PILNE: Kolejna popularna dieta, która okazała się niezdrowa!

PILNE: Kolejna popularna dieta, która okazała się niezdrowa! Stosowałaś ją?

Dieta zgodna z grupą krwi nie jest skuteczna! Badania podważają popularny mit! Jak schudnąć zdrowo? Każda dieta na odchudzanie musi być tworzona indywidualnie pod pacjenta!

Potrzeby dietetyczne u danej osoby są zależne o grupy krwi. Teoria ta nie znalazła potwierdzenia naukowego, w badaniach przeprowadzonych przez kanadyjskich naukowców. Badacze w jednym są bardzo zgodni: zdrowa dieta ma ogromne znaczenie w profilaktyce schorzeń oraz w ich terapii. Eksperci z WHO opracowali piramidę żywienia, która posiada wytyczne w odniesieniu do zdrowego odżywania się i odchudzania.

Warto również przeczytać: Badania naukowe wykazały, że ta dieta jest najlepsza na odchudzanie. Kliknij, aby dowiedzieć się, co jeść.

Jak schudnąć i dbać o zdrowie? Dieta zgodna z grupą krwi stała się mitem

Pojawia się wiele koncepcji na temat zdrowej diety, które to zakładają, że nie jest możliwe, aby podstawowy schemat żywienia był dobry i skuteczny dla wszystkich ludzi. Ułożenie diety, która jest zgodna z grupą krwi danej osoby jest przykładem alternatywnej propozycji. Dzięki książce Petera D’Adamo pt. „Jedz zgodnie ze swoją grupą krwi” została spopularyzowana właśnie takie diety, a książka okazała się światowym bestsellerem. Założeniem tej diety było głównie poprawienie zdrowia, a nie odchudzanie.

Autor w książce pisze o naszych genach, które to decydują o naszej grupie krwi, a to ma kluczowy wpływ na metabolizm różnych składników pokarmowych przez nasz organizm oraz jaka żywość jest najbardziej korzystna dla nas. Tryb życia przez naszych odległych przodków oraz nawyki żywieniowe odzwierciedlają naszą grupę krwi. Osoby, które posiadają grupę krwi „AB” zaleca się im zróżnicowaną dietę, czy trochę z diety wegetariańskiej razem z produktami mlecznymi. Dla tych, którzy posiadają grupę krwi „B” najbardziej korzystne są mleczne produkty, a osoby z grupą „A” najbardziej korzystna będzie dla nich dieta wegetariańska. Grupa krwi „O”, takie osoby powinny wyeliminować gluten ze swojej diety, a za to wprowadzać dużo białka pochodzenia zwierzęcego. Stosowanie takich diet ma na celu obniżenie ryzyka chorób przewlekłych oraz poprawę stanu naszego zdrowia.

Krew

Dietę dobiera się do grupy krwi – badania podważają popularny mit.

Dieta zgodna z grupą krwi – badanie naukowe

W ciągu miesiąca uczestnicy badania ( 20- 29 l.) zostali poproszeni o wypełnienie ankiety na temat spożywania przez nich 196 różnych produktów spożywczych. Zaczęto sprawdzać, czy odpowiada czterem dietą, które zostały dopasowane pod daną grupę krwi i w jakim stopniu to odpowiada. Badanym pobrano na czczo próbkę krwi, aby ustalić ich grupę krwi. Zebrano również informacje na temat ich BMI, ogólnej kaloryczności diety, aktywności fizycznej, ciśnienia krwi i obwodu w pasie. Po 12 godzinach został zmierzony wskaźnik metabolizmu, trójglicerydy, cholesterol całkowity, HDL, LDL, insulinę i glukozę.

Wykazano, że dieta dla grupy krwi „A” mała ogromny związek z niskim wskaźnikiem BMI, obniżeniem poziomu insuliny, trójglicerydów, cholesterolu, niższym ciśnieniem krwi oraz zmniejszonym obwodem w pasie.

Najbardziej zgodny sposób odżywiania jest dla grupy krwi „AB” został wiązany z niskim stężeniem wskaźników, oprócz obwodu talii i wskaźnikiem BMI. Dieta dla grupy krwi „0” przyczyniła się do niskiego poziomu trójglicerydów, a dieta dla grupy „B” nie powiązano ze znacznymi efektami.

Wnioski: Dany sposób odżywiania nie ma nic wspólnego z grupą krwi badanych osób.

Nie wiesz, jak ułożyć sobie dietę, która nie tylko odchudza, ale również pomaga na liczne problemy ze zdrowiem?

Moje diety na odchudzanie są oparte na badaniach naukowych, a mianowicie zostały one opracowane przez grupę 16 naukowców. W skład tej grupy można było odnaleźć kilku światowej klasy lekarzy, naukowców np.: Frank M. Sacks, George A. Bray, Vincent J. Carey, czy C. Pallister. Badanie to zostało wykonane w 2009 roku przez Departament Żywienia Harvard School w Bostonie (USA). W badaniu tym wzięło udział 811 pacjentów z nadwagą. Każdy z nich otrzymał ułożoną pod siebie dietę, która była różna dla każdego z pacjentów, ponieważ była ona dobierana na podstawie wieku, wzrostu, wagi, aktywności fizycznej, ilość posiłków oraz dolegliwości.

Tajemnicą takich diet było odpowiednie wyskalowanie ilości węglowodanów, tłuszczów, białka, kaloryczności oraz mikro i makroelementów. Odpowiednia kombinacja tych składników spowodowała, że pacjenci po odstawieniu diety nie przybierali z powrotem na wadze, czyli nie mieli efektu jojo. Oryginalna dokumentacja z tego badania w języku angielskim znajduje się w kliknij tutaj. W mojej praktyce Specjalisty Żywienia odpowiedni dobór kaloryczności, węglowodanów, białek, tłuszczy i pozostałych składników odżywczych pozwala na osiągnięcie spadku wagi nawet o 5 kg w 2 tygodnie, chociaż najczęściej jest to około 1-2 kg w 7 dni. Tak samo po odstawieniu diety pacjenci nie skarżą się na powrót wagi, jak to jest w przypadku innych diet.

Diety Artura Topolskiego – Opinie zadowolonych Pacjentów

Dieta odchudzająca – Przykładowa metamorfoza – Justyna 

Pacjentka jest chora na dwie choroby, które znacznie utrudniają proces odchudzania, a mianowicie cierpi na hashimoto oraz zespół policystycznych jajników. Jej metamorfozę przedstawiam poniżej wraz z wiadomością mailową. Za pomocą mojej diety udało nam się uzyskać zadowalający efekt dla pacjentki, czyli 13 kilogramów mniej w 3 miesiące.

dieta odchudzająca

Poniżej mail od klientki ze zdjęć.

dieta odchudzająca

Dieta odchudzająca – Zobacz na opinie moich klientek

Poniżej pokazuję zdjęcia wiadomości z mojego Facebooka, które otrzymałem od swoich klientów.
dieta artura topolskiego - opinie

PROMOCJA – Zamów dziś dietę Artura Topolskiego, a w prezencie otrzymasz moją encyklopedię zdrowia, aż 600 stron!

Wraz z dietą otrzymasz w prezencie książkę. W sklepie kosztuje ona 50 zł, ale wraz z dietą dam Ci ją za darmo. Obecnie jest ona bestsellerem w moim sklepie! Dowiesz się z niej jak za pomocą domowych metod wspomóc swój organizm w walce z takimi przypadłościami jak:

 • hashimoto;
 • niedoczynność tarczycy;
 • nadczynność tarczycy;
 • zaparcia;
 • grzybica w tym Candida;
 • wzdęcia;
 • biegunka;
 • alergia;
 • cukrzyca;
 • ból stawów;
 • żylaki;
 • nadciśnienie;
 • trądzik;
 • depresja.

A ponadto znajdziesz również taki informacje jak:

 1. Regeneracja włosów, skóry i paznokci.
 2. Poznasz naturalne sposoby na trądzik.
 3. Dowiesz się, co jeść, aby poprawić koncentrację oraz zapamiętywanie.

Dieta odchudzająca, która naprawdę działa. Jak szybko schudnąć?

Masz problem z nadwagą? Nie wiesz jak schudnąć, a wydaje Ci się, że robisz wszystko tak, jak należy? Masz dość dziwnych  specyfików odchudzających i gotowych diet z internetu, które po prostu nie działają? Mam coś, co powinno Cię zainteresować. To autorska dieta, którą przygotuję właśnie dla Ciebie!

Wszystkie uwagi, jakie od Was uzyskałem w czasie mojej pracy z pacjentkami, zebrałem w jedną całość i stworzyłem własną dietę, która wychodzi naprzeciw Waszym oczekiwaniom. Przede wszystkim wyeliminowałem wszystkie aspekty, które Wam się nie podobały. Moja dieta bazuje na wszystkich naukowo potwierdzonych metodach prawidłowego odżywiania osób zdrowych oraz chorych. Dlatego też moje diety nie tylko odchudzają, ale również pomagają na wiele dolegliwości takich jak:

 • hashimoto;
 • zaparcia;
 • nieżyt żołądka;
 • nadciśnienie tętnicze;
 • osteoporoza;
 • miażdżyca;
 • cukrzyca typu 2;
 • insulinooporność;
 • niedoczynność tarczycy.

Ponadto jadłospis składa się z produktów ogólnodostępnych, których cena jest niska. Dlatego też nie będziecie musieli wiele wydawać na produkty do swojej diety. Dzięki informacją, które podajecie mi w formularzu na końcu tej strony tworzę dla Was indywidualną dietę uwzględniającą choroby, alergie pokarmowe oraz tryb życia. Taka dieta nie tylko stanie się skuteczna, ale również lubiana i smaczna.

Kim jestem?

Nazywam się Artur Topolski. Z wykształcenia jestem dyplomowanym Specjalistą Żywienia. Od wielu lat interesuje się zdrowiem, ochroną zdrowia, odchudzaniem, a także wsparciem leczenia chorób dietozależnych. Moje pasje zbiegają się z życiem zawodowym, co sprawia mi ogromną przyjemność z pracy. Jak szybko możesz schudnąć na mojej diecie? Przeważnie moi pacjenci chudną około 1-1,5 kg co 7 dni.

Co zyskujesz dzięki mojej diecie? Jak szybko schudnąć na mojej diecie?

Korzystając z moich usług otrzymujesz gotowy plan żywienia, dostosowany do Twojego organizmu i trybu życia – zbilansowaną dietę i listę posiłków (wraz z przepisem wykonania), które bez problemu przygotujesz w domowym zaciszu. Moja dieta dla Ciebie to przede wszystkim:

 • dania, które przygotujesz w nie więcej niż 5 – 20 minut;
 • tanie i łatwo dostępne składniki/produkty, które dostaniesz w każdym sklepie;
 • plan żywieniowy, który stosuje się przez jeden miesiąc;
 • szczegółowy opis wykonania każdego posiłku wraz ze składnikami odżywczymi;
 • możliwość wyboru diety na odchudzanie, utrzymanie wagi, przybranie na masie i wyeliminowanie problemów zdrowotnych;
 • stały kontakt ze mną.

Moja dieta jest oparta na potwierdzonych metodach naukowych i latach doświadczeń oraz wiedzy z zakresu dietetyki. Dzięki moim konsultacjom i diecie możesz tracić od 1 – 1,5 kg tygodniowo, nie martwiąc się o swoje zdrowie.

Skorzystaj już teraz!

PROMOCJA! JUŻ TERAZ TYLKO 60 ZŁ!
Zachęcam Cię do wypełniania formularza i skorzystania z mojej oferty już teraz. W nowej promocyjnej cenie 60 zł (przecena ze 100 zł) dostaniesz dietę, którą stosuje się jeden miesiąc. Pozwoli Ci ona schudnąć do 1,5 kg tygodniowo. Wraz z dietą otrzymasz w prezencie moją książkę, która ma aż 600 stron!
Po wypełnieniu poniższego formularza i opłaceniu zamówienia otrzymasz profesjonalną dietę mojego autorstwa w ciągu 2 dni roboczych.