Hawthorn sprawdza się przy miażdżycy, nadciśnieniu, problemach z krążeniem i cholesterolem

Hawthorn sprawdza się przy miażdżycy, nadciśnieniu, problemach z krążeniem i cholesterolem
Oceń ten post

Odpowiednia dawka Hawthorn potrafi pomóc przy nadciśnieniu, miażdżycy, bólu w klatce piersiowej, niewydolności serca i wiele więcej.

Hawthorn to roślina, która już od 1800 roku była stosowana przez lekarzy w chorobach układu krwionośnego, serca, a nawet w schorzeniach układu oddechowego. Najlepsze efekty można było osiągnąć przy takich schorzeniach jak: wysokie ciśnienie krwi, nieregularne bicie serca (arytmia), ból w klatce piersiowej, niewydolność serca lub stwardnienie tętnic. Obecnie w medycynie owoce Hawthorn stosowane są do dziś. Gdzie kupić taki ekstrakt? Zamieściłem link na końcu artykułu.

hawthorn

Artur Topolski (Specjalista Żywienia): Potrzebujesz diety, która skutecznie Cię odchudzi? A może potrzebujesz diety, która pomoże lub całkowicie wykluczy takie dolegliwości jak: zaparcia, nadciśnienie, Hashimoto, niedoczynność tarczycy, miażdżyca, osteoporoza lub chcesz zregenerować swoje jelita? Napisz do mnie w celu konsultacji, a następnie ułożę dla Ciebie dietę bez drogich, wyszukanych produktów, a także bez skomplikowanych potraw. Koszt diety to 50 zł. Kliknij tutaj, aby zgłosić się do mnie po dietę.

Proszę o udostępnienie artykułu – każdemu może się przydać!

Obecnie badania potwierdziły, iż owoce te można stosować nie tylko przy łagodnej niewydolności serca, ale również w umiarkowanym rozwoju tej choroby. Hawthorn jest bogaty w witaminy, minerały, przeciwutleniacze, kwercetynę oraz OPC. W szczególności ten ostatni składnik odpowiada za ochronę komórek DNA przed uszkodzeniami. Ponadto przeciwutleniacze niszczą namnażanie się wolnych rodników, które przyspieszają proces starzenia się organizmu oraz przyczyniają się do rozwoju wielu chorób (np. chorób serca).

Przeczytaj również: Kwas ALA – Jedz go 2 razy dziennie, a pozbędziesz się cukrzycy, zatkanych tętnic i słabej pamięci. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Co wykazały badania naukowe?

Znalazłem wiele ciekawych badań klinicznych, które zostały wykonane przez Uniwersytet Maryland Medical Center. Badania na ludziach, jak i na zwierzętach wykazały, iż regularne spożywanie owoców Hawthorn pomaga kontrolować wysokie ciśnienie krwi oraz obniżyć poziom cholesterolu. Ponadto owoce te usuwają złogi tętnicze.

Powinieneś przeczytać: Jak w domu wyleczyć stawy i żyć bez bólu? Kliknij, aby się dowiedzieć.

Wcześniej wspomniany Uniwersytet wykonał również badania na ludziach w celu sprawdzenia wpływu tych owoców na prawidłową pracę serca przy niewydolności lub nadciśnieniu. Do wykonania tego badania zebrano grupę ludzi z niewydolnością serca lub z nadciśnieniem. Każdy z pacjentów przyjmował 900 mg ekstraktu z owoców Hawthorn przez okres dwóch miesięcy. Efekty były znakomite! Okazało się, iż ekstrakt ten był tak samo silny co niskie dawki leku o nazwie kaptopryl (lek na obniżenie ciśnienia i leczenia niewydolności serca).

Uniwersytet ten przeprowadził jeszcze inne badanie, które zostało ukierunkowane na sprawdzenie wpływu ekstraktu z owoców Hawthorn na nadciśnienie tętnicze. W tym badaniu grupa naukowców zebrała osoby cierpiące na nadciśnienie. Pacjenci przyjmowali 1200 mg ekstraktu dziennie, po 2 miesiącach wykonano szczegółowe badania. Po tym okresie pacjenci mieli niższe ciśnienie, a najlepsze efekty osiągnięto w grupie pacjentów, którzy poza nadciśnieniem mieli również cukrzycę typu 2.

Ekstrakt ten pomaga również przy bólu w klatce piersiowej. W celu potwierdzenia tej tezy naukowcy przeprowadzili badanie na grupie 60 pacjentów. Po 3 tygodniach stosowania pacjenci nie skarżyli się na ból w klatce, który spowodowany był nieprawidłowym przepływem krwi.

Oryginalną dokumentację z powyższych badań znajdziesz pod tym adresem – kliknij tutaj, aby przeczytać.

Kto powinien stosować Hawthorn?

Ekstrakt z Hawthorn ma wiele korzystnych właściwości, ale w szczególności powinien być on stosowany w przypadkach:

 • Podwyższonego ciśnienia.
 • Cholesterolu powyżej normy.
 • Miażdżycy.
 • Bólu w okolicach klatki piersiowej.
 • Przy niewydolności serca.
 • Problemów z krążeniem.
Artur Topolski (Specjalista Żywienia): Nie wiesz, który preparat jest odpowiedni dla Ciebie? Kliknij tutaj, aby wyszukać po swojej dolegliwości.

Jak dostarczyć ekstrakt z Hawthorn?

Przy wyborze odpowiedniego ekstraktu z Hawthorn powinniśmy zwrócić uwagę na dawkę. Może być ona wysoka, ponieważ długo otrzymuje się w osoczu krwi. Dlatego też każdy ekstrakt o dawce większej niż 400 mg można stosować raz dziennie. Ponadto warto zwrócić uwagę na to, w jakiej skali został wytworzony dany ekstrakt. Za wysoką jakość uznaje się te, które mają minimum 5:1, taka skala potrafi dostarczyć za pomocą jednej dawki równowartość prawie 3 g owoców Hawthorn. Aby dowiedzieć się więcej o sprawdzonym przeze mnie pod względem składu ekstrakcie z Hawthorn kliknij tutaj.


Artur Topolski (Specjalista Żywienia): Co zyskasz dzięki diecie mojego autorstwa? Nie tylko się odchudzisz, ale również pozbędziesz się w pełni lub zminimalizujesz objawy: zaparć, nadciśnienia, Hashimoto, niedoczynności tarczycy, miażdżycy, osteoporozy oraz zregenerujesz swoje jelita pozbywając się biegunek, czy wzdęć! Ponadto każda moja dieta ma odpowiednie dla Ciebie ilości witamin i minerałów, co nie tylko poprawia odporność i dodaje energii, ale również wpływa na pozytywne funkcjonowanie Twojego organizmu. Formularz do zamówienia diety znajdziesz na końcu tej strony.

Efekty i opinie moich pacjentek

1. Kasia M. (33 lata, Nowy Sącz)

“Moja przygoda z dietą od Artura Topolskiego zaczęła się od narodzin mojego pierwszego dziecka. Gdy skończyłam karmić postanowiłam wziąć się za siebie. Nie mogłam znieść swojego wyglądu w lustrze. Na podstawie krótkiej ankiety Artur stworzył dla mnie jadłospis, który składał się z 28 przepisów, stosowałam go przez miesiąc, a następnie zgłosiłam się zgodnie z zaleceniem po nowy. Drugi zestaw stosowałam dwa miesiące. Rezultat był wspaniały, udało mi się schudnąć aż 15 kilogramów. Do tego zaobserwowałam, że mam silniejsze włosy i paznokcie. Mam również więcej energii i wigoru. Przepisy były proste do wykonania, a przede wszystkim bardzo smaczne.”

2. Aga W. (35 lat, Warszawa)

“Chciałam podziękować Arturowi za świetną dietę, dzięki której uzyskałam to, co od lat mogłam sobie tylko wymarzyć. Miałam stały kontakt z Arturem, na bieżąco pisałam mu o swoich efektach. Pewnego razu spytał mnie, czy może udostępnić moją metamorfozę, oczywiście się zgodziłam, aby zmotywować innych do działania. Dieta to podstawa, a Artur Wam w tym pomoże!”

Pozostałe opinie moich klientek:

Jak tworzę dla Was diety?

Wszystkie uwagi, jakie od Was uzyskałem w czasie mojej pracy z pacjentkami, zebrałem w jedną całość i stworzyłem własną dietę, która wychodzi naprzeciw Waszym oczekiwaniom. Przede wszystkim wyeliminowałem wszystkie aspekty, które Wam się nie podobały. Moja dieta bazuje na wszystkich naukowo potwierdzonych metodach prawidłowego odżywiania osób zdrowych oraz chorych. Dlatego też moje diety nie tylko odchudzają, ale również pomagają na wiele dolegliwości takich jak: zaparcia, nieżyt żołądka, nadciśnienie tętnicze, osteoporoza, miażdżyca, niedoczynność tarczycy lub Hashimoto.

Ponadto jadłospis składa się z produktów ogólnodostępnych, których cena jest niska. Dlatego też nie będziecie musieli wiele wydawać na produkty do swojej diety. Dzięki informacją, które podajecie mi w formularzu na końcu tej strony tworzę dla Was indywidualną dietę uwzględniającą choroby, alergie pokarmowe oraz tryb życia. Taka dieta nie tylko stanie się skuteczna, ale również lubiana i smaczna.

Jakie dolegliwości możesz ograniczyć stosując plan żywienia mojego autorstwa?

 • Zaparcia;
 • Biegunka, wzdęcia – regeneracja jelit;
 • Nieżyt żołądka;
 • Nadciśnienie tętnicze;
 • Osteoporoza;
 • Miażdżyca;
 • Otyłość;
 • Niedoczynność lub Hashimoto.

Dlaczego nie warto tworzyć diety na własną rękę?

Diety, które tworzycie na własną rękę najczęściej nie uwzględniają wielu ważnych elementów prawidło zbilansowanej diety. W wyniku stosowania własnej diety mogą pojawić się problemy z metabolizmem, efekt jojo, niedobór witamin, minerałów oraz problemy ze zdrowiem.

Najważniejsze informacje o mojej diecie.

1. Osoby, które mają mało czasu na przygotowanie dietetycznych dań, mogą wybrać opcję szybkich posiłków, których wykonanie zajmuje około 20 minut.

2. Każdy posiłek zawiera szczegółową instrukcję przyrządzenia.

3. Możesz wybrać dietę na odchudzanie, utrzymanie wagi, przybranie na masie, a ponadto możesz wyeliminować dolegliwości związane z zaparciami, nieżytem żołądka, biegunką, wzdęciami, miażdżycą, Hashimoto, niedoczynnością tarczycy, nadciśnieniem tętniczym lub osteoporozą.

4. Po wypełnieniu ankiety jesteś w stałym kontakcie ze mną, czuwam nad Twoimi postępami.

5. Jeśli masz alergię, to ułożę dla Ciebie dietę tak, aby wykluczyć alergeny z pożywienia.

6. Dieta jest dostosowana do suplementów, które przyjmujesz.

7. Każda dieta jest indywidualnie zbilansowana w wartości odżywcze, witaminy i minerały, tak aby zawierała ona wszystkie składniki potrzebne Twojemu organizmowi.

8. Wszystkie rodzaje diet oparte są na potwierdzonych naukowo metodach.

9. Dzięki diecie powinieneś tracić około 0,5 – 1,5 kg tygodniowo (kwestia indywidualna). 

Promocja: Dieta na miesiąc to tylko 50 zł + otrzymasz darmowy poradnik o dolegliwości, którą zaznaczysz w formularzu!

Po wypełnieniu poniższego formularza i opłaceniu zamówienia do 2 dni roboczych otrzymasz dietę wykonaną przez Artura Topolskiego (Specjalista Żywienia) oraz darmowy poradnik.