Wątroba - po czym poznać, że dzieje się coś złego i jak sobie pomóc?

Wątroba – po czym poznać, że dzieje się z nią coś złego i jak sobie pomóc?

Po  czym poznać, że z Twoją wątrobą dzieje się coś złego?

Wątroba ma zdolność samoregeneracji, jednakże nie zawsze jest ona na tyle skuteczna, aby narząd ten był w pełni zregenerowany.

wątroba

Artur Topolski (Specjalista Żywienia): Potrzebujesz diety, która skutecznie Cię odchudzi? A może potrzebujesz diety, która pomoże lub całkowicie wykluczy takie dolegliwości jak: zaparcia, nadciśnienie, Hashimoto, niedoczynność tarczycy, miażdżyca, czy osteoporoza? Napisz do mnie w celu darmowej konsultacji przed ułożeniem diety, aby to zrobić kliknij tutaj.

Proszę o udostępnienie artykułu – każdemu może się przydać!

Po czym poznać, że nasza wątroba jest uszkodzona?

Wątroba zostaje uszkadzana przez przyjmowane leki, spożywanie alkoholu oraz tłustych dań. Ponadto do uszkodzenia wątroby przyczynia się cukier, smażone ziemniaki, tłuszcze trans, leki antydepresyjne, czy glutaminian sodu. Poniżej znajdziesz pierwsze oznaki, które mogą sugerować uszkodzoną wątrobę:

  • ból brzucha i zaparcia,
  • brak łaknienia,
  • spadek masy ciała,
  • nietolerancja tłuszczów oraz alkoholu,
  • wzdęcia,
  • nudności,
  • pełność po jedzeniu.

Powinieneś przeczytać: Jak w domu wyleczyć stawy i żyć bez bólu? Kliknij, aby się dowiedzieć.

Czym wspomóc wątrobę do regeneracji?

Przy każdej niewydolności wątroby ważna jest odpowiednia dieta, która będzie uboga w białko. Zaleca się, aby dzienna ilość białka nie przekroczyła 60 g. W przypadku ostrej niewydolności konieczne będzie leczenie farmakologiczne. W początkowych i łagodnych fazach uszkodzenia wątroby można wspomóc się naturalnymi środkami.

1. Ostropest plamisty.

Roślina ta posiada w swoim składzie substancje o nazwie sylimaryna, która jest w stanie usunąć toksynę z muchomora sromotnikowego! Ponadto jest ona ważnym elementem do regeneracji wątroby, niweluje skutki przyjmowania leków i antybiotyków. Ostropest plamisty zawiera również duże ilości błonnika, co znacznie poprawia perystaltykę jelit oraz zapobiega zaparciom. Najlepiej spożywać ziarna w całości, rozgryzając je zębami, dzięki temu dostarczymy największe ilości niezbędnych substancji. Dlatego też najlepiej jest kupować całe ziarna. Osobiście spożywam ziarna ostropestu z ekologicznej uprawy, aby sprawdzić miejsce, w którym je znajdziesz kliknij tutaj.

2. Mniszek lekarski.

Mniszek lekarski zwiększa ilość wydzielanej żółci, dlatego też nadaje się przy różnych chorobach związanych z wątrobą i woreczkiem żółciowym. Właściwości moczopędne pozwalają oczyścić nerki oraz drogi moczowe, a co najważniejsze nie prowadzi to do utraty potasu, co jest skutkiem ubocznym oczyszczania. Dzieje się tak, ponieważ mniszek posiada duże pokłady tego pierwiastka, co równoważy negatywne skutki oczyszczania. Ponadto znaczna zawartość witamin i minerałów wspomaga organizm przy anemii oraz wzmacnia odporność. Co ciekawe, jeśli będziemy regularnie spożywać napar z mniszka lekarskiego, zauważymy przyspieszone procesy regeneracji ran. Jak wykonać napar z mniszka lekarskiego?

Kliknij poniżej w „Lubię to!”, a będziesz zawsze na bieżąco informowany o nowych artykułach z mojego bloga.

Składniki:

  • szklanka wody,
  • łyżeczka pociętych korzeni mniszka lekarskiego – wysokiej jakości specyfik w niskiej cenie znajdziesz na kliknij tutaj.

Wykonanie: Wsypujemy do garnka jedną łyżeczkę korzeni, następnie zalewamy wodą. Ogrzewamy na wolnym ogniu, a następnie gotujemy przez 5 minut. Przecedzamy i odczekujemy 10 minut, po tym czasie możemy wypić napar przed posiłkiem maksymalnie 3 razy dziennie.

Najsilniejszy monokoncentrat z mniszka lekarskiego.

Koncentrat ten zawiera wszystkie korzystne składniki z całej rośliny mniszka lekarskiego. Instytut Badań i Rozwoju Aboca stworzył na drodze nowoczesnej technologi połączenie ekstraktu liofilizowanego z fitokomleksem, to sprawia, iż roślina nie traci żadnych korzystnych składników. Obecnie jest to najsilniejszy naturalny specyfik oparty na mniszku lekarskim. Nie tylko regeneruje wątrobę, ale również wspiera pracę woreczka żółciowego, oczyszcza nerki oraz drogi moczowe. Taki koncentrat znajdziesz w kliknij tutaj.

Przeczytaj również: Tarczyca bajkalska (66% skuteczności) – niszczy Candidę, złogi tętnicze i zregenerujesz wątrobę. Jak to wykonać? Kliknij, aby się dowiedzieć.

Proszę o udostępnienie artykułu – każdemu może się przydać!

Kliknij poniżej w dolegliwość, którą posiadasz, aby dowiedzieć się, jak sobie z nią poradzić.


Źródło:

Może Ci się jeszcze spodobać...