Dieta na wysokie ciśnienie krwi - Jak schudnąć i znacznie obniżyć ciśnienie?

Dieta przy nadciśnieniu tętniczym – jak ją ułożyć?

Dieta na wysokie ciśnienie krwi – jak ją ułożyć i dlaczego jest ona tak bardzo ważna?

Dieta na wysokie ciśnienie krwi jest najlepszym lekarstwem w zwalczaniu problemu z nadciśnieniem, lub jego zapobieganiu. Nadciśnienie jest wtedy, gdy ciśnienie  krwi przekracza normę 120/80 mmHg. Już wtedy należy zacząć walkę z tym schorzeniem. Bardzo ważną i przydatną rzeczą jest znajomość zasad prawidłowego żywienia w nadciśnieniu tętniczym.

Dieta – Ile wynosi prawidłowe ciśnienie krwi?

Za prawidłowe ciśnienie krwi uznaje się wartości:

 • Skurczowe: <120
 • Rozkurczowe: < 80

Przeczytaj również: Co stanie się, gdy będziesz pił wodę na czczo? Kliknij, aby się dowiedzieć.

Dieta – wysokie ciśnienie krwi – sól w diecie

Należy ograniczyć spożycie soli kuchennej oraz produktów w których ona się znajduje w największych ilościach: jedzenie typu Fast food, krakersy, kiszone ogórki, chipsy, konserwy, wędliny, ryby oraz wędzone mięso. Należy również zmniejszyć ilość soli, którą dodajemy do potraw przygotowanych w domu oraz unikanie doprawiania gotowych potraw. Jeśli wystąpią problemy z nadciśnieniem należ skontaktować się z lekarzem, który poleci używanie chlorku sodu i chlorki potasu zamiast soli kuchennej.

Dieta – wysokie ciśnienie krwi – potas

Potas jest pierwiastkiem, którego dość często brakuje w diecie, a który posiada ogromny wpływ na gospodarkę wodną organizmu oraz reguluje ciśnienie krwi. Należy spożywać produkty zawierające potas. Najlepszym źródłem potasu są:

 • ryby;
 • melony;
 • banany;
 • ziemniaki;
 • szpinak;
 • pomidory;
 • suszone morele.

Należy pamiętać, że potas jest rozpuszczalny w wodzie, więc gotowane warzywa lub ziemniaki tracą połowę jego zawartości.

Dieta na wysokie ciśnienie krwi

Bardzo ważną i przydatną rzeczą jest znajomość zasad prawidłowego żywienia w nadciśnieniu tętniczym.

Dieta – Dlaczego wegetarianizm jest korzystny?

Według naukowców, że wegetarianie rzadko mają problemy z nadwagą i o wiele mniej chorują na choroby serca. Watro zamienić tłuste mięso na rzecz drobiu i ryb. Powoli zacznie spadać poziom wysokiego cholesterolu oraz warto dietę wzbogacić w kwasy omega- 3 oraz łatwo przyswajalne białko.

Polecam Ci również przeczytać: Co robić, gdy dopadnie Cię depresja? Kliknij, aby się dowiedzieć.

Wysokie ciśnienie krwi – sok z buraka

Według naukowców, świeży sok z buraków obniża ciśnienie krwi. Dieta w nadciśnieniu powinna być bogata w szpinak i sałatę, która jest bogata w te substancje. Gdy ma się skłonność na nadciśnienia, a stosowanie leków nie jest aż tak konieczne, odpowiednio skomponowana dieta pomoże w utrzymaniu ciśnienia na odpowiednim poziomie.

Przeczytaj również: Jak wykonać najzdrowszy sok z buraka? Kliknij, aby się dowiedzieć.

Jak w domowy sposób obniżyć ciśnienie krwi?

 • zrezygnować z papierosów i alkoholu, które uszkadzają ściany naczyń krwionośnych, co prowadzi do miażdżycy;
 • ograniczyć spożycie tłuszczów nasycony ( smalec, masło, sery, tłuste mięso);
 • w tej diecie ważne są przyprawy: papryczki chilli, czosnek, musztarda;
 • niedozwolone są potrawy pieczone wraz z tłuszczem, smażone;
 • posiłki powinny być lekkostrawne, beż dodatku tłuszczu.

Wysokie ciśnienie jest powiązane ze zwiększonym ryzykiem rozwoju różnych chorób, w tym chorób serca. Odpowiednio skomponowana dieta pozwala obniżyć ciśnienie oraz uniknąć poważnych problemów zdrowotnych.

Nie wiesz, jak ułożyć sobie dietę, która nie tylko odchudza, ale również może pomóc na liczne problemy ze zdrowiem?

Tylko u mnie dostajesz gwarancję najniższej ceny za dietę w Internecie. U mnie płacisz tylko raz 80 zł i co dwa tygodnie dostajesz nowy jadłospis aż do momentu uzyskania wymarzonej wagi. Jeśli znajdziesz tańszą dietę to zwrócę Ci nadwyżkę. Ponadto jeśli po 30 dniach stosowania diety nie osiągniesz żadnych rezultatów, to zwrócę Ci pieniądze. Chcesz otrzymać zwrot po 30 dniowym stosowaniu diety? Po prostu napisz do mnie na maila kontakt@dietyartura.pl lub zadzwoń na 783075310

Czym moje diety się wyróżniają?

Wykonuję diety zgodnie z najnowszymi badaniami naukowymi, które potwierdzają skuteczność.
Jedno z nowszych badań naukowych o skuteczności diet zostało opracowane przez grupę 16 naukowców. W skład tej grupy można było odnaleźć między innymi: Frank M. Sacks, George A. Bray, Vincent J. Carey, czy C. Pallister. Badanie to zostało wykonane w 2009 roku przez Departament Żywienia Harvard School w Bostonie (USA). W badaniu tym wzięło udział 811 pacjentów z nadwagą. Każdy z nich otrzymał ułożoną pod siebie dietę, która była różna dla każdego z pacjentów, ponieważ była ona dobierana na podstawie wieku, wzrostu, wagi oraz aktywności fizycznej. Badanie udowodniło, że najlepsze efekty dają diety, które mają odpowiednią wartość energetyczną dla konkretnej osoby. Oryginalna dokumentacja z tego badania w języku angielskim znajduje się w kliknij tutaj.

W mojej praktyce Specjalisty Żywienia odpowiedni dobór kaloryczności, węglowodanów, białek, tłuszczy i pozostałych składników odżywczych pozwala na osiągnięcie spadku wagi nawet o 5 kg w 2 tygodnie, chociaż najczęściej jest to około 1-2 kg w 7 dni.

Inne bardzo ważne badanie zostało przeprowadzone przez wydział żywienia Uniwersytetu w Kopenhadze. Badanie to zostało wykonane pod okiem następujących naukowców Arne Astrup oraz Madsa F. Hjortha. W badaniu tym wzięło udział 300 pacjentów, którzy byli poddani specjalistycznej diecie przez 6 miesięcy. Udowodniono, że w zależności od metabolizmu glukozy należy stosować dietę o odpowiedniej ilości węglowodanów i tłuszczy. Tylko takie działanie znacznie szybciej i skuteczniej odchudza niż tradycyjne diety. Oryginalną dokumentację z tego badania znajdziesz w kliknij tutaj.

Już ponad 120 000 osób przeszło metamorfozę za pomocą moich diet!

Metamorfoza Krzysztofa (- 11 kg)

Przedstawiam Ci mojego klienta, który nie posiadał żadnych chorób utrudniających odchudzanie (głównie problemy z hormonami utrudniają odchudzanie).

Opinia Krzysztofa o mojej diecie:Dziękuję za dietę, od Pana się zaczęło, po dwóch miesiącach stosowania diety zrzuciłem 11 kg nie wiem jakim cudem. Wcześniej stosowałem inne diety i niestety nie przynosiły żadnego efektu. Później do diety włączyłem również treningi i tak do dziś schudłem w sumie 22 kg.

Metamorfoza Norberta (- 27 kg)

Norbert dostał dietę odchudzającą plus na obniżenie cholesterolu. Udało nas się osiągnąć świetny rezultat nie tylko w odchudzaniu, ale również w obniżeniu cholesterolu do wartości książkowej (prawidłowej normy).

Metamorfoza Lidii (- 30 kg)

Pani Lidia opublikowała na swoim Facebooku metamorfozę uzyskaną za pomocą mojej diety. Rezultaty możecie zobaczyć poniżej!

W pół roku można wiele osiągnąć. Najważniejsza jest wiara i motywacja, ze możemy coś zmienić w swoim życiu 🙂 Efekt przed i po 🙂 Artur Topolski – Specjalista Żywienia dziękuję za pomoc w drodze do sukcesu

Opublikowany przez Lidia Skarłosz Góra Poniedziałek, 26 sierpnia 2019

Metamorfoza Justyny (- 13 kg)

Pacjentka jest chora na dwie choroby, które znacznie utrudniają proces odchudzania, a mianowicie cierpi na hashimoto oraz zespół policystycznych jajników. Jej metamorfozę przedstawiam poniżej wraz z wiadomością mailową. Za pomocą mojej diety udało nam się uzyskać zadowalający efekt dla pacjentki, czyli 13 kilogramów mniej w 3 miesiące.

dieta odchudzająca

Opinia Justyny: “Chciałabym podziękować za plany żywieniowe, które mi Pan skomponował. Dzięki Panu, udało mi się schudnąć w ciągu 3 miesięcy 13 kg przy niedoczynności tarczycy, Hashimoto i zespole policystycznych jajników. Jestem bardzo wdzięczna!”

Kim jestem?

Z wykształcenia jestem dyplomowanym specjalistą żywienia. Należę do polskiej czołówki najpopularniejszych dietetyków. Nie piszę tego, żeby się pochwalić, ale uświadomić, że trafiłeś w dobre ręce. Pomogłem już ponad 120 000 osobom z różnymi zaburzeniami odżywiania, otyłością, nadwagą, czy problemami ze zdrowiem. Eksperckie wywiady ze mną możesz znaleźć na takich stronach jak wizaz.pl (kliknij tutaj, aby przeczytać wywiad), czy na stronie internetowej medialnej, znanej z telewizji Małgorzaty Ohme (kliknij tutaj, aby przeczytać wywiad ze mną).

Poza odchudzaniem układam diety na poniższe choroby

Dlatego też moje diety nie tylko odchudzają, ale również pomagają złagodzić wiele dolegliwości takich jak:

 • hashimoto;
 • zaparcia;
 • wzdęcia;
 • nieżyt żołądka;
 • nadciśnienie tętnicze;
 • osteoporoza;
 • miażdżyca;
 • cukrzyca typu 2;
 • insulinooporność;
 • niedoczynność i nadczynność tarczycy.

Nie odkładaj decyzji o diecie na później. Znasz konsekwencje nadwagi?

Nadwaga powoduje problemy z sercem i układem krwionośnym

Według danych udostępnionych przez Polski Główny Urząd Statystycznych najczęstszą przyczyną śmierci Polek i Polaków w latach 1989-2014 są choroby układu krążenia, które stanowią aż 46% zgonów. Nadwaga stanowi jedną z głównych przyczyn tego typu schorzeń jakimi są choroby układu krążenia. Dlatego nie pozwól sobie wmówić, że walka ze zbędnymi kilogramami to wyłącznie objaw próżności. Prawda jest taka, że jest to objaw… troski o zdrowie i życie bliskich.

Zbyt duża ilość tkanki tłuszczowej ma negatywny wpływ na układ kostny

Nadwaga nie stanowi wyłącznie krytycznego zagrożenia dla zdrowia. Jest również przyczyną mniej groźnych, ale bardzo dokuczliwych schorzeń wywołuje m.in. problemy z układem kostnym. Oczywiście, jeżeli jesteś jeszcze młoda, to wydaje Ci się, że problemy z kręgosłupem Cię nie dotyczą, nie wiesz czym jest ból umęczonych kolan. Jednak nawet jeżeli teraz nie narzekasz na żadne problemy, to musisz wiedzieć, że każdy zbędny kilogram tłuszczu to obciążenie dla mięśni, stawów i kości, które sprawia, że krócej będziesz sprawna i pełna energii do życia.

Cukrzyca, zawał czy udar – powodem może być nadwaga

Czy wiesz, że duża ilość poważnych chorób jest spowodowana otyłością? Cukrzyca, udar, zawał – to tylko niektóre z długiej listy groźnych powikłań związanych z nadwagą. Dzięki mojej diecie pozbędziesz się zbędnych kilogramów w bezpieczny sposób i będziesz mogła cieszyć się dłużej doskonałym zdrowiem.

Co jeszcze musisz wiedzieć o mojej diecie?

Korzystając z moich usług otrzymujesz gotowy plan żywienia, dostosowany do swojego organizmu i trybu życia – zbilansowaną dietę i listę posiłków (wraz z przepisem wykonania), które bez problemu przygotujesz w domowym zaciszu.

Ponadto jadłospis składa się z produktów ogólnodostępnych, których cena jest niska (wydasz około 10-15 zł dziennie). Dzięki informacją, które podajesz mi w formularzu tworzę dla Ciebie indywidualną dietę uwzględniającą dolegliwości, alergie pokarmowe oraz tryb życia.

Moja dieta dla Ciebie to przede wszystkim:

 • dania, które przygotujesz w nie więcej niż 5 – 20 minut;
 • tanie i łatwo dostępne składniki/produkty;
 • plan żywieniowy, który stosuje się przez dwa tygodnie – składa się on z 28 lub 35 przepisów (w zależności od tego ile posiłków dziennie wybierzesz);
 • szczegółowy opis wykonania każdego posiłku wraz ze składnikami odżywczymi;
 • możliwość wyboru diety na odchudzanie, utrzymanie wagi, przybranie na masie oraz dolegliwości, na które może pomóc dieta;
 • darmowe korekty, gdy dieta okaże się nieskuteczna;
 • stały kontakt ze mną.

Skorzystaj już teraz!

PROMOCJA! TERAZ TYLKO 80 ZŁ!
Zachęcam Cię do wypełniania formularza i skorzystania z mojej oferty już teraz. W nowej promocyjnej cenie 80 zł (przecena ze 120 zł) dostaniesz dietę na dwa tygodnie + na kolejne tygodnie aż do czasu osiągnięcia wymarzonej wagi. Dieta pozwoli Ci schudnąć do 1,5 kg tygodniowo, co w skali miesiąca daje około 4-6 kg. Wraz z dietą otrzymasz w prezencie moje 3 książki.

Zamawiając moją dietę otrzymasz również TRZY elektroniczne książki GRATIS!

Pierwsza książka

Wraz z dietą otrzymasz w prezencie elektroniczną książkę. W sklepie kosztuje ona 50 zł, ale wraz z dietą dam Ci ją za darmo. Obecnie jest ona bestsellerem w moim sklepie! Dowiesz się z niej jak za pomocą domowych metod możesz wspomóc swój organizm w walce z takimi przypadłościami jak: hashimoto, niedoczynność tarczycy, nadczynność tarczycy, zaparcia, grzybica w tym Candida, wzdęcia, biegunka, alergia, cukrzyca, ból stawów, żylaki, nadciśnienie, trądzik, depresja.

A ponadto znajdziesz również taki informacje jak:

 1. Regeneracja włosów, skóry i paznokci.
 2. Poznasz naturalne sposoby na trądzik.
 3. Dowiesz się, co jeść, aby poprawić koncentrację oraz zapamiętywanie.

Druga książka

Pomysły na pyszne, zdrowe słodycze

Masz dość swojej nudnej diety? Chcesz ją urozmaicić? Nie wiesz jak odzyskać zdrowie i zrzucić zbędne kilogramy? Brakuje Ci słodkości i pysznych deserów? Nie możesz wytrzymać kilku minut nie myśląc o jedzeniu? Standardowa dieta reedukacyjna odstrasza Cię monotonnością? Jeśli przynajmniej na jedno z pytań odpowiedziałeś twierdząco, mam dla Ciebie idealne rozwiązanie – to znakomity e-book mojego autorstwa, który zawiera kilkanaście pomysłów na przepyszne i zdrowe słodycze, które przygotujesz zaledwie w kilka chwil.

Trzecia książka

W sklepie kosztuje ona 24 zł, ale wraz z dietą dam Ci ją za darmo. Obecnie jest ona bestsellerem w moim sklepie! Dowiesz się z niej, co robić, aby zregenerować swoje jelita. W dzisiejszych czasach, aż 80% ludzi ma problemy z jelitami, które objawiają się nadwagą, wzdęciami, zaparciami, utratą energii, grzybicą, słabą odpornością, czy problemami z trawieniem.

Poznaj opinie moich klientów