Jak wygląda dieta, która odchudzi Cię do 13 kg? Nie jest restrykcyjna!

WAŻNE: Wiesz, co stanie się, gdy będziesz jadł mało tłuszczów lub węglowodanów?

Jak szybko schudnąć? Dieta niskotłuszczowa czy niskowęglowodanowa? Co wybrać? Tradycyjny model diety to dieta, w której ponad połowa kalorii pochodzi z węglowodanów, zaś reszta – z umiarkowanych ilości białek i tłuszczów. Która dieta jest lepsza na odchudzanie?

W ostatnich latach pojawiły się jednak modele żywienia zmieniające znacząco proporcje makroskładników w diecie. Mowa o diecie niskowęglowodanowej oraz niskotłuszczowej. Te dwa tak bardzo różne modele odżywiania stosowane są w celu redukcji masy ciała. Nie brakuje licznych opracowań naukowych, które potwierdzają skuteczność obu tych diet w odchudzaniu. Czy można jednak jednoznacznie określić, która z nich jest bardziej skuteczna? Jak działają one na odchudzanie? Jak szybko schudnąć?

Warto również przeczytać: Poznaj zasady odchudzania i spal nawet 10 kg tłuszczu. Kliknij, aby je poznać.

Dieta niskotłuszczowa czy niskowęglowodanowa? – Zasady diety

Przeciętna dieta na odchudzanie dostarcza około 300 – 400 g węglowodanów; w diecie niskowęglowodanowej ilość cukrów zostaje ograniczona do zaledwie 100 – 130 g na dobę. W przypadku najbardziej skrajnej postaci diety niskowęglowodanowej, czyli diety ketogenicznej – spożycie węglowodanów jest jeszcze niższe i nie przekracza 50 g. Spożycie białka pozostaje na poziomie fizjologicznym, zaś największy udział w diecie mają tłuszcze. Taka dieta ma na celu ograniczenie wzrostu poziomu glukozy we krwi oraz zmniejszenie syntezy insuliny przez trzustkę. Ma to zapewnić wykorzystywanie depozytów tkanki tłuszczowej jako źródła energii.

Z kolei w przypadku diety niskotłuszczowej spożycie tłuszczu ograniczone jest do około 20% zapotrzebowania na kalorie, podczas gdy tradycyjna dieta zakłada spożywanie 30 – 35% tłuszczu. Ma to na celu obniżenie kaloryczności diety. Nie należy jednak nadmiernie ograniczać spożycia tłuszczów, gdyż prowadzić może to do zaburzeń hormonalnych czy spadku odporności.

Dieta niskotłuszczowa czy niskowęglowodanowa? Co wybrać? 

Dieta niskotłuszczowa czy niskowęglowodanowa? Co wybrać?

Jak szybko schudnąć? Która dieta jest lepsza na odchudzanie?

Podstawą odchudzania jest stworzenie deficytu kalorycznego – to zapewni spalanie tkanki tłuszczowej w celu pozyskania energii. Czy jednak ilość kalorii to jedyne, co ma znaczenie? A co z proporcjami makroskładników? W kilku badaniach klinicznych porównano skuteczność odchudzającą diety niskowęglowodanowej i niskotłuszczowej. W 2017 roku w Chinach przeanalizowano efekty obu diet u 300 osób. Wykazano, że większy ubytek tkanki tłuszczowej nastąpił w przypadku diety niskotłuszczowej (Wan Yi. Effects of macronutrient distribution on weight and related cardiometabolic profile in healthy non-obese chinese: a 6-month, randomized controlled-feeding trial. EBioMedicine. 2017). Wysoką skuteczność diety niskotłuszczowej potwierdziły także badania z 2000 roku, w których wykazano, że ograniczenie spożycia tłuszczu nawet bez stworzenia deficytu kalorycznego prowadzi do redukcji masy ciała (Źródło badań: Astrup A., Grunwald G.K., Melanson E.L., Saris W.H.M., Hill J.O. The role of low-fat diets in body weight control: a meta-analysis of ad libitum intervention studies. Int. J. Obes. 2000;24:1545–1552).

Ciekawego spostrzeżenia dokonali naukowcy w 2017 roku. Okazało się, że na skuteczność odchudzającą diety wpływ może mieć wyjściowy poziom glukozy we krwi. Pacjenci z normoglikemią, czyli prawidłowym poziomem glukozy we krwi na czczo chudną skuteczniej na diecie o niskiej zawartości tłuszczu. Z kolei u osób z podwyższonym poziomem glukozy we krwi, klasyfikowanym jako stan przedcukrzycowy, skuteczniejsza okazuje się być dieta o niższej zawartości węglowodanów, cechujących się niskim indeksem glikemicznym i wysoką zawartością błonnika. Taka dieta okazuje się być skuteczna nawet bez stworzenia deficytu kalorycznego (Źródło badań: Hjorth M.F., Ritz C., Blaak E.E., Saris W.H.M., Langin D., Poulsen S.K. Pre-treatment fasting plasma glucose and insulin modify dietary weight loss success: results from three randomized clinical trials. Am. J. Clin. Nutr. 2017). Być może wystarczy zatem oznaczyć poziom glukozy na czczo przed rozpoczęciem diety odchudzającej i w oparciu o wynik badania zdecydować się na odpowiedni model żywieniowy?

Jeśli zadajesz sobie pytanie, jak szybko schudnąć i którą dietę wybrać, to niestety nie ma jednoznacznej odpowiedzi, ponieważ rodzaj diety na odchudzanie zależy od naszego stanu zdrowia, usposobienia oraz organizmu. Dlatego też nie warto wykonywać diety na własną rękę. Zgłoś się do mnie, a wykonam dla Ciebie odpowiednią dietę, która będzie uwzględniać Twoje choroby.

Nie wiesz, jak ułożyć sobie dietę, która nie tylko odchudza, ale również może pomóc na liczne problemy ze zdrowiem?

PROMOCJA: Tylko u mnie dostajesz gwarancję najniższej ceny za dietę w Internecie. U mnie płacisz tylko raz 60 zł i co miesiąc dostajesz nowy jadłospis aż do momentu uzyskania wymarzonej wagi. Jeśli znajdziesz tańszą dietę to zwrócę Ci nadwyżkę. Ponadto jeśli po 30 dniach stosowania diety nie osiągniesz żadnych rezultatów, to zwrócę Ci pieniądze. Chcesz otrzymać zwrot po 30 dniowym stosowaniu diety? Po prostu napisz do mnie na maila kontakt@dietyartura.pl lub zadzwoń na 783075310

Powyższa promocja trwa jeszcze:

Czym moje diety się wyróżniają?

Wykonuję diety zgodnie z najnowszymi badaniami naukowymi, które potwierdzają skuteczność.
Jedno z nowszych badań naukowych o skuteczności diet zostało opracowane przez grupę 16 naukowców. W skład tej grupy można było odnaleźć między innymi: Frank M. Sacks, George A. Bray, Vincent J. Carey, czy C. Pallister. Badanie to zostało wykonane w 2009 roku przez Departament Żywienia Harvard School w Bostonie (USA). W badaniu tym wzięło udział 811 pacjentów z nadwagą. Każdy z nich otrzymał ułożoną pod siebie dietę, która była różna dla każdego z pacjentów, ponieważ była ona dobierana na podstawie wieku, wzrostu, wagi oraz aktywności fizycznej. Badanie udowodniło, że najlepsze efekty dają diety, które mają odpowiednią wartość energetyczną dla konkretnej osoby. Oryginalna dokumentacja z tego badania w języku angielskim znajduje się w kliknij tutaj.

W mojej praktyce Specjalisty Żywienia odpowiedni dobór kaloryczności, węglowodanów, białek, tłuszczy i pozostałych składników odżywczych pozwala na osiągnięcie spadku wagi nawet o 5 kg w 2 tygodnie, chociaż najczęściej jest to około 1-2 kg w 7 dni.

Inne bardzo ważne badanie zostało przeprowadzone przez wydział żywienia Uniwersytetu w Kopenhadze. Badanie to zostało wykonane pod okiem następujących naukowców Arne Astrup oraz Madsa F. Hjortha. W badaniu tym wzięło udział 300 pacjentów, którzy byli poddani specjalistycznej diecie przez 6 miesięcy. Udowodniono, że w zależności od metabolizmu glukozy należy stosować dietę o odpowiedniej ilości węglowodanów i tłuszczy. Tylko takie działanie znacznie szybciej i skuteczniej odchudza niż tradycyjne diety. Oryginalną dokumentację z tego badania znajdziesz w kliknij tutaj.

Już ponad 120 000 osób przeszło metamorfozę za pomocą moich diet!

Metamorfoza Krzysztofa (- 11 kg)

Przedstawiam Ci mojego klienta, który nie posiadał żadnych chorób utrudniających odchudzanie (głównie problemy z hormonami utrudniają odchudzanie).

Opinia Krzysztofa o mojej diecie:Dziękuję za dietę, od Pana się zaczęło, po dwóch miesiącach stosowania diety zrzuciłem 11 kg nie wiem jakim cudem. Wcześniej stosowałem inne diety i niestety nie przynosiły żadnego efektu. Później do diety włączyłem również treningi i tak do dziś schudłem w sumie 22 kg.

Metamorfoza Norberta (- 27 kg)

Norbert dostał dietę odchudzającą plus na obniżenie cholesterolu. Udało nas się osiągnąć świetny rezultat nie tylko w odchudzaniu, ale również w obniżeniu cholesterolu do wartości książkowej (prawidłowej normy).

Metamorfoza Lidii

Pani Lidia opublikowała na swoim Facebooku metamorfozę uzyskaną za pomocą mojej diety. Rezultaty możecie zobaczyć poniżej!

W pół roku można wiele osiągnąć. Najważniejsza jest wiara i motywacja, ze możemy coś zmienić w swoim życiu 🙂 Efekt przed i po 🙂 Artur Topolski – Specjalista Żywienia dziękuję za pomoc w drodze do sukcesu

Opublikowany przez Lidia Skarłosz Góra Poniedziałek, 26 sierpnia 2019

Pani Lidia zgodziła się na pełne opublikowanie swojego profilu na Facebooku. Możecie tam znaleźć więcej zdjęć przed, po, a nawet w trakcie metamorfozy za pomocą mojej diety! Link do profilu Pani Lidii: https://www.facebook.com/lili.skarlosz

Metamorfoza Justyny

Pacjentka jest chora na dwie choroby, które znacznie utrudniają proces odchudzania, a mianowicie cierpi na hashimoto oraz zespół policystycznych jajników. Jej metamorfozę przedstawiam poniżej wraz z wiadomością mailową. Za pomocą mojej diety udało nam się uzyskać zadowalający efekt dla pacjentki, czyli 13 kilogramów mniej w 3 miesiące.

dieta odchudzająca

Opinia Justyny: “Chciałabym podziękować za plany żywieniowe, które mi Pan skomponował. Dzięki Panu, udało mi się schudnąć w ciągu 3 miesięcy 13 kg przy niedoczynności tarczycy, Hashimoto i zespole policystycznych jajników. Jestem bardzo wdzięczna!”

Poznaj opinie moich klientów

Zamawiając moją dietę otrzymasz również TRZY elektroniczne książki GRATIS!

Pierwsza książka

Wraz z dietą otrzymasz w prezencie elektroniczną książkę. W sklepie kosztuje ona 50 zł, ale wraz z dietą dam Ci ją za darmo. Obecnie jest ona bestsellerem w moim sklepie! Dowiesz się z niej jak za pomocą domowych metod możesz wspomóc swój organizm w walce z takimi przypadłościami jak: hashimoto, niedoczynność tarczycy, nadczynność tarczycy, zaparcia, grzybica w tym Candida, wzdęcia, biegunka, alergia, cukrzyca, ból stawów, żylaki, nadciśnienie, trądzik, depresja.

A ponadto znajdziesz również taki informacje jak:

 1. Regeneracja włosów, skóry i paznokci.
 2. Poznasz naturalne sposoby na trądzik.
 3. Dowiesz się, co jeść, aby poprawić koncentrację oraz zapamiętywanie.

Druga książka

Pomysły na pyszne, zdrowe słodycze

Masz dość swojej nudnej diety? Chcesz ją urozmaicić? Nie wiesz jak odzyskać zdrowie i zrzucić zbędne kilogramy? Brakuje Ci słodkości i pysznych deserów? Nie możesz wytrzymać kilku minut nie myśląc o jedzeniu? Standardowa dieta reedukacyjna odstrasza Cię monotonnością? Jeśli przynajmniej na jedno z pytań odpowiedziałeś twierdząco, mam dla Ciebie idealne rozwiązanie – to znakomity e-book mojego autorstwa, który zawiera kilkanaście pomysłów na przepyszne i zdrowe słodycze, które przygotujesz zaledwie w kilka chwil.

Trzecia książka

W sklepie kosztuje ona 24 zł, ale wraz z dietą dam Ci ją za darmo. Obecnie jest ona bestsellerem w moim sklepie! Dowiesz się z niej, co robić, aby zregenerować swoje jelita. W dzisiejszych czasach, aż 80% ludzi ma problemy z jelitami, które objawiają się nadwagą, wzdęciami, zaparciami, utratą energii, grzybicą, słabą odpornością, czy problemami z trawieniem.

Kim jestem?

Z wykształcenia jestem dyplomowanym specjalistą żywienia. Należę do polskiej czołówki najpopularniejszych dietetyków. Nie piszę tego, żeby się pochwalić, ale uświadomić, że trafiłeś w dobre ręce. Pomogłem już ponad 20 000 osobom z różnymi zaburzeniami odżywiania, otyłością, nadwagą, czy problemami ze zdrowiem. Eksperckie wywiady ze mną możesz znaleźć na takich stronach jak wizaz.pl (kliknij tutaj, aby przeczytać wywiad), czy na stronie internetowej medialnej, znanej z telewizji Małgorzaty Ohme (kliknij tutaj, aby przeczytać wywiad ze mną).

Mam to szczęście, że praca zbiega się z moją pasją, co daje mi satysfakcję każdego dnia. Od lat interesuję się zdrowiem, odchudzaniem i wspieraniem leczenia chorób dietozależnych. Klienci czują, że daję im całego siebie: swoją wiedzę, doświadczenie, holistyczne zainteresowanie ich osobą.

Nie odkładaj decyzji o diecie na później. Znasz konsekwencje nadwagi?

Nadwaga powoduje problemy z sercem i układem krwionośnym

Według danych udostępnionych przez Polski Główny Urząd Statystycznych najczęstszą przyczyną śmierci Polek i Polaków w latach 1989-2014 są choroby układu krążenia, które stanowią aż 46% zgonów. Nadwaga stanowi jedną z głównych przyczyn tego typu schorzeń jakimi są choroby układu krążenia. Dlatego nie pozwól sobie wmówić, że walka ze zbędnymi kilogramami to wyłącznie objaw próżności. Prawda jest taka, że jest to objaw… troski o zdrowie i życie bliskich.

Zbyt duża ilość tkanki tłuszczowej ma negatywny wpływ na układ kostny

Nadwaga nie stanowi wyłącznie krytycznego zagrożenia dla zdrowia. Jest również przyczyną mniej groźnych, ale bardzo dokuczliwych schorzeń wywołuje m.in. problemy z układem kostnym. Oczywiście, jeżeli jesteś jeszcze młoda, to wydaje Ci się, że problemy z kręgosłupem Cię nie dotyczą, nie wiesz czym jest ból umęczonych kolan. Jednak nawet jeżeli teraz nie narzekasz na żadne problemy, to musisz wiedzieć, że każdy zbędny kilogram tłuszczu to obciążenie dla mięśni, stawów i kości, które sprawia, że krócej będziesz sprawna i pełna energii do życia.

Cukrzyca, zawał czy udar – powodem może być nadwaga

Czy wiesz, że duża ilość poważnych chorób jest spowodowana otyłością? Cukrzyca, udar, zawał – to tylko niektóre z długiej listy groźnych powikłań związanych z nadwagą. Dzięki mojej diecie pozbędziesz się zbędnych kilogramów w bezpieczny sposób i będziesz mogła cieszyć się dłużej doskonałym zdrowiem.

Poza odchudzaniem układam diety na poniższe choroby

Dlatego też moje diety nie tylko odchudzają, ale również pomagają złagodzić wiele dolegliwości takich jak:

 • hashimoto;
 • zaparcia;
 • wzdęcia;
 • nieżyt żołądka;
 • nadciśnienie tętnicze;
 • osteoporoza;
 • miażdżyca;
 • cukrzyca typu 2;
 • insulinooporność;
 • niedoczynność i nadczynność tarczycy.

Co jeszcze musisz wiedzieć o mojej diecie?

Korzystając z moich usług otrzymujesz gotowy plan żywienia, dostosowany do Twojego organizmu i trybu życia – zbilansowaną dietę i listę posiłków (wraz z przepisem wykonania), które bez problemu przygotujesz w domowym zaciszu.

Ponadto jadłospis składa się z produktów ogólnodostępnych, których cena jest niska (wydatek dzienny to 10-15 zł). Dzięki informacją, które podajesz mi w formularzu wykonuję dla Ciebie indywidualną dietę uwzględniającą dolegliwości, alergie pokarmowe oraz tryb życia.

Moja dieta dla Ciebie to przede wszystkim:

 • dania, które przygotujesz w nie więcej niż 5 – 20 minut;
 • tanie i łatwo dostępne składniki/produkty;
 • plan żywieniowy, który stosuje się przez jeden miesiąc – składa się on z 28 lub 35 przepisów (w zależności od tego ile posiłków dziennie wybierzesz)+ zgodnie z PROMOCJĄ diety na każdy kolejny miesiąc GRATIS aż do osiągnięcia wymarzonej wagi;
 • szczegółowy opis wykonania każdego posiłku wraz ze składnikami odżywczymi;
 • możliwość wyboru diety na odchudzanie, utrzymanie wagi, przybranie na masie oraz dolegliwości, na które może pomóc dieta;
 • darmowe korekty, gdy dieta okaże się nieskuteczna;
 • stały kontakt ze mną.

Skorzystaj już teraz!

PROMOCJA! TERAZ TYLKO 60 ZŁ!
Zachęcam Cię do skorzystania z mojej oferty już teraz. W nowej promocyjnej cenie 60 zł (przecena ze 120 zł) dostaniesz dietę na miesiąc + na kolejne miesiące dostaniesz diety gratis aż do osiągnięcia prawidłowej wagi. Dieta pozwoli Ci schudnąć do 1,5 kg tygodniowo, co w skali miesiąca daje około 5-6 kg. Wraz z dietą otrzymasz w prezencie moje 3 książki.