Przeciwbólowa mikstura, którą wykonasz u siebie w domu!

Najsilniejsza domowa mikstura na bazie goździków

Mikstura przeciwbólowa – Wiesz, jak wykonać ją w domu?

Zapewne każdy z nas miewa od czasu do czasu różnego rodzaju bóle np. głowy lub stawów. Zamiast stosować leki przeciwbólowe, możemy w nieco inny sposób poradzić sobie z tym problemem, a pomoże nam w tym mikstura przeciwbólowa. Jest bardzo prosta w wykonaniu i nie zabiera wiele czasu. Nadaje się również w przypadku bólu zębów, dziąseł, mięśni, a nawet ścięgien. 

przeciwbólowa
Warto również wspomnieć, że leki przeciwbólowe mogą powodować liczne skutki uboczne, a w szczególności powinny uważać osoby, które mają problemy z układem sercowo-naczyniowym. Dlatego też w łagodnych bólach może pomóc nam specjalna mikstura ze składników, które wykazują silne właściwości przeciwbólowe.

Jednym z takich składników są goździki, które wykazują bardzo silne działanie antyseptyczne, dzięki czemu niezawodnie radzą sobie z bólem. Jeśli bolą nas zęby, wystarczy rozgryźć parę goździków i trzymać je w ustach przez 1-2 minuty.

Jak wykonać domowy napój przeciwbólowy?

Do jego wykonania będziemy potrzebować głównie przypraw, które mają właściwości przeciwbólowe. Poza goździkami takie właściwości posiada jeszcze kurkuma.

Składniki:

  • 2 łyżeczki kurkumy,
  • kurkumę, 
  • 1 łyżeczka imbiru,
  • 1 łyżeczka goździków,
  • 1 litr wody lub mleka roślinnego.

Trzeba również pamiętać, że wraz z kurkumą należy dodać imbir, ponieważ kurkuma posiada substancje przeciwbólowe, które aktywowane są składnikiem o nazwie kapsaicyna (znajduje się ona w imbirze).

Wykonanie:

Goździki mielimy, a następnie wszystkie powyższe składniki dodajemy do wody.