WAŻNE: Parówki nie mają mięsa! Wiesz, co jesz?

WAŻNE: Parówki nie mają mięsa! Wiesz, co jesz?
Oceń ten post

Parówki wbrew pozorom nie są produkowane z mięsa! Dowiedz się, jakie tajemnice przed Tobą ukrywa przemysł spożywczy.

Parówki to wciąż jeden z najlepiej sprzedających się produktów z przemysłu mięsnego. Niestety ich jakość jest fatalna. Najczęściej produkt ten wykonany jest z odpadów zwierzęcych. Mogą być to wymiona, świńskie ryje, a nawet kurze pazury. Popularne firmy często mieszają różne resztki z kury, krowy czy świni. Dzięki temu koszt produkcji jest znacznie niższy, a zysk dla producenta wyższy. Dzieje się tak pomimo tego, iż producent podaje na opakowaniu, że jego parówki zawierają mięso. Nie ważne, czy kupujemy wieprzowe, drobiowe czy cielęce. Proces wpychania odpadów jest taki sam.

parówki

Artur Topolski (Specjalista Żywienia): Potrzebujesz diety, która skutecznie Cię odchudzi? A może potrzebujesz diety, która pomoże lub całkowicie wykluczy takie dolegliwości jak: zaparcia, nadciśnienie, Hashimoto, niedoczynność tarczycy, miażdżyca, osteoporoza lub chcesz zregenerować swoje jelita? Napisz do mnie w celu konsultacji, a następnie ułożę dla Ciebie dietę bez drogich, wyszukanych produktów, a także bez skomplikowanych potraw. Koszt diety to 50 zł. Kliknij tutaj, aby zgłosić się do mnie po dietę.

Proszę o udostępnienie artykułu – każdemu może się przydać!

Czy ktoś z Was sprawdzał skład parówek? Pewnie nie, ponieważ często sprzedawane są one oddzielnie bez opakowania. Skład dostaniemy dopiero po zapytaniu osoby sprzedającej. Trzeba przyznać, że nikt tego nie robi, a szkoda!

Po czym poznać, że parówka nie ma dobrego składu?

Przede wszystkim przed zakupem musimy sprawdzić skład. Jeśli znajdziemy w nim podejrzane nazwy typu: MOM lub MDOM, będzie to oznaczać, iż mięso zostało oddzielone mechaniczne, czyli najczęściej wytwarzane jest z najtańszego surowca np. chrząstek, ścięgien czy pazurów. Cała obróbka wykonywana jest w sposób mechaniczny, surowiec zostaje wepchany do maszyny, która wszystko dokładnie mieli. W wyniku czego powstaje ścisła, jednolita masa, która zostaje umieszczone w parówkach

Powinnaś również przeczytać: Jak zyskać silne włosy, brak cellulitu i młodszą skórę? Kliknij, aby sprawdzić i działaj szybko!

Zgodnie z prawem Unii Europejskiej MOM nie jest mięsem! Ponadto nie istnieją przepisy, które miałby regulować ilość używania MOM w produktach spożywczych. Wszystko to leży w guście producenta, który nastawiony jest na zysk. 

Na tym jednak nie kończy się zły skład parówek. Można znaleźć w nich emulgatory, duże ilości konserwantów, a nawet wzmacniacze smaku, koloru oraz konsystencji. Producenci używają fosforanów, które występują pod oznaczeniem E450 lub E452. Składnik ten powoduje pęcznienie białka, w wyniku czego producent może dodać więcej wody, co zwiększa masę, a także obniża koszty produkcji. Dodatkowo w składzie można znaleźć Cytryniany pod oznaczeniem E331. Działają one podobnie jak fosforany tylko mniej inwazyjnie. 

Ponadto w składzie parówek można spotkać składniki takie jak:

  • Substancje żelujące, czyli gumy o oznaczeniu E407.
  • Przeciwutleniacze pod symbolami E300-E316.

Wszystkie te składniki negatywnie wpływają na nasze zdrowie, a w szczególności konserwanty, przeciwutleniacze oraz polepszacze smaku, koloru, zapachu. Z ich spożywania mogą rozwinąć się choroby serca oraz otyłość. 

Przeczytaj również: Tarczyca bajkalska (66% skuteczności) – niszczy Candidę, złogi tętnicze i zregenerujesz wątrobę. Jak to wykonać? Kliknij, aby się dowiedzieć.

Poza parówkami typu MOM występują jeszcze całkiem inne, które mają jeszcze mnie mięsa, a wręcz nie mają go wcale. Pełne są kaszy manny, soi oraz skrobi ziemniaczanej. 

Najbardziej poszkodowane są dzieci, które spożywają parówki typu MOM. Ich żołądki nie są jeszcze w pełni rozwinięte, a przez to mają problemy ze strawieniem tkanki łącznej. W najgorszych przypadkach może dojść do zatrucia. Ogólnie przyjmuje się, że dzieci do piątego roku życia nie powinny spożywać wyrobów typu MOM.

Jak rozpoznać dobrą parówkę?

Za prawdziwą parówkę uznaje się produkty, które zawierają około 60 procent mięsa. W wielkich marketach na pewno ich nie znajdziemy. Trzeba zawsze patrzyć w skład by nie nabrać się na promocję czy niską cenę. 

Myślałem już, że nie będę w stanie podać przykładowych parówek o dobrym składzie. A tu takie zaskoczenie, okazuje się, że producenci sprzedają je nawet przez internet! Dlatego też postanowiłem poszukać czegoś znacznie zdrowszego niż ta chemia, która widnieje na półkach popularnych sklepów. Jednak trochę się zawiodłem, ponieważ parówki z oznaczeniem BIO wcale takie nie były. Trzeba przyznać, że na pewno były lepsze od tych, co można kupić w sklepie, ale trochę im brakowało do ideału. Mimo tego, że na opakowaniu wyraźnie jest napisane “produkt ekologiczny” to i tak w składzie można było znaleźć tkanki łączne, a nawet związki chemiczne typu maltodekstryna, czy guma guar. 

Już myślałem, że nie znajdę parówek o normalny składzie, ale po długich, żmudnych poszukiwaniach udało mnie się trafić na ideał. Cała ta sytuacja ukazuje, jak przemysł spożywczy zszedł na złą stronę. Producent robi wszystko, by osiągnąć maksymalny zysk kosztem naszego zdrowia. Nawet produkty BIO mogą zawierać chemię. Oczywiście są one znacznie lepsze od tych tradycyjnych, ale nie idealne. Dlatego też nie warto zwieść się takim symbolem, zawsze należy dla pewności sprawdzić skład.

Bez cienia wątpliwości najlepsze parówki pochodzą od firmy Wasąg. Posiadają one bardzo dobry skład. Parówki te zawierają aż 79,77 procent mięsa!! A co najważniejsze wszystkie składniki od mięsa po przyprawy są produkowane w sposób ekologiczny! Posiadają Ekogwarancja PTRE RE-06/2003/PL, nr certyfikatu PTRE-001920-04. Dzięki temu mamy pewność, iż składniki te są najwyższej jakości. Aby sprawdzić, gdzie można nabyć te parówki od firmy Wasąg w najniższej cenie kliknij tutaj.

Zapraszam do obejrzenia materiału filmowego, który pokazuje proces produkcyjny parówek typu MOM.


Artur Topolski (Specjalista Żywienia): Co zyskasz dzięki diecie mojego autorstwa? Nie tylko się odchudzisz, ale również pozbędziesz się w pełni lub zminimalizujesz objawy: zaparć, nadciśnienia, Hashimoto, niedoczynności tarczycy, miażdżycy, osteoporozy oraz zregenerujesz swoje jelita pozbywając się biegunek, czy wzdęć! Ponadto każda moja dieta ma odpowiednie dla Ciebie ilości witamin i minerałów, co nie tylko poprawia odporność i dodaje energii, ale również wpływa na pozytywne funkcjonowanie Twojego organizmu. Formularz do zamówienia diety znajdziesz na końcu tej strony.

Efekty i opinie moich pacjentek

1. Kasia M. (33 lata, Nowy Sącz)

“Moja przygoda z dietą od Artura Topolskiego zaczęła się od narodzin mojego pierwszego dziecka. Gdy skończyłam karmić postanowiłam wziąć się za siebie. Nie mogłam znieść swojego wyglądu w lustrze. Na podstawie krótkiej ankiety Artur stworzył dla mnie jadłospis, który składał się z 28 przepisów, stosowałam go przez miesiąc, a następnie zgłosiłam się zgodnie z zaleceniem po nowy. Drugi zestaw stosowałam dwa miesiące. Rezultat był wspaniały, udało mi się schudnąć aż 15 kilogramów. Do tego zaobserwowałam, że mam silniejsze włosy i paznokcie. Mam również więcej energii i wigoru. Przepisy były proste do wykonania, a przede wszystkim bardzo smaczne.”

2. Aga W. (35 lat, Warszawa)

“Chciałam podziękować Arturowi za świetną dietę, dzięki której uzyskałam to, co od lat mogłam sobie tylko wymarzyć. Miałam stały kontakt z Arturem, na bieżąco pisałam mu o swoich efektach. Pewnego razu spytał mnie, czy może udostępnić moją metamorfozę, oczywiście się zgodziłam, aby zmotywować innych do działania. Dieta to podstawa, a Artur Wam w tym pomoże!”

Pozostałe opinie moich klientek:

Jak tworzę dla Was diety?

Wszystkie uwagi, jakie od Was uzyskałem w czasie mojej pracy z pacjentkami, zebrałem w jedną całość i stworzyłem własną dietę, która wychodzi naprzeciw Waszym oczekiwaniom. Przede wszystkim wyeliminowałem wszystkie aspekty, które Wam się nie podobały. Moja dieta bazuje na wszystkich naukowo potwierdzonych metodach prawidłowego odżywiania osób zdrowych oraz chorych. Dlatego też moje diety nie tylko odchudzają, ale również pomagają na wiele dolegliwości takich jak: zaparcia, nieżyt żołądka, nadciśnienie tętnicze, osteoporoza, miażdżyca, niedoczynność tarczycy lub Hashimoto.

Ponadto jadłospis składa się z produktów ogólnodostępnych, których cena jest niska. Dlatego też nie będziecie musieli wiele wydawać na produkty do swojej diety. Dzięki informacją, które podajecie mi w formularzu na końcu tej strony tworzę dla Was indywidualną dietę uwzględniającą choroby, alergie pokarmowe oraz tryb życia. Taka dieta nie tylko stanie się skuteczna, ale również lubiana i smaczna.

Jakie dolegliwości możesz ograniczyć stosując plan żywienia mojego autorstwa?

  • Zaparcia;
  • Biegunka, wzdęcia – regeneracja jelit;
  • Nieżyt żołądka;
  • Nadciśnienie tętnicze;
  • Osteoporoza;
  • Miażdżyca;
  • Otyłość;
  • Niedoczynność lub Hashimoto.

Dlaczego nie warto tworzyć diety na własną rękę?

Diety, które tworzycie na własną rękę najczęściej nie uwzględniają wielu ważnych elementów prawidło zbilansowanej diety. W wyniku stosowania własnej diety mogą pojawić się problemy z metabolizmem, efekt jojo, niedobór witamin, minerałów oraz problemy ze zdrowiem.

Najważniejsze informacje o mojej diecie.

1. Osoby, które mają mało czasu na przygotowanie dietetycznych dań, mogą wybrać opcję szybkich posiłków, których wykonanie zajmuje około 20 minut.

2. Każdy posiłek zawiera szczegółową instrukcję przyrządzenia.

3. Możesz wybrać dietę na odchudzanie, utrzymanie wagi, przybranie na masie, a ponadto możesz wyeliminować dolegliwości związane z zaparciami, nieżytem żołądka, biegunką, wzdęciami, miażdżycą, Hashimoto, niedoczynnością tarczycy, nadciśnieniem tętniczym lub osteoporozą.

4. Po wypełnieniu ankiety jesteś w stałym kontakcie ze mną, czuwam nad Twoimi postępami.

5. Jeśli masz alergię, to ułożę dla Ciebie dietę tak, aby wykluczyć alergeny z pożywienia.

6. Dieta jest dostosowana do suplementów, które przyjmujesz.

7. Każda dieta jest indywidualnie zbilansowana w wartości odżywcze, witaminy i minerały, tak aby zawierała ona wszystkie składniki potrzebne Twojemu organizmowi.

8. Wszystkie rodzaje diet oparte są na potwierdzonych naukowo metodach.

9. Dzięki diecie powinieneś tracić około 0,5 – 1,5 kg tygodniowo (kwestia indywidualna). 

Promocja: Dieta na miesiąc to tylko 50 zł + otrzymasz darmowy poradnik o dolegliwości, którą zaznaczysz w formularzu!

Po wypełnieniu poniższego formularza i opłaceniu zamówienia do 2 dni roboczych otrzymasz dietę wykonaną przez Artura Topolskiego (Specjalista Żywienia) oraz darmowy poradnik.


Źródło: