Jaka woda najlepsza? Wpływ wody na nasze samopoczucie - Artur Topolski

Jaka woda jest najlepsza?

Czy Twój organizm jest wystarczająco nawodniony? Woda życia
Czy Twój organizm jest wystarczająco nawodniony? Woda życia

Woda ma dobroczynny wpływ na nasze samopoczucie oraz wygląd. Orzeźwia organizm, poprawia pracę nerek i nawilża skórę. Dzięki niej mamy więcej energii, pozbywamy się toksyn, a także dłużej zachowujemy młodość. Która woda lepsza? Źródlana czy mineralna? Podpowiadamy.

Która woda lepsza mineralna czy źródlana?

Zgodnie z obowiązującymi przepisami wody źródlane pozyskuje się w identyczny sposób jak wody mineralne. Dzięki temu zawierają więcej drogocennych minerałów. Co więcej, musi odpowiednio przebadana. Nie może zawierać żadnych zanieczyszczeń. Jej skład oraz właściwości muszą być identyczne z wymogami, jakie spełnia woda przeznaczona do spożycia przez ludzi.

Wody mineralne dzielą się na:

  • wysokozmineralizowane,
  • średniozmineralizowane,
  • niskozmineralizowane.


Pierwsze z nich zawierającej najwięcej minerałów. Drugie odgrywają istotną rolę w profilaktyce. Pomagają utrzymać odpowiedni poziom soli mineralnych w organizmie. Ostatnie z nich stanowią świetną alternatywę dla zanieczyszczonej wody z kranu. Warto je używać do gotowania. Nie mają żadnego wpływu na nasze zdrowie.

Która woda jest najzdrowsza?

Polski uczony prof. Julian Aleksandrowicz przeprowadził liczne badania nad wodą. Sprawdził skład wielu gatunków wody i przeanalizował wpływ poszczególnych odmian tego życiodajnego płynu na zdrowie. Zgodnie z jego tezą napój, który zawiera spore dawki magnezu oraz wapnia jest najzdrowszy. Dzięki niemu można skutecznie zminimalizować ryzyko wystąpienia chorób krążenia, a także śmierci łóżeczkowej.

Która woda mineralna ma najwięcej magnezu?

Nieprawidłowo skomponowane posiłki obniżają nastrój i przyczyniają się do wystąpienia poważnych chorób. Niedobory magnezu prowadzi do chorób serca, a czasem do zawału. Co ciekawe, pierwiastek ten lepiej się przyswaja, gdy znajduje się w wodzie. Z tego powodu warto pić wodę z dużą ilością minerału.

Najwięcej magnezu mają wody wysokozmineralizowane. Warto zatem przyjrzeć się bliżej etykietom znajdujących się na butelkach. Informacja typu zawiera magnez lub zawiera węglowodany jest dla nas cenną wskazówką.

Podsumowanie: Jaka woda jest najlepsza?

Osoby, które cieszą się zdrowiem, powinny wybierać wody z największą ilością minerałów. Dzięki temu na bieżąco uzupełnią wszelkie braki. Dodatkowa suplementacja nie będzie konieczna. Pacjenci cierpiący na różne schorzenia powinni rozważyć spożywanie wód leczniczych. Pamiętajmy, że każdy organizm jest inny, dlatego konieczne jest dopasowanie konkretnego gatunku do indywidualnych potrzeb.