Ziemia okrzemkowa - dlaczego krzem jest ważny dla zdrowia?

Krzem – zapomniany pierwiastek, który jest niezbędny do prawidłowego zdrowia

Dlaczego krzem jest jednym z najważniejszych pierwiastków dla naszego zdrowia?

Niestety krzem jest rzadko spotykanym w naszym pożywieniu! Ziemia okrzemkowa, to produkt bogaty w ten ważny pierwiastek.

ziemia okrzemkowa

Artur Topolski (Specjalista Żywienia): Potrzebujesz diety, która skutecznie Cię odchudzi? A może potrzebujesz diety, która pomoże lub całkowicie wykluczy takie dolegliwości jak: zaparcia, nadciśnienie, Hashimoto, niedoczynność tarczycy, miażdżyca, czy osteoporoza? Napisz do mnie w celu darmowej konsultacji przed ułożeniem diety, aby to zrobić kliknij tutaj.

Proszę o udostępnienie artykułu – każdemu może się przydać!

Dlaczego krzem jest tak istotny?

Krzem to bardzo ważny pierwiastek w diecie każdego z nas. Niestety jest on rzadko spotykany w naszym codziennym menu, dlatego też bardzo często mamy jego niedobór. Znajduje się on głównie w ziołach (np. dziewanna, skrzyp polny i rdest). Nie ma co ukrywać, niestety prawie nikt z nas nie spożywa tych ziół codziennie, a dzienne zapotrzebowanie wynosi aż 30-50 mg!

Czym objawia się niedobór krzemu?

Dieta uboga w krzem objawia się powstawaniem zaczerwienień na skórze, żylaków, pajączków, ponadto często pojawiają się problemy z kośćmi. Większe niedobory krzemu mogą doprowadzić nawet do powstania trądziku różowatego oraz trudno gojących się ran.

Powinnaś również przeczytać: Jak zyskać silne włosy, brak cellulitu i młodszą skórę? Kliknij, aby sprawdzić i działaj szybko!

Uzupełnienie krzemu za pomocą ziemi okrzemkowej?

Krzem znajduje się w dużych ilościach w Ziemi Okrzemkowej. Regularnie stosując taki środek możemy zwiększyć odporność, poprawić wygląd oraz jakość skóry, paznokci, czy włosów. Jako że produkt ma właściwości oczyszczające układ pokarmowy, poprawia funkcjonowanie trawienia. Już po kilku dniach stosowania możemy oczyścić organizm z toksyn, dzięki temu nasza wątroba będzie odciążona, a co za tym idzie, będzie wydajniej pracować. Krzem zawarty w ziemi okrzemkowej wzmacnia wytrzymałość naczyń krwionośnych, co pozwala zredukować pajączki, żylaki oraz zaczerwienienie skóry.

Kliknij poniżej w „Lubię to!”, a będziesz zawsze na bieżąco informowany o nowych artykułach z mojego bloga.

Badania naukowe na temat ziemi okrzemkowej!

Pierwsze badania naukowe nad wpływem krzemu na ludzki organizm miały miejsce już w 1972 roku. Wtedy też dr Carlisle wykazał, iż dieta uboga w krzem może prowadzić do deformacji szkieletu. Kolejne znaczące badanie miało miejsce w 1993 roku, wtedy też udowodniono, że za pomocą krzemu można wpłynąć na wzrost gęstości kości udowej u kobiet chorych na osteoporozę. Poniżej znajdziecie kolejne badania naukowe na temat wpływu ziemi okrzemkowej.

Jedno z nich wykazało bardzo interesujące rzeczy, przede wszystkim ziemia okrzemkowa przyczynia się do poprawy pracy serca oraz obniża poziom cholesterolu. Dzieje się tak, ponieważ w preparacie tym znajdują się liczne składniki mineralne takie, jak: wapń, krzem, żelazo, magnez. [1]

Regularne spożywanie ziemi okrzemkowej przyczynia się do neutralizowanie nie tylko bakterii, ale również pasożytów! Dzieje się tak ze względu na właściwości lekko ścierające, które uszkadzają strukturę pasożytów, w wyniku czego obumierają. [2]

Ziemia okrzemkowa – jaką warto wybrać?

Obecnie mamy aż 600 złóż ziemi okrzemkowej, niestety tylko 4 mają odpowiedni certyfikat jakości za spełnianie wysokich standardów (zezwolenie FDA). Pozostałe złoża mogą posiadać składniki osadowe, które obniżają siłę działania ziemi okrzemkowej i są wręcz szkodliwe dla zdrowia (mają one barwę inną niż kredowa, co wskazuje na duże zanieczyszczenie niechcianymi elementami). Najlepszy produkt powinien składać się z ziemi okrzemkowej słodkowodnej, inaczej zwana również amorficzną, o barwie kredowej. Taka postać składa się z naturalnych organicznych skorupek organizmów jednokomórkowych (glonów). Aby sprawdzić najlepszą ziemię okrzemkową potwierdzoną badaniami kliknij tutaj.

Powinieneś również przeczytać: Jak ziołami pozbyć się depresji oraz stresu? Kliknij, aby przeczytać. 

Proszę o udostępnienie artykułu – każdemu może się przydać!

Kliknij poniżej w dolegliwość, którą posiadasz, aby dowiedzieć się, jak sobie z nią poradzić.


Źródło:

Może Ci się jeszcze spodobać...