Glukozamina - jak ją stosować, aby pozbyć się bólu kolan?

Glukozamina – odpowiednie stosowanie powoduje zmniejszenie bólu oraz regenerację stawów

Glukozamina to substancja, która stanowi składnik budulcowy każdej chrząstki stawowej w naszym organizmie. Co zrobić, aby faktycznie działała?

Wielu lekarzy zaleca jej stosowanie każdej osobie, która uprawia sport, ma nadwagę, czy jest w wieku powyżej 35 lat, kiedy to nasze chrząstki mają coraz mniejsze ilości glukozaminy, co objawia się problemami ze stawami. Glukozamina charakteryzuje się dobrą tolerancją i przyswajalnością przez organizm. Składnik ten przede wszystkim bierze udział w syntezie proteoglikanów, czyli substancji, które tworzą chrząstki stawowe. Po zażyciu glukozaminy uruchamia się wzmożony proces tworzenia proteoglikanów, w efekcie czego regeneruje się tkanka chrzęstna.

glukozamina

Artur Topolski (Specjalista Żywienia): Potrzebujesz diety, która skutecznie Cię odchudzi? A może potrzebujesz diety, która pomoże lub całkowicie wykluczy takie dolegliwości jak: zaparcia, nadciśnienie, Hashimoto, niedoczynność tarczycy, miażdżyca, osteoporoza lub chcesz zregenerować swoje jelita? Napisz do mnie w celu konsultacji, a następnie ułożę dla Ciebie dietę bez drogich, wyszukanych produktów, a także bez skomplikowanych potraw. Koszt diety to 50 zł. Kliknij tutaj, aby zgłosić się do mnie po dietę.

Proszę o udostępnienie artykułu – każdemu może się przydać!

Co zaobserwowano wśród pacjentów podczas stosowania glukozaminy?

Jedno z największych badań nad wpływem glukozaminy zostało przeprowadzone w 2013 roku. Udział w tym badaniu wzięło aż 5 najlepszych uczelni o kierunku medycznym oraz 2 szpitale:

 • Wydział nauk o zdrowiu – Uniwersytet Sudney;
 • Szkoła Medyczna – Uniwersytet Notre Dame;
 • Katedra Farmakologii Klinicznej – Uniwersytet Nowej Południowej Walii;
 • Szpital Kliniczny St George – Szpital Uniwersytecki Nowej Południowej Walii;
 • Katedra badań farmakologicznych – Uniwersytet w Sydney;
 • Szpital Royal North Shore;
 • George Institute for Global Health.

Przeczytaj również: Jak skutecznie usunąć grzyby typu Candida? Kliknij, aby się dowiedzieć.

Celem badania było wykazanie wpływu zażywania glukozaminy wśród pacjentów z problemami stawowymi. W badaniu wzięło udział 605 pacjentów, którzy pochodzili ze szczegółowej selekcji. Przede wszystkim brano do badania osoby w wieku 45-75 lat, które odczuwały ból stawów lub miały degradację tkanki chrzęstnej, czy zapalenie stawów. Pacjenci zostali podzieleni na dwie grupy, a czas obserwacji wyniósł dwa lata. Pierwsza grupa pacjentów przyjmowała placebo, natomiast druga grupa stosowała siarczan glukozaminy w dawce 1500 mg dziennie. W celu oszacowania wpływu stosowania preparatu każdy pacjent wypełniał kwestionariusz, w którym za pomocą skali określał stopień odczuwania bólu. Ponadto każdy pacjent co miesiąc miał wykonywane prześwietlenie kolan w celu oszacowania stanu tkanki chrzęstnej.

Wyniki badania: 95 procent pacjentów zadeklarowało zmniejszenie bólu w stawach. Ponadto zaobserwowano średnio 0,1 mm powstania nowej warstwy tkanki chrzęstnej. Natomiast tylko 6 procent pacjentów miało skutki uboczne wynikające ze stosowania glukozaminy (przede wszystkim biegunka lub ból brzucha). We wnioskach badania możemy znaleźć wypowiedź naukowców, którzy ocenili wpływ glukozaminy jak istotny i wart stosowania przez osoby, które mają problemy ze stawami. Oryginalną dokumentację z tego badania znajdziesz pod tym adresem – kliknij tutaj.

Artur Topolski (Specjalista Żywienia): Nie wiesz, który preparat jest odpowiedni dla Ciebie? Kliknij tutaj, aby wyszukać po swojej dolegliwości.

Glukozamina – Jaką wybrać, aby działała jak w badaniach?

Glukozamina jest składnikiem wielu leków, które są przeznaczone na liczne problemy ze stawami. Wybór jest trudny, ale przeglądnąłem wszystkie badania naukowe nad rodzajami glukozaminy i stworzyłem dla Was krótki poradnik, dzięki któremu wybierzecie preparat godny uwagi. Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na rodzaj glukozaminy. Obecnie w sprzedaży dostępne są dwa rodzaje: chlorowodorek glukozaminy oraz siarczan glukozaminy. Według badań naukowych siarczan glukozaminy ma najwyższą przyswajalność, dlatego też to właśnie ten rodzaj był najczęściej stosowany w badaniach naukowych.

Kolejnym bardzo istotnym elementem jest dawka. Badania naukowe wykazały, iż optymalnie powinno się przyjmować 1500 mg siarczanu glukozaminy, wtedy też pacjenci osiągali najlepsze efekty terapeutyczne. Siarczan glukozaminy jest szybko wchłaniany przez organizm, już po 3 godzinach od spożycia osiągamy maksymalne stężenie siarczanu glukozaminy we krwi. Po 24 godzinach od spożycia w naszym osoczu będzie się znajdować około 50% maksymalnego stężenia, dlatego też glukozaminę należy przyjmować raz dziennie, optymalnie co 24 godziny. Ostatnim elementem, na który warto wrócić uwagę, jest skład, a dokładnie substancje pomocnicze. Aby zminimalizować ryzyko wystąpienia skutków ubocznych powinniśmy wybierać te preparaty, które nie posiadają sztucznych i chemicznych substancji. Sprawdzony przeze mnie siarczan glukozaminy znajdziesz w kliknij tutaj.

Powinnaś również przeczytać: Jak zyskać silne włosy, brak cellulitu i młodszą skórę? Kliknij, aby sprawdzić i działaj szybko!


Artur Topolski (Specjalista Żywienia): Co zyskasz dzięki diecie mojego autorstwa? Nie tylko się odchudzisz, ale również pozbędziesz się w pełni lub zminimalizujesz objawy: zaparć, nadciśnienia, Hashimoto, niedoczynności tarczycy, miażdżycy, osteoporozy oraz zregenerujesz swoje jelita pozbywając się biegunek, czy wzdęć! Ponadto każda moja dieta ma odpowiednie dla Ciebie ilości witamin i minerałów, co nie tylko poprawia odporność i dodaje energii, ale również wpływa na pozytywne funkcjonowanie Twojego organizmu. Formularz do zamówienia diety znajdziesz na końcu tej strony.

Efekty i opinie moich pacjentek

1. Kasia M. (33 lata, Nowy Sącz)

“Moja przygoda z dietą od Artura Topolskiego zaczęła się od narodzin mojego pierwszego dziecka. Gdy skończyłam karmić postanowiłam wziąć się za siebie. Nie mogłam znieść swojego wyglądu w lustrze. Na podstawie krótkiej ankiety Artur stworzył dla mnie jadłospis, który składał się z 28 przepisów, stosowałam go przez miesiąc, a następnie zgłosiłam się zgodnie z zaleceniem po nowy. Drugi zestaw stosowałam dwa miesiące. Rezultat był wspaniały, udało mi się schudnąć aż 15 kilogramów. Do tego zaobserwowałam, że mam silniejsze włosy i paznokcie. Mam również więcej energii i wigoru. Przepisy były proste do wykonania, a przede wszystkim bardzo smaczne.”

2. Aga W. (35 lat, Warszawa)

“Chciałam podziękować Arturowi za świetną dietę, dzięki której uzyskałam to, co od lat mogłam sobie tylko wymarzyć. Miałam stały kontakt z Arturem, na bieżąco pisałam mu o swoich efektach. Pewnego razu spytał mnie, czy może udostępnić moją metamorfozę, oczywiście się zgodziłam, aby zmotywować innych do działania. Dieta to podstawa, a Artur Wam w tym pomoże!”

Pozostałe opinie moich klientek:

Jak tworzę dla Was diety?

Wszystkie uwagi, jakie od Was uzyskałem w czasie mojej pracy z pacjentkami, zebrałem w jedną całość i stworzyłem własną dietę, która wychodzi naprzeciw Waszym oczekiwaniom. Przede wszystkim wyeliminowałem wszystkie aspekty, które Wam się nie podobały. Moja dieta bazuje na wszystkich naukowo potwierdzonych metodach prawidłowego odżywiania osób zdrowych oraz chorych. Dlatego też moje diety nie tylko odchudzają, ale również pomagają na wiele dolegliwości takich jak: zaparcia, nieżyt żołądka, nadciśnienie tętnicze, osteoporoza, miażdżyca, niedoczynność tarczycy lub Hashimoto.

Ponadto jadłospis składa się z produktów ogólnodostępnych, których cena jest niska. Dlatego też nie będziecie musieli wiele wydawać na produkty do swojej diety. Dzięki informacją, które podajecie mi w formularzu na końcu tej strony tworzę dla Was indywidualną dietę uwzględniającą choroby, alergie pokarmowe oraz tryb życia. Taka dieta nie tylko stanie się skuteczna, ale również lubiana i smaczna.

Jakie dolegliwości możesz ograniczyć stosując plan żywienia mojego autorstwa?

 • Zaparcia;
 • Biegunka, wzdęcia – regeneracja jelit;
 • Nieżyt żołądka;
 • Nadciśnienie tętnicze;
 • Osteoporoza;
 • Miażdżyca;
 • Otyłość;
 • Niedoczynność lub Hashimoto.

Dlaczego nie warto tworzyć diety na własną rękę?

Diety, które tworzycie na własną rękę najczęściej nie uwzględniają wielu ważnych elementów prawidło zbilansowanej diety. W wyniku stosowania własnej diety mogą pojawić się problemy z metabolizmem, efekt jojo, niedobór witamin, minerałów oraz problemy ze zdrowiem.

Najważniejsze informacje o mojej diecie.

1. Osoby, które mają mało czasu na przygotowanie dietetycznych dań, mogą wybrać opcję szybkich posiłków, których wykonanie zajmuje około 20 minut.

2. Każdy posiłek zawiera szczegółową instrukcję przyrządzenia.

3. Możesz wybrać dietę na odchudzanie, utrzymanie wagi, przybranie na masie, a ponadto możesz wyeliminować dolegliwości związane z zaparciami, nieżytem żołądka, biegunką, wzdęciami, miażdżycą, Hashimoto, niedoczynnością tarczycy, nadciśnieniem tętniczym lub osteoporozą.

4. Po wypełnieniu ankiety jesteś w stałym kontakcie ze mną, czuwam nad Twoimi postępami.

5. Jeśli masz alergię, to ułożę dla Ciebie dietę tak, aby wykluczyć alergeny z pożywienia.

6. Dieta jest dostosowana do suplementów, które przyjmujesz.

7. Każda dieta jest indywidualnie zbilansowana w wartości odżywcze, witaminy i minerały, tak aby zawierała ona wszystkie składniki potrzebne Twojemu organizmowi.

8. Wszystkie rodzaje diet oparte są na potwierdzonych naukowo metodach.

9. Dzięki diecie powinieneś tracić około 0,5 – 1,5 kg tygodniowo (kwestia indywidualna). 

Promocja: Dieta na miesiąc to tylko 50 zł.

Po wypełnieniu poniższego formularza i opłaceniu zamówienia do 2 dni roboczych otrzymasz dietę wykonaną przez Artura Topolskiego (Specjalista Żywienia).

Może Ci się jeszcze spodobać...