Drogi moczowe - po tym poznasz, że są chore! Jak sobie pomóc?

Sprawdź, czy masz te objawy – to może być zapalenie układu moczowego!

Poniżej znajdziesz informacje nie tylko o objawach, ale także o domowych metodach wsparcia leczenia chorób układu moczowego.

Drogi moczowe możesz usprawnić w naturalny sposób!

drogi moczowe

Artur Topolski (Specjalista Żywienia): Potrzebujesz diety, która skutecznie Cię odchudzi? A może potrzebujesz diety, która pomoże lub całkowicie wykluczy takie dolegliwości jak: zaparcia, nadciśnienie, Hashimoto, niedoczynność tarczycy, miażdżyca, czy osteoporoza? Napisz do mnie w celu darmowej konsultacji przed ułożeniem diety, aby to zrobić kliknij tutaj.

Proszę o udostępnienie artykułu – każdemu może się przydać!

Po czym poznać, że z naszym układem moczowym dzieje się coś złego?

  • częstomocz,
  • krew/czerwone zabarwienie moczu,
  • ból podbrzusza,
  • częste oddawanie moczu w nocy,
  • ból lub inny dyskomfort w czasie oddawania moczu.

Natomiast przy odmiedniczkowym zapaleniu nerek możemy zaobserwować takie objawy jak: podwyższoną temperaturę, dreszcze, a nawet bóle w okolicy lędźwiowej. Przy pojawieniu się tych objawów warto zasięgnąć konsultacji lekarskiej.

 

Drogi moczowe – Jak wesprzeć ich prawidłową pracę?

1. Żurawina.

Żurawina sprawdza się podczas walki z bakterią typu E. Coli. Jak dobrze wiemy, bakteria ta często powoduje problemy z drogami moczowymi (stany zapalne). Jak wynika z badań naukowych, żurawina powoduje pogorszenie zdolności przywierania bakterii E. Coli do ścian dróg moczowych, w efekcie czego zostają one wydalone na zewnątrz. Żurawina wspomaga również funkcjonowanie pęcherza moczowego. Badanie naukowe, które potwierdza te właściwości, znajdują się na kliknij, aby zobaczyć. 

Żurawina zawiera również w swoim składzie proantocyjany, które skutecznie wspomagają skurcz mięśnia sercowego, a także wspierają pracę wątroby. W żurawinie możemy znaleźć witaminę A, C, a także witaminy z grupy B. 

Kliknij poniżej w „Lubię to!”, a będziesz zawsze na bieżąco informowany o nowych artykułach z mojego bloga.

Sok z żurawiny poza właściwościami wymienionymi powyżej, pozwala w 60 procentach zmniejszyć osadzanie się bakterii w jamie ustnej. A to wszystko zawdzięczamy właściwością antybakteryjnym oraz przeciwgrzybiczym. Przy wyborze soku warto zwrócić uwagę, czy pochodzi on z żurawiny wielkoowocowej, która lepiej nadaje się do tego wyrobu. Sok z żurawiny możesz nabyć w najniższej cenie w kliknij tutaj.

Na rynku możemy spotkać wiele różnych żurawin, jednakże warto unikać tych, które są nieznanego pochodzenia. Warto kierować się symbolem, który potwierdza ekologiczną uprawę. Wtedy też nie musimy obawiać się nawet o proces suszenia. Certyfikowane i ekologiczne żurawiny znajdziesz w moim sklepie pod tym adresem kliknij tutaj. 

Warto również przeczytać: Oczyść krew, a pozbędziesz się zmęczenie i chorób. Jak to wykonać? Kliknij, aby się dowiedzieć.

2. Zioła wspierające drogi moczowe i serce.

Szczególnie dobre właściwości na prawidłowe funkcjonowanie układu moczowego mają zioła: ziele rdestu ptasiego, ziele nawłoci, ziele skrzypu, sok z brzozy oraz liść borówki brusznicy. Taka mieszanka pozwala na utrzymanie zdrowych dróg moczowych. Ponadto jest ona moczopędna, co pomaga oczyścić organizm, a także usunąć nagromadzone bakterie. Mieszanka ta występuje w wersji gotowej, wystarczy tylko zawartość saszetki parzyć przez 10 minut. Tę mieszankę możesz nabyć w najniższej cenie w kliknij tutaj.

W powyższej mieszance znajduje się liść z borówki brusznicy. Co ciekawe, jeśli wypijemy jej sok, to zadziała ona korzystnie na serce. Wystarczą dwie niewielkie porcje tego soku, aby wspierać prawidłową pracę serca. Informacje o tym soku zostały nawet podane przez popularne czasopismo “Nutrition”. Zostały w nim przedstawione badania, które przeprowadzono na grupie 56 osób w wieku 50 lat. Badanie to zostało wykonane tradycyjną metodą, czyli grupa została podzielona na dwie podgrupy.

Pierwsza podgrupa spożywała sok z owoców borówki brusznicy, natomiast druga podgrupa została objęta testem placebo (podano im wodę o taki samym kolorze i smaku, co sok z borówki brusznicy). Po ośmiu tygodniach zostali przebadani. Zmiany były dość istotne, ponieważ zostało uregulowane ciśnienie krwi oraz poziom cukru. Dzięki temu zmniejszyło się ryzyko wystąpienia chorób serca oraz udaru o nawet 12 procent. Wyniki badań wpływu borówki brusznicy na mózg możesz przeczytać tutaj. Ekologiczny sok z borówki brusznicy nabędziesz w niskiej cenie w kliknij tutaj.

Przeczytaj również: Kwas ALA – Jedz go 2 razy dziennie, a pozbędziesz się cukrzycy, zatkanych tętnic i słabej pamięci. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Proszę o udostępnienie artykułu – każdemu może się przydać!

Kliknij poniżej w dolegliwość, którą posiadasz, aby dowiedzieć się, jak sobie z nią poradzić.


Źródło:

Może Ci się jeszcze spodobać...