Złogi pokarmowe - możesz mieć ich aż 15 kg! Wiesz, jak je usunąć?

Złogi pokarmowe – możesz mieć ich aż 15 kg! Wiesz, jak je usunąć?

Wiesz, że w Twoich jelitach możne znajdować się nawet 15 kg złogów pokarmowych? Zobacz, jak się ich pozbyć!

Złogi pokarmowe znajdują się w każdym organizmie, a najwięcej powstaje ich w wyniku niezdrowego odżywiania.

złogi pokarmowe

Proszę o udostępnienie artykułu – każdemu może się przydać!

Wśród chorób układu pokarmowego często występują problemy związane z pracą jelit. Nie można bagatelizować takich objawów jak biegunki, wzdęcia, choroby skórne, a nawet chroniczne zmęczenie. W jelicie znajdują się kosmki, dzięki którym składniki odżywcze dostają się do krwi, a stąd rozprowadzane są po całym organizmie. 

W wyniku nieprawidłowej diety w jelicie mogą odkładać się złogi pokarmowe. Średnio każdy z nas ma ich około 5-7 kg. Jednakże osoby, które nie dbają o swoją dietę, czyli spożywają duże ilości żywności przetworzonej, alkoholu oraz glutenu, mogą mieć nawet 15 kg złogów! Zalegające resztki pokarmowe mogą powodować nadwagę, zaparcia, choroby jelita, zgagę, słabe włosy, wzdęcia, a nawet osłabienie organizmu. 

Powinieneś również przeczytać: Istnieją również zioła, które mają potwierdzone naukowe działanie przeciwgrzybicze. Kliknij, aby o nich przeczytać.

Co robić, by nie dopuścić do powstawania złogów?

W pełni nie da się ich wykluczyć, zawsze będą one powstawały. Natomiast można w znacznym stopniu ograniczyć proces ich powstawania. Po pierwsze należy jeść 5 małych posiłków dziennie, do tego warto, aby posiłki były bogate w błonnik pokarmowy. Duże ilości naturalnego błonnika możemy znaleźć w orzechach włoskich, czarnej porzeczce, kaszy gryczanej i jęczmiennej, brązowym ryżu, czy płatkach owsianych.

Kliknij poniżej w „Lubię to!”, a będziesz zawsze na bieżąco informowany o nowych artykułach z mojego bloga.

Błonniki dzielą się na rozpuszczalne w wodzie, nierozpuszczalne w wodzie oraz częściowo rozpuszczalne w wodzie. Jeśli chcemy ograniczyć powstawanie złogów pokarmowych, to kluczową rolę odgrywa błonnik z zawartością celulozy, ligninami oraz hemicelulozy. Te składniki nie ulegają degradacji w jelicie grubym, dzięki czemu pokarm nie zalega w naszych jelitach. Dlatego też, aby osiągnąć taki skład, trzeba szukać błonnika, który będzie zawierał kilka różnych nasion. Błonnik, który oczyszcza jelita oraz zabezpiecza przed powstawaniem złogów znajduje się w niskiej cenie w kliknij tutaj.

Pamiętaj, że przy trądziku warto stosować L-lizynę. Często jest ona niezbędna przy tego typu chorobie. Kliknij tutaj. aby dowiedzieć się więcej.

Jak pozbyć się obecnych złogów pokarmowych?

W celu pozbycia się obecnych złogów pokarmowych możemy wykonać specjalny napój, który się z nimi upora. Należy go pić raz dziennie przez dwa tygodnie!

Składniki:

  • szklanka wody mineralnej, 
  • 3 daktyle,
  • 2 łyżki zmielonego siemienia lnianego,
  • 2 szklanki liści szpinaku,
  • 4 banany,
  • 1 łyżeczka cynamonu,
  • 1 łyżeczka młodego jęczmienia,
  • 1 łyżeczka probiotyku czyszczącego jelita.

Składniki do wykonania napoju na złogi pokarmowe.

Siemię lniane jest niezbędne do tego koktajlu, a to ze względu na duże ilości błonnika oraz lignanów, które nie tylko oczyszczają jelita, ale również korzystnie wpływają na trawienie. Przy wyborze siemienia lnianego warto zwrócić uwagę na odpowiedni rodzaj. Najwięcej korzystnych składników zawiera złote siemię lniane. Ekologiczną wersję tego siemienia lnianego znajdziesz w niskiej cenie w kliknij tutaj.

Młody jęczmień zawiera liczne składniki, które wpływają na trawienie, oczyszczanie jelit, a także zmniejszają ilość powstawania wolnych rodników, które są niebezpieczne dla organizmu. Ponadto badania wykonane przez ekspertów z Rural Development Administration udowodniły, iż w wyniku spożywania pędów jęczmienia nie tylko pozbędziemy się złogów, ale również zmniejszymy masę ciała nawet o 8 procent. Należy pamiętać, iż najzdrowszy jest młody jęczmień otrzymany z soku, który następnie poddany jest procesowi suszenia, a w efekcie tego otrzymujemy proszek. Co najważniejsze proces suszenia wykonuje się w niskiej temperaturze, która pozwala zachować wszystkie niezbędne składniki odżywcze. Wysokiej jakości sproszkowany sok z młodego jęczmienia znajdziesz w najniższej cenie w kliknij tutaj.

Natomiast przy wyborze specjalnego probiotyku, który oczyści jelita, należy kierować się zawartością. Szukamy takiego, który zawiera jednocześnie prebiotyki, probiotyki i błonnik. Ważne, aby w jego składzie znalazły się łupiny babki jajowatej, które pęcznieją w przewodzie pokarmowym, jednocześnie usuwając zbędne złogi pokarmowe. Ponadto w jego składzie muszą zawierać się przynajmniej dwa szczepy bakterii probiotycznych (Lactobacillus oraz Bifidobacterium), które odbudują florę jelitową. Taki środek oczyszczający jelita znajdziesz w niskiej cenie w kliknij tutaj.

Wykonanie:

Przygotowanie takiego napoju jest bardzo proste, wystarczy wszystkie składniki wrzucić do blendera, a następnie miksować przez kilka minut. Tak przygotowany napój należy przechowywać w lodówce maksymalnie przez 1 dzień.

Stosowanie: Taki napój wystarczy stosować raz dziennie przez dwa tygodnie, pora spożycia jest obojętna.

Wiesz, jak wzmocnić i ograniczyć wypadanie włosów, a także ujędrnić skórę? Kliknij tutaj, aby przeczytać. 

Proszę o udostępnienie artykułu – każdemu może się przydać!

 
Źródło:

Może Ci się jeszcze spodobać...