Dieta odchudzająca - jakie są efekty i korzyści? Wysoka skuteczność

Dieta odchudzająca – czy jest skuteczna, jakie są korzyści i kiedy nie działa?

Dieta odchudzająca

Jedną z najczęściej stosowanych diet jest dieta odchudzająca. Ma ona na celu stopniowe i trwałe zredukowanie masy ciała tak, aby zapobiec efektowi jo -jo, czyli ponownemu przybraniu na wadze po zakończeniu kuracji odchudzającej. Nie powinna ona prowadzić do niedoborów, powodować zbyt szybkiej utraty masy ciała czy osłabienia organizmu. Komponując dietę odchudzającą nie wystarczy zatem zmniejszyć kaloryczności diety. Zadbać należy o to, aby deficyt kaloryczny dostosowany był indywidualnie do każdej osoby. Równie ważne jest zbilansowanie diety odchudzającej pod kątem mikro – i makroskładników.

dieta odchudzająca

Artur Topolski (Specjalista Żywienia): Potrzebujesz diety, która skutecznie Cię odchudzi? A może potrzebujesz diety, która pomoże lub całkowicie wykluczy takie dolegliwości jak: zaparcia, nadciśnienie, Hashimoto, niedoczynność tarczycy, miażdżyca, osteoporoza lub chcesz zregenerować swoje jelita? Napisz do mnie w celu konsultacji, a następnie ułożę dla Ciebie dietę bez drogich, wyszukanych produktów, a także bez skomplikowanych potraw. Koszt diety to 50 zł. Kliknij tutaj, aby zgłosić się do mnie po dietę.

Proszę o udostępnienie artykułu – każdemu może się przydać!

 

Idealna dieta odchudzająca – czyli jaka?

Podstawą każdej skutecznej diety odchudzającej jest indywidualność – zapotrzebowania na kalorie i makroskładniki powinno być oszacowane dla każdej osoby. Uwzględnić należy wiek, masę ciała oraz stopień codziennej aktywności i na tej podstawie obliczyć wartość całkowitej przemiany materii. Potem należy stworzyć deficyt kaloryczny rzędu kilkuset kalorii, najczęściej około 300 – 500. Taki optymalny deficyt kalorii zapewni właściwą utratę rzędu 2 – 3 kg miesięcznie, co uznawane jest za bezpieczną utratę nadprogramowych kilogramów. Niewystarczające zredukowanie liczby kalorii spowoduje zbyt wolną utratę masy ciała, natomiast zbyt drastyczne zredukowanie liczby kalorii spowoduje osłabienie organizmu oraz spowolnienie przemiany materii – niedobory pokarmowe i efekt jo – jo gwarantowane.

Ustalenie odpowiedniej ilości kalorii to jedno, jednak równie ważne jest zbilansowanie diety pod kątem odpowiedniej podaży mikro – i makroskładników. Ma to na celu zapewnienie właściwego poziomu energii, składników budulcowych oraz witamin i minerałów, które są niezbędne dla zachowania zdrowia, nienagannego wyglądu i świetnego samopoczucia na co dzień.

Powinieneś również przeczytać: Jak ziołami pozbyć się depresji oraz stresu? Kliknij, aby przeczytać. 

Wskazania do stosowania diety odchudzającej

Kto powinien zdecydować się na dietę odchudzającą? Odpowiedź jest oczywista – każdy, kto chce zredukować masę ciała. A także każdy, kto próbował bez powodzenia odchudzać się lub doświadczył efektu jo – jo. Także osoby borykające się z nadwagą i jednocześnie cierpiące na choroby towarzyszące – takie, jak chociażby cukrzyca, schorzenia tarczycy czy zespół policystycznych jajników, powinny sięgnąć po profesjonalną dietę odchudzającą. Mało kto z nas ma wystarczającą wiedzę, aby móc ocenić swój stan zdrowia i skomponować właściwą dietę. Skorzystanie w pomocy dietetyka pomoże wypracować odpowiednie nawyki żywieniowe, które być może staną się nawykami na całe życie.

Powinieneś przeczytać: Jak w domu wyleczyć stawy i żyć bez bólu? Kliknij, aby się dowiedzieć.

Korzyści ze stosowania diety odchudzającej

Odpowiednia dieta odchudzająca zapewnia redukcję masy ciała, ale nie tylko. To szereg korzyści zdrowotnych, wynikających z unormalizowania metabolizmu. Nadwaga i otyłość są uznawane za znaczący czynnik ryzyka wielu schorzeń cywilizacyjnych, w tym nowotworów, miażdżycy, nadciśnienia, zawału serca, cukrzycy, udaru czy zwyrodnień stawów. Dzięki redukcji nadprogramowych kilogramów dochodzi m. in. do:

 • normalizacji poziomu glukozy we krwi;
 • normalizacji poziomu cholesterolu i trójglicerydów we krwi;
 • wyregulowania gospodarki hormonalnej;
 • normalizacja ciśnienia krwi;
 • ograniczenie stanów zapalnych;
 • wyregulowanie zaburzeń miesiączkowania u kobiet;
 • usprawnienie procesów trawienia;
 • zwiększenie mobilności kości i stawów.

Jeśli dieta odchudzająca uzupełniona zostanie o regularną aktywność fizyczną – korzyści zdrowotnych będzie jeszcze więcej, zaś efekt odchudzania bardziej efektywny i trwały. Po zakończonej kuracji należy starać się nadal prowadzić zdrowy styl życia, co stanowić będzie doskonałą profilaktykę wielu schorzeń i pomoże skutecznie zapobiec niechcianemu efektowi jo–jo. 

Nie wiesz, jak ułożyć sobie dietę, która nie tylko odchudza, ale również pomaga na liczne problemy ze zdrowiem?

Moje diety na odchudzanie są oparte na badaniach naukowych, a mianowicie zostały one opracowane przez grupę 16 naukowców. W skład tej grupy można było odnaleźć kilku światowej klasy lekarzy, naukowców np.: Frank M. Sacks, George A. Bray, Vincent J. Carey, czy C. Pallister. Badanie to zostało wykonane w 2009 roku przez Departament Żywienia Harvard School w Bostonie (USA). W badaniu tym wzięło udział 811 pacjentów z nadwagą. Każdy z nich otrzymał ułożoną pod siebie dietę, która była różna dla każdego z pacjentów, ponieważ była ona dobierana na podstawie wieku, wzrostu, wagi, aktywności fizycznej, ilość posiłków oraz dolegliwości.

Tajemnicą takich diet było odpowiednie wyskalowanie ilości węglowodanów, tłuszczów, białka, kaloryczności oraz mikro i makroelementów. Odpowiednia kombinacja tych składników spowodowała, że pacjenci po odstawieniu diety nie przybierali z powrotem na wadze, czyli nie mieli efektu jojo. Oryginalna dokumentacja z tego badania w języku angielskim znajduje się w kliknij tutaj. W mojej praktyce Specjalisty Żywienia odpowiedni dobór kaloryczności, węglowodanów, białek, tłuszczy i pozostałych składników odżywczych pozwala na osiągnięcie spadku wagi nawet o 5 kg w 2 tygodnie, chociaż najczęściej jest to około 1-2 kg w 7 dni. Tak samo po odstawieniu diety pacjenci nie skarżą się na powrót wagi, jak to jest w przypadku innych diet.

Diety Artura Topolskiego – Opinie zadowolonych Pacjentów

Dieta odchudzająca – Przykładowa metamorfoza – Justyna 

Pacjentka jest chora na dwie choroby, które znacznie utrudniają proces odchudzania, a mianowicie cierpi na hashimoto oraz zespół policystycznych jajników. Jej metamorfozę przedstawiam poniżej wraz z wiadomością mailową. Za pomocą mojej diety udało nam się uzyskać zadowalający efekt dla pacjentki, czyli 13 kilogramów mniej w 3 miesiące.

dieta odchudzająca

Poniżej mail od klientki ze zdjęć.

dieta odchudzająca

Dieta odchudzająca – Zobacz na opinie moich klientek

Poniżej pokazuję zdjęcia wiadomości z mojego Facebooka, które otrzymałem od swoich klientów.
dieta artura topolskiego - opinie

PROMOCJA – Zamów dziś dietę Artura Topolskiego, a w prezencie otrzymasz moją encyklopedię zdrowia, aż 600 stron!

Wraz z dietą otrzymasz w prezencie książkę. W sklepie kosztuje ona 50 zł, ale wraz z dietą dam Ci ją za darmo. Obecnie jest ona bestsellerem w moim sklepie! Dowiesz się z niej jak za pomocą domowych metod wspomóc swój organizm w walce z takimi przypadłościami jak:

 • hashimoto;
 • niedoczynność tarczycy;
 • nadczynność tarczycy;
 • zaparcia;
 • grzybica w tym Candida;
 • wzdęcia;
 • biegunka;
 • alergia;
 • cukrzyca;
 • ból stawów;
 • żylaki;
 • nadciśnienie;
 • trądzik;
 • depresja.

A ponadto znajdziesz również taki informacje jak:

 1. Regeneracja włosów, skóry i paznokci.
 2. Poznasz naturalne sposoby na trądzik.
 3. Dowiesz się, co jeść, aby poprawić koncentrację oraz zapamiętywanie.

Dieta odchudzająca, która naprawdę działa. Jak szybko schudnąć?

Masz problem z nadwagą? Nie wiesz jak schudnąć, a wydaje Ci się, że robisz wszystko tak, jak należy? Masz dość dziwnych  specyfików odchudzających i gotowych diet z internetu, które po prostu nie działają? Mam coś, co powinno Cię zainteresować. To autorska dieta, którą przygotuję właśnie dla Ciebie!

Wszystkie uwagi, jakie od Was uzyskałem w czasie mojej pracy z pacjentkami, zebrałem w jedną całość i stworzyłem własną dietę, która wychodzi naprzeciw Waszym oczekiwaniom. Przede wszystkim wyeliminowałem wszystkie aspekty, które Wam się nie podobały. Moja dieta bazuje na wszystkich naukowo potwierdzonych metodach prawidłowego odżywiania osób zdrowych oraz chorych. Dlatego też moje diety nie tylko odchudzają, ale również pomagają na wiele dolegliwości takich jak:

 • hashimoto;
 • zaparcia;
 • nieżyt żołądka;
 • nadciśnienie tętnicze;
 • osteoporoza;
 • miażdżyca;
 • cukrzyca typu 2;
 • insulinooporność;
 • niedoczynność tarczycy.

Ponadto jadłospis składa się z produktów ogólnodostępnych, których cena jest niska. Dlatego też nie będziecie musieli wiele wydawać na produkty do swojej diety. Dzięki informacją, które podajecie mi w formularzu na końcu tej strony tworzę dla Was indywidualną dietę uwzględniającą choroby, alergie pokarmowe oraz tryb życia. Taka dieta nie tylko stanie się skuteczna, ale również lubiana i smaczna.

Kim jestem?

Nazywam się Artur Topolski. Z wykształcenia jestem dyplomowanym Specjalistą Żywienia. Od wielu lat interesuje się zdrowiem, ochroną zdrowia, odchudzaniem, a także wsparciem leczenia chorób dietozależnych. Moje pasje zbiegają się z życiem zawodowym, co sprawia mi ogromną przyjemność z pracy. Jak szybko możesz schudnąć na mojej diecie? Przeważnie moi pacjenci chudną około 1-1,5 kg co 7 dni.

Co zyskujesz dzięki mojej diecie? Jak szybko schudnąć na mojej diecie?

Korzystając z moich usług otrzymujesz gotowy plan żywienia, dostosowany do Twojego organizmu i trybu życia – zbilansowaną dietę i listę posiłków (wraz z przepisem wykonania), które bez problemu przygotujesz w domowym zaciszu. Moja dieta dla Ciebie to przede wszystkim:

 • dania, które przygotujesz w nie więcej niż 5 – 20 minut;
 • tanie i łatwo dostępne składniki/produkty, które dostaniesz w każdym sklepie;
 • plan żywieniowy, który stosuje się przez jeden miesiąc;
 • szczegółowy opis wykonania każdego posiłku wraz ze składnikami odżywczymi;
 • możliwość wyboru diety na odchudzanie, utrzymanie wagi, przybranie na masie i wyeliminowanie problemów zdrowotnych;
 • stały kontakt ze mną.

Moja dieta jest oparta na potwierdzonych metodach naukowych i latach doświadczeń oraz wiedzy z zakresu dietetyki. Dzięki moim konsultacjom i diecie możesz tracić od 1 – 1,5 kg tygodniowo, nie martwiąc się o swoje zdrowie.

Skorzystaj już teraz!

PROMOCJA! JUŻ TERAZ TYLKO 60 ZŁ!
Zachęcam Cię do wypełniania formularza i skorzystania z mojej oferty już teraz. W nowej promocyjnej cenie 60 zł (przecena ze 100 zł) dostaniesz dietę, którą stosuje się jeden miesiąc. Pozwoli Ci ona schudnąć do 1,5 kg tygodniowo. Wraz z dietą otrzymasz w prezencie moją książkę, która ma aż 600 stron!
Po wypełnieniu poniższego formularza i opłaceniu zamówienia otrzymasz profesjonalną dietę mojego autorstwa w ciągu 2 dni roboczych.