Jelita - jak pozbyć się uciążliwych chorób z nimi związanych?

Jak zadbać o swoje jelita? Oto 5 sprawdzonych metod!

Jelita – jak pozbyć się nieszczelności, biegunki, wzdęć oraz innych problemów związanych z tym narządem?

W artykule znajdziesz 5 domowych metod, które poprawią funkcjonowanie Twoich jelit. Zredukują wzdęcia, biegunkę, uszczelnią jelita, poprawią trawienie, wzmocnią odporność jelit oraz wiele więcej.

jelita

Jelita pod mikroskopem

Artur Topolski (Specjalista Żywienia): Potrzebujesz diety, która skutecznie Cię odchudzi? A może potrzebujesz diety, która pomoże lub całkowicie wykluczy takie dolegliwości jak: zaparcia, nadciśnienie, Hashimoto, niedoczynność tarczycy, miażdżyca, czy osteoporoza? Napisz do mnie w celu darmowej konsultacji przed ułożeniem diety, aby to zrobić kliknij tutaj.

Proszę o udostępnienie artykułu – każdemu może się przydać!

Wiele osób ma problemy z jelitami, często odczuwają dyskomfort, wzdęcie oraz szereg innych problemów. Przyczyną tego wszystkie może być nieprawidłowo zbilansowana dieta oraz nietolerancje na różnego rodzaje pokarmy. Jelitowe problemy mogą również objawiać się poprzez częste osłabienia, silne migreny, wysypkę oraz biegunkę.

Powinieneś przeczytać: Jak w domu wyleczyć stawy i żyć bez bólu? Kliknij, aby się dowiedzieć.

Co zrobić, aby poprawić kondycję jelit?

1. Unikaj pokarmów, które zawierają gluten i soję.

Coraz więcej osób ma nietolerancję na gluten. Choroba ta pojawia się w momencie, kiedy nasz organizm nie radzi sobie z trawieniem glutenu, który tworzy w jelitach klej o działaniu niszczącym dla zdrowych komórek jelita. To dotyczy nie tylko osób uczulonych na gluten, każda osoba chcąca się zdrowo odżywiać powinna unikać glutenu, który jest ciężko strawni i niepotrzebnie obciąża jelita.

2. Błonnik.

Do najważniejszych funkcji błonnika witalnego należy usprawnienie ruchu perystaltycznego jelit. W wyniku tego nasz organizm będzie znacznie szybciej trawił spożywany pokarm, a także zmniejszymy ryzyko zaparć oraz chorób jelitowych. Błonnik witalny ma jeszcze jedną ważną właściwość, a mianowicie oczyszcza organizm z toksyn. Niestety każdy z nas posiada w organizmie toksyny, które są różnego pochodzenia (np. z powierza, konserwanty, kosmetyki itp.).

Powinieneś również przeczytać: Jak ziołami pozbyć się depresji oraz stresu? Kliknij, aby przeczytać. 

Możemy znaleźć preparaty, które w swoim składzie posiadają nasiona babki jajowatej, inulinę, łupiny nasienne babki jajowatej, a także ostropest. Dzięki temu nie tylko wspomożemy pracę swoich jelit, ale również za pomocą ostropestu odbudujemy wątrobę. Ostropest przyczynia się również do usprawnienia układu krążenia. Skład ten jest bogaty w błonnik nierozpuszczalny, błonnik rozpuszczalny, a także zawiera liczne substancje śluzowe oraz osłaniające wątrobę. Takie zestawienie przyczynia się również do poprawienia pracy jelit oraz produkcji żółci. Błonnik ten znajdziecie w moim sklepie, aby do niego przejść kliknij tutaj.

Błonnik znajdziemy również w orzechach włoskich, kaszy gryczanej, kaszy jęczmiennej, fasoli czerwonej oraz białej.

Kliknij poniżej w „Lubię to!”, a będziesz zawsze na bieżąco informowany o nowych artykułach z mojego bloga.

3. Probiotyki.

Probiotyki są bardzo ważnym składnikiem codziennej diety. Warto regularnie spożywać pokarm probiotyczny, a także uzupełniać go specjalnymi probiotykami, które dostępne są w sklepach. Pozwalają one uzupełnić bakterie, które odpowiadają za prawidłową florę bakteryjną. Jak wpływają na nas probiotyki?

Pomagają one odbudować prawidłową mikroflorę jelitową. Dzięki temu nasz przewód pokarmowy będzie wykonywał swoją pracę w prawidłowy sposób. Dodatkowo wspiera naturalną barierę śluzówki przewodu pokarmowego, a także przywraca wzorową pracę jelit. Przyczyniają się do wytwarzania substancji ochronnych jelita, co znacznie zmniejsza ilości infekcji. Minimalna zawartość dobrych bakterii w jednej kapsułce powinna wynosić 2 mld i najlepiej, aby miał on minimum 10 kultur bakterii. Osobiście proponuję probiotyk, który posiada aż 10 kultur bakterii o łącznej zawartości sięgającej aż 20 mld! Taki probiotyk zatwierdzony przez GIS znajdziesz w niskiej cenie w kliknij tutaj.

4. Sok z kiszonej kapusty.

Bardzo ważnym składnikiem kapusty jest L-glutamina. To właśnie ta substancja pozytywnie wpływa na trakt jelitowy oraz wzmaga proces odbudowy jelita. Działanie to zostało udowodnione licznymi badaniami, które zostały wykonane przez doktora Garnetta Cheneya (Cheney, G: „Vitamin U Therapy of Peptic Ulcer,” California Medicine, vol. 77, number 4, October, 1952). Wykazały one zaskakujące właściwości! Z badań klinicznych wynika, iż 100-200 ml soku spożytego pół godziny przed posiłkiem potrafi wspomóc pracę przewodu pokarmowego. Taką praktykę należy stosować przez około dwa tygodnie. Podczas tej kuracji sok musi być spożywany 3-5 razy dziennie, tak aby docelowo wypić jeden litr dziennie. Gotowy sok z kiszonej kapusty znajdziesz w niskiej cenie w kliknij tutaj.

5. Sałatka korzystna dla jelit.

Na koniec przygotowałem specjalną sałatkę, która zawiera duże ilości pektyn jabłkowych. Odpowiadają one za tworzenie osłony jelitowej, które ma na celu niwelowanie dostających się toksyn.

Do jej wykonania będziemy potrzebować dwóch jabłek, łyżkę oleju lnianego, połowę cytryny oraz garść nasion słonecznika. Jak już zaopatrzymy się we wszystkie niezbędne składniki, to możemy przystąpić do pokrojenia jabłek w kostki, które umieszczamy w misce. Następnie dodajemy olej lniany, sok z wyciśniętej cytryny, a na sam koniec dodajemy nasiona słonecznika. Wszystko razem dokładnie mieszamy. Dla smaku można dodać odrobinę cykorii według własnego uznania.

Przeczytaj również: Kwas ALA – Jedz go 2 razy dziennie, a pozbędziesz się cukrzycy, zatkanych tętnic i słabej pamięci. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Proszę o udostępnienie artykułu – każdemu może się przydać!

Kliknij poniżej w dolegliwość, którą posiadasz, aby dowiedzieć się, jak sobie z nią poradzić.


Źródło:

Może Ci się jeszcze spodobać...