Jak schudnąć? Co robić, aby jeść mniej? Dietetyk odpowiada

WAŻNE: Sposób, dzięki któremu będziesz jeść mniej i chudnąć

Chcesz wiedzieć, jak schudnąć? Masz jednak niepohamowany apatyt? Chcesz wiedzieć, jak nie jeść za dużo? Zdrowa dorosła osoba, powinna spożywać tyle kalorii, ile przypada na jej podstawową przemianę materii, aby uniknąć tycia oraz spadku masy ciała.

U sportowców utrzymanie wagi stałej oraz właściwego składu ciała jest decydującym czynnikiem w osiąganiu większych sukcesów. Jednym z wielu problemów jest jedzenie w nadmiarze.

Jak schudnąć? – Zdrowe odżywianie

Nie można jeść za dużo, ani za mało. W spożywanych ilościach szukamy złotego środka, aby w efekcie poczuć się dobrze, będziemy sprawni fizycznie oraz woli od chorób. Takiemu stanowi towarzyszy optymalna waga ciała. Dobra dieta pomoże w odchudzaniu. 

Organizm ludzki jest mechanizmem homeostazy, który dąży do utrzymania i uzyskania równowagi w funkcjonowaniu fizjologicznym.  Każdy człowiek posiada  genetycznie zakodowane wartości tkanki tłuszczowej. Organizm będzie do niej dążył, za pośrednictwem różnych mechanizmów regulujących. Genetycznie uwarunkowana jest także skład ciała.

Osiągnięcie optymalnego składu ciała oraz wagi dla naszego organizmu są trudne ze względu na spożywanie zbyt obfitych posiłków, przejadanie się, podjadanie oraz uzależnienie od smakołyków. Następuje wtedy zaburzenie równowagi między ilością wydatkowanych kalorii a ich spożyciem. Powstaje bilans energetyczny dodatni. Nadmiar energii rozstaje zmagazynowany w organizmie, który jest gromadzony w postaci tkanki tłuszczowej.

Przeczytaj również: Jak schudnąć, gdy masz hashimoto? Kliknij, aby się dowiedzieć.

Jak schudnąć? – Nadwaga u sportowców

Nadmiar tkanki tłuszczowej może dotyczyć  każdego z nas, niezależnie od diety. Szczupła sylwetka u sportowca sprawiać wrażenie, że ta osoba ma odpowiednią masę ciała. W sportach nawet minimalnie podwyższony poziom tkanki tłuszczowej robi różnicę, a szczególnie w dyscyplinach, gdzie o zwycięstwie decydują centymetry i ułamki sekund. Duża masa ciała jest niekorzystna w większości dyscyplin sportowych. Jest to ogromne obciążenie dla pracujących mięśni. Nadmiar doprowadza do szybkiego zmęczenia, obniża długość czy wysokość skoku oraz zmniejsza szybkość poruszania się.

Sportowcy o wiele łatwiej sobie radzą z nadmiarem kilogramów, dzięki nawykom treningowym. Przyzwyczajeni są do codziennych treningów, a  wydatek energetyczny jest duży. O wiele łatwiej im osiągnąć ujemny bilans energetyczny oraz spadek masy ciała.

jak schudnąć

Jak schudnąć? Na początek ogranicz łaknienie.

Jak schudnąć? – Otyłość

Otyłość jest definiowana jako „wyższy stan nadwagi procent tkanki tłuszczowej w organizmie w stosunku do masy całkowitej ciała”. Jest wiele wskaźników i tabel, z których odczytać można punkty graniczne, które pokazują, gdzie zaczyna się otyłość.

Otyłość prowadzi do groźnych chorób m.in.:

 • Kamicy żółciowej;
 • Cukrzycy;
 • Choroby wieńcowej;
 • Nadciśnienia;
 • Miażdżycy.

Osoby otyłe borykają się  z regulacją ciepłoty ciała oraz są narażeni na udar. Otyłość jest określana jako choroba, a szczególnie, gdzie jest uwarunkowana czynnikami  genetycznymi niż środowiskowymi.

Hiperplazja jest zbyt dużym namnażaniem się komórek tłuszczowych. Rozwój tych komórek jest uwarunkowany genetycznie i sposobem odżywiania się w pierwszych latach życia oraz podczas okresu pokwitania.

Zalecam również przeczytać: 9 błędów, przez które nie możesz schudnąć. Kliknij tutaj, aby je poznać.

Jak schudnąć? Obżarstwo psychiczne

Jest to stan stałego pożądania i niemoralnego jedzenia, który jest określany jako bulimia nervosa oraz jest ona zaliczana do chorób o podłożu psychosomatycznym. Odznacza się krótkim okresem przejadania się, obżarstwa. Dochodzi do spożywania żywności wysokokalorycznej, dramatyczne ograniczenie posiłków, powstrzymywanie obżarstwa poprzez spanie, głodzenie się oraz wywoływanie wymiotów. Bulimia występuje również w sporcie. Występuje szczególnie w tych dyscyplinach, w których szczupła sylwetka jest bardzo pożądana (konkurencje biegowe, łyżwiarstwo figurowe, gimnastyka).

Źródło przejadanie się – Umysł

Źródłem naszego przejadania się, jest nasz umysł. Jest to uzasadnione tym, że posiadamy niska świadomość tego, kiedy jesteśmy głodni. Szybko ulegamy pokusie jedzenia, nawet wtedy, gdy nie odczuwamy głodu oraz gdy traktujemy jedzenie jako najlepsze lekarstwo na stres. Jedzenie może przybrać formę nałogu, gdy uzależnimy się od swoich ulubionych potraw, smakołyków czy słodyczy. Aby zwiększyć szanse na wyjście z tego nałogu należ spożywać regularnie zdrowe i wartościowe pokarmy.

Warto również przeczytać: Jak wykonać swoją wymarzoną dietę? Kliknij, aby się dowiedzieć. 

Jak schudnąć? – Mikrobioty

To właśnie one odpowiadają za łaknienie. Są to przeróżne szczepy bakterii, które można znaleźć w układnie pokarmowym. Tworzą one florę bakteryjną. Każda kolonia bakterii jest odpowiedzialna za różne upodobania żywieniowe. Mikrobioty przesyłają odpowiednie sygnały do mózgu, a one kierują człowieka na jaki rodzaj pożywienia ma największą ochotę.

Jakość jedzenia ma ogromne znaczenie – Jak schudnąć?

Organizm człowieka domaga się różnorodnych związków ze strony przewodu pokarmowego. Jeśli dana osoba zajada się wyłącznie ciastkami, to dostarczy sobie jedynie pustych kalorii w postaci cukru, a organizm nie dostanie więcej żadnych innych składników odżywczych. Cały czas będzie sie domagał tych składników, bez których nie będzie mógł sprawnie funkcjonować. Będzie to komunikował poprzez złe samopoczucie, choroby, zmęczenie, ospałość oraz niedyspozycje. Spożywanie produktów o wysokim indeksie glikemicznym, a zwłaszcza węglowodanów rafinowanych spowoduje wysoki wzrost cukru we krwi, odłożenia się nadmiaru energii w postaci tkanki tłuszczowej oraz bardzo szybkie wydzielanie się insuliny. Aby poziom cukru utrzymywał się na równym poziomie należy sięgać po zdrowe przekąski oraz produkty o niskim indeksie glikemicznym.

Nie wiesz, jak ułożyć sobie dietę, która nie tylko odchudza, ale również może pomóc na liczne problemy ze zdrowiem?

U mnie kupujesz dietę jednorazowo, a ja prowadzę Cię aż do momentu uzyskania wymarzonej przez Ciebie wagi bez żadnych dodatkowych dopłat! Wypełniasz formularz, płacisz 65 zł, dostajesz dietę na miesiąc, po tym czasie dostajesz kolejną dietę na miesiąc (bez płatności) i tak aż do uzyskania wymarzonej przez Ciebie wagi! Promocja ta kończy się za:

Czym moje diety się wyróżniają?

Wykonuję diety zgodnie z najnowszymi badaniami naukowymi, które potwierdzają skuteczność.
Jedno z nowszych badań naukowych o skuteczności diet zostało opracowane przez grupę 16 naukowców. W skład tej grupy można było odnaleźć między innymi: Frank M. Sacks, George A. Bray, Vincent J. Carey, czy C. Pallister. Badanie to zostało wykonane w 2009 roku przez Departament Żywienia Harvard School w Bostonie (USA). W badaniu tym wzięło udział 811 pacjentów z nadwagą. Każdy z nich otrzymał ułożoną pod siebie dietę, która była różna dla każdego z pacjentów, ponieważ była ona dobierana na podstawie wieku, wzrostu, wagi oraz aktywności fizycznej. Badanie udowodniło, że najlepsze efekty dają diety, które mają odpowiednią wartość energetyczną dla konkretnej osoby. Oryginalna dokumentacja z tego badania w języku angielskim znajduje się w kliknij tutaj.

W mojej praktyce Specjalisty Żywienia odpowiedni dobór kaloryczności, węglowodanów, białek, tłuszczy i pozostałych składników odżywczych pozwala na osiągnięcie spadku wagi nawet o 5 kg w 2 tygodnie, chociaż najczęściej jest to około 1-2 kg w 7 dni.

Inne bardzo ważne badanie zostało przeprowadzone przez wydział żywienia Uniwersytetu w Kopenhadze. Badanie to zostało wykonane pod okiem następujących naukowców Arne Astrup oraz Madsa F. Hjortha. W badaniu tym wzięło udział 300 pacjentów, którzy byli poddani specjalistycznej diecie przez 6 miesięcy. Udowodniono, że w zależności od metabolizmu glukozy należy stosować dietę o odpowiedniej ilości węglowodanów i tłuszczy. Tylko takie działanie znacznie szybciej i skuteczniej odchudza niż tradycyjne diety. Oryginalną dokumentację z tego badania znajdziesz w kliknij tutaj.

Już ponad 120 000 osób przeszło metamorfozę za pomocą moich diet!

Metamorfoza Krzysztofa (- 11 kg)

Przedstawiam Ci mojego klienta, który nie posiadał żadnych chorób utrudniających odchudzanie (głównie problemy z hormonami utrudniają odchudzanie).

Opinia Krzysztofa o mojej diecie:Dziękuję za dietę, od Pana się zaczęło, po dwóch miesiącach stosowania diety zrzuciłem 11 kg nie wiem jakim cudem. Wcześniej stosowałem inne diety i niestety nie przynosiły żadnego efektu. Później do diety włączyłem również treningi i tak do dziś schudłem w sumie 22 kg.

Metamorfoza Norberta (- 27 kg)

Norbert dostał dietę odchudzającą plus na obniżenie cholesterolu. Udało nas się osiągnąć świetny rezultat nie tylko w odchudzaniu, ale również w obniżeniu cholesterolu do wartości książkowej (prawidłowej normy).

Metamorfoza Lidii

Pani Lidia opublikowała na swoim Facebooku metamorfozę uzyskaną za pomocą mojej diety. Rezultaty możecie zobaczyć poniżej!

W pół roku można wiele osiągnąć. Najważniejsza jest wiara i motywacja, ze możemy coś zmienić w swoim życiu 🙂 Efekt przed i po 🙂 Artur Topolski – Specjalista Żywienia dziękuję za pomoc w drodze do sukcesu

Opublikowany przez Lidia Skarłosz Góra Poniedziałek, 26 sierpnia 2019

Pani Lidia zgodziła się na pełne opublikowanie swojego profilu na Facebooku. Możecie tam znaleźć więcej zdjęć przed, po, a nawet w trakcie metamorfozy za pomocą mojej diety! Link do profilu Pani Lidii: https://www.facebook.com/lili.skarlosz

Metamorfoza Justyny

Pacjentka jest chora na dwie choroby, które znacznie utrudniają proces odchudzania, a mianowicie cierpi na hashimoto oraz zespół policystycznych jajników. Jej metamorfozę przedstawiam poniżej wraz z wiadomością mailową. Za pomocą mojej diety udało nam się uzyskać zadowalający efekt dla pacjentki, czyli 13 kilogramów mniej w 3 miesiące.

dieta odchudzająca

Opinia Justyny: “Chciałabym podziękować za plany żywieniowe, które mi Pan skomponował. Dzięki Panu, udało mi się schudnąć w ciągu 3 miesięcy 13 kg przy niedoczynności tarczycy, Hashimoto i zespole policystycznych jajników. Jestem bardzo wdzięczna!”

Dlaczego warto mi zaufać?

Z wykształcenia jestem dyplomowanym specjalistą żywienia. Należę do polskiej czołówki najpopularniejszych dietetyków. Nie piszę tego, żeby się pochwalić, ale uświadomić, że trafiłeś w dobre ręce. Pomogłem już ponad 120 000 osobom z różnymi zaburzeniami odżywiania, otyłością, nadwagą, czy problemami ze zdrowiem.

Możesz o mnie usłyszeć na takich stronach jak wizaz.pl (kliknij tutaj, aby przeczytać wywiad), czy na stronie internetowej medialnej, znanej z telewizji Małgorzaty Ohme (kliknij tutaj, aby przeczytać wywiad ze mną). Ponadto piszę artykuły oraz jestem opiekunem działu “zdrowie” na stronie Wirtualnej Polski – kliknij tutaj, aby zobaczyć mój profil redaktorski na stronie Wirtualnej Polski.

100% satysfakcji, albo zwrot kosztów

Kupując ode mnie dietę nie podejmujesz żadnego ryzyka. Daję Ci 30-dniową gwarancję na zwrot pieniędzy w przypadku, gdyby dieta okazała się nieskuteczna po 30 dniach stosowania. Chcesz otrzymać zwrot po 30 dniowym stosowaniu diety? Po prostu napisz do mnie!

Poznaj opinie moich klientów

Zamawiając moją dietę otrzymasz również TRZY elektroniczne książki GRATIS!

Pierwsza książka

Wraz z dietą otrzymasz w prezencie elektroniczną książkę. W sklepie kosztuje ona 50 zł, ale wraz z dietą dam Ci ją za darmo. Obecnie jest ona bestsellerem w moim sklepie! Dowiesz się z niej jak za pomocą domowych metod możesz wspomóc swój organizm w walce z takimi przypadłościami jak: hashimoto, niedoczynność tarczycy, nadczynność tarczycy, zaparcia, grzybica w tym Candida, wzdęcia, biegunka, alergia, cukrzyca, ból stawów, żylaki, nadciśnienie, trądzik, depresja.

A ponadto znajdziesz również taki informacje jak:

 1. Regeneracja włosów, skóry i paznokci.
 2. Poznasz naturalne sposoby na trądzik.
 3. Dowiesz się, co jeść, aby poprawić koncentrację oraz zapamiętywanie.

Druga książka

Pomysły na pyszne, zdrowe słodycze

Masz dość swojej nudnej diety? Chcesz ją urozmaicić? Nie wiesz jak odzyskać zdrowie i zrzucić zbędne kilogramy? Brakuje Ci słodkości i pysznych deserów? Nie możesz wytrzymać kilku minut nie myśląc o jedzeniu? Standardowa dieta reedukacyjna odstrasza Cię monotonnością? Jeśli przynajmniej na jedno z pytań odpowiedziałeś twierdząco, mam dla Ciebie idealne rozwiązanie – to znakomity e-book mojego autorstwa, który zawiera kilkanaście pomysłów na przepyszne i zdrowe słodycze, które przygotujesz zaledwie w kilka chwil.

Trzecia książka

W sklepie kosztuje ona 24 zł, ale wraz z dietą dam Ci ją za darmo. Obecnie jest ona bestsellerem w moim sklepie! Dowiesz się z niej, co robić, aby zregenerować swoje jelita. W dzisiejszych czasach, aż 80% ludzi ma problemy z jelitami, które objawiają się nadwagą, wzdęciami, zaparciami, utratą energii, grzybicą, słabą odpornością, czy problemami z trawieniem.

Nie odkładaj decyzji o diecie na później. Znasz konsekwencje nadwagi?

Nadwaga powoduje problemy z sercem i układem krwionośnym

Według danych udostępnionych przez Polski Główny Urząd Statystycznych najczęstszą przyczyną śmierci Polek i Polaków w latach 1989-2014 są choroby układu krążenia, które stanowią aż 46% zgonów. Nadwaga stanowi jedną z głównych przyczyn tego typu schorzeń jakimi są choroby układu krążenia. Dlatego nie pozwól sobie wmówić, że walka ze zbędnymi kilogramami to wyłącznie objaw próżności. Prawda jest taka, że jest to objaw… troski o zdrowie i życie bliskich.

Zbyt duża ilość tkanki tłuszczowej ma negatywny wpływ na układ kostny

Nadwaga nie stanowi wyłącznie krytycznego zagrożenia dla zdrowia. Jest również przyczyną mniej groźnych, ale bardzo dokuczliwych schorzeń wywołuje m.in. problemy z układem kostnym. Oczywiście, jeżeli jesteś jeszcze młoda, to wydaje Ci się, że problemy z kręgosłupem Cię nie dotyczą, nie wiesz czym jest ból umęczonych kolan. Jednak nawet jeżeli teraz nie narzekasz na żadne problemy, to musisz wiedzieć, że każdy zbędny kilogram tłuszczu to obciążenie dla mięśni, stawów i kości, które sprawia, że krócej będziesz sprawna i pełna energii do życia.

Cukrzyca, zawał czy udar – powodem może być nadwaga

Czy wiesz, że duża ilość poważnych chorób jest spowodowana otyłością? Cukrzyca, udar, zawał – to tylko niektóre z długiej listy groźnych powikłań związanych z nadwagą. Dzięki mojej diecie pozbędziesz się zbędnych kilogramów w bezpieczny sposób i będziesz mogła cieszyć się dłużej doskonałym zdrowiem.

Poza odchudzaniem układam diety na poniższe choroby

Dlatego też moje diety nie tylko odchudzają, ale również pomagają złagodzić wiele dolegliwości takich jak:

 • hashimoto;
 • zaparcia;
 • wzdęcia;
 • nieżyt żołądka;
 • nadciśnienie tętnicze;
 • osteoporoza;
 • miażdżyca;
 • cukrzyca typu 2;
 • insulinooporność;
 • niedoczynność i nadczynność tarczycy.

Co jeszcze musisz wiedzieć o mojej diecie?

Korzystając z moich usług otrzymujesz gotowy plan żywienia, dostosowany do Twojego organizmu i trybu życia – zbilansowaną dietę i listę posiłków (wraz z przepisem wykonania), które bez problemu przygotujesz w domowym zaciszu.

Ponadto jadłospis składa się z produktów ogólnodostępnych, których cena jest niska. Dlatego też nie będziecie musieli wiele wydawać na produkty do swojej diety. Dzięki informacją, które podajecie mi w formularzu na końcu tej strony tworzę dla Was indywidualną dietę uwzględniającą dolegliwości, alergie pokarmowe oraz tryb życia.

Moja dieta dla Ciebie to przede wszystkim:

 • dania, które przygotujesz w nie więcej niż 5 – 20 minut;
 • tanie i łatwo dostępne składniki/produkty;
 • plan żywieniowy, który stosuje się przez jeden miesiąc – składa się on z 28 lub 35 przepisów (w zależności od tego ile posiłków dziennie wybierzesz)+ zgodnie z PROMOCJĄ diety na każdy kolejny miesiąc GRATIS aż do osiągnięcia wymarzonej wagi;
 • szczegółowy opis wykonania każdego posiłku wraz ze składnikami odżywczymi;
 • możliwość wyboru diety na odchudzanie, utrzymanie wagi, przybranie na masie oraz dolegliwości, na które może pomóc dieta;
 • darmowe korekty, gdy dieta okaże się nieskuteczna;
 • stały kontakt ze mną.

Skorzystaj już teraz!

PROMOCJA! TERAZ TYLKO 65 ZŁ!
Zachęcam Cię do wypełniania formularza i skorzystania z mojej oferty już teraz. W nowej promocyjnej cenie 65 zł (przecena ze 120 zł) dostaniesz dietę na miesiąc + na kolejne miesiące dostaniesz diety gratis aż do osiągnięcia prawidłowej wagi. Dieta pozwoli Ci schudnąć do 1,5 kg tygodniowo, co w skali miesiąca daje około 5-6 kg. Wraz z dietą otrzymasz w prezencie moją książkę.
Po wypełnieniu poniższego formularza i opłaceniu zamówienia otrzymasz na maila profesjonalną dietę mojego autorstwa w ciągu maksymalnie 4 dni roboczych. 

Wypełnij poniższy formularz, aby zamówić dietę