Na co uważać przy wyborze szamponu? Niektóre składniki są szkodliwe!

Co zyskasz dzięki zmianie szamponu na naturalny?

Mało osób wie, że po nieprawidłowym użyciu szamponu może pojawić się uczulenie skóry, łuszczenie lub inna reakcja.

Jeśli po użyciu szamponu zauważyłeś u siebie niepokojące objawy, to powinieneś zainteresować się produktem o bardziej naturalnym składzie. Do produkcji szamponów najpopularniejszych marek używa się przede wszystkim wody, a także środków, które należą do agresywnych substancji chemicznych. O tej wiadomości zostaliśmy poinformowani podczas wywiadu z Davidem Reckhowem w programie National Geographic.

szamponu

Zapraszam do mojego internetowego sklepu, w którym znajdziesz tylko wysokiej jakości preparaty o potwierdzonej naukowo skuteczności. Kliknij tutaj, aby przejść do mojego sklepu.

Proszę o udostępnienie artykułu – każdemu może się przydać!

Szampony produkowane są nie tylko z pochodnych ropy, ale również z innych syntetycznych składników. Zawierają one również liczne parabeny, które odpowiadają za konserwacje kosmetyku (nie dopuszczają do rozwoju pleśni oraz grzybów). W wyniki przedawkowania, parabeny mogą powodować uczulenia, pokrzywkę oraz świąd.

Lista składników, których powinniśmy unikać to: Propylene Glycol, SLES, PEG, PPG, DEA, MEA, TEA. Badanie wykonane przez Uniwersytet w Bolonii wykazało, że jedną z najczęstszych przyczyn uczuleń u małych dzieci jest składnik pod nazwą TEA. Wszystkich tych składników powinny unikać osoby, które mają skórę wrażliwą, skłonną do uczuleń i podrażnień. W szczególności powinniśmy wystrzegać się tanich szamponów z najniższej półki, ale warto również sprawdzać skład drogich szamponów bo z nimi może być podobnie.

Powinieneś przeczytać: Jak w domu wyleczyć stawy i żyć bez bólu? Kliknij, aby się dowiedzieć.

Jaki szampon wybrać?

Niezależnie od tego, czy masz skórę wrażliwą lub też odczuwasz swędzenie/szczypanie skóry głowy powinieneś zastanowić się na wymianą szamponu na zdrowszy. Dzięki temu zabezpieczysz się przed negatywnymi skutkami, które mogą pojawić się w przyszłości. Poniżej przedstawiam listę szamponów polecanych przeze mnie, oczywiście można spotkać inne szamponu, które są również bardzo dobre, ale po prostu nie jestem w stanie wypisać wszystkich produktów.

Niewątpliwe najlepszym, naturalnym szamponem jest Urtekram. Posiada on w składzie tylko naturalne składniki z ekologicznej uprawy. Staranna selekcja ziół sprawia, iż szampon ten znakomicie regeneruje i odżywia włosy. Pomaga również przy łojotoku skóry, czy łupieżu. Udało mnie się znaleźć ten szampon w bardzo korzystnej cenie, aby sprawdzić cenę oraz sklep kliknij tutaj.

Przeczytaj również: Tarczyca bajkalska (66% skuteczności) – niszczy Candidę, złogi tętnicze i zregenerujesz wątrobę. Jak to wykonać? Kliknij, aby się dowiedzieć.

Proszę o udostępnienie artykułu – każdemu może się przydać!

Kliknij poniżej w dolegliwość, którą posiadasz, aby dowiedzieć się, jak sobie z nią poradzić.


Źródło:

Może Ci się jeszcze spodobać...