Kwas hialuronowy - ratunkiem dla chorób stawów oraz bólu?

Kwas hialuronowy metodą na młody wygląd skóry i sprawne stawy? Zobacz, jak działa na Twój organizm!

Czy wiesz, że po 30 roku życia Twój organizm zaczyna tracić odpowiednie ilości kwasu hialuronowego? Efektem mogą być problemy ze stawami, słabe i matowe włosy, a także pojawiające się zmarszczki.

Badania naukowe przeprowadzone na pacjentach wykazały dobre rezultaty wynikające ze stosowania kwasu hialuronowego. Większość pacjentów zaobserwowała mniejsze natężenie bólu stawów, a także stały się one bardziej sprawne, ponadto skóra zaczęła się wolniej starzeć. Kwas hialuronowy ma jeszcze wiele innych zastosowań!

kwas hialuronowy

Artur Topolski (Specjalista Żywienia): Potrzebujesz diety, która skutecznie Cię odchudzi? A może potrzebujesz diety, która pomoże lub całkowicie wykluczy takie dolegliwości jak: zaparcia, nadciśnienie, Hashimoto, niedoczynność tarczycy, miażdżyca, osteoporoza lub chcesz zregenerować swoje jelita? Napisz do mnie w celu konsultacji, a następnie ułożę dla Ciebie dietę bez drogich, wyszukanych produktów, a także bez skomplikowanych potraw. Koszt diety to 50 zł. Kliknij tutaj, aby zgłosić się do mnie po dietę.

Proszę o udostępnienie artykułu – każdemu może się przydać!

Zapewne jest on Wam dobrze znany z kremów do twarzy, które nagminnie są reklamowane w telewizji. Jednakże jego ilości w kremach są często znikome. Kosmetyki z zawartością kwasu hialuronowego mają za zadanie utrzymać odpowiednie nawilżenie skóry. Kwas hialuronowy można stosować w nieco inny sposób, a mianowicie chciałbym przedstawić wpływ tej substancji przy stosowaniu doustnym.

Kwas hialuronowy naturalnie występuje w naszym organizmie, a przede wszystkim największe jego ilości znajdują się w skórze, oku, płynach ustrojowych, tkance łącznej, czy mazi stawowej. Ponadto jest ważnym składnikiem, który buduje naczynia krwionośne. Niestety stężenie kwasu hialuronowego wraz z wiekiem znacznie spada i osiąga poziomy poniżej normy. Efektem tego mogą być pojawiające się zmarszczki, słabe włosy, problemy stawowe, a także słabe naczynia krwionośne. Dlatego też kwas hialuronowy powinien być codziennie uzupełniany.

Przeczytaj również: Tarczyca bajkalska (66% skuteczności) – niszczy Candidę, złogi tętnicze i zregenerujesz wątrobę. Jak to wykonać? Kliknij, aby się dowiedzieć.

Odpowiednie ilości kwasu hialuronowego znajdują się w skórze rekina i gałkach ocznych bydła. Niestety problem w tym, iż kwas ten występuje razem z biopolimerami, z których kwas ten musi zostać oczyszczony. Najlepsze formy tego preparatu powstają z fermentacji mikrobiologicznej, a dokładnie produkuje się go z bakterii Streptococcus equ. Dzięki temu osiąga się 100% czystości.

Jak kwas hialuronowy działa na nasze zdrowie, gdy zastosujemy go wewnętrznie?

Kwas hialuronowy często stosowany jest pomocniczo w leczeniu różnych chorób kości oraz stawów, a w szczególności przy zwyrodnieniu stawów. W tym przypadku stosuje się zastrzyki z kwasu hialuronowego. 

Kwas hialuronowy to jeden z najsilniejszych preparatów na dłuższe zachowanie młodości. Substancja ta dostarczana regularnie do organizmu sprawia, iż wolniej powstają zmarszczki, włosy stają się silniejsze i błyszczące. Warto również zaznaczyć, że nie osiągniemy efektów z dnia na dzień. Znaczącą poprawę w naszej urodzie i sprawności stawów zaobserwujemy po około 3 miesiącach stosowania.

Powinieneś również przeczytać: Jak ziołami pozbyć się depresji oraz stresu? Kliknij, aby przeczytać. 
W magazynie “Scientific World Jurnal” możemy przeczytać badanie kliniczne, które zostało wykonane przez grupę naukowców: Toshiyuki Tashiro, Satoshi Seino, Toshihide Sato, Ryosuke Matsuoka,  Yasunobu Masuda i Naoshi Fukui.

Badanie to miało na celu wykazanie skuteczności doustnego stosowania kwasu hialuronowego na choroby związane ze stawami. W badanej grupie wybrano pacjentów ze zwyrodnieniami stawów oraz odczuwających ból w stawach kolanowych. W badaniu wzięło udział razem sześćdziesięciu pacjentów. Podzielono ich na dwie grupy, pierwsza przyjmowała kwas hialuronowy, natomiast druga grupa stosowała placebo. Okres trwania był bardzo długi i wyniósł aż 12 miesięcy. Przez ten czas pacjenci przyjmowali codziennie kwas hialuronowy. Pierwsze znaczące efekty były widoczne po 2-4 miesiącach stosowania. Po tym czasie osoby starsze odczuwały mniejsze natężenie bólu. Oficjalną dokumentację z tego badania znajdziesz tutaj.

Artur Topolski (Specjalista Żywienia): Nie wiesz, który preparat jest odpowiedni dla Ciebie? Kliknij tutaj, aby wyszukać po swojej dolegliwości.

Badanie kwasu hialuronowego przez Uniwersytet Hospitals Leuven.

Kolejne badanie zostało wykonane przez „University Hospitals Leuven”. Badanie to również było ukierunkowane pod kątem wpływu kwasu na sprawność stawów oraz ograniczenie bólu związanego np. ze zwyrodnieniami. Za metodę oceny wpływu tego preparatu przyjęto Cochrane Database of Systematic Reviews, Clinical Trial Cochrane Register oraz EMBASE. Za pomocą codziennego stosowania kwasu hialuronowego przez 3 miesiące udało się zminimalizować odczucie bólu wśród 40-50 procent pacjentów. Oficjalna dokumentacja dostępna jest pod tym adresem: kliknij, aby przeczytać.

Powyższe badania wykazały, iż przyjmowanie kwasu hialuronowego prowadzi do zwiększenia ilości mazi stawowej o nieco zmodyfikowanym składzie, a mianowicie ma lepsze właściwości lepkości i sprężystości. Preparat ten wpływa również na biosyntezę oraz minimalizuje degradację tkanek chrzęstnych. Ponadto działa przeciwzapalnie oraz przeciwbólowo.

Powinnaś również przeczytać: Jak zyskać silne włosy, brak cellulitu i młodszą skórę? Kliknij, aby sprawdzić i działaj szybko!

Komu szczególnie zaleca się stosowanie kwasu hialuronowego?

 • Osobom w wieku powyżej 30 lat.
 • Przy zwyrodnieniu stawów.
 • Bólu stawów.
 • Przy skrzypiących stawach.
 • Przy podwyższonej zachorowalności na choroby stawów.
 • Osoby chcące spowolnić procesy starzenia się skóry.
 • Osoby mające słabe i matowe włosy.

Jaki kwas hialuronowy wybrać?

Wybierając odpowiedni kwas hialuronowy, powinniśmy zwrócić uwagę na szereg szczegółów, które są wyznacznikiem jakości. Przede wszystkim jedna dawka powinna zawierać 100 mg substancji czynnej. Ponadto warto zwrócić uwagę, z czego został wyprodukowany kwas. Najlepsze formy powstają z fermentacji mikrobiologicznej, a dokładnie produkuje się go z bakterii Streptococcus equ. Ostatecznym wyznacznikiem jakości jest skład otoczki. Omijamy wszelkie preparaty, które mają składniki uczuleniowe np. sztuczne barwniki, aromaty, słodziki, konserwanty itp. Aby dowiedzieć się więcej o sprawdzonym przeze mnie kwasie hialuronowym kliknij tutaj.


Artur Topolski (Specjalista Żywienia): Co zyskasz dzięki diecie mojego autorstwa? Nie tylko się odchudzisz, ale również pozbędziesz się w pełni lub zminimalizujesz objawy: zaparć, nadciśnienia, Hashimoto, niedoczynności tarczycy, miażdżycy, osteoporozy oraz zregenerujesz swoje jelita pozbywając się biegunek, czy wzdęć! Ponadto każda moja dieta ma odpowiednie dla Ciebie ilości witamin i minerałów, co nie tylko poprawia odporność i dodaje energii, ale również wpływa na pozytywne funkcjonowanie Twojego organizmu. Formularz do zamówienia diety znajdziesz na końcu tej strony.

Efekty i opinie moich pacjentek

1. Kasia M. (33 lata, Nowy Sącz)

“Moja przygoda z dietą od Artura Topolskiego zaczęła się od narodzin mojego pierwszego dziecka. Gdy skończyłam karmić postanowiłam wziąć się za siebie. Nie mogłam znieść swojego wyglądu w lustrze. Na podstawie krótkiej ankiety Artur stworzył dla mnie jadłospis, który składał się z 28 przepisów, stosowałam go przez miesiąc, a następnie zgłosiłam się zgodnie z zaleceniem po nowy. Drugi zestaw stosowałam dwa miesiące. Rezultat był wspaniały, udało mi się schudnąć aż 15 kilogramów. Do tego zaobserwowałam, że mam silniejsze włosy i paznokcie. Mam również więcej energii i wigoru. Przepisy były proste do wykonania, a przede wszystkim bardzo smaczne.”

2. Aga W. (35 lat, Warszawa)

“Chciałam podziękować Arturowi za świetną dietę, dzięki której uzyskałam to, co od lat mogłam sobie tylko wymarzyć. Miałam stały kontakt z Arturem, na bieżąco pisałam mu o swoich efektach. Pewnego razu spytał mnie, czy może udostępnić moją metamorfozę, oczywiście się zgodziłam, aby zmotywować innych do działania. Dieta to podstawa, a Artur Wam w tym pomoże!”

Pozostałe opinie moich klientek:

Jak tworzę dla Was diety?

Wszystkie uwagi, jakie od Was uzyskałem w czasie mojej pracy z pacjentkami, zebrałem w jedną całość i stworzyłem własną dietę, która wychodzi naprzeciw Waszym oczekiwaniom. Przede wszystkim wyeliminowałem wszystkie aspekty, które Wam się nie podobały. Moja dieta bazuje na wszystkich naukowo potwierdzonych metodach prawidłowego odżywiania osób zdrowych oraz chorych. Dlatego też moje diety nie tylko odchudzają, ale również pomagają na wiele dolegliwości takich jak: zaparcia, nieżyt żołądka, nadciśnienie tętnicze, osteoporoza, miażdżyca, niedoczynność tarczycy lub Hashimoto.

Ponadto jadłospis składa się z produktów ogólnodostępnych, których cena jest niska. Dlatego też nie będziecie musieli wiele wydawać na produkty do swojej diety. Dzięki informacją, które podajecie mi w formularzu na końcu tej strony tworzę dla Was indywidualną dietę uwzględniającą choroby, alergie pokarmowe oraz tryb życia. Taka dieta nie tylko stanie się skuteczna, ale również lubiana i smaczna.

Jakie dolegliwości możesz ograniczyć stosując plan żywienia mojego autorstwa?

 • Zaparcia;
 • Biegunka, wzdęcia – regeneracja jelit;
 • Nieżyt żołądka;
 • Nadciśnienie tętnicze;
 • Osteoporoza;
 • Miażdżyca;
 • Otyłość;
 • Niedoczynność lub Hashimoto.

Dlaczego nie warto tworzyć diety na własną rękę?

Diety, które tworzycie na własną rękę najczęściej nie uwzględniają wielu ważnych elementów prawidło zbilansowanej diety. W wyniku stosowania własnej diety mogą pojawić się problemy z metabolizmem, efekt jojo, niedobór witamin, minerałów oraz problemy ze zdrowiem.

Najważniejsze informacje o mojej diecie.

1. Osoby, które mają mało czasu na przygotowanie dietetycznych dań, mogą wybrać opcję szybkich posiłków, których wykonanie zajmuje około 40 minut.

2. Każdy posiłek zawiera szczegółową instrukcję przyrządzenia.

3. Możesz wybrać dietę na odchudzanie, utrzymanie wagi, przybranie na masie, a ponadto możesz wyeliminować dolegliwości związane z zaparciami, nieżytem żołądka, biegunką, wzdęciami, miażdżycą, Hashimoto, niedoczynnością tarczycy, nadciśnieniem tętniczym lub osteoporozą.

4. Po wypełnieniu ankiety jesteś w stałym kontakcie ze mną, czuwam nad Twoimi postępami.

5. Jeśli masz alergię, to ułożę dla Ciebie dietę tak, aby wykluczyć alergeny z pożywienia.

6. Dieta jest dostosowana do suplementów, które przyjmujesz.

7. Każda dieta jest indywidualnie zbilansowana w wartości odżywcze, witaminy i minerały, tak aby zawierała ona wszystkie składniki potrzebne Twojemu organizmowi.

8. Wszystkie rodzaje diet oparte są na potwierdzonych naukowo metodach.

9. Dzięki diecie powinieneś tracić około 0,5 – 1,5 kg tygodniowo (kwestia indywidualna). 

Promocja: Dieta na miesiąc to tylko 50 zł.

Po wypełnieniu poniższego formularza i opłaceniu zamówienia do 2 dni roboczych otrzymasz dietę wykonaną przez Artura Topolskiego (Specjalista Żywienia).


Źródło:

Może Ci się jeszcze spodobać...