Kwas ten sprawdza się przy miażdżycy, cukrzycy, słabej pamięci i trudno gojących się ranach

Kwas ten sprawdza się przy miażdżycy, cukrzycy, słabej pamięci i trudno gojących się ranach
Oceń ten post

Odpowiedni kwas alfa-liponowy potrafi pomóc w cukrzycy, miażdżycy, a także przyspiesza gojenie się ran, chroni mózg przed chorobami oraz usuwa metale ciężki z organizmu. Jak go stosować i co wykazały badania na pacjentach?

Kwas alfa-liponowy jest to składnik podobny do witamin. Jego cechami charakterystycznymi jest rozpuszczalność nie tylko w wodzie, ale również w tłuszczach. W badaniach naukowych przeprowadzonych przez doktora Troya Hagena oraz Bruc`a Amesa udowodniono, iż kwas ten jest niezbędny do prawidłowego funkcjonowania ludzkiego organizmu i należy on do najsilniejszych antyoksydantów oraz środków oczyszczających organizm. 

kwas alfa-liponowy

1) Nadciśnienie 2) Miażdżyca 3) Cukrzyca

Artur Topolski (Specjalista Żywienia): Potrzebujesz diety, która skutecznie Cię odchudzi? A może potrzebujesz diety, która pomoże lub całkowicie wykluczy takie dolegliwości jak: zaparcia, nadciśnienie, Hashimoto, niedoczynność tarczycy, miażdżyca, osteoporoza lub chcesz zregenerować swoje jelita? Napisz do mnie w celu konsultacji, a następnie ułożę dla Ciebie dietę bez drogich, wyszukanych produktów, a także bez skomplikowanych potraw. Koszt diety to 50 zł. Kliknij tutaj, aby zgłosić się do mnie po dietę.

Proszę o udostępnienie artykułu – każdemu może się przydać!

Pierwszą zaletą tego kwasu jest zwiększenie siły działania witaminy E oraz C. Jednakże nie jest to najważniejsza zaleta, ponieważ kwas ten głównie stosowany jest w leczeniu cukrzycy, bólu, zdrętwienia rąk i nóg, a także pomaga w synchronicznym uczuciu zmęczenia, przyspiesza gojenie się ran oraz koi nerwy. Kwas alfa-liponowy zapobiega niszczeniu komórek, poprawia przewodzenie impulsów przez neurony, co szczególnie ważne jest dla cukrzyków.

Co wykazały badania naukowe?

Kwas alfa-liponowy został szczegółowo opisany przez doktora Thomasa Levy-ego, który wydał specjalny raport o tym kwasie. Zawarł w nim przede wszystkim informacje o wysokiej zdolności chelatacji metali ciężkich. Chelatacja metali ciężkich jest powszechnie znana i akceptowana w medycynie przy zatruciu metalami ciężkimi. Proces ten pozwala usunąć ich nadmiar z organizmu. W kwasie alfa-liponowym znajduje się składnik o nazwie Glutation oraz enzymy, które umożliwiają zachodzenie chelatacji metali ciężkich.

Powinnaś również przeczytać: Jak zyskać silne włosy, brak cellulitu i młodszą skórę? Kliknij, aby sprawdzić i działaj szybko!

Kwas alfa-liponowy należy do jednych z najlepiej przebadanych składników o właściwościach leczniczych. Bardzo ciekawe badanie kliniczne zostało wykonane przez „Department of Veterans Affairs”, rozpoczęło się ono w 2010 roku, a skończyło na początku 2016 roku. Badanie miało na celu wykazanie wpływu kwasu alfa-liponowego na osłonki komórek nerwowych, a dokładnie badano wpływ tej substancji na zabezpieczenie się przed powstaniem stwardnienia rozsianego.

Badanie to zostało przeprowadzone na 54 pacjentach. Grupę tą podzielno na dwie podgrupy o równej liczbie. Pierwsza podgrupa przyjmowała kwas alfa-liponowy w dawce 1200 mg, natomiast druga podgrupa stosowała placebo. Po sześciu latach badań naukowcy odkryli, iż regularne przyjmowanie kwasu alfa-liponowego korzystnie wpływa na budowę komórek, a mianowicie chroni przed skurczaniem się komórek mózgu u osób starszych. Skurczenie komórek mózgowych prowadzi do powstania demencji oraz choroby Alzheimera. Ponadto zaobserwowano wzmocnienie osłonek komórek nerwowych, co chroni przed powstaniem stwardnienia rozsianego. Oficjalną dokumentację z tego badania znajdziesz na tej stronie – kliknij tutaj, aby zobaczyć.

Artur Topolski (Specjalista Żywienia): Nie wiesz, który preparat jest odpowiedni dla Ciebie? Kliknij tutaj, aby wyszukać po swojej dolegliwości.

Co wykazało badanie naukowe wykonane przez Uniwersytet „Popular Autónoma del Estado de Puebla”?

Warto również napisać nieco o badaniu, które miało miejsce w 2009 roku i trwało równy rok. Badanie to zostało wykonane przez Uniwersytet „Popular Autónoma del Estado de Puebla” i objęło ono pacjentów chorych na cukrzycę typu drugiego. Każdy z 45 pacjentów poza cukrzycą miał objawy bólu, drętwienia oraz zmiany skórne. W ostatecznej fazie badania, pacjenci przyjmowali 600 mg kwasu alfa-liponowego przez 16 tygodni. Co 2-3 tygodnie każdy z nich zgłaszał się do kliniki w celu wykonania odpowiednich badań. Ostateczne wyniki ukształtowały się bardzo dobrze, a mianowicie udowodniono, iż kwas ten zwiększa wrażliwość komórek naszego organizmu na insulinę oraz usprawnia transport cukru do krwi. Cukier zaczyna być prawidłowo wykorzystywany przez organizm, w wyniku czego obniża się jego stężenie we krwi. Przede wszystkim kwas alfa-liponowy działa na neuropatię cukrzycową, czyli niweluje takie objawy jak mrowienie dłoni i rąk, drętwienie oraz swędzenie.

Kto powinien stosować kwas alfa-liponowy?

Kwas ten ma wiele zalet, dlatego też sprawdza się u wielu osób. W szczególności powinien być stosowany w przypadkach:

 1. Depresji.
 2. Nadciśnienia.
 3. Miażdżycy.
 4. Wrzodów jelitowych.
 5. Stresu.
 6. Osoby z cukrzycą typu 2.
 7. Osoby chcące oczyścić organizm z metali ciężkich.
 8. Trudno gojących się ran.
 9. Ochrony mózgu przed chorobami.
 10. Osoby z chorobami oczu.

Powinieneś przeczytać: Jak w domu wyleczyć stawy i żyć bez bólu? Kliknij, aby się dowiedzieć.

Jak uzupełniać kwas alfa-liponowy w taki sam sposób jak w badaniach?

Przy wyborze odpowiedniego kwasu alfa-liponowego musimy pamiętać, iż jest on znacznie szybciej wchłaniany przez organizm, ale jego obecność w osoczu jest krótka. Dlatego też nie ma sensu wybierać preparatu o bardzo wysokiej dawce, ponieważ w konsekwencji będziemy zmuszeni stosować go raz dziennie, aby nie przedawkować. Najlepszym rozwiązaniem będzie jednorazowa dawka w okolicach 200 mg. W tym przypadku powinniśmy stosować go dwa razy dziennie, najlepiej rano i wieczorem. Wtedy też dzięki regularnemu stosowaniu utrzymamy stały poziom kwasu alfa-liponowego w osoczu krwi. Aby dowiedzieć się więcej o sprawdzonym przeze mnie kwasie alfa-liponowym kliknij tutaj.


Artur Topolski (Specjalista Żywienia): Co zyskasz dzięki diecie mojego autorstwa? Nie tylko się odchudzisz, ale również pozbędziesz się w pełni lub zminimalizujesz objawy: zaparć, nadciśnienia, Hashimoto, niedoczynności tarczycy, miażdżycy, osteoporozy oraz zregenerujesz swoje jelita pozbywając się biegunek, czy wzdęć! Ponadto każda moja dieta ma odpowiednie dla Ciebie ilości witamin i minerałów, co nie tylko poprawia odporność i dodaje energii, ale również wpływa na pozytywne funkcjonowanie Twojego organizmu. Formularz do zamówienia diety znajdziesz na końcu tej strony.

Efekty i opinie moich pacjentek

1. Kasia M. (33 lata, Nowy Sącz)

“Moja przygoda z dietą od Artura Topolskiego zaczęła się od narodzin mojego pierwszego dziecka. Gdy skończyłam karmić postanowiłam wziąć się za siebie. Nie mogłam znieść swojego wyglądu w lustrze. Na podstawie krótkiej ankiety Artur stworzył dla mnie jadłospis, który składał się z 28 przepisów, stosowałam go przez miesiąc, a następnie zgłosiłam się zgodnie z zaleceniem po nowy. Drugi zestaw stosowałam dwa miesiące. Rezultat był wspaniały, udało mi się schudnąć aż 15 kilogramów. Do tego zaobserwowałam, że mam silniejsze włosy i paznokcie. Mam również więcej energii i wigoru. Przepisy były proste do wykonania, a przede wszystkim bardzo smaczne.”

2. Aga W. (35 lat, Warszawa)

“Chciałam podziękować Arturowi za świetną dietę, dzięki której uzyskałam to, co od lat mogłam sobie tylko wymarzyć. Miałam stały kontakt z Arturem, na bieżąco pisałam mu o swoich efektach. Pewnego razu spytał mnie, czy może udostępnić moją metamorfozę, oczywiście się zgodziłam, aby zmotywować innych do działania. Dieta to podstawa, a Artur Wam w tym pomoże!”

Pozostałe opinie moich klientek:

Jak tworzę dla Was diety?

Wszystkie uwagi, jakie od Was uzyskałem w czasie mojej pracy z pacjentkami, zebrałem w jedną całość i stworzyłem własną dietę, która wychodzi naprzeciw Waszym oczekiwaniom. Przede wszystkim wyeliminowałem wszystkie aspekty, które Wam się nie podobały. Moja dieta bazuje na wszystkich naukowo potwierdzonych metodach prawidłowego odżywiania osób zdrowych oraz chorych. Dlatego też moje diety nie tylko odchudzają, ale również pomagają na wiele dolegliwości takich jak: zaparcia, nieżyt żołądka, nadciśnienie tętnicze, osteoporoza, miażdżyca, niedoczynność tarczycy lub Hashimoto.

Ponadto jadłospis składa się z produktów ogólnodostępnych, których cena jest niska. Dlatego też nie będziecie musieli wiele wydawać na produkty do swojej diety. Dzięki informacją, które podajecie mi w formularzu na końcu tej strony tworzę dla Was indywidualną dietę uwzględniającą choroby, alergie pokarmowe oraz tryb życia. Taka dieta nie tylko stanie się skuteczna, ale również lubiana i smaczna.

Jakie dolegliwości możesz ograniczyć stosując plan żywienia mojego autorstwa?

 • Zaparcia;
 • Biegunka, wzdęcia – regeneracja jelit;
 • Nieżyt żołądka;
 • Nadciśnienie tętnicze;
 • Osteoporoza;
 • Miażdżyca;
 • Otyłość;
 • Niedoczynność lub Hashimoto.

Dlaczego nie warto tworzyć diety na własną rękę?

Diety, które tworzycie na własną rękę najczęściej nie uwzględniają wielu ważnych elementów prawidło zbilansowanej diety. W wyniku stosowania własnej diety mogą pojawić się problemy z metabolizmem, efekt jojo, niedobór witamin, minerałów oraz problemy ze zdrowiem.

Najważniejsze informacje o mojej diecie.

1. Osoby, które mają mało czasu na przygotowanie dietetycznych dań, mogą wybrać opcję szybkich posiłków, których wykonanie zajmuje około 20 minut.

2. Każdy posiłek zawiera szczegółową instrukcję przyrządzenia.

3. Możesz wybrać dietę na odchudzanie, utrzymanie wagi, przybranie na masie, a ponadto możesz wyeliminować dolegliwości związane z zaparciami, nieżytem żołądka, biegunką, wzdęciami, miażdżycą, Hashimoto, niedoczynnością tarczycy, nadciśnieniem tętniczym lub osteoporozą.

4. Po wypełnieniu ankiety jesteś w stałym kontakcie ze mną, czuwam nad Twoimi postępami.

5. Jeśli masz alergię, to ułożę dla Ciebie dietę tak, aby wykluczyć alergeny z pożywienia.

6. Dieta jest dostosowana do suplementów, które przyjmujesz.

7. Każda dieta jest indywidualnie zbilansowana w wartości odżywcze, witaminy i minerały, tak aby zawierała ona wszystkie składniki potrzebne Twojemu organizmowi.

8. Wszystkie rodzaje diet oparte są na potwierdzonych naukowo metodach.

9. Dzięki diecie powinieneś tracić około 0,5 – 1,5 kg tygodniowo (kwestia indywidualna). 

Promocja: Dieta na miesiąc to tylko 50 zł + otrzymasz darmowy poradnik o dolegliwości, którą zaznaczysz w formularzu!

Po wypełnieniu poniższego formularza i opłaceniu zamówienia do 2 dni roboczych otrzymasz dietę wykonaną przez Artura Topolskiego (Specjalista Żywienia) oraz darmowy poradnik.


Źródło: