjonowania. Od uzyskanego wyniku należy odjąć 300 kalorii.

Ograniczenie cukrów i picie minimum 2l wody to jedne z głównych zasad. Ilość spożywanych kalorii najlepiej podzielić na 5 posiłków: 3 -większe i 2-mniejsze. Potrawy powinno się planować przynajmniej z 2-dniowym wyprzedzeniem. Warzywa i owoce to podstawa w odchudzaniu.

Podczas gotowania należy zmniejszyć ilość soli. Zbyt duża dawka powoduje obrzęki oraz odkładanie się wody w organizmie. Jedzenie należy skończyć, gdy czujemy lekki niedosyt. To skuteczny sposób na uniknięcie wzdęć. Szczegółowe menu najlepiej ustalić z doświadczonym dietetykiem.

Ćwiczenia na płaski brzuch

Systematyczna aktywność fizyczna pozytywnie wpływa na ogólny stan zdrowia oraz wygląd. Regularne spacery poprawiają perystaltykę jelit. 15-30 minut intensywnego marszu pomoże uniknąć zaparć.

By brzuch stał się płaski, zaleca się regularne wykonywanie prostych ćwiczeń. Mogą to być skośne brzuchy, plank, unoszenie jednocześnie rąk i nóg do góry czy skłony. Taki trening można wykonać w domu. 5-15 minut dziennie wystarczy, żeby wyrzeźbić mięśnie.

Ćwiczenia można wykonać w dowolnej chwili. Ważne, aby zachować odstęp 2 godzin od posiłku i uzbroić się w cierpliwość. Pierwsze efekty mogą być zauważalne już po tygodniu. Wszystko zależy od tego, w jakiej kondycji był organizm przed wdrożeniem zmian.

Podsumowanie: Jak mieć płaski brzuch w 3 dni?

Uzyskanie płaskiego brzucha w 3 dni jest możliwe, gdy w naszym organizmie odłożyło się sporo wody i pofolgowaliśmy sobie z jedzeniem. Więcej wody, lekkostrawna dieta z przewagą warzyw oraz aktywność fizyczna wystarczą, by znów cieszyć się świetnym wyglądem. Pozbycie się warstwy tłuszczu trwa dłużej. Ważne są regularne ćwiczenia na płaski brzuch oraz zbilansowane posiłki. To jedyny sposób, żeby stracić na stałe zbędne kilogramy.