Kolagen odmładza skórę? Przekonaj się, co wykazały badania naukowe.

Kolagen odmładza skórę? Przekonaj się, co wykazały badania naukowe.
4.4 (88.57%) 14 votes

Jak kolagen wpływa na nasze zdrowie oraz skórę?

Aby się o tym przekonać postanowiłem przejrzeć badania naukowe, które zostały wykonane na jednym z najpopularniejszych kolagenów na świecie, czyli Collactive™. Za produkcję tego kolagenu odpowiada Francuska firma o nazwie “Copalis Sea Solutions”. Obecnie przedsiębiorstwo to działa na rynku od ponad 50 lat. Ich kolageny wśród klientów cieszą się wysoką skutecznością oraz jakością.

kolagen odmładza

Artur Topolski (Specjalista Żywienia): Potrzebujesz diety, która skutecznie Cię odchudzi? A może potrzebujesz diety, która pomoże lub całkowicie wykluczy takie dolegliwości jak: zaparcia, nadciśnienie, Hashimoto, niedoczynność tarczycy, miażdżyca, osteoporoza lub chcesz zregenerować swoje jelita? Napisz do mnie w celu konsultacji, a następnie ułożę dla Ciebie dietę bez drogich, wyszukanych produktów, a także bez skomplikowanych potraw. Koszt diety to 50 zł. Kliknij tutaj, aby zgłosić się do mnie po dietę.

Czy badania naukowe faktycznie potwierdzają korzystny wpływ kolagenu na skórę?

Celem przeprowadzenia badań było potwierdzenie lub obalenie przeciwstarzeniowego wpływu kolagenu typu Collactive™. Wykonane badanie było najwyższego stopnia, czyli randomizowane typu single-blind, udział w nim wzięły 44 kobiety w zakresie wieku 40-55 lat, każda z nich miała zmarszczki typu “kurze łapki”. Przez okres wykonywania badania pacjentki nie stosowała żadnego innego produktu przeciwzmarszczkowego poza kolagenem. Uczestniczki badania zostały podzielone na dwie, równego grupy po 22 osoby każda. Pierwsza grupa przyjmowała placebo (maltodextrin), natomiast druga grupa przyjmowała kolagen Collactive™ (Copalis, Francja).

Czas badania wyniósł 84 dni, przez ten okres każda z kobiet przyjmowała pięć kapsułek kolagenu dziennie (2 rano i 3 wieczorem). Z dokumentacji badania wynika, iż 5 kapsułek kolagenu dziennie równała się 2 g. Collactive™. Pomiary nawilżenia skóry oraz głębokości zmarszczek wykonano w 1 dni przed zastosowaniem kolagenu, następnie dnia 28 i 84. Sprzęt, którym wykonywano pomiary to Skin Imaga Analyser® oraz kwestionariusz, gdzie użytkowniczki zapisywały swoje własne odczucia, spostrzeżenia oraz odpowiadały na 25 punktów ankietowych. Wszystkie zebrane wyniki były badane statystycznie za pomocą metod t-Studenta oraz testu Wilcoxona, testy wykonano programem SAS.

Kolagen odmładza skórę? – Rezultaty badań.

Badanie ukończyło 41 kobiet, dwadzieścia jeden z grupy Collactive™ oraz dwadzieścia z grupy placebo. Ogólnie trzy kobiety zostały wykluczone z badań z powodu nietolerancji trawiennej. W grupie placebo zaobserwowano znaczne pogłębienie się zmarszczek. Po 28 dniach zmarszczki pogłębiły się o p<0.05, natomiast po 84 dniach p<0.1 w porównaniu do pierwszego dnia badań. Natomiast w grupie, która stosowała Collactive™ szybkość pogłębiania się zmarszczek znacznie zwolniła. Po 84 dniach zaobserwowano pogłębienie się zmarszczek o p<0,05, czyli zmarszczki był aż o połowę płytsze! 

Artur Topolski (Specjalista Żywienia): Nie wiesz, który preparat jest odpowiedni dla Ciebie? Kliknij tutaj, aby wyszukać po swojej dolegliwości.

Co pokazały kwestionariusze wypełniane przez konsumentki?

W grupie placebo tylko 18 procent kobiet wskazało, iż głębokie zmarszczki uległy spłyceniu, natomiast w grupie, która przyjmowała Collactive™ aż 71 procent kobiet deklarowało, iż mają płytsze zmarszczki oraz bardziej nawilżoną skórę. W omówieniu wyników z dokumentacji badania możemy znaleźć informację, iż dermatologowie nie zanotowali żadnych skutków ubocznych wynikających ze stosowania Collactive™. Ponadto w podsumowaniu możemy znaleźć informację, iż wyniki za pomocą systemów badawczych dają jednoznaczne rezultaty, które potwierdzają działanie kolagenu na skórę. Najlepsze efekty są widoczne w przypadku głębokich zmarszczek oraz tzw. “kurzych łapek”.

Oryginalną dokumentację z tego badania znajdziesz na kliknij tutaj

Który kolagen jest oparty o formułę Collactive™?

Ostatnimi czasy pojawiła się nowa wersja kolagenu o największej dawce dostępnej obecnie na rynku. Kolagen ten pochodzi od wcześniej wspomnianej Francuskiej firmy, jest to kolagen typu Collactive™, czyli dokładnie ten sam, co stosowany w badaniu klinicznym. Za skład kolagenu odpowiada firma Copalis Sea Solutions, która ma aż 50 lat doświadczenia. Preparat ten jest pod postacią proszku, w jednej saszetce znajdziemy aż 2000 mg kolagenu typu Collactive™ oraz 2000 mg ekstraktu z aceroli, który jest standaryzowany na 25 procent witaminy C, która pobudza organizm do naturalnego procesu wytwarzania kolagenu. Kolagen ten znajdziecie na stronie producenta – kliknij tutaj, aby przejść do strony produktu.


Artur Topolski (Specjalista Żywienia): Co zyskasz dzięki diecie mojego autorstwa? Nie tylko się odchudzisz, ale również pozbędziesz się w pełni lub zminimalizujesz objawy: zaparć, nadciśnienia, Hashimoto, niedoczynności tarczycy, miażdżycy, osteoporozy oraz zregenerujesz swoje jelita pozbywając się biegunek, czy wzdęć! Ponadto każda moja dieta ma odpowiednie dla Ciebie ilości witamin i minerałów, co nie tylko poprawia odporność i dodaje energii, ale również wpływa na pozytywne funkcjonowanie Twojego organizmu. Formularz do zamówienia diety znajdziesz na końcu tej strony.

Efekty i opinie moich pacjentek

1. Kasia M. (33 lata, Nowy Sącz)

“Moja przygoda z dietą od Artura Topolskiego zaczęła się od narodzin mojego pierwszego dziecka. Gdy skończyłam karmić postanowiłam wziąć się za siebie. Nie mogłam znieść swojego wyglądu w lustrze. Na podstawie krótkiej ankiety Artur stworzył dla mnie jadłospis, który składał się z 28 przepisów, stosowałam go przez miesiąc, a następnie zgłosiłam się zgodnie z zaleceniem po nowy. Drugi zestaw stosowałam dwa miesiące. Rezultat był wspaniały, udało mi się schudnąć aż 15 kilogramów. Do tego zaobserwowałam, że mam silniejsze włosy i paznokcie. Mam również więcej energii i wigoru. Przepisy były proste do wykonania, a przede wszystkim bardzo smaczne.”

2. Aga W. (35 lat, Warszawa)

“Chciałam podziękować Arturowi za świetną dietę, dzięki której uzyskałam to, co od lat mogłam sobie tylko wymarzyć. Miałam stały kontakt z Arturem, na bieżąco pisałam mu o swoich efektach. Pewnego razu spytał mnie, czy może udostępnić moją metamorfozę, oczywiście się zgodziłam, aby zmotywować innych do działania. Dieta to podstawa, a Artur Wam w tym pomoże!”

Jak tworzę dla Was diety?

Wszystkie uwagi, jakie od Was uzyskałem w czasie mojej pracy z pacjentkami, zebrałem w jedną całość i stworzyłem własną dietę, która wychodzi naprzeciw Waszym oczekiwaniom. Przede wszystkim wyeliminowałem wszystkie aspekty, które Wam się nie podobały. Moja dieta bazuje na wszystkich naukowo potwierdzonych metodach prawidłowego odżywiania osób zdrowych oraz chorych. Dlatego też moje diety nie tylko odchudzają, ale również pomagają na wiele dolegliwości takich jak: zaparcia, nieżyt żołądka, nadciśnienie tętnicze, osteoporoza, miażdżyca, niedoczynność tarczycy lub Hashimoto.

Ponadto jadłospis składa się z produktów ogólnodostępnych, których cena jest niska. Dlatego też nie będziecie musieli wiele wydawać na produkty do swojej diety. Dzięki informacją, które podajecie mi w formularzu na końcu tej strony tworzę dla Was indywidualną dietę uwzględniającą choroby, alergie pokarmowe oraz tryb życia. Taka dieta nie tylko stanie się skuteczna, ale również lubiana i smaczna.

Jakie dolegliwości możesz ograniczyć stosując plan żywienia mojego autorstwa?

  • Zaparcia;
  • Biegunka, wzdęcia – regeneracja jelit;
  • Nieżyt żołądka;
  • Nadciśnienie tętnicze;
  • Osteoporoza;
  • Miażdżyca;
  • Otyłość;
  • Niedoczynność lub Hashimoto.

Dlaczego nie warto tworzyć diety na własną rękę?

Diety, które tworzycie na własną rękę najczęściej nie uwzględniają wielu ważnych elementów prawidło zbilansowanej diety. W wyniku stosowania własnej diety mogą pojawić się problemy z metabolizmem, efekt jojo, niedobór witamin, minerałów oraz problemy ze zdrowiem.

Najważniejsze informacje o mojej diecie.

1. Osoby, które mają mało czasu na przygotowanie dietetycznych dań, mogą wybrać opcję szybkich posiłków, których wykonanie zajmuje około 20 minut.

2. Każdy posiłek zawiera szczegółową instrukcję przyrządzenia.

3. Możesz wybrać dietę na odchudzanie, utrzymanie wagi, przybranie na masie, a ponadto możesz wyeliminować dolegliwości związane z zaparciami, nieżytem żołądka, biegunką, wzdęciami, miażdżycą, Hashimoto, niedoczynnością tarczycy, nadciśnieniem tętniczym lub osteoporozą.

4. Po wypełnieniu ankiety jesteś w stałym kontakcie ze mną, czuwam nad Twoimi postępami.

5. Jeśli masz alergię, to ułożę dla Ciebie dietę tak, aby wykluczyć alergeny z pożywienia.

6. Dieta jest dostosowana do suplementów, które przyjmujesz.

7. Każda dieta jest indywidualnie zbilansowana w wartości odżywcze, witaminy i minerały, tak aby zawierała ona wszystkie składniki potrzebne Twojemu organizmowi.

8. Wszystkie rodzaje diet oparte są na potwierdzonych naukowo metodach.

9. Dzięki diecie powinieneś tracić około 0,5 – 1,5 kg tygodniowo (kwestia indywidualna). 

Promocja: Dieta na miesiąc to tylko 50 zł + otrzymasz darmowy poradnik o dolegliwości, którą zaznaczysz w formularzu!

Po wypełnieniu poniższego formularza i opłaceniu zamówienia do 2 dni roboczych otrzymasz dietę wykonaną przez Artura Topolskiego (Specjalista Żywienia) oraz darmowy poradnik.