Propolis - tajemnica najsilniejszego, naturalnego antybiotyku!

Propolis – jeden z najsilniejszych elementów zdrowej żywności!

Propolis ma wiele składników odżywczych, które nie tylko wzmacniają odporność, ale również poprawiają samopoczucie oraz dodają energii.

Propolis to inaczej kit pszczeli, który zawiera wiele zdrowych składników, czasem może on również zaszkodzić! Co musisz o nim wiedzieć?

propolis

Artur Topolski (Specjalista Żywienia): Potrzebujesz diety, która skutecznie Cię odchudzi? A może potrzebujesz diety, która pomoże lub całkowicie wykluczy takie dolegliwości jak: zaparcia, nadciśnienie, Hashimoto, niedoczynność tarczycy, miażdżyca, czy osteoporoza? Napisz do mnie w celu darmowej konsultacji przed ułożeniem diety, aby to zrobić kliknij tutaj.

Proszę o udostępnienie artykułu – każdemu może się przydać!

Co to jest propolis?

Propolis zwany również kitem pszczelim pochodzi z żywicy drzewa (czasami krzewów) oraz wydzieliny powstałej z gruczołów pszczół. Jest on w pełni naturalnym środkiem, zawiera on liczne substancje, które wspierają nasze zdrowie. Głównie możemy do nich zaliczyć flawonoidy, estery, związki fenolowe, witaminy i mikroelementy. 

Warto również przeczytać: Oczyść krew, a pozbędziesz się zmęczenie i chorób. Jak to wykonać? Kliknij, aby się dowiedzieć.

Skąd czerpać propolis?

Obecnie dostępnych jest wiele rodzajów, a każdy z nich działa trochę inaczej. Przy wyborze warto zwrócić uwagę na procentową zawartość propolisu w roztworze. Obecnie możemy spotkać wiele podróbek, które są znacznie rozcieńczone. Nie ukrywajmy, 3-procentowy roztwór za wiele nam nie pomoże. Najlepiej wybrać preparat, który zawiera przynajmniej 7 procent propolisu. Taki środek jest zalecany przy zapaleniu gardła, zatok i migdałków. Taki preparat pomaga również na problemy z sercem, wrzodami, nieżytem żołądka, a także grzybicy. Na dolegliwości związane z gardłem najlepiej wybrać propolis w spray-u, aby dowiedzieć się o nim więcej kliknij tutaj

Natomiast jeśli cierpimy na różne choroby skórne, grzybicę skóry itp. to najlepiej wybrać propolis w maści. Aby dowiedzieć się więcej o takiej postaci propolisu kliknij tutaj.

6 potwierdzonych klinicznie właściwości propolisu!

Obecnie posiadamy już obszerną dokumentację z badań klinicznych. Najważniejsze jego właściwości podaję poniżej. Pełne opracowanie z dokumentacji badań klinicznych i nie tylko, znajdziesz pod tym adresem kliknij.

1. Choroby skórne.

Badania wykazały, iż roztwór propolisu sprawdza się przy ropnych schorzeniach skóry, które zostały wywołane przez gronkowce. Ponadto jest pomocny przy zapaleniach mieszków włosowych, a także gruczołów potowych. Według badań klinicznych, propolis jest skuteczny w 76 procentach tego typu schorzeń.

Kliknij poniżej w „Lubię to!”, a będziesz zawsze na bieżąco informowany o nowych artykułach z mojego bloga.

2. Grzybica skóry i błon śluzowych.

Propolis sprawdza się również w zwalczaniu grzybów, a w szczególności tych, które występują na rękach, palcach i paznokciach. Ponadto sprawdza się przy grzybicy jamy ustnej, a dokładnie likwiduje pleśniawki.

Przeczytaj również: Tarczyca bajkalska (66% skuteczności) – niszczy Candidę, złogi tętnicze i zregenerujesz wątrobę. Jak to wykonać? Kliknij, aby się dowiedzieć.

3. Schorzenia jamy ustnej, nosa i zatok.

Bardzo dobre efekty osiąga się również podczas chorych drogach oddechowych. Roztwór z propolisu pomaga przy schorzeniach błony śluzowej, zatok, gardła, a nawet krtani. Badania kliniczne wykazały, iż stosowanie propolisu przy tych schorzeniach spowodowało u 75 procent pacjentów znaczną poprawę.

4. Przyspiesza gojenie się ran (również pooparzeniowych).

Badanie kliniczne obejmowało 54 dzieci. Stosowano maść z propolisem co 2-3 godziny. U wszystkich dzieci po około 12 dniach zaobserwowano znaczną poprawę, a nawet pełne wygojenie bez ropienia ran. 

5. Przeciwzapalne działanie.

Przeciwzapalne działanie propolisu wspiera pracę żołądka, pęcherzyka, dwunastnicy, a nawet cewki moczowej.

6. Pomaga przy łuszczycy.

Badanie kliniczne potwierdziło, iż u 75 procent osób chorych na łuszczycę, zaobserwowano znaczną poprawę jakości skóry. 

Uwaga: Niektóre osoby mogą być uczulone na produkty pszczele, w takim przypadku nie można stosować propolisu!

Przeczytaj również: Jak w prosty sposób usprawnić pracę mózgu i ochronić się przed Alzheimerem? Kliknij, aby przeczytać.

Proszę o udostępnienie artykułu – każdemu może się przydać!

Kliknij poniżej w dolegliwość, którą posiadasz, aby dowiedzieć się, jak sobie z nią poradzić.


Źródło:

Może Ci się jeszcze spodobać...