Ocet jabłkowy z miodem - dlaczego takie połączenie jest zdrowe?

10 korzyści dla zdrowia wynikających z połączenia octu jabłkowego i miodu

Co stanie się, gdy wypijesz ocet jabłkowy z miodem? Po tym zniszczysz życie obecnych w Twoim organizmie bakterii oraz wirusów.

W tym artykule pokażę Ci, jak wykonać domowy ocet jabłkowy z miodem. Połączenie to pozwala osiągnąć 10 korzystnych zalet dla swojego zdrowia.

ocet jabłkowy z miodem

Zapraszam do mojego internetowego sklepu, w którym znajdziesz tylko wysokiej jakości preparaty o potwierdzonej naukowo skuteczności. Kliknij tutaj, aby przejść do mojego sklepu.

Proszę o udostępnienie artykułu – każdemu może się przydać!

Ocet jabłkowy, jak i miód to elementy należące do zdrowej żywności. Posiadają one liczne wartości odżywcze, które usprawnią nasz organizm pod wieloma względami. Dlatego też warto połączyć te dwa składniki, dzięki czemu otrzymamy jeden z najzdrowszych domowych napojów.

Warto przeczytać: Potrzebujesz najsilniejszego preparatu na stres, lepsze samopoczucie lub depresję? Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej. 

Sam ocet jabłkowy posiada duże pokłady wapnia, potasu, magnezu, fosforu oraz sodu. Ponadto znajdziemy w nim witaminy z grupy B, witaminę C oraz A. Poza tymi składnikami, każdy ocet jabłkowy charakteryzuje się obecnością licznych kwasów, do których należą między innymi kwasy jabłkowe, cytrynowe oraz propionowe. 

Natomiast w miodzie znajdziemy kolejne porcje naturalnych witamin, do których należy witamina A, C, K oraz witaminy z grupy B. Ponadto znajdziemy w nim aż 30 składników mineralnych, do tych najkorzystniejszych zaliczamy kobalt, magnez, żelazo, potas oraz wapń. Poza witaminami i składnikami mineralnymi znajdziemy w miodzie kwas pantotenowy i foliowy. 

Metoda na Twoje natychmiastowe odchudzanie bez wyrzeczeń. Jak to zrobić? Kliknij tutaj, aby się dowiedzieć. 

Co zyskasz, łącząc ocet jabłkowy z miodem?

Łącząc te dwa składniki możemy osiągnąć napój pełen wartości odżywczych oraz zalet dla Twojego zdrowia.

 1. Korzystnie wpływa na pracę serca.
 2. Rozkurcza mięśnie, dzięki dużej zawartości magnezu. 
 3. Niszczy bakterie oraz wirusy w układzie oddechowym.
 4. Łagodzi kaszel.
 5. Niweluje zgagę.
 6. Dodaje energii.
 7. Odżywia włosy oraz skórę.
 8. Wzmacnia odporność.
 9. Poprawia przepływ krwi.
 10. Pomaga przy bezsenności.

Warto również przeczytać: Jak skutecznie poprawić pamięć i koncentrację? Kliknij tutaj, aby się dowiedzieć. 

Jak wykonać ocet jabłkowy z miodem?

Ocet jabłkowy możemy wykonać u siebie w domu, idealnie nadaje się do tego przepisu. Dobrym rozwiązaniem jest również gotowy ocet jabłkowy, ale przy jego wyborze trzeba zwrócić uwagę na parę ważnych elementów świadczących o jego jakości. Napiszę o tym dokładniej pod koniec tego artykułu.

Kliknij poniżej w „Lubię to!”, a będziesz zawsze na bieżąco informowany o nowych artykułach z mojego bloga.

Składniki:

 • 200 ml ciepłej wody,
 • 2 łyżki miodu,
 • 1 łyżka octu jabłkowego.

Wykonanie: 

Do szklanki z wodą (temperatura wody poniżej 40 stopni) dodajemy pozostałe dwa składniki, dokładnie mieszamy i gotowe. Pić maksymalnie 3 razy dziennie.

Jaki miód i ocet jabłkowy wybrać?

Przede wszystkim powinniśmy zwrócić uwagę na całkowitą kwasowość, która powinna wynosić około 5 procent. Ponadto warto poszukać produktu z certyfikatem potwierdzającym ekologiczną uprawę. Dzięki temu będziemy mieć pewność, iż ocet pochodzi z ekologicznej uprawy bez użycia chemicznych składników. Warto również sprawdzić, czy ocet jest nieklarowany, niefiltrowany i niepasteryzowany. Sprawdzony przeze mnie ocet jabłkowy znajdziesz w kliknij tutaj.

Miód rzepakowy: Najlepszy jest na wątrobę, serce, naczynia wieńcowe, drogi żółciowe. Bardzo dobrze radzi sobie ze stanami zapalnymi górnych dróg oddechowych. Ponadto świetnie komponuje się wraz ze smakiem octu jabłkowego. Sprawdzony przeze mnie miód rzepakowy znajdziesz w niskiej cenie w kliknij tutaj

Warto również przeczytać: Oczyść krew, a pozbędziesz się zmęczenie i chorób. Jak to wykonać? Kliknij, aby się dowiedzieć.

Proszę o udostępnienie artykułu – każdemu może się przydać!

Kliknij poniżej w dolegliwość, którą posiadasz, aby dowiedzieć się, jak sobie z nią poradzić.


Źródło:

Może Ci się jeszcze spodobać...