Płatki magnezowe - na skurcz mięśni, stres oraz regenerację!

Płatki magnezowe – co zyskamy z ich stosowania?

Magnez to niebywale ważny pierwiastek dla prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu. Odpowiada on głównie za prawidłową pracę serca, mięśni, a także bierze udział w kierowaniu impulsów nerwowych, wzmacnia oraz regeneruje kości.

Płatki magnezowe – za ich pomocą możesz uzupełnić magnez poprzez skórę, co pozwala ominąć układ pokarmowy. Jak wykonać magnezową kąpiel?

płatki magnezowe

Zapraszam do mojego internetowego sklepu, w którym znajdziesz tylko wysokiej jakości preparaty o potwierdzonej naukowo skuteczności. Kliknij tutaj, aby przejść do mojego sklepu.

Proszę o udostępnienie artykułu – każdemu może się przydać!

Magnez jest składnikiem kości, tkanek, błon, odpowiada za prawidłowe skurcze mięśni oraz oddziałuje na układ nerwowy. To tylko najważniejsze elementy, na które wpływa magnez. Podczas jego niedoboru możemy również tracić wapń. Dzieje się tak, ponieważ w wyniku braku magnezu zostaje wydalany wapń wraz z moczem. Odpowiednia ilość magnezu pozytywnie wpływa na prawidłową pracę serca, co w przyszłości może zaowocować zmniejszonym ryzykiem wystąpienia chorób sercowo-naczyniowych. Niedobór magnezu może objawiać się mimowolnymi skurczami mięśni (np. łydek, powiek itp.).

Nie trzeba dużo szukać, aby dowiedzieć się, że magnez jest bardzo ważnym pierwiastkiem dla zdrowia. W szpitalach po zawale podaje się magnez dożylnie, co zmniejsza ryzyko wystąpienia skrzepów. Ponadto regularne spożywanie magnezu przyczynia się do poprawy trawienia oraz zmniejsza ryzyko powstania kamieni nerkowych. Niektóre osoby z dolegliwościami astmy odczuwają znaczną poprawę po spożyciu właśnie tego pierwiastka.

Powinieneś również przeczytać: Metoda na Twoje natychmiastowe odchudzanie bez wyrzeczeń. Jak to zrobić? Kliknij, aby się dowiedzieć.

Po czym poznać, że mamy niedobór magnezu?

Nie powinniśmy bagatelizować pierwszych objawów niedoboru, ponieważ długotrwały stan może przyczynić się do zwiększenia ryzyka zapadnięcia w poważne choroby miażdżycowe.

Najczęstsze objawy to:

  • Nerwowość,
  • Rozdrażnienie,
  • Skurcze mięśni,
  • Drganie powieki,
  • Problemy ze snem oraz z zasypianiem.

Na niedobór magnezu szczególnie narażone są osoby, które pracują umysłowo, fizycznie lub są w długotrwałym stresie.

Metoda na Twoje natychmiastowe odchudzanie bez wyrzeczeń. Jak to zrobić? Kliknij tutaj, aby się dowiedzieć. 

Magnez – jakie ma właściwości?

Magnez jest niezbędny do prawidłowo przebiegających procesów zachodzących w naszym organizmie. Głównie odpowiada za prawidłową przemianę tłuszczów, węglowodanów, białek, a także wzmaga mięśnie do prawidłowej pracy. Ponadto odpowiada za prawidłowe funkcjonowanie układu nerwowego oraz mózgu. Zmniejsza również ryzyko powstania kamieni nerkowych oraz wzmacnia zęby i kości.

Powinieneś przeczytać: Jak w domu wyleczyć stawy i żyć bez bólu? Kliknij, aby się dowiedzieć.

Jak uzupełniać magnez przez skórę?

Osoby, które nie chcą uzupełniać magnezu poprzez np. pożywienie lub suplementy diety mogą wybrać specjalne płatki magnezowe, które rozpuszcza się w wodzie. Biorąc kąpiele w wodzie bogatej w sole magnezowe możemy uzupełnić niedobór tego pierwiastka poprzez skórę. Metoda ta znana jest od lat, często uzdrowiska korzystają z tego typu wody. Popularne są również wycieczki nad Morze Martwe, które jest znane z dużej ilości soli magnezowych.

Taką kąpiel w wodzie o bogatym stężeniu soli magnezowych możemy wykonać w swoim własnym domu. Jedyne co będziemy potrzebować to płatków magnezowych (chlorek magnezu). Przy wyborze odpowiednich płatków magnezowych warto zwrócić uwagę na ilość jonów magnezowych. Do kąpieli dodajemy 1-2 szklanki płatków, rozpuszczamy, a następnie bierzmy kąpiel przez około 25-30 minut. Aby sprawdzić sprawdzone przeze mnie płatki magnezowe kliknij tutaj.

Płatki magnezowe – Jak wpływają kąpiele magnezowe na nasze zdrowie?

1. Sport i fitness.

Magnez odgrywa bardzo ważną rolę w procesie produkcji energii oraz prawidłowego kurczenia się mięśni. Ponadto magnez inicjuje regenerację mięśni, co pozwala osiągnąć lepsze wyniki sportowe. W szczególności powinny go stosować osoby lubiące aktywność fizyczną, ponieważ pierwiastek ten jest wydalany wraz z potem. Płatki magnezowe to nie tylko lepsza przyswajalność, ale również mniejsze obciążanie dla układu pokarmowego.

2. SPA.

Magnez rozpuszczony w olejku idealnie sprawdza się w masażu relaksacyjnym. Za jego pomocą możemy pozbyć się bólu oraz skurczów mięśni, a także uzupełnić niedobór magnezu.

Powinnaś również przeczytać: Jak zyskać silne włosy, brak cellulitu i młodszą skórę? Kliknij, aby sprawdzić i działaj szybko!

3. Stres, depresja oraz problemy ze snem.

Magnez wpływa kojąco na system nerwowy. Podczas gdy niedobór magnezu ma negatywny wpływ na nasze zdrowie fizyczne, może również osłabić nasze samopoczucie psychiczne. Osoby o niskim poziomie magnezu mają tendencję do drażliwości i nerwowości. Niedobór magnezu wpływa na poziom stresu i może prowadzić do różnych objawów w postaci lęków i depresji np. nadpobudliwość, agresywne zachowanie, apatia, bezsenność.

Sen przy niedoborze magnezu jest niespokojny i zakłócany częstymi rozbudzeniami w nocy. Magnez ma doskonałe właściwości relaksacyjne, dlatego nie tylko przynosi nam zdrowy sen, ale również łagodzi migreny i bóle głowy.

4. Ból stawów, kręgosłupa oraz osteoporoza.

Badania dowodzą, że zdecydowana większość ludzi posiada nadmiar wapnia w organizmie przy niedoborze magnezu. Niewiele osób zdaje sobie sprawę z faktu, że aby cieszyć się mocnymi kośćmi i zdrowymi stawami, oba te minerały powinny pozostawać w równowadze. Badania sugerują, że niedobór magnezu jest rzeczywiście czynnikiem ryzyka osteoporozy. Magnez okazał się skuteczny we wspomaganiu leczenia osteoporozy bez występowania szkodliwych skutków ubocznych.

Także nasze stawy wraz z wiekiem ulegają zwapnieniu, co jest częstą przyczyną narastających bólów stawów i kręgosłupa.

5. Choroby serca.

Odpowiedni poziom magnezu jest niezbędny dla prawidłowego funkcjonowania mięśnia sercowego. Magnez rozszerza tętnice serca i obniża poziom cholesterolu i tłuszczów. Podczas gdy wapń powoduje skurcze mięśni gładkich, magnez powoduje ich rozprężenie. Tak więc równowaga tych dwóch minerałów jest niezbędna do prawidłowego funkcjonowania układu krwionośnego. Niedostateczny poziom magnezu w organizmie człowieka w dłuższym okresie czasu może prowadzić do chorób serca. Uprzemysłowienie rolnictwa i wyjałowione z magnezu gleby, doprowadziły do zubożenia składników odżywczych w ten cenny pierwiastek.

Aby dowiedzieć się więcej o sprawdzonych przeze mnie płatkach magnezowych kliknij tutaj.

Proszę o udostępnienie artykułu – każdemu może się przydać!


Dzięki mojej elektronicznej książce zyskasz:

1. Wygrasz z otyłością, biegunką, wzdęciami, grzybicą, słabą odpornością, zgagą, zaparciami oraz niestrawnością.
2. Poznasz najczęstsze schorzenia układu pokarmowego oraz sposoby jak sobie z nimi poradzić.
3. Zrozumiesz jak powinny wyglądać Twoje nawyki żywieniowe, abyś mogła cieszyć się zdrowiem i piękną sylwetką.
4. Poznasz 6 powodów, przez które Twoje jelita funkcjonują nieprawidłowo
5. Listę 10 produktów najlepszych dla zdrowia Twoich jelit.
6. Listę 9 produktów, które należy unikać dla dobra układu pokarmowego
7. 17 pysznych przepisów, które pomogą Ci zadbać o układ pokarmowy.

8. Kupując ode mnie książkę nie podejmujesz żadnego ryzyka. Daję Ci 30-dniową gwarancję na zwrot pieniędzy w przypadku gdybyś stwierdził, że nie jesteś zadowolony z mojego e-booka. Chcesz otrzymać zwrot pieniędzy? Po prostu napisz do mnie maila, a ja zwrócę Ci wszelkie poniesione przez Ciebie koszty.

Kliknij tutaj, aby nabyć moją elektroniczną książkę.


Może Ci się jeszcze spodobać...