Ostropest plamisty - najlepszy środek na regenerację wątroby

Ostropest plamisty – skąd go czerpać i który jest najzdrowszy? Tego dowiesz się pod koniec artykułu.

Ostropest plamisty potrafi usunąć toksyny muchomora sromotnikowego! Poznaj wszystkie zdrowotne właściwości ostropestu.

Ostropest plamisty to rewelacyjne środek na wątrobę, nawet niektóre słabsze leki przeznaczone do regeneracji wątroby są  produkowane właśnie z niego. 

ostropest plamisty

Artur Topolski (Specjalista Żywienia): Potrzebujesz diety, która skutecznie Cię odchudzi? A może potrzebujesz diety, która pomoże lub całkowicie wykluczy takie dolegliwości jak: zaparcia, nadciśnienie, Hashimoto, niedoczynność tarczycy, miażdżyca, czy osteoporoza? Napisz do mnie w celu darmowej konsultacji przed ułożeniem diety, aby to zrobić kliknij tutaj.

Proszę o udostępnienie artykułu – każdemu może się przydać!

Ostropest plamisty jest znany przede wszystkim z właściwości, które sprawiają, iż nasze ciało jest naturalnie chronione przed szkodliwym promieniowaniem, a także wyjątkowo sprawnie oczyszcza nasz organizm z nagromadzonych toksyn.

Powinieneś przeczytać: Jak w domu wyleczyć stawy i żyć bez bólu? Kliknij, aby się dowiedzieć.

Właściwości Ostropestu plamistego.

Jego głównym atutem jest oczyszczanie organizmu z toksyn. Zawdzięcza to, dużej zawartości substancji o nazwie sylimaryna. To właśnie ta substancja pozwala zneutralizować bardzo niebezpieczną toksynę, która pochodzi z muchomora sromotnikowego! Roślinka ta jest sprawdzona naukowo, przeszła szereg badań i została uznana za jedną z najlepszych roślin, która oczyszcza organizm z toksyn. Jest na tyle silna, że wyciąg z tej rośliny został użyty do leku “Sylimarol”, który przeznaczony leczenia schorzeń wątroby.

Regeneruje wątrobę oraz odtruwa ją z takich czynników jak:

  • Zatrucie grzybami,
  • nadużycie narkotyków, leków, alkoholu,
  • chemioterapia,
  • chemia z antybiotyków,
  • cukrzyca.

Parę lat temu miało miejsce ponowne badanie rośliny, wykazało ono, iż regularne spożywanie nasion pozwala na ochronę skóry przez promieniowaniem typu UVA oraz UVB. Badania udowodniły, iż substancje zawarte w roślinie świetnie radzą sobie z usunięciem szkodliwego promieniowania oraz zmniejszają ryzyko zachorowania na raka skóry.

Powinieneś również przeczytać: Jak ziołami pozbyć się depresji oraz stresu? Kliknij, aby przeczytać. 

Wszystkie powyższe informacje zostały potwierdzone przez badania, które to zostały wykonane przez dwie największe amerykańskie instytucje medyczne. Pierwsza to “National Institutes of Health”, natomiast druga to “US National Library of Medicine”. Oficjalne wyniki badań, które zostały wykonane przez te dwie instytucje, znajdziecie na samym dole tego artykułu w akapicie pt. “Źródło”.

Kliknij poniżej w „Lubię to!”, a będziesz zawsze na bieżąco informowany o nowych artykułach z mojego bloga.

Jak można spożywać ostropest plamisty?

Spożywanie nie jest skomplikowane ani drogie, a wręcz bardzo tanie! Można jeść je w całości, przeżuwając zębami albo dla ułatwienia spożycia, możemy zmielić w młynku do kawy. Osoby, które nie chcą jeść go w czystej postaci, mogą dodać go do codziennych potraw lub deserów. Nasiona tej roślinki zawierają również duże ilości błonnika, co znacznie poprawia perystaltykę jelit oraz zapobiega zaparciom. Najlepiej jeść ziarna w całości, dzięki temu dostarczysz wszystkich składników z tej rośliny.

  • Kliknij tutaj, aby przejść do sklepu internetowego, w którym znajdziesz ziarna ostropestu w najniższej cenie.

Na rynku dostępny jest również ostropest pod postacią kropli. Jest on silnym ekstraktem, który zostaje trawiony już w jamie ustnej, dzięki takiej postaci jest on znacznie silniejszy. Zaleca się stosować 13 kropel dziennie.

  • Powinieneś sprawdzić miejsce, w którym możesz kupić te krople w najniższej cenie, aby to zrobić kliknij tutaj.

Dostępny jest również sok z ostropestu o 100 procentowej zwartości. Zawiera duże ilości aktywnych składników, do których należą sylibilina, sylichristyna oraz sylidianina. Poza tymi składnikami możemy również znaleźć taksyfolinę, kwercytynę, apigeninę, oraz witaminy C i K. Ponadto w składzie tego soku znajdują się cenne garbniki, fitosterole oraz minerały. Tak bogaty skład przyczynia się do szybkiej odbudowy wątroby. Za pomocą tego soku wspomożemy również naturalny proces trawienny oraz poprawimy pracę jelit.

Jak wykonać w domu miksturę z ostropestu?

Do wykonania będziemy potrzebować

  • całe ziarna ostropestu,
  • olej zimnotłoczony z ostropestu.

Wykonanie: Całe ziarna ostropestu mielimy w młynku, następnie odmierzamy łyżeczkę i mieszamy z łyżeczką oleju z ostropestu. Taką postać jemy raz dziennie.

Składniki do tego przepisu znajdziesz w moim sklepie pod tym adresem: kliknij tutaj.

Mogę ułożyć dla Ciebie indywidualną dietę, dzięki której nie tylko zaczniesz chudnąć, ale również będziesz zdrowo się odżywiać. Poza dietą stworzoną pod Twoje preferencje otrzymasz również kontakt z moim zespołem, który składa się z dietetyka oraz trenera personalnego. W diecie uwzględniamy produkty, których nie lubisz, czas przygotowania posiłku, a także jeśli masz alergię to stworzymy dietę bez alergenów. Osoby, które nie mają zbyt dużo czasu, mogą liczyć na szybkie dania (czas wykonania 15-30 minut). Każda dieta tworzona jest indywidualnie na podstawie ankiety, którą otrzymasz, a ponadto jest korygowana w zależności od tego, w jakim tempie będziesz chudła w czasie stosowania mojej diety. Indywidualną dietę możesz zamówić przez moją nową stronę – kliknij tutaj, aby do niej przejść.

Przeczytaj również: Kwas ALA – Jedz go 2 razy dziennie, a pozbędziesz się cukrzycy, zatkanych tętnic i słabej pamięci. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Proszę o udostępnienie artykułu – każdemu może się przydać!

Kliknij poniżej w dolegliwość, którą posiadasz, aby dowiedzieć się, jak sobie z nią poradzić.


Źródło:

Opracowania naukowe ostropestu plamistego:

Zdjęcie: 

Informacje czerpano również z:

 

Może Ci się jeszcze spodobać...