Kwas hialuronowy - ratunkiem dla chorób stawów oraz bólu?

Kwas hialuronowy metodą na młody wygląd skóry i sprawne stawy? Zobacz, jak działa na Twój organizm!

Czy wiesz, że po 30 roku życia Twój organizm zaczyna tracić odpowiednie ilości kwasu hialuronowego? Efektem mogą być problemy ze stawami, słabe i matowe włosy, a także pojawiające się zmarszczki.

Badania naukowe przeprowadzone na pacjentach wykazały dobre rezultaty wynikające ze stosowania kwasu hialuronowego. Większość pacjentów zaobserwowała mniejsze natężenie bólu stawów, a także stały się one bardziej sprawne, ponadto skóra zaczęła się wolniej starzeć. Kwas hialuronowy ma jeszcze wiele innych zastosowań!

kwas hialuronowy

Zapraszam do mojego internetowego sklepu, w którym znajdziesz tylko wysokiej jakości preparaty o potwierdzonej naukowo skuteczności. Kliknij tutaj, aby przejść do mojego sklepu.

Proszę o udostępnienie artykułu – każdemu może się przydać!

Zapewne jest on Wam dobrze znany z kremów do twarzy, które nagminnie są reklamowane w telewizji. Jednakże jego ilości w kremach są często znikome. Kosmetyki z zawartością kwasu hialuronowego mają za zadanie utrzymać odpowiednie nawilżenie skóry. Kwas hialuronowy można stosować w nieco inny sposób, a mianowicie chciałbym przedstawić wpływ tej substancji przy stosowaniu doustnym.

Kwas hialuronowy naturalnie występuje w naszym organizmie, a przede wszystkim największe jego ilości znajdują się w skórze, oku, płynach ustrojowych, tkance łącznej, czy mazi stawowej. Ponadto jest ważnym składnikiem, który buduje naczynia krwionośne. Niestety stężenie kwasu hialuronowego wraz z wiekiem znacznie spada i osiąga poziomy poniżej normy. Efektem tego mogą być pojawiające się zmarszczki, słabe włosy, problemy stawowe, a także słabe naczynia krwionośne. Dlatego też kwas hialuronowy powinien być codziennie uzupełniany.

Przeczytaj również: Tarczyca bajkalska (66% skuteczności) – niszczy Candidę, złogi tętnicze i zregenerujesz wątrobę. Jak to wykonać? Kliknij, aby się dowiedzieć.

Odpowiednie ilości kwasu hialuronowego znajdują się w skórze rekina i gałkach ocznych bydła. Niestety problem w tym, iż kwas ten występuje razem z biopolimerami, z których kwas ten musi zostać oczyszczony. Najlepsze formy tego preparatu powstają z fermentacji mikrobiologicznej, a dokładnie produkuje się go z bakterii Streptococcus equ. Dzięki temu osiąga się 100% czystości.

Jak kwas hialuronowy działa na nasze zdrowie, gdy zastosujemy go wewnętrznie?

Kwas hialuronowy często stosowany jest pomocniczo w leczeniu różnych chorób kości oraz stawów, a w szczególności przy zwyrodnieniu stawów. W tym przypadku stosuje się zastrzyki z kwasu hialuronowego. 

Kwas hialuronowy to jeden z najsilniejszych preparatów na dłuższe zachowanie młodości. Substancja ta dostarczana regularnie do organizmu sprawia, iż wolniej powstają zmarszczki, włosy stają się silniejsze i błyszczące. Warto również zaznaczyć, że nie osiągniemy efektów z dnia na dzień. Znaczącą poprawę w naszej urodzie i sprawności stawów zaobserwujemy po około 3 miesiącach stosowania.

Powinieneś również przeczytać: Jak ziołami pozbyć się depresji oraz stresu? Kliknij, aby przeczytać. 
W magazynie “Scientific World Jurnal” możemy przeczytać badanie kliniczne, które zostało wykonane przez grupę naukowców: Toshiyuki Tashiro, Satoshi Seino, Toshihide Sato, Ryosuke Matsuoka,  Yasunobu Masuda i Naoshi Fukui.

Badanie to miało na celu wykazanie skuteczności doustnego stosowania kwasu hialuronowego na choroby związane ze stawami. W badanej grupie wybrano pacjentów ze zwyrodnieniami stawów oraz odczuwających ból w stawach kolanowych. W badaniu wzięło udział razem sześćdziesięciu pacjentów. Podzielono ich na dwie grupy, pierwsza przyjmowała kwas hialuronowy, natomiast druga grupa stosowała placebo. Okres trwania był bardzo długi i wyniósł aż 12 miesięcy. Przez ten czas pacjenci przyjmowali codziennie kwas hialuronowy. Pierwsze znaczące efekty były widoczne po 2-4 miesiącach stosowania. Po tym czasie osoby starsze odczuwały mniejsze natężenie bólu. Oficjalną dokumentację z tego badania znajdziesz tutaj.

Metoda na Twoje natychmiastowe odchudzanie bez wyrzeczeń. Jak to zrobić? Kliknij tutaj, aby się dowiedzieć. 

Badanie kwasu hialuronowego przez Uniwersytet Hospitals Leuven.

Kolejne badanie zostało wykonane przez „University Hospitals Leuven”. Badanie to również było ukierunkowane pod kątem wpływu kwasu na sprawność stawów oraz ograniczenie bólu związanego np. ze zwyrodnieniami. Za metodę oceny wpływu tego preparatu przyjęto Cochrane Database of Systematic Reviews, Clinical Trial Cochrane Register oraz EMBASE. Za pomocą codziennego stosowania kwasu hialuronowego przez 3 miesiące udało się zminimalizować odczucie bólu wśród 40-50 procent pacjentów. Oficjalna dokumentacja dostępna jest pod tym adresem: kliknij, aby przeczytać.

Kliknij poniżej w „Lubię to!”, a będziesz zawsze na bieżąco informowany o nowych artykułach z mojego bloga.

Powyższe badania wykazały, iż przyjmowanie kwasu hialuronowego prowadzi do zwiększenia ilości mazi stawowej o nieco zmodyfikowanym składzie, a mianowicie ma lepsze właściwości lepkości i sprężystości. Preparat ten wpływa również na biosyntezę oraz minimalizuje degradację tkanek chrzęstnych. Ponadto działa przeciwzapalnie oraz przeciwbólowo.

Powinnaś również przeczytać: Jak zyskać silne włosy, brak cellulitu i młodszą skórę? Kliknij, aby sprawdzić i działaj szybko!

Komu szczególnie zaleca się stosowanie kwasu hialuronowego?

  • Osobom w wieku powyżej 30 lat.
  • Przy zwyrodnieniu stawów.
  • Bólu stawów.
  • Przy skrzypiących stawach.
  • Przy podwyższonej zachorowalności na choroby stawów.
  • Osoby chcące spowolnić procesy starzenia się skóry.
  • Osoby mające słabe i matowe włosy.

Jaki kwas hialuronowy wybrać?

Wybierając odpowiedni kwas hialuronowy, powinniśmy zwrócić uwagę na szereg szczegółów, które są wyznacznikiem jakości. Przede wszystkim jedna dawka powinna zawierać 100 mg substancji czynnej. Ponadto warto zwrócić uwagę, z czego został wyprodukowany kwas. Najlepsze formy powstają z fermentacji mikrobiologicznej, a dokładnie produkuje się go z bakterii Streptococcus equ. Ostatecznym wyznacznikiem jakości jest skład otoczki. Omijamy wszelkie preparaty, które mają składniki uczuleniowe np. sztuczne barwniki, aromaty, słodziki, konserwanty itp. Aby dowiedzieć się więcej o sprawdzonym przeze mnie kwasie hialuronowym kliknij tutaj.

Proszę o udostępnienie artykułu – każdemu może się przydać!

Kliknij poniżej w dolegliwość, którą posiadasz, aby dowiedzieć się, jak sobie z nią poradzić.


Źródło:

Może Ci się jeszcze spodobać...