Schudnij szybciej, włączając te produkty do swojej diety - Artur Topolski

Włącz te produkty do swojej diety, a będziesz mógł tracić zbędne kilogramy szybciej

Co wpływa na szybkość procesu odchudzania?

Wszyscy wiemy jakie produkty mogą powodować u nas wzrost wagi. Zbyt duża ilość cukrów prostych, czy tłuszczy nasyconych nie będą sprzyjać w dążeniu i utrzymaniu naszej wymarzonej szczupłej figury. Powinniśmy się więc zastanowić, które produkty włączyć do jadłospisu byśmy mogli cieszyć się szybszą utratą wagi. Każdy z nas reaguje inaczej przechodząc na dietę. Jedni tracą kilogramy szybciej, drudzy wolnej. Wpływ na to ma wiele czynników, są to m.in. wiek, płeć, uwarunkowania genetyczne, rodzaje wykonywanych ćwiczeń fizycznych, ale również żywność i to w tym aspekcie mamy największą możliwość jej modyfikowania i dostosowania do naszych preferencji. Najważniejszym elementem w momencie podjęcia decyzji o odchudzaniu jest ustalenie planu racjonalnego żywienia, żadne diety sokowe, oczyszczające lub inne tego typu diety cud mogą nie zadziałać. Takie diety opierają się na jedzeniu określonych ściśle produktów, przez co są monotonne, powtarzalne i po kilku dniach stosowania takiego żywienia nie mamy ochoty na dalszą dietoterapię. Najważniejsze, aby dieta, która ma nam pomóc w osiągnięciu odpowiedniej wagi była odpowiednio dla nas dobrana i zbilansowana. Powinny się w niej znaleźć produkty smaczne, a zarazem korzystne dla naszego zdrowia.

Jakie produkty mogą wpływać na to, że będziemy chudnąć szybciej?

Z wielu produktów o działaniu prozdrowotnym wybraliśmy te, które naszym zdaniem są najlepszymi propozycjami w przypadku diet odchudzających. Chcąc mieć pyszne, zróżnicowane dania na diecie odchudzającej skorzystaj z tych poniżej, ponieważ nie tylko są one smaczne, ale co najważniejsze mogą wpływać na przyśpieszenie utraty masy ciała.

  1. Orzechy włoskie i pistacje. Będąc na diecie często dopadają nas takie momenty kiedy mamy ochotę coś przekąsić. Właśnie w tym czasie idealnie sprawdzą się orzechy. Skarbnica zdrowych kwasów tłuszczowych sprawi, że odczuwany przez ciebie głód zniknie. Dlaczego? Jak wykazują badania, orzechy włoskie działają na obszar w mózgu, który jest odpowiedzialny za odczuwanie głodu. Inne badanie z kolei pokazuje, że osoby spożywające codziennie przez 12 tygodni przekąskę z pistacji, mieli niższą masę ciała, niż ci którzy w tym samym czasie spożywali taką samą ilość precli.
  2. Awokado. Zawiera ono duże ilości błonnika w swoim składzie. Dlaczego błonnik jest tak cennym składnikiem? Ponieważ w żołądku zaczyna on pęcznieć, przez co nie odczuwamy głodu w takim szybkim tempie jak po spożyciu posiłku, który zawiera bardzo małe jego ilości. Niektóre z badań dotyczących awokado wskazują na to, że jego spożywanie może tłumić głód, a co za tym idzie, pomagać w procesach odchudzania.
  3. Ziemniaki. Ze względu na zawarty w nich błonnik, również może powodować, że odczuwanie głodu będzie wyczuwalne w dłuższym odstępie czasu niż to występuje u nas normalnie. Jest bardzo dobrym zamiennikiem innych bardzo często używanych na diecie produktów tj: makaronu, ryżu czy kaszy.
  4. Zupy. Dowiedziono, że spożywanie niskokalorycznych zup może przyczyniać się do spożywania mniejszej ilości kalorii w trakcie posiłku. Tak więc, wynika, że spożycie niskokalorycznej zupy może spowodować zmniejszenie całkowitego spożycia kalorii o 20% w porównaniu do spożycia całego posiłku bez zupy. Rodzaj zupy tutaj nie zmienia wyników badania.
  5. Kiwi. Owoce kiwi idealnie sprawdzą się dla osób będących na diecie i są świetną alternatywą dla słodyczy. Zawierają dużo wody, witamin i składników mineralnych, a spore ilości zawartego w kiwi błonnika rozpuszczalnego i nierozpuszczalnego wspomagają układ pokarmowy, a obecna w tym owocu aktydynidyna umożliwia rozkładanie białka poprawiając tym samym nasze samopoczucie po posiłku.
  6. Papryczka chili. Dodatek tej przyprawy do niektórych naszych potraw może pomóc w spaleniu nawet ok. 50 kcal!. Dlaczego tak się dzieje? Zawarta z papryczce chili kapsaicyna pozytywnie wpływa na przyśpieszenie przemiany materii.

Potrzebujesz diety? Z chęcią ją dla Ciebie ułożę po najniższej cenie z gwarancją skuteczności! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.