Woda utleniona

Woda utleniona nie tylko dezynfekuje rany, posiada również wiele innych zastosowań.

Woda utleniona wymieszana wraz z wodą nadaje się do np. płukania gardła, walki z grzybicą, rozjaśniania włosów.

woda utleniona

Zapewne każdemu z nas woda utleniona kojarzy się ze środkiem do przemywania i odkażania ran. Jednakże nie jest to jej jedyna funkcja. Wystarczy przeczytać etykietę, aby dowiedzieć się o wielu innych zastosowaniach, np. można nią płukać gardło. Takich właściwości jest znacznie więcej, a większość z nich poznasz z tego artykułu.

Wszystkie właściwości wody utlenionej zostały spisane przez prof. Iwana Nieumywakina w jego autorskiej książce. Warto również napisać, jak ważny jest tlen dla każdego żywego organizmu. Krew znajdująca się w tętnicach mózgowych musi być nasycona tlenem aż w 90 procentach! Jeśli nasycenie zostanie obniżone tylko o 5-10 punktów procentowych, zaobserwujemy znacznie gorszą koncentrację oraz spadek zdolności zapamiętywania. Osoby zainteresowane znajdą tę książkę w najniższej cenie w kliknij tutaj.

4 zastosowania wody utlenionej:

Wszystkie poniższe zastosowania wody utlenionej dotyczą tej o zawartość 3 procentowej. 

1. Pomaga przy bólu gardła.

Woda utleniona to jeden z najtańszych specyfików ogólnodostępnych, możemy ją zastosować poprawy stanu gardła. W tym przypadku należy przygotować roztwór: jedną łyżkę wody utlenionej należy rozpuścić w szklance wody. Tak przygotowanym preparatem płuczemy gardło. Działa on odkażającą, ponadto przyczynia się do redukowania istniejących stanów zapalnych. 

2. Na grzybicę.

Przy grzybicy stóp, czy paznokci można zastosować roztwór wody utlenionej wymieszanej wraz z wodą (w stosunku 1:1). Można bezpośrednio płukać lub nanosić wacikiem na wybrane partie skóry.

3. Pomaga zwalczać trądzik.

Woda utleniona ma właściwości, które pozwalają niszczyć bakterie beztlenowe, a to właśnie one odpowiadają za powstawanie trądziku. Przemywanie zmian skórnych wodą utlenioną pozwala osuszyć oraz rozjaśnić trądzik.

4. Rozjaśnia włosy.

Woda utleniona wymieszana wraz z wodą szybko rozjaśnia włosy (wymieszaj w stosunku 1:1). Nasączonym wacikiem możemy przemywać włosy.

Pamiętaj, aby nie stosować wody utlenionej profilaktycznie, ponieważ może działać drażniąco na skórę oraz błony śluzowe. 

Chcesz więcej ciekawych artykułów? Polub moją stronę! Aby to zrobić kliknij poniżej w “Lubię to!”

Jaką wodę wybrać?

Przede wszystkim do celów podanych w tym artykule należy stosować wodę utlenioną pod postacią roztworu 3 procentowego. Taką wodę utlenioną znajdziesz w kliknij tutaj.

Lubisz czytać moje artykuły? Kliknij poniżej w “Lubię to!”.

Źródło:

 • Grazynka Todisco

  Woda utleniona z sodą – dobry środek do mycia i wybielania zębów. Soda czysta z octem 10% super do przepychania umywalek i mycia muszli klozetowej!! Polecam.

  • abc xyz

   Podobno woda utleniona może niszczyć dziąsła, więc byłabym ostrożna z wybielaniem

 • kolokwium

  Można też stosować dożylnie wodę utlenioną w odpowiednim rozcieńczeniu.
  Do płukania gardła można dodać kroplę jodyny.
  Profilaktycznie pić 10 kropel na 2 łyżki wody 3 x dziennie. Trzeba pamiętać aby pić na pusty żołądek. Prof. Iwan Pawłowicz napisał, żeby przynajmniej 2 godziny przed jedzeniem i 20 minut po jedzeniu.
  Dobre są też kąpiele w roztworze nadtlenku wodoru. Ok. 4 buteleczek wody utlenionej na 10 litrów wody.
  Książka “Woda utleniona – na straży zdrowia” jest dostępna w Polsce po polsku.

 • Małgorzata Kutnik-Perzanowska

  Woda utleniona sprawdza się również do płukania uszu , zamiast dostępnych w aptekach środków w sprayu .