Kwas alfa-liponowy - właściwości, badania naukowe. Sposób na cukrzycę!

Kwas ten sprawdza się przy miażdżycy, cukrzycy, słabej pamięci i trudno gojących się ranach

Odpowiedni kwas alfa-liponowy potrafi pomóc w cukrzycy, miażdżycy, a także przyspiesza gojenie się ran, chroni mózg przed chorobami oraz usuwa metale ciężki z organizmu. Jak go stosować i co wykazały badania na pacjentach?

Kwas alfa-liponowy jest to składnik podobny do witamin. Jego cechami charakterystycznymi jest rozpuszczalność nie tylko w wodzie, ale również w tłuszczach. W badaniach naukowych przeprowadzonych przez doktora Troya Hagena oraz Bruc`a Amesa udowodniono, iż kwas ten jest niezbędny do prawidłowego funkcjonowania ludzkiego organizmu i należy on do najsilniejszych antyoksydantów oraz środków oczyszczających organizm. 

kwas alfa-liponowy

1) Nadciśnienie 2) Miażdżyca 3) Cukrzyca

Artur Topolski (Specjalista Żywienia): Potrzebujesz diety, która skutecznie Cię odchudzi? A może potrzebujesz diety, która pomoże lub całkowicie wykluczy takie dolegliwości jak: zaparcia, nadciśnienie, Hashimoto, niedoczynność tarczycy, miażdżyca, czy osteoporoza? Napisz do mnie w celu darmowej konsultacji przed ułożeniem diety, aby to zrobić kliknij tutaj.

Proszę o udostępnienie artykułu – każdemu może się przydać!

Pierwszą zaletą tego kwasu jest zwiększenie siły działania witaminy E oraz C. Jednakże nie jest to najważniejsza zaleta, ponieważ kwas ten głównie stosowany jest w leczeniu cukrzycy, bólu, zdrętwienia rąk i nóg, a także pomaga w synchronicznym uczuciu zmęczenia, przyspiesza gojenie się ran oraz koi nerwy. Kwas alfa-liponowy zapobiega niszczeniu komórek, poprawia przewodzenie impulsów przez neurony, co szczególnie ważne jest dla cukrzyków.

Co wykazały badania naukowe?

Kwas alfa-liponowy został szczegółowo opisany przez doktora Thomasa Levy-ego, który wydał specjalny raport o tym kwasie. Zawarł w nim przede wszystkim informacje o wysokiej zdolności chelatacji metali ciężkich. Chelatacja metali ciężkich jest powszechnie znana i akceptowana w medycynie przy zatruciu metalami ciężkimi. Proces ten pozwala usunąć ich nadmiar z organizmu. W kwasie alfa-liponowym znajduje się składnik o nazwie Glutation oraz enzymy, które umożliwiają zachodzenie chelatacji metali ciężkich.

Powinnaś również przeczytać: Jak zyskać silne włosy, brak cellulitu i młodszą skórę? Kliknij, aby sprawdzić i działaj szybko!

Kwas alfa-liponowy należy do jednych z najlepiej przebadanych składników o właściwościach leczniczych. Bardzo ciekawe badanie kliniczne zostało wykonane przez „Department of Veterans Affairs”, rozpoczęło się ono w 2010 roku, a skończyło na początku 2016 roku. Badanie miało na celu wykazanie wpływu kwasu alfa-liponowego na osłonki komórek nerwowych, a dokładnie badano wpływ tej substancji na zabezpieczenie się przed powstaniem stwardnienia rozsianego.

Badanie to zostało przeprowadzone na 54 pacjentach. Grupę tą podzielno na dwie podgrupy o równej liczbie. Pierwsza podgrupa przyjmowała kwas alfa-liponowy w dawce 1200 mg, natomiast druga podgrupa stosowała placebo. Po sześciu latach badań naukowcy odkryli, iż regularne przyjmowanie kwasu alfa-liponowego korzystnie wpływa na budowę komórek, a mianowicie chroni przed skurczaniem się komórek mózgu u osób starszych. Skurczenie komórek mózgowych prowadzi do powstania demencji oraz choroby Alzheimera. Ponadto zaobserwowano wzmocnienie osłonek komórek nerwowych, co chroni przed powstaniem stwardnienia rozsianego. Oficjalną dokumentację z tego badania znajdziesz na tej stronie – kliknij tutaj, aby zobaczyć.

Co wykazało badanie naukowe wykonane przez Uniwersytet „Popular Autónoma del Estado de Puebla”?

Warto również napisać nieco o badaniu, które miało miejsce w 2009 roku i trwało równy rok. Badanie to zostało wykonane przez Uniwersytet „Popular Autónoma del Estado de Puebla” i objęło ono pacjentów chorych na cukrzycę typu drugiego. Każdy z 45 pacjentów poza cukrzycą miał objawy bólu, drętwienia oraz zmiany skórne. W ostatecznej fazie badania, pacjenci przyjmowali 600 mg kwasu alfa-liponowego przez 16 tygodni. Co 2-3 tygodnie każdy z nich zgłaszał się do kliniki w celu wykonania odpowiednich badań. Ostateczne wyniki ukształtowały się bardzo dobrze, a mianowicie udowodniono, iż kwas ten zwiększa wrażliwość komórek naszego organizmu na insulinę oraz usprawnia transport cukru do krwi. Cukier zaczyna być prawidłowo wykorzystywany przez organizm, w wyniku czego obniża się jego stężenie we krwi. Przede wszystkim kwas alfa-liponowy działa na neuropatię cukrzycową, czyli niweluje takie objawy jak mrowienie dłoni i rąk, drętwienie oraz swędzenie.

Kliknij poniżej w „Lubię to!”, a będziesz zawsze na bieżąco informowany o nowych artykułach z mojego bloga.

Kto powinien stosować kwas alfa-liponowy?

Kwas ten ma wiele zalet, dlatego też sprawdza się u wielu osób. W szczególności powinien być stosowany w przypadkach:

  1. Depresji.
  2. Nadciśnienia.
  3. Miażdżycy.
  4. Wrzodów jelitowych.
  5. Stresu.
  6. Osoby z cukrzycą typu 2.
  7. Osoby chcące oczyścić organizm z metali ciężkich.
  8. Trudno gojących się ran.
  9. Ochrony mózgu przed chorobami.
  10. Osoby z chorobami oczu.

Powinieneś przeczytać: Jak w domu wyleczyć stawy i żyć bez bólu? Kliknij, aby się dowiedzieć.

Jak uzupełniać kwas alfa-liponowy w taki sam sposób jak w badaniach?

Przy wyborze odpowiedniego kwasu alfa-liponowego musimy pamiętać, iż jest on znacznie szybciej wchłaniany przez organizm, ale jego obecność w osoczu jest krótka. Dlatego też nie ma sensu wybierać preparatu o bardzo wysokiej dawce, ponieważ w konsekwencji będziemy zmuszeni stosować go raz dziennie, aby nie przedawkować. Najlepszym rozwiązaniem będzie jednorazowa dawka w okolicach od 200 do 300 mg. W tym przypadku powinniśmy stosować go dwa razy dziennie, najlepiej rano i wieczorem. Wtedy też dzięki regularnemu stosowaniu utrzymamy stały poziom kwasu alfa-liponowego w osoczu krwi. Aby dowiedzieć się więcej o sprawdzonym przeze mnie kwasie alfa-liponowym kliknij tutaj.

Proszę o udostępnienie artykułu – każdemu może się przydać!

Kliknij poniżej w dolegliwość, którą posiadasz, aby dowiedzieć się, jak sobie z nią poradzić.


Źródło:

Może Ci się jeszcze spodobać...