Dieta antycholesterolowa - dlaczego jest taka ważna i skuteczna?

Dieta antycholesterolowa – dla kogo ona jest i jakich efektów można się spodziewać?

Dieta antycholesterolowa

Zbyt wysoki poziom cholesterolu, a jednocześnie także trójglicerydów we krwi to jedna z najczęściej wykrywanych nieprawidłowości w badaniach krwi. Prawidłowy poziom cholesterolu całkowitego we krwi to 180 – 200 mg/ dl, cholesterol LDL nie powinien przekraczać 115 mg/ dl, cholesterol HDL powinien wynosić powyżej 60 mg/dl, a norma trójglicerydów to 150 mg/ dl. Najczęściej jednak zauważalne są niekorzystne zmiany w lipidogramie: wzrost poziomu trójglicerydów, cholesterolu całkowitego i LDL ze spadkiem poziomu cholesterolu HDL. A to stanowi poważny czynnik ryzyka rozwoju schorzeń układu – sercowego. Dlaczego dieta antycholesterolowa jest taka ważna? 

dieta antycholesterolowa

Artur Topolski (Specjalista Żywienia): Potrzebujesz diety, która skutecznie Cię odchudzi? A może potrzebujesz diety, która pomoże lub całkowicie wykluczy takie dolegliwości jak: zaparcia, nadciśnienie, Hashimoto, niedoczynność tarczycy, miażdżyca, osteoporoza lub chcesz zregenerować swoje jelita? Napisz do mnie w celu konsultacji, a następnie ułożę dla Ciebie dietę bez drogich, wyszukanych produktów, a także bez skomplikowanych potraw. Koszt diety to 50 zł. Kliknij tutaj, aby zgłosić się do mnie po dietę.

Proszę o udostępnienie artykułu – każdemu może się przydać!

 

Dla kogo dieta antycholesterolowa?

Cholesterol to występujący fizjologicznie w organizmie związek, który jest niezbędny do prawidłowego funkcjonowania. Syntetyzowany jest on w ilościach wystarczających do tego, aby użyty został do budowy błon komórkowych, osłonek mielinowych w układzie nerwowym czy do syntezy hormonów steroidowych. Jeśli jednak dostarczymy zbyt wiele cholesterolu wraz z dietą – zaczynają się problemy. To właśnie niewłaściwa dieta obfitująca w tłuszcze zwierzęce, produkty smażone oraz przetworzone produkty spożywcze zawierające cukry trans, a także cukier odpowiada najczęściej za zaburzenia lipidowe we krwi. Inne czynniki ryzyka hipercholesterolemii i hipertrójglicerydemii to otyłość i nadwaga, siedzący tryb życia, palenie papierosów i nadużywanie alkoholu oraz stres. Nie bez znaczenia są także czynniki genetyczne oraz towarzyszące zaburzenia metaboliczne, np. cukrzyca.

Jeśli należysz do grupy ryzyka, w Twojej rodzinie stwierdzono przypadki zaburzeń lipidowych, zaniepokoiły Cię Twoje wyniki badań krwi lub po prostu chcesz zadbać o zdrowie i zapobiec zbyt wysokiemu poziomu lipidów we krwi – dieta antycholesterolowa jest doskonałym wyborem. Nie polega ona na wyeliminowaniu tłuszczów w diecie – to mogłoby przynieść jeszcze więcej szkód. Chodzi o umiejętne wkomponowanie do diety źródeł wartościowych tłuszczów z jednoczesną eliminacją tych niezdrowych. Jest to wykonalne wyłącznie pod okiem profesjonalnego dietetyka i z usług takiego należy skorzystać.

Powinieneś również przeczytać: Jak ziołami pozbyć się depresji oraz stresu? Kliknij, aby przeczytać. 

Korzyści z zastosowania diety antycholesterolowej

Zbyt wysoki poziom cholesterolu przyczynia się do powstania niekorzystnych zmian w ścianach naczyń krwionośnych. Powstaje wtedy blaszka miażdżycowa, która stopniowo może zwężać światło naczyń krwionośnych, aż do jego całkowitego zamknięcia. Może to powodować chorobę niedokrwienną serca czy zawał, a także niedokrwienie wielu narządów czy udar mózgu. Ponadto blaszka miażdżycowa może oderwać się tworząc zator, który zablokuje dopływ krwi do ważnych życiowo organów. Inne konsekwencje zbyt wysokiego cholesterolu to nadciśnienie, niedokrwienie kończyn, zawroty głowy.

Zbyt wysoki cholesterol diagnozowany jest coraz częściej nawet u małych dzieci, a także osób młodych i szczupłych. Warto zatem wykonać okresowe badanie krwi – lipidogram i w razie potrzeby jak najszybciej wdrożyć odpowiednią dietę. Jest ona zalecana każdej osobie ze zbyt wysokim poziomem cholesterolu jako jedyny element terapii lub wspomożenie farmakoterapii. Taka dieta normalizuje poziom cholesterolu we krwi oraz zapobiega rozwojowi wspomnianych powikłań. Nie należy ich bagatelizować, gdyż schorzenia układu sercowo – naczyniowego są główną przyczyną zgonu. Właściwie skomponowana dieta antycholesterolowa dba ponadto nie tylko o obniżenie cholesterolu całkowitego i niepożądanego cholesterolu LDL, ale także zwiększenia poziomu cholesterolu HDL. Przynosi to wymierne korzyści zdrowotne – cholesterol HDL poprawia stan śródbłonka naczyń krwionośnych, zmniejsza ryzyko chorób sercowo – naczyniowych, ograniczenie stanów zapalnych czy normalizację układu krzepnięcia. Dieta obniżająca cholesterol jest zatem ważnym elementem profilaktyki wielu chorób cywilizacyjnych, polecana jest zatem na dobrą sprawę każdemu, komu zależy na zachowaniu nienagannego zdrowia na długie lata. 

Nie wiesz, jak ułożyć sobie dietę, która nie tylko odchudza, ale również pomaga na liczne problemy ze zdrowiem?

Moje diety na odchudzanie są oparte na badaniach naukowych, a mianowicie zostały one opracowane przez grupę 16 naukowców. W skład tej grupy można było odnaleźć kilku światowej klasy lekarzy, naukowców np.: Frank M. Sacks, George A. Bray, Vincent J. Carey, czy C. Pallister. Badanie to zostało wykonane w 2009 roku przez Departament Żywienia Harvard School w Bostonie (USA). W badaniu tym wzięło udział 811 pacjentów z nadwagą. Każdy z nich otrzymał ułożoną pod siebie dietę, która była różna dla każdego z pacjentów, ponieważ była ona dobierana na podstawie wieku, wzrostu, wagi, aktywności fizycznej, ilość posiłków oraz dolegliwości.

Tajemnicą takich diet było odpowiednie wyskalowanie ilości węglowodanów, tłuszczów, białka, kaloryczności oraz mikro i makroelementów. Odpowiednia kombinacja tych składników spowodowała, że pacjenci po odstawieniu diety nie przybierali z powrotem na wadze, czyli nie mieli efektu jojo. Oryginalna dokumentacja z tego badania w języku angielskim znajduje się w kliknij tutaj. W mojej praktyce Specjalisty Żywienia odpowiedni dobór kaloryczności, węglowodanów, białek, tłuszczy i pozostałych składników odżywczych pozwala na osiągnięcie spadku wagi nawet o 5 kg w 2 tygodnie, chociaż najczęściej jest to około 1-2 kg w 7 dni. Tak samo po odstawieniu diety pacjenci nie skarżą się na powrót wagi, jak to jest w przypadku innych diet.

Diety Artura Topolskiego – Opinie zadowolonych Pacjentów

Dieta odchudzająca – Przykładowa metamorfoza – Justyna 

Pacjentka jest chora na dwie choroby, które znacznie utrudniają proces odchudzania, a mianowicie cierpi na hashimoto oraz zespół policystycznych jajników. Jej metamorfozę przedstawiam poniżej wraz z wiadomością mailową. Za pomocą mojej diety udało nam się uzyskać zadowalający efekt dla pacjentki, czyli 13 kilogramów mniej w 3 miesiące.

dieta odchudzająca

Poniżej mail od klientki ze zdjęć.

dieta odchudzająca

Dieta odchudzająca – Zobacz na opinie moich klientek

Poniżej pokazuję zdjęcia wiadomości z mojego Facebooka, które otrzymałem od swoich klientów.
dieta artura topolskiego - opinie

PROMOCJA – Zamów dziś dietę Artura Topolskiego, a w prezencie otrzymasz moją encyklopedię zdrowia, aż 600 stron!

Wraz z dietą otrzymasz w prezencie książkę. W sklepie kosztuje ona 50 zł, ale wraz z dietą dam Ci ją za darmo. Obecnie jest ona bestsellerem w moim sklepie! Dowiesz się z niej jak za pomocą domowych metod wspomóc swój organizm w walce z takimi przypadłościami jak:

 • hashimoto;
 • niedoczynność tarczycy;
 • nadczynność tarczycy;
 • zaparcia;
 • grzybica w tym Candida;
 • wzdęcia;
 • biegunka;
 • alergia;
 • cukrzyca;
 • ból stawów;
 • żylaki;
 • nadciśnienie;
 • trądzik;
 • depresja.

A ponadto znajdziesz również taki informacje jak:

 1. Regeneracja włosów, skóry i paznokci.
 2. Poznasz naturalne sposoby na trądzik.
 3. Dowiesz się, co jeść, aby poprawić koncentrację oraz zapamiętywanie.

Dieta odchudzająca, która naprawdę działa. Jak szybko schudnąć?

Masz problem z nadwagą? Nie wiesz jak schudnąć, a wydaje Ci się, że robisz wszystko tak, jak należy? Masz dość dziwnych  specyfików odchudzających i gotowych diet z internetu, które po prostu nie działają? Mam coś, co powinno Cię zainteresować. To autorska dieta, którą przygotuję właśnie dla Ciebie!

Wszystkie uwagi, jakie od Was uzyskałem w czasie mojej pracy z pacjentkami, zebrałem w jedną całość i stworzyłem własną dietę, która wychodzi naprzeciw Waszym oczekiwaniom. Przede wszystkim wyeliminowałem wszystkie aspekty, które Wam się nie podobały. Moja dieta bazuje na wszystkich naukowo potwierdzonych metodach prawidłowego odżywiania osób zdrowych oraz chorych. Dlatego też moje diety nie tylko odchudzają, ale również pomagają na wiele dolegliwości takich jak:

 • hashimoto;
 • zaparcia;
 • nieżyt żołądka;
 • nadciśnienie tętnicze;
 • osteoporoza;
 • miażdżyca;
 • cukrzyca typu 2;
 • insulinooporność;
 • niedoczynność tarczycy.

Ponadto jadłospis składa się z produktów ogólnodostępnych, których cena jest niska. Dlatego też nie będziecie musieli wiele wydawać na produkty do swojej diety. Dzięki informacją, które podajecie mi w formularzu na końcu tej strony tworzę dla Was indywidualną dietę uwzględniającą choroby, alergie pokarmowe oraz tryb życia. Taka dieta nie tylko stanie się skuteczna, ale również lubiana i smaczna.

Kim jestem?

Nazywam się Artur Topolski. Z wykształcenia jestem dyplomowanym Specjalistą Żywienia. Od wielu lat interesuje się zdrowiem, ochroną zdrowia, odchudzaniem, a także wsparciem leczenia chorób dietozależnych. Moje pasje zbiegają się z życiem zawodowym, co sprawia mi ogromną przyjemność z pracy. Jak szybko możesz schudnąć na mojej diecie? Przeważnie moi pacjenci chudną około 1-1,5 kg co 7 dni.

Co zyskujesz dzięki mojej diecie? Jak szybko schudnąć na mojej diecie?

Korzystając z moich usług otrzymujesz gotowy plan żywienia, dostosowany do Twojego organizmu i trybu życia – zbilansowaną dietę i listę posiłków (wraz z przepisem wykonania), które bez problemu przygotujesz w domowym zaciszu. Moja dieta dla Ciebie to przede wszystkim:

 • dania, które przygotujesz w nie więcej niż 5 – 20 minut;
 • tanie i łatwo dostępne składniki/produkty, które dostaniesz w każdym sklepie;
 • plan żywieniowy, który stosuje się przez jeden miesiąc;
 • szczegółowy opis wykonania każdego posiłku wraz ze składnikami odżywczymi;
 • możliwość wyboru diety na odchudzanie, utrzymanie wagi, przybranie na masie i wyeliminowanie problemów zdrowotnych;
 • stały kontakt ze mną.

Moja dieta jest oparta na potwierdzonych metodach naukowych i latach doświadczeń oraz wiedzy z zakresu dietetyki. Dzięki moim konsultacjom i diecie możesz tracić od 1 – 1,5 kg tygodniowo, nie martwiąc się o swoje zdrowie.

Skorzystaj już teraz!

PROMOCJA! JUŻ TERAZ TYLKO 60 ZŁ!
Zachęcam Cię do wypełniania formularza i skorzystania z mojej oferty już teraz. W nowej promocyjnej cenie 60 zł (przecena ze 100 zł) dostaniesz dietę, którą stosuje się jeden miesiąc. Pozwoli Ci ona schudnąć do 1,5 kg tygodniowo. Wraz z dietą otrzymasz w prezencie moją książkę, która ma aż 600 stron!
Po wypełnieniu poniższego formularza i opłaceniu zamówienia otrzymasz profesjonalną dietę mojego autorstwa w ciągu 2 dni roboczych.