Jak schudnąć? Co robić, aby jeść mniej? Dietetyk odpowiada

WAŻNE: Sposób, dzięki któremu będziesz jeść mniej i chudnąć

Chcesz wiedzieć, jak schudnąć? Masz jednak niepohamowany apatyt? Chcesz wiedzieć, jak nie jeść za dużo? Zdrowa dorosła osoba, powinna spożywać tyle kalorii, ile przypada na jej podstawową przemianę materii, aby uniknąć tycia oraz spadku masy ciała.

U sportowców utrzymanie wagi stałej oraz właściwego składu ciała jest decydującym czynnikiem w osiąganiu większych sukcesów. Jednym z wielu problemów jest jedzenie w nadmiarze.

Jak schudnąć? – Zdrowe odżywianie

Nie można jeść za dużo, ani za mało. W spożywanych ilościach szukamy złotego środka, aby w efekcie poczuć się dobrze, będziemy sprawni fizycznie oraz woli od chorób. Takiemu stanowi towarzyszy optymalna waga ciała. Dobra dieta pomoże w odchudzaniu. 

Organizm ludzki jest mechanizmem homeostazy, który dąży do utrzymania i uzyskania równowagi w funkcjonowaniu fizjologicznym.  Każdy człowiek posiada  genetycznie zakodowane wartości tkanki tłuszczowej. Organizm będzie do niej dążył, za pośrednictwem różnych mechanizmów regulujących. Genetycznie uwarunkowana jest także skład ciała.

Osiągnięcie optymalnego składu ciała oraz wagi dla naszego organizmu są trudne ze względu na spożywanie zbyt obfitych posiłków, przejadanie się, podjadanie oraz uzależnienie od smakołyków. Następuje wtedy zaburzenie równowagi między ilością wydatkowanych kalorii a ich spożyciem. Powstaje bilans energetyczny dodatni. Nadmiar energii rozstaje zmagazynowany w organizmie, który jest gromadzony w postaci tkanki tłuszczowej.

Przeczytaj również: Jak schudnąć, gdy masz hashimoto? Kliknij, aby się dowiedzieć.

Jak schudnąć? – Nadwaga u sportowców

Nadmiar tkanki tłuszczowej może dotyczyć  każdego z nas, niezależnie od diety. Szczupła sylwetka u sportowca sprawiać wrażenie, że ta osoba ma odpowiednią masę ciała. W sportach nawet minimalnie podwyższony poziom tkanki tłuszczowej robi różnicę, a szczególnie w dyscyplinach, gdzie o zwycięstwie decydują centymetry i ułamki sekund. Duża masa ciała jest niekorzystna w większości dyscyplin sportowych. Jest to ogromne obciążenie dla pracujących mięśni. Nadmiar doprowadza do szybkiego zmęczenia, obniża długość czy wysokość skoku oraz zmniejsza szybkość poruszania się.

Sportowcy o wiele łatwiej sobie radzą z nadmiarem kilogramów, dzięki nawykom treningowym. Przyzwyczajeni są do codziennych treningów, a  wydatek energetyczny jest duży. O wiele łatwiej im osiągnąć ujemny bilans energetyczny oraz spadek masy ciała.

jak schudnąć

Jak schudnąć? Na początek ogranicz łaknienie.

Jak schudnąć? – Otyłość

Otyłość jest definiowana jako „wyższy stan nadwagi procent tkanki tłuszczowej w organizmie w stosunku do masy całkowitej ciała”. Jest wiele wskaźników i tabel, z których odczytać można punkty graniczne, które pokazują, gdzie zaczyna się otyłość.

Otyłość prowadzi do groźnych chorób m.in.:

 • Kamicy żółciowej;
 • Cukrzycy;
 • Choroby wieńcowej;
 • Nadciśnienia;
 • Miażdżycy.

Osoby otyłe borykają się  z regulacją ciepłoty ciała oraz są narażeni na udar. Otyłość jest określana jako choroba, a szczególnie, gdzie jest uwarunkowana czynnikami  genetycznymi niż środowiskowymi.

Hiperplazja jest zbyt dużym namnażaniem się komórek tłuszczowych. Rozwój tych komórek jest uwarunkowany genetycznie i sposobem odżywiania się w pierwszych latach życia oraz podczas okresu pokwitania.

Zalecam również przeczytać: 9 błędów, przez które nie możesz schudnąć. Kliknij tutaj, aby je poznać.

Jak schudnąć? Obżarstwo psychiczne

Jest to stan stałego pożądania i niemoralnego jedzenia, który jest określany jako bulimia nervosa oraz jest ona zaliczana do chorób o podłożu psychosomatycznym. Odznacza się krótkim okresem przejadania się, obżarstwa. Dochodzi do spożywania żywności wysokokalorycznej, dramatyczne ograniczenie posiłków, powstrzymywanie obżarstwa poprzez spanie, głodzenie się oraz wywoływanie wymiotów. Bulimia występuje również w sporcie. Występuje szczególnie w tych dyscyplinach, w których szczupła sylwetka jest bardzo pożądana (konkurencje biegowe, łyżwiarstwo figurowe, gimnastyka).

Źródło przejadanie się – Umysł

Źródłem naszego przejadania się, jest nasz umysł. Jest to uzasadnione tym, że posiadamy niska świadomość tego, kiedy jesteśmy głodni. Szybko ulegamy pokusie jedzenia, nawet wtedy, gdy nie odczuwamy głodu oraz gdy traktujemy jedzenie jako najlepsze lekarstwo na stres. Jedzenie może przybrać formę nałogu, gdy uzależnimy się od swoich ulubionych potraw, smakołyków czy słodyczy. Aby zwiększyć szanse na wyjście z tego nałogu należ spożywać regularnie zdrowe i wartościowe pokarmy.

Warto również przeczytać: Jak wykonać swoją wymarzoną dietę? Kliknij, aby się dowiedzieć. 

Jak schudnąć? – Mikrobioty

To właśnie one odpowiadają za łaknienie. Są to przeróżne szczepy bakterii, które można znaleźć w układnie pokarmowym. Tworzą one florę bakteryjną. Każda kolonia bakterii jest odpowiedzialna za różne upodobania żywieniowe. Mikrobioty przesyłają odpowiednie sygnały do mózgu, a one kierują człowieka na jaki rodzaj pożywienia ma największą ochotę.

Jakość jedzenia ma ogromne znaczenie – Jak schudnąć?

Organizm człowieka domaga się różnorodnych związków ze strony przewodu pokarmowego. Jeśli dana osoba zajada się wyłącznie ciastkami, to dostarczy sobie jedynie pustych kalorii w postaci cukru, a organizm nie dostanie więcej żadnych innych składników odżywczych. Cały czas będzie sie domagał tych składników, bez których nie będzie mógł sprawnie funkcjonować. Będzie to komunikował poprzez złe samopoczucie, choroby, zmęczenie, ospałość oraz niedyspozycje. Spożywanie produktów o wysokim indeksie glikemicznym, a zwłaszcza węglowodanów rafinowanych spowoduje wysoki wzrost cukru we krwi, odłożenia się nadmiaru energii w postaci tkanki tłuszczowej oraz bardzo szybkie wydzielanie się insuliny. Aby poziom cukru utrzymywał się na równym poziomie należy sięgać po zdrowe przekąski oraz produkty o niskim indeksie glikemicznym.

Nie wiesz, jak ułożyć sobie dietę, która nie tylko odchudza, ale również wspomaga w chorobach i dolegliwościach?

Artur Topolski (Specjalista Żywienia): Co zyskasz dzięki diecie naszego autorstwa? Nasze diety nie tylko odchudzają, ale również wspomagają w chorobach i dolegliwościach: zaparcia, nadciśnienia, Hashimoto, niedoczynności tarczycy, miażdżycy, osteoporozy, cukrzycy typu 2.

OTRZYMUJESZ PONIŻSZE DODATKI*:
- Nowa, niższa cena o -30 zł: Za całość zapłacisz tylko 69 zł 39 zł
- Wraz z dietą otrzymasz ZA DARMO przepisy na domowe słodycze, które w sklepie kosztują aż 13 zł!
- Jeśli dieta okaże się nieskuteczna, to otrzymasz zwrot pieniędzy
- Gwarancja najniższej ceny lub zwrot nadpłaty

Czym nasze diety się wyróżniają?

Śledzimy nowe trendy oraz badania naukowe na temat diet, aby stale doskonalić naszą wiedzę. Układamy diety zgodnie z badaniami naukowymi, aby miały najwyższą skuteczność.
Jedno z badań, którym kierujemy się przy układaniu diet zostało opracowane przez grupę 16 naukowców. W skład tej grupy można było odnaleźć między innymi: Frank M. Sacks, George A. Bray, Vincent J. Carey, czy C. Pallister. Badanie to zostało wykonane w 2009 roku przez Departament Żywienia Harvard School w Bostonie (USA). W badaniu tym wzięło udział 811 pacjentów z nadwagą. Każdy z nich otrzymał ułożoną pod siebie dietę, która była różna dla każdego z pacjentów, ponieważ była ona dobierana na podstawie wieku, wzrostu, wagi oraz aktywności fizycznej. Badanie udowodniło, że najlepsze efekty dają diety, które mają odpowiednią wartość energetyczną dla konkretnej osoby. Oryginalna dokumentacja z tego badania w języku angielskim znajduje się w kliknij tutaj.

W mojej praktyce Specjalisty Żywienia odpowiedni dobór kaloryczności, węglowodanów, białek, tłuszczy i pozostałych składników odżywczych pozwala na najszybszy spadek wagi.

Inne bardzo ważne badanie zostało przeprowadzone przez wydział żywienia Uniwersytetu w Kopenhadze. Badanie to zostało wykonane pod okiem następujących naukowców Arne Astrup oraz Madsa F. Hjortha. W badaniu tym wzięło udział 300 pacjentów, którzy byli poddani specjalistycznej diecie przez 6 miesięcy. Udowodniono, że w zależności od metabolizmu glukozy należy stosować dietę o odpowiedniej ilości węglowodanów i tłuszczy. Tylko takie działanie znacznie szybciej i skuteczniej odchudza niż tradycyjne diety. Oryginalną dokumentację z tego badania znajdziesz w kliknij tutaj.

Metamorfozy za pomocą naszych diet

Metamorfoza Justyny (- 35 kg) – BEZ AKTYWNOŚCI FIZYCZNEJ

Dowód na to, że osoby starsze z zerową aktywnością fizyczną można również spektakularnie odchudzić. Justyna przed zastosowaniem diety ważyła 106 kg, dziś waży 71 kg. Poprawił się nie tylko wygląd, ale zdrowie, stawy nie bolą, a także ma lepsze wyniki cholesterolu i cukru we krwi. Poniżej zdjęcie przed zastosowaniem diety.

Poniżej zdjęcie po stosowaniu naszych diet.

Poniżej zamieszczam zdjęcie wiadomości syna Justyny

Metamorfoza Norberta (-28 kg)

Dieta dla norberta

Metamorfoza Krzysztofa (- 11 kg)

Przedstawiam Ci mojego klienta, który nie posiadał żadnych chorób utrudniających odchudzanie (głównie problemy z hormonami utrudniają odchudzanie). Poniżej zdjęcie przed zastosowaniem diety.

dieta

Opinia Krzysztofa o naszej diecie:Dziękuję za dietę, od Pana się zaczęło, po dwóch miesiącach stosowania diety zrzuciłem 11 kg nie wiem jakim cudem. Wcześniej stosowałem inne diety i niestety nie przynosiły żadnego efektu. Później do diety włączyłem również treningi i tak do dziś schudłem w sumie 22 kg.

Metamorfoza Magdaleny (- 23 kg)

Magda ma chorobę Hashimoto, która znacznie utrudnia odchudzanie. Za pomocą odpowiednich diet udało nam się uzyskać efekt aż o 23 kg mniej. Poprawiły się również wyniki badań. Poziom cukru oraz cholesterolu również wrócił do normy. Poniżej zdjęcie przed zastosowaniem naszej diety.

Poniżej zdjęcie po zastosowaniu naszych diet (- 23 kg)

Metamorfoza Małgorzaty (- 40 kg)

Małgorzata nie miała żadnych chorób utrudniających odchudzanie. Efekt to aż 40 kg mniej bez efektu jojo. Obecnie Małgorzata nie stosuje diety od ponad 3 miesięcy i nie ma efektu jojo.

Poza bardzo dużym spadkiem wagi poprawiło się również zdrowie. Badania krwi są w normie, a także diagram witaminowy. Spadł poziom cholesterolu oraz cukru we krwi.

Metamorfoza Justyny (- 13 kg)

Pacjentka jest chora na dwie choroby, które znacznie utrudniają proces odchudzania, a mianowicie cierpi na hashimoto oraz zespół policystycznych jajników. Jej metamorfozę przedstawiam poniżej wraz z wiadomością mailową. Za pomocą naszej diety udało nam się uzyskać zadowalający efekt dla pacjentki, czyli 13 kilogramów mniej w 3 miesiące.

Poniżej zrzut ekranu maila od Justyny

Poznaj opinie moich klientów

Dlaczego warto mi zaufać?

Z wykształcenia jestem dyplomowanym specjalistą żywienia. Mój numer dyplomu to: 0053/2016 oraz numer ewidencyjny wpisu do RIS 2.24/00211/2014.

Należę do polskiej czołówki najpopularniejszych specjalistów w dziedzinie żywienia. Nie piszę tego, żeby się pochwalić, ale uświadomić, że trafiłeś w dobre ręce. Pomogliśmy już ponad 120 000 osobom z różnymi zaburzeniami odżywiania, otyłością, nadwagą, czy problemami ze zdrowiem. Diety wykonujemy nie tylko na odchudzanie, ale również wspomagające w chorobach i dolegliwościach: hashimoto, zaparcia, wzdęcia, nieżyt żołądka, nadciśnienie tętnicze, osteoporozę, miażdżycę, cukrzycę typu 2, insulinooporność, niedoczynność i nadczynność tarczycy. Wykonujemy również diety wegetariańskie.

Jestem najpopularniejszym Specjalistą Żywienia w Polsce. Mój autorytet potwierdza ponad 315 000 osób obserwujących mnie na Facebooku. Moje konto na Facebooku znajdziesz tutaj lub poniżej.

Posiadam certyfikat

Gdzie możesz o mnie usłyszeć?

1. Wirtualna Polska – piszę artykuły dla Wirtualnej Polski, mój profil redaktorski znajdziesz
klikając tutaj.

2. Interia – tutaj znajduje się bardzo długi wątek bo ponad 600 komentarzy na temat naszych diet, skuteczności itp. Kliknij tutaj, aby przeczytać.

3. Verbena – głównie piszę dla nich artykuł o ziołach, ale również znajdziesz tam wywiad ze mną – kliknij tutaj, aby przeczytać wywiad.

4. Wizaż – Jedna z najpopularniejszych stron internetowych dla kobiet. Możesz tam znaleźć wywiad ze mną – kliknij tutaj, aby przeczytać wywiad.

5. Ohme – strona popularnej, medialnej i często widzianej w telewizji Małgorzaty Ohme. Tam również znajdziesz wywiad ze mną – kliknij tutaj, aby go przeczytać.

6. MyFitWeb – kolejna strona związane z odchudzaniem, ćwiczeniami. Znajdziecie na niej wywiad ze mną – kliknij tutaj, aby go przeczytać.

7. Dieta.pl – piszę dla nich artykuły głównie o żywieniu i odchudzaniu. Kliknij tutaj, aby zobaczyć jeden z nich.

Piszę artykuły dla działu “zdrowie” Wirtualnej Polski – kliknij tutaj, aby zobaczyć mój profil redaktorski na stronie Wirtualnej Polski.

Dlaczego nasze diety są wyjątkowe i niepowtarzalne?

1. Nasza dieta jest tania – koszt jest jednorazowy.

2. Każda dieta wykonywana jest przez dietetyka klinicznego, który ma w pełni ukończone studia (posiada tytuł magistra) w tym kierunku, a także ma szerokie doświadczenie w zawodzie.

3. U mnie dostaniesz dietę nie tylko na odchudzanie, ale również wspomagającą w chorobach i dolegliwościach.

4. Wraz z dietą otrzymujesz za darmo moje trzy książki.

5. Nasze diety posiadają 96% pozytywnych opinii na forum Interii.

6. Diety nie musisz stosować w pełni, aby była skuteczna. Jeden dzień w tygodniu może być luźniejszy.

7. W diecie są tanie produkty dostępne w każdym większym sklepie z żywnością.

8. Tanie produkty do diety i proste przepisy.

9. Moje diety mają największą ilość pozytywnych opinii na Facebooku!

10. Na naszej diecie nie musisz rezygnować z kawy czy nawet domowych słodyczy.

OTRZYMASZ PONIŻSZE DODATKI*

Jeśli dieta będzie nieskuteczna otrzymasz zwrot pieniędzy

Kupując ode mnie dietę nie podejmujesz żadnego ryzyka. Daję Ci 30-dniową gwarancję na zwrot pieniędzy w przypadku, gdyby dieta okazała się nieskuteczna w pierwszych 30 dniach stosowania. 30 dni liczy się od dnia otrzymania diety. Chcesz otrzymać zwrot? Po prostu napisz do mnie na kontakt@dietyartura.pl lub zadzwoń na 783075310

Darmowy dostęp do wszystkich książek ze sklepu “Dom Ebooków”

Kupując dietę otrzymasz również dostęp do wszystkich moich książek działu “zdrowie” wydanych do 2021 roku w sklepie Dom Ebooków.

OTRZYMUJESZ PONIŻSZE DODATKI*:
- Nowa, niższa cena o -30 zł: Za całość zapłacisz tylko 69 zł 39 zł
- Wraz z dietą otrzymasz ZA DARMO przepisy na domowe słodycze, które w sklepie kosztują aż 13 zł!
- Jeśli dieta okaże się nieskuteczna, to otrzymasz zwrot pieniędzy
- Gwarancja najniższej ceny lub zwrot nadpłaty

Zamawiając dietę otrzymasz również TRZY elektroniczne książki GRATIS!

Pierwsza książka

Wraz z dietą otrzymasz w prezencie elektroniczną książkę. W sklepie kosztuje ona 50 zł, ale wraz z dietą dam Ci ją za darmo. Obecnie jest ona bestsellerem w moim sklepie! Dowiesz się z niej jak za pomocą domowych metod możesz wspomóc swój organizm w takich dolegliwościach i chorobach: hashimoto, niedoczynność tarczycy, nadczynność tarczycy, zaparcia, grzybica w tym Candida, wzdęcia, biegunka, alergia, cukrzyca, ból stawów, żylaki, nadciśnienie, trądzik, depresja.

A ponadto znajdziesz również taki informacje jak:

 1. Regeneracja włosów, skóry i paznokci.
 2. Poznasz naturalne sposoby na trądzik.
 3. Dowiesz się, co jeść, aby poprawić koncentrację oraz zapamiętywanie.

Druga książka

Pomysły na pyszne, zdrowe słodycze

Masz dość swojej nudnej diety? Chcesz ją urozmaicić? Nie wiesz jak odzyskać zdrowie i zrzucić zbędne kilogramy? Brakuje Ci słodkości i pysznych deserów? Nie możesz wytrzymać kilku minut nie myśląc o jedzeniu? Standardowa dieta reedukacyjna odstrasza Cię monotonnością? Jeśli przynajmniej na jedno z pytań odpowiedziałeś twierdząco, mam dla Ciebie idealne rozwiązanie – to znakomity e-book mojego autorstwa, który zawiera kilkanaście pomysłów na przepyszne i zdrowe słodycze, które przygotujesz zaledwie w kilka chwil.

Trzecia książka

W sklepie kosztuje ona 24 zł, ale wraz z dietą dam Ci ją za darmo. Obecnie jest ona bestsellerem w moim sklepie! Dowiesz się z niej, co robić, aby zregenerować swoje jelita. W dzisiejszych czasach, aż 80% ludzi ma problemy z jelitami, które objawiają się nadwagą, wzdęciami, zaparciami, utratą energii, grzybicą, słabą odpornością, czy problemami z trawieniem.

Nie odkładaj decyzji o diecie na później. Znasz konsekwencje nadwagi?

Nadwaga powoduje problemy z sercem i układem krwionośnym

Według danych udostępnionych przez Polski Główny Urząd Statystycznych najczęstszą przyczyną śmierci Polek i Polaków w latach 1989-2014 są choroby układu krążenia, które stanowią aż 46% zgonów. Nadwaga stanowi jedną z głównych przyczyn tego typu schorzeń jakimi są choroby układu krążenia. Dlatego nie pozwól sobie wmówić, że walka ze zbędnymi kilogramami to wyłącznie objaw próżności. Prawda jest taka, że jest to objaw… troski o zdrowie i życie bliskich.

Zbyt duża ilość tkanki tłuszczowej ma negatywny wpływ na układ kostny

Nadwaga nie stanowi wyłącznie krytycznego zagrożenia dla zdrowia. Jest również przyczyną mniej groźnych, ale bardzo dokuczliwych schorzeń wywołuje m.in. problemy z układem kostnym. Oczywiście, jeżeli jesteś jeszcze młoda, to wydaje Ci się, że problemy z kręgosłupem Cię nie dotyczą, nie wiesz czym jest ból umęczonych kolan. Jednak nawet jeżeli teraz nie narzekasz na żadne problemy, to musisz wiedzieć, że każdy zbędny kilogram tłuszczu to obciążenie dla mięśni, stawów i kości, które sprawia, że krócej będziesz sprawna i pełna energii do życia.

Cukrzyca, zawał czy udar – powodem może być nadwaga

Czy wiesz, że duża ilość poważnych chorób jest spowodowana otyłością? Cukrzyca, udar, zawał – to tylko niektóre z długiej listy groźnych powikłań związanych z nadwagą. Dzięki naszej diecie pozbędziesz się zbędnych kilogramów w bezpieczny sposób i będziesz mogła cieszyć się dłużej doskonałym zdrowiem.

Poza odchudzaniem układamy diety, które wspomagają w chorobach i dolegliwościach:

 • hashimoto;
 • zaparcia;
 • wzdęcia;
 • nieżyt żołądka;
 • nadciśnienie tętnicze;
 • osteoporoza;
 • miażdżyca;
 • cukrzyca typu 2;
 • insulinooporność;
 • niedoczynność i nadczynność tarczycy.

Prosta i tania dieta

Korzystając z moich usług otrzymujesz na maila gotowy plan żywieniowy, dostosowany do Twojego organizmu i trybu życia – zbilansowaną dietę i listę posiłków (wraz z przepisem wykonania), które bez problemu przygotujesz w domowym zaciszu.

Ponadto jadłospis składa się z produktów ogólnodostępnych, których cena jest niska. Dlatego też nie będziesz musiał wiele wydawać na produkty do swojej diety. Dzięki informacjom, które podajesz w formularzu tworzymy dla Ciebie indywidualną dietę uwzględniającą dolegliwości, alergie pokarmowe oraz tryb życia.

Nasza dieta dla Ciebie to przede wszystkim:

 • dania, które przygotujesz w nie więcej niż 5 – 20 minut;
 • tanie i łatwo dostępne składniki/produkty;
 • plan żywieniowy, który stosuje się przez jeden miesiąc – 28 lub 35 przepisów w zależności czy wybierze się 4 czy 5 posiłków dziennie ;
 • szczegółowy opis wykonania każdego posiłku wraz ze składnikami odżywczymi;
 • możliwość wyboru diety na odchudzanie, utrzymanie wagi, przybranie na masie oraz wspomagające w chorobach i dolegliwościach;
 • darmowe korekty, gdy dieta okaże się nieskuteczna;
 • prosty kontakt przez maila lub Facebooka