Mleko - 10 powodów, dla których nie warto go pić. Niestety jest szkodliwe!

6 powodów, dla których nie warto pić mleka!

Mleko krowie jest bardzo niezdrowe. Może powodować liczne problemy ze zdrowiem, a nawet zwiększa ryzyko śmierci! Człowiek to jedyny ssak, który pije mleko całe życie!

W Polsce od wielu lat możemy spotkać reklamę o haśle “Pij mleko! Będziesz wielki”. Tego typu reklamy możemy spotkać nie tylko w telewizji, ale również w prasie oraz bilbordach. Koncerny spożywcze płacą wielkie pieniądze, aby przedstawić mleko jako napój dający zdrowie. Dziś jednak powstają coraz to nowsze publikacje, które mówią o tym, że wcale nie jest ono takie zdrowe i korzystne.

mleko

Zapraszam do mojego internetowego sklepu, w którym znajdziesz tylko wysokiej jakości preparaty o potwierdzonej naukowo skuteczności. Kliknij tutaj, aby przejść do mojego sklepu.

Proszę o udostępnienie artykułu – każdemu może się przydać!

Osoby, które czytają “Health Watch” wiedzą o najnowszym badaniu, które przedstawiło ciemne strony mleka. Już w samym nagłówku padają ostre słowa, które wskazują na to, iż mleko pomaga w zwiększeniu ryzyka zapadnięcia w różne choroby. Napój ten reklamowany jest przeważnie jak środek przyczyniający się do mocnej budowy kości, czy jest tak naprawdę? O tym chcieli przekonać się Szwedzcy naukowcy, którzy postanowili sprawdzić działanie mleka na nasz organizm. Badania zostały wykonane na dużej próbce, która składała się ze 100 tys. osób. Testy były wykonywane przez 10 lat. Wyniki były szokujące! Osoby, które spożywały 3 szklanki mleka dziennie, były narażone na większe ryzyko zgonu i to aż o 13 procent!

Ogólne wyniki wyszły bardzo źle. Najczęstszym skutkiem ubocznym picia mleka były choroby serca, następnie nowotwory. Nie inaczej było z kośćmi, które wykazały słabszą strukturę po wypiciu 3 szklanek mleka dziennie. Co jest przyczyną tak fatalnych wyników? Naukowcy są zgodni, na organizm człowieka negatywnie wpływa D-galaktoza. Składnik ten odpowiada za szybsze starzenie się oraz krótsze życie. Oficjalnie wyniki badań znajdziecie pod tym adresem: wyniki badań.

Istnieje również wiele innych przeciwwskazań do spożywania mleka. Można dowiedzieć się bardzo ciekawych rzeczy z porównania mleka krowiego z mlekiem ludzkim.

 BiałkoTłuszczeWęglowodanyFosforWapńSód
Mleko krowie4,0 g3,5 g4,9 g97 mg118 mg50 mg
Mleko ludzkie1,2 g4,0 g9,0 g18 mg33 mg16 mg

Powinieneś również przeczytać: Jak ziołami pozbyć się depresji oraz stresu? Kliknij, aby przeczytać. 

Oto 6 powodów, dlaczego nie warto spożywać krowiego mleka:

1. W mleku krowim jest za dużo białka. Jest to logiczne, ponieważ ciele rozwija się znacznie szybciej niż człowiek. Dlatego też potrzebuje dużej ilości białka.

2. Posiada za mało węglowodanów. Ludzie w przeciwieństwie do zwierząt rozwijają się powoli. Człowiek potrzebuje dużej ilości węglowodanów, by jego mózg funkcjonował prawidłowo.

3. Mało osób wie, że im człowiek jest starszy, tym przyswajalność mleka spada. W mleku znajdują się dwa główne składniki: laktoza, która trawiona jest przez laktazę oraz kazeina, która trawiona jest przez reninę. Od czasu zakończenia karmienia piersią, organizm człowieka stopniowo coraz mniej wytwarza enzymów, które odpowiadają za trawienie (laktaza oraz renina).

4. Ponadto warto zaznaczyć, iż mleko, które można nabyć w sklepie, jest wysoko przetworzone. W szczególności szkodliwe jest mleko pasteryzowany, które było poddane obróbce termicznej.

Metoda na Twoje natychmiastowe odchudzanie bez wyrzeczeń. Jak to zrobić? Kliknij tutaj, aby się dowiedzieć. 

5. Posiada za duże ilości wapnia. Człowiek potrzebuje niewielkich ilości, by jego kości były mocniejsze. Wapń w odpowiednich ilościach znajduje się w roślinach i są to dawki wystarczające dla naszego organizmu. Większe ilości mogą powodować negatywne skutki.

6. Według badań aż 80 procent ludzi nieprawidłowo trawi krowie mleko.

Trzeba również wspomnieć, iż małe dziecko posiada tak rozwinięty organizm, by skutecznie trawić mleko. Natomiast wraz z wiekiem ta zdolność zanika.

Kliknij poniżej w „Lubię to!”, a będziesz zawsze na bieżąco informowany o nowych artykułach z mojego bloga.

Które mleko jest najzdrowsze?

Wybór mamy całkiem spory. W sprzedaży można spotkać wiele różnych rodzajów mleka. Przedstawię Wam tylko te najzdrowsze. Mleko roślinne mogą pić nawet osoby, które są uczulone na laktozę!

1. Mleko kokosowe.

mleko

Pozyskiwane jest poprzez wyciskanie dojrzałego miąższu kokosów. Posiada bardzo delikatny smak oraz intensywny aromat. Dużą zaletą tego produktu jest posiadanie łatwo przyswajalnych kwasów tłuszczowych. Posiada kwas laurynowy, który występuje w mleku matki. Produkt ten pozytywnie wpływa na rozwój układu kostnego oraz nerwowego. Warto zaopatrzyć się w produkt, który będzie pochodził z ekologicznej uprawy, a także nie będzie dodatkowo słodzony cukrem. Warto patrzeć do składu, ponieważ najlepszy produkt to taki, który będzie zawierał mleko kokosowe oraz wodę. W sprzedaży można spotkać wiele dosładzanych oraz aromatyzowanych produktów, które należy unikać. Wszystkie pozytywne kryteria spełnia mleko kokosowe od Terrasana. Aby sprawdzić opinie oraz sklepy, w których można nabyć ten produkt w najniższej cenie kliknij tutaj.

2. Mleko ryżowe.

mleko

Produkt ten posiada wiele zalet, nie zawiera glutenu, laktozy oraz cholesterolu. Bardzo ciekawą propozycją jest mleko ryżowe od Natumi. Posiada ono certyfikat ekologiczności, wszystkie składniki są wolne od zanieczyszczeń. Skład wzbogacony jest wapnem z alg morskich. Produkt charakteryzuje się małą zawartością tłuszczu oraz posiada niski indeks glikemiczny. Mleko ryżowe posiada fosfor, wapń, magnez, błonnik pokarmowy, a także witaminy z grupy B. Aby sprawdzić opinie oraz sklepy, w których można nabyć ten produkt w najniższej cenie kliknij tutaj.

3. Mleko migdałowe.

Migdały należą do grupy orzechów bogatych w składniki odżywcze. Wyróżniają się obecnością nienasyconych kwasów tłuszczowych oraz licznych minerałów. Mimo ciekawej zawartości, mleko to ma niewiele kalorii. Napój ten zaleca się osobom, które mają problemy z układem krążenia, układem pokarmowym, a nawet przy refluksie. Przy wyborze takiego mleka należy sprawdzić, czy nie zawiera w składzie cukru! Naturalne mleko kokosowe bez zbędnych dodatków znajdziesz w kliknij tutaj.

Przeczytaj również: Kwas ALA – Jedz go 2 razy dziennie, a pozbędziesz się cukrzycy, zatkanych tętnic i słabej pamięci. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Proszę o udostępnienie artykułu – każdemu może się przydać!

Kliknij poniżej w dolegliwość, którą posiadasz, aby dowiedzieć się, jak sobie z nią poradzić.


Źródło:

Katalog Blogów

Może Ci się jeszcze spodobać...