Trzustka, jak prawidłowo o nią dbać domowymi sposobami?

Jak prawidłowo dbać o trzustkę?

Przede wszystkim trzeba ograniczyć produkty, których trzustka nie lubi, a należą do nich: cukry, słodkie napoje gazowane, surowe cytrusy.

1. Ziołowa mieszanka.

Przy początkowych problemach z trzustką można sięgnąć po skuteczną mieszankę ziołową, która przygotowana jest zgodnie z recepturą O. Klimuszki. W jej skład wchodzi osiem ziół, które wykazują korzystne działanie na pracę trzustki. Do jej przygotowania będziemy potrzebować: bylicę, liście mięty pieprzowej, macierzankę, korzeń arcydzięgiela, rumianek, szyszki chmielu, kwiat lawendy oraz koszyczki nagietka. Przyrządzenie odpowiedniej mieszanki jest dość czasochłonne, do tego trzeba wszystko wymieszać w odpowiednich proporcjach. Znalazłem gotową mieszankę, wystarczy do garnka wsypać odmierzone porcje w saszetkach, a następnie wszystko dokładnie wymieszać. Taką gotową mieszankę ziołową znajdziesz w najniższej cenie w kliknij tutaj.

Mieszankę parzymy 20 minut, zaleca się pić 2-3 razy dziennie.

2. Nalewka dla zdrowia trzustki.

O. Klimuszko poza odpowiednią kompozycją ziół opracował również nalewkę, która różni się składem od wcześniej przedstawionej mikstury. Nalewka ta korzystnie wpływa nie tylko na trzustkę, ale również reguluje poziom cukru we krwi. Do najważniejszych jej zalet należy skład, który nie zawiera konserwantów ani innych sztucznych polepszaczy, a co najważniejsze nie powoduje skutków ubocznych wynikających z jej spożywania. Taką nalewkę znajdziesz w najniższej cenie w kliknij tutaj.

3. Ziołowy ekstrakt w kapsułkach.

Najtańszym rozwiązaniem mającym na celu wsparcie odpowiedniej pracy trzustki jest ziołowa mieszanka pod postacią kapsułki. W jej skład wchodzą takie zioła, jak: owoc kminku, liść mięty, ziele macierzanki i mniszka, owoce kopru włoskiego. Zioła te wykazuję korzystny wpływ na pracę trzustki. Takie kapsułki znajdziesz w kliknij tutaj.

4. Jedz małe, ale regularne posiłki.

Korzystnie na pracę trzustkę działają regularnie rozłożone posiłki. Jest to bardzo ważne, ponieważ wtedy trzustka nie musi nagle wytwarzać dużej ilości enzymów trawiennych. Dzięki czterem posiłkom dziennie trzustka będzie regularnie produkowała niezbędne enzymy.

5. Zrzuć nadwagę.

Nadwaga nie wpływa korzystnie na trzustkę. Jeśli masz objawy sugerujące, iż z Twoją trzustką dzieje się coś złego, zacznij dbać o swoją prawidłową sylwetkę. Jak szybko się odchudzić? Odpowiedź na to pytanie znajdziesz w moim artykule, który znajdziesz pod tym adresem sprawdź.

6. Jedz pokarm bogaty w witaminy i minerały.

Najlepszym źródłem witamin i minerałów są owoce oraz warzywa. Dobrze będzie, jeśli zaczniesz jeść warzywa nawet 5 razy dziennie. Natomiast owoce można ograniczyć do dwóch porcji dziennie, warto również unikać tych, które zawierają duże ilości naturalnego cukru (np. banany, winogrona).

W diecie wspomagającej pracę trzustki zaleca się spożywać makarony, kasze, nasiona, ciemne pieczywo. Białko jest niezbędne do prawidłowej regeneracji trzustki, ale trzeba pamiętać, aby nie przesadzić z jego dzienną spożywaną ilością. Białko zawierają jaja, jogurty oraz kefir itp.

Udostępnij artykuł lub polub go!

Źródło:

Może Ci się jeszcze spodobać...