Nattokinaza – sekret długowieczności Japończyków

Nattokinaza – sekret długowieczności Japończyków
Oceń ten post

Japończycy to bez wątpienia jeden z najbardziej długowiecznych i najzdrowszych narodów świata. Swoją nienaganną kondycję zdrowotną zawdzięczają zdrowej diecie oraz medycynie naturalnej, bazującej od tysięcy lat na fitoterapii. Wykorzystanie izolowanych z roślin substancji czynnych kiedyś było intuicyjne, dziś zaś podparte jest solidnymi podstawami naukowymi. A jednym z takich związków aktywnych o udowodnionych właściwościach prozdrowotnych, jest nattokinaza. Ten unikatowy enzym zawarty w sfermentowanej soi, czyli natto, stanowi odpowiedź na współczesne dolegliwości układu sercowo – naczyniowego i nie tylko.

Nattokinaza – wyjątkowy składnik diety Azjatów

Soja to bogate źródło białka roślinnego, często goszczące na stołach całego świata. Z kolei fermentowana soja, czyli natto, to tradycyjna japońska potrawa wciąż jeszcze rzadko goszcząca w polskiej kuchni. Być może do jej małej popularności przyczynia się kleista konsystencja oraz specyficzny zapach. Pozyskiwane na drodze fermentacji soi przy udziale bakterii Bacillussubtilisnatto to naturalne źródło wielu cennych składników prozdrowotnych:

 • witamin: K, B12, B1, B2, B6, PP, E, A oraz C
 • minerałów: wapnia, potasu, magnezu, fosforu, żelaza, selenu
 • bakterii probiotycznych
 • fitoestrogenów
 • nattokinazy

Ta ostatnia to doskonały sprzymierzeniec w walce z zaburzeniami krzepnięcia krwi, które odpowiadają za spory odsetek epizodów sercowo – naczyniowych i ich powikłań. A dzięki wyselekcjonowaniu nattokinazy i jej dostępności w suplementach diety, można doświadczać jej prozdrowotnego działania bez konieczności spożywania mało apetycznego natto.

Artur Topolski (Specjalista Żywienia): Nie wiesz, który preparat jest odpowiedni dla Ciebie? Kliknij tutaj, aby wyszukać po swojej dolegliwości.

Nattokinaza – dba o prawidłowy przepływ krwi

Nattokinaza wykazuje aktywność fibrynolityczną, co oznacza, że ma zdolność do rozpuszczania skrzepów krwi powstających w świetle naczyń krwionośnych. Stanowią one częstą przyczynę zawału serca czy udaru mózgu, mogą także zlokalizować się w naczyniach krwionośnych dowolnego narządu, prowadząc do jego niewydolności i martwicy. Często spotykana jest także zakrzepica żył głębokich, będąca chociażby konsekwencją długich lotów samolotem i wynikającego z tego unieruchomienia kończyn dolnych. Nattokinaza umożliwia utrzymanie delikatnej, fizjologicznej równowagi między procesami krzepnięcia i rozpuszczania skrzepów krwi, co zapewnia niczym niezakłócony przepływ krwi, a także jej odpowiednią gęstość i lepkość. Nie ma zatem ryzyka ani nadmiernego zagęszczenia krwi i powstawania w niej skrzeplin, ani zbytniego jej rozrzedzenia i wystąpienia tendencji do nasilonych krwawień.

Poza skuteczną profilaktyką antyzakrzepową, nattokinaza normalizuje ciśnienie tętnicze oraz ogranicza rozwój niekorzystnych zmian miażdżycowych. Nattokinaza znajduje także zastosowanie w endometriozie, bolesnych skurczach mięśni, zespole przewlekłego zmęczenia czy fibromialgii. Zapewniając optymalny przepływ krwi, a tym samym doskonałe dotlenienie całego organizmu, nattokinaza niweluje uczucie zmęczenia oraz poprawia funkcjonowanie układu nerwowego.

Jaką nattokinazę wybrać?

Przy wyborze przede wszystkim należy zwrócić uwagę na dawkę oraz proces produkcji. Najważniejsze jest, aby nattokinaza była produkowana w procesie fermentacji soji przy użyciu korzystnego szczepu bakterii Bacillus subtilis. Bakterie te powodują powstanie enzymy o nazwie nattokinaza. W celu uzyskania najlepszych efektów należy wybrać preparat, który będzie posiadał dawkę o wartości 100 mg. Taki preparat znajdziesz w kliknij tutaj.


Artur Topolski (Specjalista Żywienia): Co zyskasz dzięki diecie mojego autorstwa? Nie tylko się odchudzisz, ale również pozbędziesz się w pełni lub zminimalizujesz objawy: zaparć, nadciśnienia, Hashimoto, niedoczynności tarczycy, miażdżycy, osteoporozy oraz zregenerujesz swoje jelita pozbywając się biegunek, czy wzdęć! Ponadto każda moja dieta ma odpowiednie dla Ciebie ilości witamin i minerałów, co nie tylko poprawia odporność i dodaje energii, ale również wpływa na pozytywne funkcjonowanie Twojego organizmu. Formularz do zamówienia diety znajdziesz na końcu tej strony.

Efekty i opinie moich pacjentek

1. Kasia M. (33 lata, Nowy Sącz)

“Moja przygoda z dietą od Artura Topolskiego zaczęła się od narodzin mojego pierwszego dziecka. Gdy skończyłam karmić postanowiłam wziąć się za siebie. Nie mogłam znieść swojego wyglądu w lustrze. Na podstawie krótkiej ankiety Artur stworzył dla mnie jadłospis, który składał się z 28 przepisów, stosowałam go przez miesiąc, a następnie zgłosiłam się zgodnie z zaleceniem po nowy. Drugi zestaw stosowałam dwa miesiące. Rezultat był wspaniały, udało mi się schudnąć aż 15 kilogramów. Do tego zaobserwowałam, że mam silniejsze włosy i paznokcie. Mam również więcej energii i wigoru. Przepisy były proste do wykonania, a przede wszystkim bardzo smaczne.”

2. Aga W. (35 lat, Warszawa)

“Chciałam podziękować Arturowi za świetną dietę, dzięki której uzyskałam to, co od lat mogłam sobie tylko wymarzyć. Miałam stały kontakt z Arturem, na bieżąco pisałam mu o swoich efektach. Pewnego razu spytał mnie, czy może udostępnić moją metamorfozę, oczywiście się zgodziłam, aby zmotywować innych do działania. Dieta to podstawa, a Artur Wam w tym pomoże!”

Pozostałe opinie moich klientek:

Jak tworzę dla Was diety?

Wszystkie uwagi, jakie od Was uzyskałem w czasie mojej pracy z pacjentkami, zebrałem w jedną całość i stworzyłem własną dietę, która wychodzi naprzeciw Waszym oczekiwaniom. Przede wszystkim wyeliminowałem wszystkie aspekty, które Wam się nie podobały. Moja dieta bazuje na wszystkich naukowo potwierdzonych metodach prawidłowego odżywiania osób zdrowych oraz chorych. Dlatego też moje diety nie tylko odchudzają, ale również pomagają na wiele dolegliwości takich jak: zaparcia, nieżyt żołądka, nadciśnienie tętnicze, osteoporoza, miażdżyca, niedoczynność tarczycy lub Hashimoto.

Ponadto jadłospis składa się z produktów ogólnodostępnych, których cena jest niska. Dlatego też nie będziecie musieli wiele wydawać na produkty do swojej diety. Dzięki informacją, które podajecie mi w formularzu na końcu tej strony tworzę dla Was indywidualną dietę uwzględniającą choroby, alergie pokarmowe oraz tryb życia. Taka dieta nie tylko stanie się skuteczna, ale również lubiana i smaczna.

Jakie dolegliwości możesz ograniczyć stosując plan żywienia mojego autorstwa?

 • Zaparcia;
 • Biegunka, wzdęcia – regeneracja jelit;
 • Nieżyt żołądka;
 • Nadciśnienie tętnicze;
 • Osteoporoza;
 • Miażdżyca;
 • Otyłość;
 • Niedoczynność lub Hashimoto.

Dlaczego nie warto tworzyć diety na własną rękę?

Diety, które tworzycie na własną rękę najczęściej nie uwzględniają wielu ważnych elementów prawidło zbilansowanej diety. W wyniku stosowania własnej diety mogą pojawić się problemy z metabolizmem, efekt jojo, niedobór witamin, minerałów oraz problemy ze zdrowiem.

Najważniejsze informacje o mojej diecie.

1. Osoby, które mają mało czasu na przygotowanie dietetycznych dań, mogą wybrać opcję szybkich posiłków, których wykonanie zajmuje około 20 minut.

2. Każdy posiłek zawiera szczegółową instrukcję przyrządzenia.

3. Możesz wybrać dietę na odchudzanie, utrzymanie wagi, przybranie na masie, a ponadto możesz wyeliminować dolegliwości związane z zaparciami, nieżytem żołądka, biegunką, wzdęciami, miażdżycą, Hashimoto, niedoczynnością tarczycy, nadciśnieniem tętniczym lub osteoporozą.

4. Po wypełnieniu ankiety jesteś w stałym kontakcie ze mną, czuwam nad Twoimi postępami.

5. Jeśli masz alergię, to ułożę dla Ciebie dietę tak, aby wykluczyć alergeny z pożywienia.

6. Dieta jest dostosowana do suplementów, które przyjmujesz.

7. Każda dieta jest indywidualnie zbilansowana w wartości odżywcze, witaminy i minerały, tak aby zawierała ona wszystkie składniki potrzebne Twojemu organizmowi.

8. Wszystkie rodzaje diet oparte są na potwierdzonych naukowo metodach.

9. Dzięki diecie powinieneś tracić około 0,5 – 1,5 kg tygodniowo (kwestia indywidualna). 

Promocja: Dieta na miesiąc to tylko 50 zł + otrzymasz darmowy poradnik o dolegliwości, którą zaznaczysz w formularzu!

Po wypełnieniu poniższego formularza i opłaceniu zamówienia do 2 dni roboczych otrzymasz dietę wykonaną przez Artura Topolskiego (Specjalista Żywienia) oraz darmowy poradnik.