Potas – stosując go w odpowiedni sposób pozbędziesz się nadciśnienia, słabych kości i zmniejszysz ryzyko udaru

Potas – stosując go w odpowiedni sposób pozbędziesz się nadciśnienia, słabych kości i zmniejszysz ryzyko udaru
Oceń ten post

Kilkadziesiąt lat temu ludzie spożywali pokarm, który był bogaty w potas. Obecnie coraz częściej ludzie jedzą przetworzoną żywność, która pozbawiona jest witamin, minerałów, w tym również potasu.

Statystyki mówią, iż przeciętnie spożywamy tylko 1/2 dziennego zapotrzebowania na potas. W wyniku tak dużego niedoboru najczęściej pojawiają się problemy sercowo-naczyniowe. Głównie możemy zaobserwować nadciśnienie tętnicze, słabe kości, osteoporozę, nietolerancję glukozy, zmęczenie, skurcze mięśni, obrzęki rąk (sporadycznie nóg), a nawet problemy z sercem.

potas

Artur Topolski (Specjalista Żywienia): Potrzebujesz diety, która skutecznie Cię odchudzi? A może potrzebujesz diety, która pomoże lub całkowicie wykluczy takie dolegliwości jak: zaparcia, nadciśnienie, Hashimoto, niedoczynność tarczycy, miażdżyca, osteoporoza lub chcesz zregenerować swoje jelita? Napisz do mnie w celu konsultacji, a następnie ułożę dla Ciebie dietę bez drogich, wyszukanych produktów, a także bez skomplikowanych potraw. Koszt diety to 50 zł. Kliknij tutaj, aby zgłosić się do mnie po dietę.

Potas należy go elektrolitów, czyli inaczej mówiąc minerałów rozpuszczalnych w wodzie, które mają zdolność przenoszenia ładunku elektrycznego. Z racji tego, iż organizm człowieka w większości składa się z wody, to oznaczy, iż potas znajduje się wszędzie: w komórkach, przestrzeniach międzykomórkowych, krwi, czy w chłonce. Aby organizm mógł prawidłowo funkcjonować, potrzebuje odpowiedniej ilości potasu każdego dnia! W innym przypadku mogą pojawić się problemy ze zdrowiem, które wcześniej wymieniłem.

Przeczytaj również: Jak skutecznie usunąć grzyby typu Candida? Kliknij, aby się dowiedzieć.

Potas – Po czym poznać, że mamy jego niedobór?

W wyniku niedoboru potasu możemy odczuwać senność, zmęczenie, osłabienie, arytmię, drżenie i skurcze mięśni, zaparcia, wzdęcia, a nawet obrzęk kończyn.

Artur Topolski (Specjalista Żywienia): Nie wiesz, który preparat jest odpowiedni dla Ciebie? Kliknij tutaj, aby wyszukać po swojej dolegliwości.

Potas – Co ujawniły badania naukowe?

Badanie zostało przeprowadzone przez 5 naukowców A. Binia, J. Jaegera, A. Singha oraz D. Zimmermanna (badanie miało miejsce w Nestlé Research Centre w Szwajcarii). Badanie to zostało wykonane w celu poznania efektów suplementacji potasem wśród pacjentów z nadciśnieniem. Do jego realizacji zrekrutowano aż 917 pacjentów z nadciśnieniem tętniczym. Następnie podawano im każdego dnia potas oraz sprawdzano zmiany związane z ciśnieniem skurczowym i rozkurczowym. Po uzupełnieniu potasu do prawidłowych norm zaobserwowano u wszystkich pacjentów spadek ciśnienia skurczowego o średnio 6,8 mmHg oraz rozkurczowego o średnio 4,6 mmHg. U niektórych pacjentów zmniejszyło się ciśnienie skurczowe nawet o 15 mmHg oraz rozkurczowe o 8 mmHg. Oryginalną dokumentację z tego badania znajdziesz na tej stronie kliknij tutaj

W czasopiśmie „British Medical Journal” zostało opublikowane 12-letnie badanie, które zostało wykonane pod przewodnictwem profesora Grahama MacGregora. Wzięło w nim udział 859 pacjentów. Celem badania było wykazanie wpływy spożywania potasu na zmniejszenie ryzyka wystąpienia udaru mózgu. Wyniki badania były jednoznaczne. Ryzyko powstania udaru mózgu spadło aż o 40 procent i to niezależnie od tego, czy dany pacjent cierpiał na nadciśnienie, czy też nie. Oficjalną dokumentację z tego badania znajdziesz na kliknij tutaj

W czasopiśmie „British Medical Journal” ukazało się również inne badanie potwierdzające skuteczność potasu. Wykazano, iż regularna suplementacja potasu prowadzi do zmniejszenia wydalania wapnia z moczem, co korzystnie wpływa na wytrzymałość kości. Ponadto zmniejszenie wydalania wapnia z moczem prowadzi do zmniejszenia ryzyko powstania kamieni nerkowych. Takie właściwości zostały potwierdzone w badaniach klinicznych na 994 kobietach w okresie menopauzy, kiedy to ilość wapnia w organizmie znacznie spada. Już po 2 tygodniach spożywania potasu zaobserwowano zwiększenie gęstości kości, ponadto zaobserwowano zmniejszone ilości wydalania hydroksyproliny oraz zwiększenie stężenia osteokalcyny w surowicy, co przyspiesza proces tworzenia się kości oraz ich regeneracji.

Powinnaś również przeczytać: Jak ziołami pozbyć się depresji oraz stresu? Kliknij, aby przeczytać.

Potas – Jaki wybrać, aby osiągnąć efekty jak w badaniach naukowych?

We wszystkich badaniach, które przeglądałem był stosowany potas pod postacią cytrynianu. Oficjalnie przyjmuje się, iż taka właśnie postać jest najlepiej przyswajalna. Kolejnym bardzo ważnym elementem jest dawka. Efekty terapeutyczne osiąga się dopiero przy spożyciu potasu w dawce 4700 mg na dzień! Trzeba również uważać, aby nie przedawkować. Średnio każdy z nas poprzez pożywienie dostarcza około 3000 mg potasu, dlatego też preparat na bazie cytrynianu potasu powinien mieć dawkę około 1700 mg. Kolejnym ważnym aspektem są substancje pomocnicze oraz barwniki, które powinniśmy unikać, aby zminimalizować ryzyko wystąpienia skutków ubocznych. Sprawdzone przeze mnie potas znajdziesz w kliknij tutaj.

Powinnaś również przeczytać: Jak zyskać silne włosy, brak cellulitu i młodszą skórę? Kliknij, aby sprawdzić i działaj szybko!


Artur Topolski (Specjalista Żywienia): Co zyskasz dzięki diecie mojego autorstwa? Nie tylko się odchudzisz, ale również pozbędziesz się w pełni lub zminimalizujesz objawy: zaparć, nadciśnienia, Hashimoto, niedoczynności tarczycy, miażdżycy, osteoporozy oraz zregenerujesz swoje jelita pozbywając się biegunek, czy wzdęć! Ponadto każda moja dieta ma odpowiednie dla Ciebie ilości witamin i minerałów, co nie tylko poprawia odporność i dodaje energii, ale również wpływa na pozytywne funkcjonowanie Twojego organizmu. Formularz do zamówienia diety znajdziesz na końcu tej strony.

Efekty i opinie moich pacjentek

1. Kasia M. (33 lata, Nowy Sącz)

“Moja przygoda z dietą od Artura Topolskiego zaczęła się od narodzin mojego pierwszego dziecka. Gdy skończyłam karmić postanowiłam wziąć się za siebie. Nie mogłam znieść swojego wyglądu w lustrze. Na podstawie krótkiej ankiety Artur stworzył dla mnie jadłospis, który składał się z 28 przepisów, stosowałam go przez miesiąc, a następnie zgłosiłam się zgodnie z zaleceniem po nowy. Drugi zestaw stosowałam dwa miesiące. Rezultat był wspaniały, udało mi się schudnąć aż 15 kilogramów. Do tego zaobserwowałam, że mam silniejsze włosy i paznokcie. Mam również więcej energii i wigoru. Przepisy były proste do wykonania, a przede wszystkim bardzo smaczne.”

2. Aga W. (35 lat, Warszawa)

“Chciałam podziękować Arturowi za świetną dietę, dzięki której uzyskałam to, co od lat mogłam sobie tylko wymarzyć. Miałam stały kontakt z Arturem, na bieżąco pisałam mu o swoich efektach. Pewnego razu spytał mnie, czy może udostępnić moją metamorfozę, oczywiście się zgodziłam, aby zmotywować innych do działania. Dieta to podstawa, a Artur Wam w tym pomoże!”

Pozostałe opinie moich klientek:

Jak tworzę dla Was diety?

Wszystkie uwagi, jakie od Was uzyskałem w czasie mojej pracy z pacjentkami, zebrałem w jedną całość i stworzyłem własną dietę, która wychodzi naprzeciw Waszym oczekiwaniom. Przede wszystkim wyeliminowałem wszystkie aspekty, które Wam się nie podobały. Moja dieta bazuje na wszystkich naukowo potwierdzonych metodach prawidłowego odżywiania osób zdrowych oraz chorych. Dlatego też moje diety nie tylko odchudzają, ale również pomagają na wiele dolegliwości takich jak: zaparcia, nieżyt żołądka, nadciśnienie tętnicze, osteoporoza, miażdżyca, niedoczynność tarczycy lub Hashimoto.

Ponadto jadłospis składa się z produktów ogólnodostępnych, których cena jest niska. Dlatego też nie będziecie musieli wiele wydawać na produkty do swojej diety. Dzięki informacją, które podajecie mi w formularzu na końcu tej strony tworzę dla Was indywidualną dietę uwzględniającą choroby, alergie pokarmowe oraz tryb życia. Taka dieta nie tylko stanie się skuteczna, ale również lubiana i smaczna.

Jakie dolegliwości możesz ograniczyć stosując plan żywienia mojego autorstwa?

  • Zaparcia;
  • Biegunka, wzdęcia – regeneracja jelit;
  • Nieżyt żołądka;
  • Nadciśnienie tętnicze;
  • Osteoporoza;
  • Miażdżyca;
  • Otyłość;
  • Niedoczynność lub Hashimoto.

Dlaczego nie warto tworzyć diety na własną rękę?

Diety, które tworzycie na własną rękę najczęściej nie uwzględniają wielu ważnych elementów prawidło zbilansowanej diety. W wyniku stosowania własnej diety mogą pojawić się problemy z metabolizmem, efekt jojo, niedobór witamin, minerałów oraz problemy ze zdrowiem.

Najważniejsze informacje o mojej diecie.

1. Osoby, które mają mało czasu na przygotowanie dietetycznych dań, mogą wybrać opcję szybkich posiłków, których wykonanie zajmuje około 20 minut.

2. Każdy posiłek zawiera szczegółową instrukcję przyrządzenia.

3. Możesz wybrać dietę na odchudzanie, utrzymanie wagi, przybranie na masie, a ponadto możesz wyeliminować dolegliwości związane z zaparciami, nieżytem żołądka, biegunką, wzdęciami, miażdżycą, Hashimoto, niedoczynnością tarczycy, nadciśnieniem tętniczym lub osteoporozą.

4. Po wypełnieniu ankiety jesteś w stałym kontakcie ze mną, czuwam nad Twoimi postępami.

5. Jeśli masz alergię, to ułożę dla Ciebie dietę tak, aby wykluczyć alergeny z pożywienia.

6. Dieta jest dostosowana do suplementów, które przyjmujesz.

7. Każda dieta jest indywidualnie zbilansowana w wartości odżywcze, witaminy i minerały, tak aby zawierała ona wszystkie składniki potrzebne Twojemu organizmowi.

8. Wszystkie rodzaje diet oparte są na potwierdzonych naukowo metodach.

9. Dzięki diecie powinieneś tracić około 0,5 – 1,5 kg tygodniowo (kwestia indywidualna). 

Promocja: Dieta na miesiąc to tylko 50 zł + otrzymasz darmowy poradnik o dolegliwości, którą zaznaczysz w formularzu!

Po wypełnieniu poniższego formularza i opłaceniu zamówienia do 2 dni roboczych otrzymasz dietę wykonaną przez Artura Topolskiego (Specjalista Żywienia) oraz darmowy poradnik.