Dezodorant - czy wszystko o nich wiesz? Poznaj ukrywane tajemnice!

Czy wszystko wiesz o swoim dezodorancie?

Twój dezodorant kryje w sobie wiele składników. Od lat prowadzone są badania, które mają na celu sprawdzenie ich wpływu na zdrowie. Co już dziś wiadomo?

Popularne dezodoranty mają w składzie szkodliwe aluminium i parabeny. Wiesz, że każdy dezodorant ma na etykiecie informację, iż nie wolno wdychać oparów?

dezodorant

Artur Topolski (Specjalista Żywienia): Potrzebujesz diety, która skutecznie Cię odchudzi? A może potrzebujesz diety, która pomoże lub całkowicie wykluczy takie dolegliwości jak: zaparcia, nadciśnienie, Hashimoto, niedoczynność tarczycy, miażdżyca, czy osteoporoza? Napisz do mnie w celu darmowej konsultacji przed ułożeniem diety, aby to zrobić kliknij tutaj.

Proszę o udostępnienie artykułu – każdemu może się przydać!

Wiesz, co znajduje się w Twoim dezodorancie/antyperspirancie?

Produkty te na dobre zagościły na naszym rynku. Niestety w ich składzie możemy spotkać spore ilości chemicznych składników, które głównie mają za zadania tymczasowe zamknięcie gruczołów potowych. W najpopularniejszych dezodorantach możemy znaleźć parabeny. Składnik ten został dokładnie przebadany w 2002 roku przez uczonego z University of Reading. Jego badania wykazały, iż parabeny znajdujące się w dezodorantach i antyperspirantach mogą powodować raka piersi. Na tym jednak testy się nie skończyły, postanowiono zrobić badanie kliniczne na ludziach. W tym celu w 2004 roku Pani dr Darbre pobrała próbkę złośliwego guza piersi od 20 pacjentek. Niestety również to badanie wykazało obecność parabenów w pobranych próbkach guza. Kolejne eksperymenty wykazały, iż godzinę po zastosowaniu antyperspirantu parabeny wnikają do krwi. 

Powinieneś przeczytać: Jak w domu wyleczyć stawy i żyć bez bólu? Kliknij, aby się dowiedzieć.

Drugim składnikiem, na który warto uważać, jest aluminium. Ogólnie rzecz biorąc, jest to najważniejszy składnik w dezodorancie, to dzięki niemu Twoje gruczoły potowe wydzielają znacznie mniej potu. Niestety jego działanie na Twój organizm jest również niekorzystne. Podczas aplikowania dezodorantu związki wraz z aluminium unoszą się w powietrzu. Badania dowiodły, iż wdychanie aluminium powoduje rozwój chorób układu nerwowego. W efekcie czego istnieje wzmożone ryzyko powstania choroby Alzheimera. Pamiętaj, na każdym opakowaniu dezodorantu jest napisane, iż nie wolno go wdychać i stosować częściej niż 24h!! Ponadto aluminium może integrować z ludzkim DNA, a nawet naśladować pracę estrogenów, które mają wpływ na rozwój raka piersi.

Poniżej zamieszczam małą ściągę składników, których powinno się unikać przy wyborze dezodorantu/antyperspirantu:

  • wszystkie składniki, które zaczynają się od Aluminium,
  • PEG,
  • triklosan,
  • Methylparaben, Propylparaben, Ethylparaben, Isobutylparaben – parabany.

Jeśli po zastosowaniu dezodorantu o powyższych składnikach czujesz ból pad pachą, powiększone węzły chłonne to zastanów się nad zmianą dezodorantu na wersję naturalną.

Kliknij poniżej w „Lubię to!”, a będziesz zawsze na bieżąco informowany o nowych artykułach z mojego bloga.

Które dezodoranty nie zawierają szkodliwych składników?

Jeśli masz skórę wrażliwą, to warto wybrać dezodorant, który będzie posiadał naturalne składniki przeciwbakteryjne, antyseptyczne oraz pielęgnujące skórę. Dla przykładu powinien zawierać wodę zdemineralizowną, kryształ oraz aloes. Dezodorant o takim składzie znajdziesz w kliknij tutaj.

Oczywiście naturalnych dezodorantów jest znacznie więcej. Jeśli nie wiesz, czy Twój dezodorant nie posiada szkodliwych składników, napisz nazwę dezodorantu w komentarzu na Facebooku. Z chęcią odpiszę i doradzę!

Przeczytaj również: Tarczyca bajkalska (66% skuteczności) – niszczy Candidę, złogi tętnicze i zregenerujesz wątrobę. Jak to wykonać? Kliknij, aby się dowiedzieć.

Proszę o udostępnienie artykułu – każdemu może się przydać!

Kliknij poniżej w dolegliwość, którą posiadasz, aby dowiedzieć się, jak sobie z nią poradzić.


Źródło: