Formaldehyd - Niebezpieczny alergen, który poważnie szkodzi!

Jak skutecznie oczyścić powietrze z alergenów, zapachów, kurzu i innych szkodliwych zanieczyszczeń?

Formaldehyd to inaczej aldehyd mrówkowy. Substancja ta w małych ilościach jest bakteriobójcza, natomiast w większych stężeniach jest silnie trująca.

Formaldehyd to inaczej aldehyd mrówkowy. Substancja ta w małych ilościach jest bakteriobójcza, natomiast w większych stężeniach jest silnie trująca. Pod postacią rozcieńczoną możemy ją znaleźć w licznych produktach codziennego użytku.

5188507_miair6

Artur Topolski (Specjalista Żywienia): Potrzebujesz diety, która skutecznie Cię odchudzi? A może potrzebujesz diety, która pomoże lub całkowicie wykluczy takie dolegliwości jak: zaparcia, nadciśnienie, Hashimoto, niedoczynność tarczycy, miażdżyca, czy osteoporoza? Napisz do mnie w celu darmowej konsultacji przed ułożeniem diety, aby to zrobić kliknij tutaj.

Proszę o udostępnienie artykułu – każdemu może się przydać!

Niebezpieczne formaldehydy znajdują się w każdym domu i mieszkaniu. Znaczna część osób nie ma żadnych skutków ubocznych wynikających z jego wdychania. Natomiast osoby, które są alergikami, mogą mieć problemy z tym składnikiem. Objawy to głównie czerwone plamy na skórze, świąd, a nawet trudności w oddychaniu. Formaldehydy to najpopularniejszy składnik stosowany w przemyśle, zaliczany jest do alergenów. Najczęściej stosowany jest w przemyśle kosmetycznym, meblowym, a nawet odzieżowym. Większe ilości znajdują się w klejach meblowych, lakierach i odżywkach do paznokci, w środkach czystości oraz we włóknach, z których produkowane są tkaniny.

Co jeszcze mogą powodować formaldehydy?

Częste stosowanie lakieru do paznokci może doprowadzić do rozdzielenie płytki paznokcia od łożyska. Ponadto może być widoczny inny kolor płytki paznokcia. W innych przypadkach możemy doświadczyć pieczenia oczu, nosa i gardła, a nawet ucisk w klatce piersiowej przy głębszym wdechu.

Takie problemy mogę wystąpić nie tylko u osób, które są uczulone. Z dłuższym czasem wdychanie formaldehydów może doprowadzić do powstania nadwrażliwości na ten składnik, a to z kolei prowadzi do reakcji alergicznych. 

Warto przeczytać: 86% skuteczności – wzmacnia odporność, likwiduje grzybicę, leczy biegunkę i alergię. Jak to wykonać? Kliknij, aby dowiedzieć się więcej.

Jak unikać negatywnego wpływu formaldehydów?

  • Przede wszystkim powinno się nosić ubrania składające się w 100 procentach z jedwabiu, bawełny lub akrylu. 
  • Unikać mebli z płyty pilśniowej.
  • Unikać formaldehydów w lakierach i odżywkach do paznokci.

Wyjątkowy oczyszczacz, który usuwa nie tylko formaldehydy – Test!

Tak jak obiecałem Wam wcześniej, wykonałem test oczyszczacza powietrza o nazwie MiAir. Urządzenie to zainteresowało mnie z jednego powodu, a dokładnie przykuł moją uwagę filtr, który składa się z aż 3 warstw. Nie jest to byle jaki filtr, a wysokiej jakości element pochodzący od Japońskiego producenta. Samo urządzanie jest zgrabne i idealnie pasuje do wystroju domu.

Formaldehyd

Trójwarstwowy filtr – niestraszny mu nawet formaldehyd!

Pierwsza warstwa to filtr podstawowy. Na nim zatrzymuje się głównie sierść zwierząt, kurz, włosy, pył, alergeny i inne większe zanieczyszczania. Drugą warstwę tworzy filtr HEPA, który jest sercem całej konstrukcji. Ta część jest w stanie oczyścić powietrze z bardzo małych, szkodliwych cząsteczek o wielkości PM0.3, a skuteczność wynosi aż 99,3 procent!

Kliknij poniżej w „Lubię to!”, a będziesz zawsze na bieżąco informowany o nowych artykułach z mojego bloga.

Jeśli nie słyszałaś wcześniej o filtrach typu HEPA, to warto powiedzieć, że jest to ten sam filtr, który znajduje się w salach operacyjnych, gdzie istnieją bardzo rygorystyczne przepisy, co do jakości powietrza. Trzeci ostatni filtr to węgiel aktywowany, który odpowiada za pochłanianie gazów, oparów, benzenu, amoniaku, zapachów, dymu, a nawet formaldehydów. Filtr jest pokaźnych rozmiarów, po rozłożeniu wszystkich zagięć osiąga długość prawie 8 metrów!

Formaldehyd

Oczyszczacz jest już w moich rękach przez cały tydzień. W tym czasie udało mnie się poznać wydajność pochłaniania kuchennego zapachu, sierści kota i kurzu.

1. Nieprzyjemny zapach spalenizny w kuchni.

Dla testu trzeba było się nieco poświęcić, dlatego też przypaliłem mleko, które wytwarza intensywny i charakterystyczny zapach. Po włączeniu tego oczyszczacza powietrza na najwydajniejszy tryb pracy zapach został usunięty w około 10 minut.

2. Sierść kota i kurz.

Odkąd posiadam oczyszczacz powietrza, włączam go codziennie na około 6 h. Po tak krótkim czasie stosowania na filtrze pojawiły się już pierwsze zanieczyszczenia (kurz, sierść kota itp.). Efekty działania zamieściłem na zdjęciu poniżej.

Formaldehyd

Natomiast w środku filtra nie ma nawet najmniejszego pyłku ani innego zanieczyszczenia, co świadczy o wysokiej wydajności filtrowania. Dowody na zdjęciu poniżej.

Formaldehyd

Mimo tego, że nikt z moich domowników nie ma alergii na pyłki oraz sierść zwierząt, to zaobserwowałem, że każdy z nas o wiele rzadziej kichał. Jak na razie jestem bardzo zadowolony z tego urządzenia, mogę polecić go każdemu. Mam nadzieję, że z czasem mnie nie zawiedzie. Warto również wspomnieć o korzystnej cenie filtra, mimo swoich wielkich rozmiarów oraz gęstości kosztuje niecałe 250 zł. Wymianę filtra według wskazań producenta powinno się dokonywać raz na pół roku. Urządzanie to nie jest najtańsze na rynku, ale polski dystrybutor oferuje sprzedaż ratalną, co może znacznie ułatwić nabycie tego urządzenia. Osoby, które są zainteresowane tym oczyszczaczem, znajdą więcej informacji na stronie Polskiego dystrybutora pod tym adresem kliknij tutaj.

Proszę o udostępnienie artykułu – każdemu może się przydać!

Kliknij poniżej w dolegliwość, którą posiadasz, aby dowiedzieć się, jak sobie z nią poradzić.


Źródło: