Siemię lniane - jak wpływa na Twoje zdrowie? Ma działanie antynowotworowe.

JAK SIEMIĘ LNIANE WPŁYWA NA TWOJE ZDROWIE

Dowiedz się, które siemię lniane jest najzdrowsze, a także poznaj jego cudowne właściwości posiada. Istnieje złote siemię lniane!

Dzisiejszym tematem jest siemię lniane. Warto poznać jego właściwości, gdyż należy do produktów sklasyfikowanych jako super food. To znaczy, że posiada ono wszystkie niezbędne składniki, które potrzebne są nam do życia. 

Proszę o udostępnienie artykułu – każdemu może się przydać!

Nie jest to jedyny plus tego produktu, kolejną zaletą jest jego cena, która oscylowała w okolicach 4 PLN! Za tak małe pieniądze możemy zadbać o swoje zdrowie i to w znaczącym stopniu.

Photo credit: Veganbaking.net / Foter / CC BY-SA

Photo credit: Veganbaking.net / Foter / CC BY-SA

Artur Topolski (Specjalista Żywienia): Potrzebujesz diety, która skutecznie Cię odchudzi? A może potrzebujesz diety, która pomoże lub całkowicie wykluczy takie dolegliwości jak: zaparcia, nadciśnienie, Hashimoto, niedoczynność tarczycy, miażdżyca, czy osteoporoza? Napisz do mnie w celu darmowej konsultacji przed ułożeniem diety, aby to zrobić kliknij tutaj.

Warto również przeczytać: Jak obniżyć ciśnienie i wzmocnić walkę z miażdżycą? Kliknij, aby przeczytać.

Co zawierają ziarna siemienia lnianego?

Te malutkie ziarenka po zalaniu wodą pęcznieją oraz wydzielają śluz. Aż trudno uwierzyć ile zdrowych składników może znajdować się w tak małych nasionach. Można w nich znaleźć:

  • błonnik – pomaga w usunięciu toksyn z organizmu, a także poprawia pracę jelit i przewodu pokarmowego,
  • duże ilości witamin z grupy B są niezbędne w procesie tworzenia szpiku kostnego, a także uczestniczą w przemianie węglowodanów, tłuszczów oraz białek, ponadto biorą udział w procesie wytwarzania czerwonych krwinek,
  • białko,
  • witamina E – bierze udział w dostarczeniu niezbędnych składników do komórek, a także wspiera pracę serca. Witamina ta jest zaliczana do silnych antyoksydantów,
  • potas,
  • wielonienasycone kwasy tłuszczowe – są one bardzo ważne w życiu człowieka. Regulują przemianę materii, przyczyniają się do prawidłowej budowy mózgu, a także poprawiają funkcjonowanie hormonów,
  • kwasy omega-3,
  • lignany, czyli fitoestrogeny,
  • niacyny,
  • kwas foliowy.

Nie są to jednak wszystkie zdrowe składniki, które wchodzą w skład nasion siemienia lnianego. Ponadto można w nich znaleźć duże ilości cynku, wapnia, żelaza oraz magnezu. Jak widzimy, skład tej rośliny ułatwia przyswajanie żelaza, ponieważ posiada cynk, który odpowiada za szybsze wchłanianie. Można w nich również znaleźć substancje śluzowe oraz balastowe. Siemię lniane należy do diety antynowotworowej, a także hamuje rozwój raka piersi! Ziarenka te potrafią działać przeciwzapalnie, poprawiają nastrój oraz utrudniają wchłanianie glukozy przez przewód pokarmowy.

Przy jakich dolegliwościach pomaga siemię lniane?

Siemię warto stosować profilaktycznie, dzięki temu nasz organizm będzie dłużej w dobrej kondycji. Trzeba również napisać, w jakich dolegliwościach siemię lniane może nam pomóc, a jest ich naprawdę bardzo dużo, jak na prawdziwy super food przystało. Potrafi poradzić sobie z zaparciami, biegunką, nadkwasotą, wzdęciami, łagodzi objawy menopauzy. Ponadto potrafi poprawić pracę jelit, niszczy grzyby, poprawia pamięć oraz koncentrację. Produkt ten jest również polecany osobom, które chcą zrzucić zbędne kilogramy, ponieważ po zjedzeniu siemienia lnianego mamy uczycie sytości i nie chcemy więcej jeść. Nawilża chore gardło oraz śluzówki, dzięki temu szybciej się one zregenerują. Nasiona szczególnie poleca się osobom, które rzadko spożywają ryby! 

Kliknij poniżej w „Lubię to!”, a będziesz zawsze na bieżąco informowany o nowych artykułach z mojego bloga.

Jakie siemię lniane wybrać?

siemię

Na samym początku musimy wybrać postać tego produktu, gdyż można go spotkać w dwóch formach. Pierwsza to ziarna, a druga to zmielone ziarna, która jest lepsza? Związku znajdujące się w ziarenkach siemienia lnianego bardzo szybko się utleniają. Dlatego też w procesie mielenia w fabryce, produkt ten traci duże ilości cennych właściwości. Wyciągając z tego wnioski, najlepszą postacią są całe ziarna! Produkt ten nie potrzebuje specjalnych warunków do przechowywania. Odpowiadania temperatura to ta pokojowa, którą mamy w domu. Ziarenka dobrze jest przesypać do szczelnego zamykanego pojemnika.

Powinieneś również przeczytać: Przy takich grzybach, jak Candida warto zastosować przebadany naukowo preparat. Kliknij tutaj, aby przeczytać.

Kolejny problem, jaki napotkamy to rodzaj siemienia lnianego. Jest ich w sklepach naprawdę dużo, jednak nie wszystkie mają takie same właściwości zdrowotne. Niewątpliwie najlepszą odmianą jest złociste siemię lniane, ponieważ jest ono dużo bardziej bogate w zdrowe substancje niż tradycyjne brązowe siemię. Dodatkowo ma łagodniejszy smak, co ułatwiaj jego spożywanie. Wadą jego jest trudna dostępność, przeważnie na sklepowych półkach można spotkać tradycyjne brązowe siemię lniane. Zalecana dawka dziennego spożycia to około 2-3 łyżki. Jednakże jest to zależne od osoby, która je spożywa. Można jeść go mniej lub więcej.

Bardzo dobry produkt posiada firma Olvita. W skład wchodzi złociste siemię lniane o zawartości 100 procent. Produkt ten jest sprawdzony przeze mnie, sam używam właśnie od tej firmy i bardzo sobie chwalę. Posiada on również bardzo wysokie opinie wśród konsumentów. Jest bardzo tani, można kupić opakowanie 400 g za około 5 PLN. Aby sprawdzić, gdzie możesz kupić to siemię lniane w najniższej cenie kliknij tutaj. 

Innym producentem, który również w swojej ofercie posiada złociste siemię lniane, jest firma Agnex. Produkt ten ma takie same właściwości jak ten pierwszy. Również posiada ziarna złocistego lnu o zawartości 100 procent. Jednak jego zaletą jest niższa cena niż produkt poprzedni. Aby sprawdzić, gdzie możesz kupić to siemię lniane złote w najniższej cenie kliknij tutaj.

Przeczytaj również: Jak w prosty sposób usprawnić pracę mózgu i ochronić się przed Alzheimerem? Kliknij, aby przeczytać.

Proszę o udostępnienie artykułu – każdemu może się przydać!

Kliknij poniżej w dolegliwość, którą posiadasz, aby dowiedzieć się, jak sobie z nią poradzić.


Może Ci się jeszcze spodobać...