Hawthorn - metoda na miażdżycę, nadciśnienie i choroby serca!

Hawthorn sprawdza się przy miażdżycy, nadciśnieniu, problemach z krążeniem i cholesterolem

Odpowiednia dawka Hawthorn potrafi pomóc przy nadciśnieniu, miażdżycy, bólu w klatce piersiowej, niewydolności serca i wiele więcej.

Hawthorn to roślina, która już od 1800 roku była stosowana przez lekarzy w chorobach układu krwionośnego, serca, a nawet w schorzeniach układu oddechowego. Najlepsze efekty można było osiągnąć przy takich schorzeniach jak: wysokie ciśnienie krwi, nieregularne bicie serca (arytmia), ból w klatce piersiowej, niewydolność serca lub stwardnienie tętnic. Obecnie w medycynie owoce Hawthorn stosowane są do dziś. Gdzie kupić taki ekstrakt? Zamieściłem link na końcu artykułu.

hawthorn

Artur Topolski (Specjalista Żywienia): Potrzebujesz diety, która skutecznie Cię odchudzi? A może potrzebujesz diety, która pomoże lub całkowicie wykluczy takie dolegliwości jak: zaparcia, nadciśnienie, Hashimoto, niedoczynność tarczycy, miażdżyca, czy osteoporoza? Napisz do mnie w celu darmowej konsultacji przed ułożeniem diety, aby to zrobić kliknij tutaj.

Proszę o udostępnienie artykułu – każdemu może się przydać!

Obecnie badania potwierdziły, iż owoce te można stosować nie tylko przy łagodnej niewydolności serca, ale również w umiarkowanym rozwoju tej choroby. Hawthorn jest bogaty w witaminy, minerały, przeciwutleniacze, kwercetynę oraz OPC. W szczególności ten ostatni składnik odpowiada za ochronę komórek DNA przed uszkodzeniami. Ponadto przeciwutleniacze niszczą namnażanie się wolnych rodników, które przyspieszają proces starzenia się organizmu oraz przyczyniają się do rozwoju wielu chorób (np. chorób serca).

Przeczytaj również: Kwas ALA – Jedz go 2 razy dziennie, a pozbędziesz się cukrzycy, zatkanych tętnic i słabej pamięci. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Co wykazały badania naukowe?

Znalazłem wiele ciekawych badań klinicznych, które zostały wykonane przez Uniwersytet Maryland Medical Center. Badania na ludziach, jak i na zwierzętach wykazały, iż regularne spożywanie owoców Hawthorn pomaga kontrolować wysokie ciśnienie krwi oraz obniżyć poziom cholesterolu. Ponadto owoce te usuwają złogi tętnicze.

Powinieneś przeczytać: Jak w domu wyleczyć stawy i żyć bez bólu? Kliknij, aby się dowiedzieć.

Wcześniej wspomniany Uniwersytet wykonał również badania na ludziach w celu sprawdzenia wpływu tych owoców na prawidłową pracę serca przy niewydolności lub nadciśnieniu. Do wykonania tego badania zebrano grupę ludzi z niewydolnością serca lub z nadciśnieniem. Każdy z pacjentów przyjmował 900 mg ekstraktu z owoców Hawthorn przez okres dwóch miesięcy. Efekty były znakomite! Okazało się, iż ekstrakt ten był tak samo silny co niskie dawki leku o nazwie kaptopryl (lek na obniżenie ciśnienia i leczenia niewydolności serca).

Uniwersytet ten przeprowadził jeszcze inne badanie, które zostało ukierunkowane na sprawdzenie wpływu ekstraktu z owoców Hawthorn na nadciśnienie tętnicze. W tym badaniu grupa naukowców zebrała osoby cierpiące na nadciśnienie. Pacjenci przyjmowali 1200 mg ekstraktu dziennie, po 2 miesiącach wykonano szczegółowe badania. Po tym okresie pacjenci mieli niższe ciśnienie, a najlepsze efekty osiągnięto w grupie pacjentów, którzy poza nadciśnieniem mieli również cukrzycę typu 2.

Ekstrakt ten pomaga również przy bólu w klatce piersiowej. W celu potwierdzenia tej tezy naukowcy przeprowadzili badanie na grupie 60 pacjentów. Po 3 tygodniach stosowania pacjenci nie skarżyli się na ból w klatce, który spowodowany był nieprawidłowym przepływem krwi.

Oryginalną dokumentację z powyższych badań znajdziesz pod tym adresem – kliknij tutaj, aby przeczytać.

Kliknij poniżej w „Lubię to!”, a będziesz zawsze na bieżąco informowany o nowych artykułach z mojego bloga.

Kto powinien stosować Hawthorn?

Ekstrakt z Hawthorn ma wiele korzystnych właściwości, ale w szczególności powinien być on stosowany w przypadkach:

  • Podwyższonego ciśnienia.
  • Cholesterolu powyżej normy.
  • Miażdżycy.
  • Bólu w okolicach klatki piersiowej.
  • Przy niewydolności serca.
  • Problemów z krążeniem.

Jak dostarczyć ekstrakt z Hawthorn?

Przy wyborze odpowiedniego ekstraktu z Hawthorn powinniśmy zwrócić uwagę na dawkę. Może być ona wysoka, ponieważ długo otrzymuje się w osoczu krwi. Dlatego też każdy ekstrakt o dawce większej niż 400 mg można stosować raz dziennie. Ponadto warto zwrócić uwagę na to, w jakiej skali został wytworzony dany ekstrakt. Za wysoką jakość uznaje się te, które mają minimum 5:1, taka skala potrafi dostarczyć za pomocą jednej dawki równowartość prawie 3 g owoców Hawthorn. Aby dowiedzieć się więcej o sprawdzonym przeze mnie pod względem składu ekstrakcie z Hawthorn kliknij tutaj.

Proszę o udostępnienie artykułu – każdemu może się przydać!

Kliknij poniżej w dolegliwość, którą posiadasz, aby dowiedzieć się, jak sobie z nią poradzić.


Może Ci się jeszcze spodobać...