Pestki moreli – wszystko, co powinieneś wiedzieć

Pestki moreli to tajemnicza profilaktyka antyrakowa oraz lek?

Pestki moreli zawierają rzadko spotykaną witaminę B17, jest ona skuteczna na wiele problemów ze zdrowiem.

pestki

Udostępnij artykuł lub polub go!

Tym razem chciałbym poruszyć dość kontrowersyjny temat, a mianowicie chodzi o amigdalinę, która nazywana jest również witaminą B17. Ma ona tyle samo zwolenników, co przeciwników. Ostatnimi czasy robi się o niej coraz głośniej, obecnie możemy znaleźć całkiem spore grono zwolenników, którzy twierdzą, że jest to jedna z metod leczenia nowotworów. Co ciekawe jest w tym poniekąd sporo prawdy, ponieważ do dziś są miejsca na świecie, w których istnieje silnie przekonanie, że to właśnie witamina B17 ma działanie antynowotworowe. Jednym z tych państw jest Meksyk. Wśród tamtejszej ludności istnieje silna idea, z której możemy się dowiedzieć, iż witamina B17 działa nie tylko leczniczo, ale również potrafi ochronić przed powstaniem nowotworu w przyszłości.

Jak się można domyślić, istnieje również szerokie grono osób, które uważa wręcz przeciwnie. Twierdzą, że witamina B17 nie istnieje, a na pewno nie jest korzystna dla zdrowia. Ponadto pestki zawierające amigdalinę posiadają cyjanowodór, który uznawany jest za trującą substancję. Inni zaś twierdzą, iż pestki te nie mają tej substancji, ale są jedynie jej prekursorem. Tutaj rodzi się wiele pytań, ponieważ ostatnimi czasy wiele się zmieniło. Duże dawki witaminy B17 znajdziemy w pestkach moreli. Jeszcze rok temu na opakowaniu takich pestek było napisane, że należy stosować maksymalnie 1 pestkę na 5 kg masy ciała, dziś normy te zostały znacznie zaniżone. Obecnie zaleca się stosować maksymalnie 2-3 pestki dziennie. Skąd ta nagła zmiana? Tego tak naprawdę nie wiadomo, brakuje oficjalnych informacji na ten temat. Możemy jednak się sami domyślić, co tak naprawdę było powodem tej zmiany. Skoro przez tyle lat zalecano o wiele większe dawki, a dziś są one znacznie ograniczone, to może faktycznie przynosiły one jakieś korzystne efekty? W końcu możemy znaleźć bardzo dużą liczbę osób, które twierdzą, iż one działają. 

Wiele lat temu Agencja do spraw żywności i leków zezwoliła na wprowadzenie preparatów, które posiadały w składzie syntetyczny odpowiednik witaminy B17. Jednakże po kilku latach od tego wydarzenia, agencja nagle zmieniła zdanie i kazała wycofać produkty syntetycznego pochodzenia, argumentując, iż naukowcy nie znaleźli żadnego korzystnego wpływu na poprawę funkcjonowania organizmu.

W wyniku tych działań obecnie możemy spotkać witaminę B17 pod postacią naturalną np. pestek moreli, które to posiadają jedną z największych dawek tej witaminy. Oczywiście jest zezwolenie na sprzedaż i można je spotkać w przeróżnych sklepach, nie tylko w Polsce. Tak jak wspomniałem wcześniej, około rok temu została zmieniona dawka, kiedyś była to jedna pestka na 5 kg masy ciała, dziś są tylko 2-3 pestki dziennie. W internecie można spotkać wiele filmików, których autorzy na własną odpowiedzialność chcieli sprawdzić szkodliwość cyjanowodoru z pestek moreli. W tym celu zjedli za jednym zamachem 100 pestek… oczywiście nic im się nie stało.

Warto również wspomnieć o ludności, która zamieszkuje północną część Pakistanu (plemię to nazywa się Hunza). W czasach, gdy ich odkryto, podano, iż żyją oni średnio 160 lat. Obecnie mają oni większy kontakt ze światem zewnętrznym, co skróciło ich średnią wieku do 90 lat. Pewnie domyślacie się, co jest ich ulubioną potrawą? Oczywiście jest to pestka moreli, które w tamtejszych regionach posiada wielką wartość.

Kliknij poniżej w „Polub tę stronę”, a będziesz zawsze na bieżąco informowany o nowych artykułach z mojego bloga.

Można w internecie spotkać wiele osób, które twierdzą, że wyleczyły chorobę nowotworową właśnie za pomocą pestek moreli. Powstały również liczne filmy dokumentalne, które przedstawiają całą historię tej tajemniczej witaminy. Jeden z takich filmów zamieściłem pod koniec tego artykułu.

Osobiście sam spożywam 7 sztuk pestek moreli w celu profilaktycznym. Jeszcze ani razu nie odczułem żadnych skutków ubocznych. Pestki moreli możecie oczywiście znaleźć w moim sklepie wraz z certyfikatem ekologicznej uprawy, znajdziecie je pod tym adresem kliknij tutaj.

Istnieją również kapsułki, które zwierają dużą ilość witaminy B17, która wzbogacona jest proszkiem z suszu Rokitnika oraz grzybem Reishi. Te ostatnie dwa składniki w naturalny sposób poprawiają odporność organizmu. Ponadto pozytywnie wpływa na poziom cukru, ciśnienie krwi, przywraca elastyczność naczyń krwionośnych oraz wspiera trawienie. Takie specyfik znajdziesz w najniższej cenie w kliknij tutaj.

W sprzedaży możemy również spotkać kapsułki z ekstraktem pestek moreli oraz amigdaliną. Produktem godnym polecenia jest Ekamedica, posiada unikalny skład bez zbędnych, chemicznych substancji. W najniższej cenie znajdziesz to w kliknij tutaj.

Osobiście polecam pestki moreli od Olvita, które są certyfikowane, co potwierdza ich wysoką jakość. Znajdziesz je w niskiej cenie w kliknij tutaj.

Uwaga! Pestki moreli powinny unikać dzieci, kobiety w ciąży oraz karmiące.

Czy powinno stosować się witaminę B17? Na to pytanie musicie odpowiedzieć sobie sami, może ułatwi Wam to poniższy film dokumentalny.

Udostępnij artykuł lub polub go!

Źródło:

Może Ci się jeszcze spodobać...

 • Hanna Wasyluk

  Najwięcej amigdaliny zawierają nasiona migdałowca zwyczajnego. Rzadko się o nich wspomina, może ostatnio trochę więcej. Osobiście mam dostęp do takiego drzewa. Z wyglądu sa identyczne jak migdały słodkie, tylko w smaku sa gorzkie i bardziej aromatyczne (właśnie z nich otrzymuje się aromaty i olejki migdałowe). Zabójczy smak w pozytywnym znaczeniu.
  Od przeciwników amigdaliny często słyszymy, że „substancja ta jest zbyt toksyczna, aby stosować ją u ludzi”. Przepraszam, a co z chemioterapią, radioterapią? Są one nieszkodliwe dla człowieka?
  I jeszcze ile to kosztuje ?……

 • Robert Siewak

  Rozbawiło mnie podejście, że nie ma takiej witaminy a ponadto ona nie pomaga.

 • Alfred Palla

  Hunzowie dożywali 120 lat głównie dlatego, że nie spożywali cukru i mięsa, co się ostatnio zmieniło, dlatego żyją obecnie krócej, mimo że wciąż jedzą pestki moreli. Z tego wniosek, że życie najbardziej skraca cukier i mięso, nie mówiąc o używkach. Ps. Niczego nie ujmując pestkom z moreli, które zapobiegają rakowi i dlatego są godne polecenia.

 • Freedom

  a nie można po prostu kupić moreli i tak zdobywać pestki?

  • Hanna Wasyluk

   Można, ale aby uzyskać odpowiednią ilość trzaba by było zrobić baaardzo dużo konfitur… a przecież w walce z nowotworem unikamy cukru jak ognia i maki białej.

 • Andrzej

  ja spozywam co prawda nie pestki z dyni lecz gorzkie migdaly. Zakupuje je w aptece. Na opakowaniu znajduje sie informacja o Amygdalae amarae tot i duza trupia glowka ( ze wzgledu na kwas pruski ). Apteka poinformowala mnie ze nie prowadzi sprzedazy pestek dyni poniewaz latwiej plesnieja. Od 3 lat zjadam dziennie naraz 12-do 15 sztuk w zal. od wielkosci pestki. Nigdy nie poczulem zadnych ubocznych skutkow. Pisze to z pelna odpowiedzialnoscia! Do tej pory zjedzone przeze mnie ok. 4.5kg pestek gorzkich migdalow zawierajacych amygdaline nie zaszkodzily!!! Czy B17 w tych migdalach jest w wiekszych ilosciach niz w pestkach dyni nie wiem. Czy dziala zapobiegawczo przeciw rakowi tez nie wiem, ale w takie dzialanie wierze. Nie wiem dlatego ze literatura fachowa ma sprzeczne zdania na ten temat. Wiem natomiast ze w USA jest rozpowszechnianie informacji o antyrakowym dzialaniu pod kara wiezienia zabronione. Wiemy wszyscy ze przemysl farmaceutyczna jest wszechpotezny. Na zdrowiu ludzkim zarabiaja przeolbrzymie pieniadze i nie pozwola aby jakas tam B17 zniszczyla ich dochody.