Kolagen rybi - odpowiedni rodzaj likwiduje ból stawów, cellulit oraz odmładza

Który kolagen rybi jest najlepszy? Zobacz, jak działa on na Twój organizm! Na cellulit, skórę, blizny, włosy oraz zgrzytające stawy

Kolagen rybi nie tylko przeciwdziała, ale również odbudowuje naturalne włókna kolagenowe! Po 25 roku życia Twój organizm zaczyna tracić zdolność wytwarzania włókien kolagenowych? W wyniku tego Twoja skóra zaczyna się marszczyć.

Włókna kolagenowe nie znajdują się jedynie w skórze, stanowią one bardzo ważną tkankę, która trzyma narządy wewnętrzne np. nerki, wątrobę, a nawet żołądek. Zobacz, jak stosować naturalny kolagen rybi.

kolagen rybi

Tołpyga biała – jako jedna z nielicznych ryb nie zawiera szkodliwej rtęci. To z niej pozyskuje się naturalny kolagen rybi.

Artur Topolski (Specjalista Żywienia): Potrzebujesz diety, która skutecznie Cię odchudzi? A może potrzebujesz diety, która pomoże lub całkowicie wykluczy takie dolegliwości jak: zaparcia, nadciśnienie, Hashimoto, niedoczynność tarczycy, miażdżyca, czy osteoporoza? Napisz do mnie w celu darmowej konsultacji przed ułożeniem diety, aby to zrobić kliknij tutaj.

Proszę o udostępnienie artykułu – każdemu może się przydać!

Dlaczego nasza skóra wraz z wiekiem starzeje się?

Każdy z nas chce zatrzymać młody wygląd jak najdłużej się da. W zależności od wieku oraz rodzaju skóry mamy specjalne kremy, które potrafią nieco spowolnić proces starzenia. Jednakże każdy z nas ma wspólny czynnik, który sprawia, że nasza skóra ma młody wygląd, a jest nim kolagen rybi. Niestety natura człowieka jest na tyle złośliwa, że po 25-26 roku życia nasz organizm zaczyna pomału tracić zdolność tworzenia nowych włókien kolagenowych, czego efektem są pierwsze zmarszczki. Kolagen to proteina, która stanowi podparcie dla skóry, a także odpowiada za jej prawidłowe napięcie oraz sprężystość. Włókna kolagenowe nie znajdują się jedynie w skórze, stanowią one bardzo ważną tkankę, która trzyma narządy wewnętrzne np. nerki, wątrobę, a nawet żołądek.

Powinieneś przeczytać: Jak w domu wyleczyć stawy i żyć bez bólu? Kliknij, aby się dowiedzieć.

Zalety stosowania kolagenu.

Większości z nas kolagen rybi kojarzy się ze sprawnymi stawami, jednakże ma on znacznie więcej właściwości.

1. Skóra.

Największe ubytki w zawartości kolagenu mają kobiety w okresie menopauzy. Wtedy też jajniki zaprzestają produkcji estrogenów, a produkcja kolagenu szybko spada aż o 30-35%! W tym czasie skóra staje się mało napięta, sucha i powstają głębokie zmarszczki. Naukowcy potwierdzają, iż uzupełnienie kolagenu pozwala ten proces znacznie spowolnić. Kolagen jest podstawowym składnikiem, który pozwoli nam zatrzymać młody wygląd na dłużej. Wzmacnia strukturę skóry, a także poprawia jej elastyczność oraz usuwa przebarwienia.

Powinieneś również przeczytać: Jak ziołami pozbyć się depresji oraz stresu? Kliknij, aby przeczytać. 

2. Cellulit.

Ubytki kolagenu w skórze objawiają się nie tylko poprzez powstawanie zmarszczek, ale również cellulitu. Wraz z wiekiem również nasza tkanka łączna traci na swych właściwościach, staje się mniej elastyczna i znacznie traci na swojej elastyczności, co objawia się cellulitem u kobiet. Odpowiednia dawka kolagenu w skórze pozwoli na odzyskanie odpowiedniej budowy tkanki łącznej oraz wyleczeniu cellulitu. Kolagen transportowany przez krew trafia i odkłada się w tkance tłuszczowej, to zapobiega przed powstaniem zgrubień i tzw. guzków.

3. Blizny.

Kolagen rybi ma również świetna właściwości pozwalające przyspieszyć proces gojenia się ran. W miejscu, gdzie znajduje się rana powstanie tkanka łączna, na początku składa się ona z chaotycznie ułożonych włókien kolagenowych, lecz z czasem uporządkowane są one w odpowiedni sposób. Dzięki dostarczaniu kolagenu z zewnątrz włókna kolagenowe są prawidłowo ułożone, a to sprawia, iż blizny będą mniej widoczne oraz bardziej wygładzone.

4. Włosy.

Wraz z wiekiem możemy zaobserwować więcej wypadających włosów, często główną przyczyną są niedobory protein. Za pomocą kolagenu możemy wpłynąć na strukturę włosa, z mianowicie stają się one grubsze, a co za tym idzie mniej łamliwe.

Przeczytaj również: Kwas ALA – Jedz go 2 razy dziennie, a pozbędziesz się cukrzycy, zatkanych tętnic i słabej pamięci. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Badania naukowe na temat wpływu kolagenu na organizm człowieka.

Możemy znaleźć całą masę badań naukowych, które wykazują wpływ kolagenu na nawilżenie skóry. Najbardziej wiarygodne są te, które zostały wykonane za pomocą korneometru. Jest to urządzenie, które określa zawartość wody w naskórku za pomocą pojemności elektrycznej. Jest bardzo sprawne ponieważ potrafi określi nawilżenie skóry nawet na głębokości 20 μm. W badaniu wzięło udział 10 osób, którym na początku zbadano poziom nawilżenie skóry. Następnie każda z tych osób zażywała kolagen przez 3 miesiące, po tym czasie badanie nawilżenia zostało wykonane ponownie. Przez ten czas zaobserwowano lepsze nawilżenie skóry i to aż trzykrotnie!

Znalazłem również ciekawe badanie naukowe, które było wykonane w celu poznanie wpływu kolagenu na kondycję włosów. Kolagen ma właściwości wiązania pierwiastków we włosach, to znaczy, że jeśli będziemy mieć dużo kolagenu w organizmie, to we włosach będzie znajdowało się więcej pierwiastków, co korzystnie wpływa na ich wytrzymałość oraz wygląd. Badanie naukowe zostało wykonane za pomocą spektometrii atomowej, czyli jest to badanie składu pierwiastkowego włosa. Badanie polegało na pobraniu 10 g włosów i poddaniu ich analizie na początku i na końcu suplementacji kolagenem. Po 3 miesiącach wykazano, iż we włosach znajdowało się o 20 procent więcej pierwiastków i znajdowały się one w normach.

Kliknij poniżej w „Lubię to!”, a będziesz zawsze na bieżąco informowany o nowych artykułach z mojego bloga.

Zostały również wykonane badania naukowe mające na celu określenie wpływu hydrolizatu kolagenu ze skóry ryb morskich na ból stawów oraz części lędźwiowej kręgosłupa. W badaniu tym wzięło udział 200 pacjentów z bólem stawów. Przyjmowali oni hydrolizat kolagenu ze skóry ryb przez 6 miesięcy. Pacjenci każdego miesiąca opisywali zmiany w swoim zdrowiu za pomocą kwestionariusza Lequesne Dash-a oraz Eifel-a. Znaczne rezultaty zanotowano po 3 miesiącach stosowania, aż 44,1 procent pacjentów zadeklarowało znaczną poprawę i ustąpienie bólu. Natomiast po 6 miesiącach codziennego stosowania hydrolizatu kolagenu aż 51,6% pacjentów deklarowało ustąpienie bólu oraz powrót sprawności stawów. Oryginalną dokumentację z tego badania znajdziesz pod tym linkiem – kliknij tutaj

Jaki kolagen jest najlepszy?

Kolagenów na rynku mamy bardzo wiele, jednakże nie każdy jest wysokiej jakości, a co za tym idzie może okazać się nieskuteczny. Na co warto zwrócić szczególną uwagę? Przede wszystkim musi to być kolagen rybi!

Przede wszystkim warto sprawdzić, skąd pochodzi dany kolagen. Najwyższą przyswajalnością i działaniem charakteryzują się kolageny pochodzenia morskiego, a dokładnie powinien to być hydrolizat kolagenu ze skóry ryb morskich. Ponadto warto zwrócić uwagę, czy w składzie nie znajdują się barwniki, czy słodziki, które w nadmiarze mogą okazać się niezdrowe (aspartam i barwniki zaczynające się na CI). W celu zapewnienia sobie odpowiedniej dawki kolagenu, powinniśmy dziennie stosować minimum 500 mg hydrolizatu kolagenu ze skóry ryb morskich. Podobne dawki były stosowane we wcześniej przedstawionych badaniach naukowych. Taki rodzaj i dawka kolagenu nie tylko minimalizuje ból stawów, ale także wzmacnia stawy, włosy, zmniejsza cellulit oraz odmładza skórę. Polecany przeze mnie hydrolizat kolagenu ma 300 mg w jednej kapsułce, dlatego też powinno się go przyjmować dwa razy dziennie w celu uzyskania dziennej dawki równej 600 mg. Aby dowiedzieć się więcej o sprawdzonym przeze mnie kolagenie kliknij tutaj.

Proszę o udostępnienie artykułu – każdemu może się przydać!

Kliknij poniżej w dolegliwość, którą posiadasz, aby dowiedzieć się, jak sobie z nią poradzić.


Źródło:

Może Ci się jeszcze spodobać...