Tętnice - jak je skutecznie oczyścić. Poznaj 6 naturalnych metod

Oczyszczanie tętnic 6 sposobami

Za pomocą 6 naturalnych metod możesz oczyścić swoje tętnice.

Miażdżyca wraz z rakiem to czynnik numer jeden, który powoduje śmierć na świecie! Zobacz, jak dbać o swoje tętnice.

tętnice

Artur Topolski (Specjalista Żywienia): Potrzebujesz diety, która skutecznie Cię odchudzi? A może potrzebujesz diety, która pomoże lub całkowicie wykluczy takie dolegliwości jak: zaparcia, nadciśnienie, Hashimoto, niedoczynność tarczycy, miażdżyca, czy osteoporoza? Napisz do mnie w celu darmowej konsultacji przed ułożeniem diety, aby to zrobić kliknij tutaj.

Proszę o udostępnienie artykułu – każdemu może się przydać!

Każdy z nas chce żyć długo oraz zdrowo. Kiedy jesteśmy chorzy, nasz humor szybko spada, czujemy się bardzo źle. Każdy z nas szuka naturalnych sposobów, dzięki którym będzie mógł żyć długo. Często nachodzi nas pytanie, od czego zacząć, by nasze zdrowie było lepsze? Wystarczy przeglądnąć statystyki zgonów, a szybko dowiemy się, że jedną z głównych przyczyn zgonu jest miażdżyca. Dlatego, też postanowiłem, że przyjrzę się temu problemowi bliżej. Przedstawię Wam 6 najlepszych sposób, by nasze tętnice nie gromadziły złogów tłuszczowych.

Problem związany z zatykaniem się tętnice profesjonalnie nazwany jest arteriosklerozą, czyli inaczej miażdżyca. Statystyki mówią, że jest to bardzo powszechny problem u osób starszych. Choroba ta jest uznana wraz z nowotworami za najpopularniejszą przyczynę śmierci. 

Przeczytaj również: Kwas ALA – Jedz go 2 razy dziennie, a pozbędziesz się cukrzycy, zatkanych tętnic i słabej pamięci. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Co powoduje zwężenie tętnic?

Badania wykazały, iż tętnice zwężają się przez procesy autoimmunizacyjne, złą dietę, infekcje, oraz wiele innych czynników, które nie zostały do dziś odkryte. Przedstawię Wam, wszystkie najważniejsze składniki diety, które uznane są przez badania naukowe, jako najlepiej działające na tętnice. Oczywiście będę podawał opracowania naukowe, które udowodniły właściwości danego składnika na działalność antymiażdżycową.

Oto 6 kroków, dzięki którym oczyścisz swoje tętnice:

1. Witamina B.

Wynik badań nad witaminą B został opublikowany w 2005 roku. Obszerny artykuł na jej temat ukazał się w czasopiśmie “Atherosclerosis”. Badania wykazały, iż stosując kombinację: 2,5 mg kwasu foliowego, 25 mg witaminy B6, 0,5 mg witaminy B12 przez okres jednego roku, znacznie zmniejszają się złogi tłuszczowe wewnątrz tętnic. Pamiętaj, aby pobierać witaminy w sposób naturalny. Nie kupuje syntetycznych witamin, które produkowane są w sposób chemiczny. Jeśli postanowiłeś, że wolisz suplementy diety, to kupuj te naturalne. Problemem może być dostępność takiego naturalnego preparatu. Warto powiedzieć, że preparat taki powinien być wzbogacony witaminą C oraz bioflawonoidami, dzięki temu witaminy z grupy B będą znacznie lepiej przyswajalne. Wszystkie te kryteria spełnia firma Kenay. Wytwarzają oni swoje suplementy w sposób naturalny, nawet otoczka kapsułki wykonana jest z naturalnych składników. Aby sprawdzić, gdzie można nabyć kompleks witamin B od tej firmy w najniższej cenie kliknij tutaj.

2. L-Arginina.

L-Arginina to aminokwas, który zmniejsza ryzyko zmian gęstości tętnic. Badania udowodniły, że dzięki regularnemu stosowaniu tego aminokwasu, złogi tłuszczowe zostały usunięte z tętnic aż o 24 procent! L-Arginina dostępna jest również w wersji “Bio”. Bardzo ciekawym producentem jest Puritans Pride, ich preparat nie zawiera chemicznych substancji! Ponadto posiada bardzo dużą dawkę L-Argininy. Aby sprawdzić, gdzie można produkt od tego producenta w najniższej cenie kliknij tutaj.

Warto również przeczytać: Oczyść krew, a pozbędziesz się zmęczenie i chorób. Jak to wykonać? Kliknij, aby się dowiedzieć.

3. Kurkuma.

O kurkumie pisałem już bardzo dużo, dzięki znacznym ilościom polifenoli w swoim składzie, świetnie radzi sobie w wspomaganiu serca. Kompleksowe badanie zostały wykonane przez francuskich naukowców w 2008 roku. Wyniki tych badań zostały zaprezentowane przez “Cardiovascular Sciences” na corocznej konferencji “Amerucan Heart Association‘s”. Naukowcy wykonali badanie na myszach, które były predysponowane do rozwoju miażdżycy. Regularnie przez cztery miesiące, podawano im pożywienie z dużą zawartością kurkumy. Po tym czasie naukowcy zaobserwowali, że w tętnicach mysz jest o 26 procent mniej złogów tłuszczowych!

Trzeba również powiedzieć o tym, że kurkuma pod postacią przyprawy nie ma aż tak silnych właściwości, ponieważ w procesie obróbki straciły wiele dobrych właściwości. Dlatego też warto wybrać cały korzeń kurkumy i z niego czerpać korzyści zdrowotne. 

W jednym z badań było napisane, iż pacjenci przyjmowali 100 mg ekstraktu kurkumy dziennie. Jak się okazuje z innych źródeł maksymalna dawka kurkumy dla człowieka to nawet 800 mg dziennie! Dlatego też poszukałem preparatu, który będzie zawierał większe ilości. Ponadto warto szukać takiego, który będzie miał certyfikat ekologicznej produkcji i uprawy, dzięki temu w składzie nie znajdziemy glutenu, pszenicy, laktozy, soli, drożdży, konserwantów ani sztucznych barwników. Taką kurkumę znajdziesz w niskiej cenie w kliknij tutaj.

4. Nasiona sezamu.

Większość osób często pomija go w swojej diecie, myśląc, że nie ma on, żadnych większych właściwości zdrowotnych. W sezamie znajdują się sterole, a to właśnie one odpowiadają za zmniejszenie cholesterolu, dzięki czemu zmniejsza się również ryzyko powstania złogów.

Przeczytaj również: Kwas ALA – Jedz go 2 razy dziennie, a pozbędziesz się cukrzycy, zatkanych tętnic i słabej pamięci. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

5. Spożywaj czosnek.

Czosnek to główne źródło zdrowia. Regularne spożywanie powoduje redukcją budowania płytek we krwi. Słynny kardiolog Arun Bordia z Indii podzielił chorych na dwie grupy. Jedna grupa codziennie spożywała czosnek (około 2-3 ząbki dziennie). Natomiast druga grupa chorych nie jadła czosnku w ogóle. Po dwóch latach eksperymentu uzyskano jednoznaczny wynik. Osoby, które spożywały czosnek, umierały aż dwa razy rzadziej niż osoby, które czosnku nie jadły. W trzecim roku zaobserwowano aż 66 proc. mniej zgonów! 

Kliknij poniżej w „Lubię to!”, a będziesz zawsze na bieżąco informowany o nowych artykułach z mojego bloga.

6. Jedz owoce granatu!

Liczne badania nad owocami granatu wykazały, iż: “Ekstrakt z granatu zmniejsza zatoki aorty i ryzyko miażdżycy tętnic wieńcowych u myszy SR-BI/apoE dKO. Efekty przeciwmiażdżycowe ekstraktu z granatu wydają się obejmować zmniejszenie stresu oksydacyjnego i stanów zapalnych w ściankach naczynia, pomimo niezmienionych ogólnoustrojowych markerów stanu zapalnego i zwiększonego poziomu lipoproteinowego cholesterolu u tych myszy.” 

Wykonano również badania na ludziach. Do badań wybrano 20 pacjentów, którzy cierpieli na miażdżycę. Pierwszą czynnością, jaką wykonano, było zmierzenie tętnic, następnie dziesięciu pacjentów z dwudziestu piło sok z granatów. Po rocznej kuracji sokiem zmierzono im kolejny raz tętnice.

Wyniki były zaskakujące niemal tak samo, jak u myszy, u wszystkich 10 pacjentów nastąpiło w ciągu roku zmniejszenie liczby blaszek w tętnicach szyjnych, aż do 30 proc.!! U pozostałych dziesięciu pacjentów wykryto zwiększenie blaszek miażdżycowych średnio o 9 proc. (są to osoby, które nie spożywały owocu grantu).

Warto przeczytać: 86% skuteczności – wzmacnia odporność, likwiduje grzybicę, leczy biegunkę i alergię. Jak to wykonać? Kliknij, aby dowiedzieć się więcej.

Proszę o udostępnienie artykułu – każdemu może się przydać!

Kliknij poniżej w dolegliwość, którą posiadasz, aby dowiedzieć się, jak sobie z nią poradzić.


Źródło: 

Może Ci się jeszcze spodobać...