Czy wszystko wiesz o swoim dezodorancie?

Czy wszystko wiesz o swoim dezodorancie?
Oceń ten post

Twój dezodorant kryje w sobie wiele składników. Od lat prowadzone są badania, które mają na celu sprawdzenie ich wpływu na zdrowie. Co już dziś wiadomo?

Popularne dezodoranty mają w składzie szkodliwe aluminium i parabeny. Wiesz, że każdy dezodorant ma na etykiecie informację, iż nie wolno wdychać oparów?

dezodorant

Artur Topolski (Specjalista Żywienia): Potrzebujesz diety, która skutecznie Cię odchudzi? A może potrzebujesz diety, która pomoże lub całkowicie wykluczy takie dolegliwości jak: zaparcia, nadciśnienie, Hashimoto, niedoczynność tarczycy, miażdżyca, osteoporoza lub chcesz zregenerować swoje jelita? Napisz do mnie w celu konsultacji, a następnie ułożę dla Ciebie dietę bez drogich, wyszukanych produktów, a także bez skomplikowanych potraw. Koszt diety to 50 zł. Kliknij tutaj, aby zgłosić się do mnie po dietę.

Proszę o udostępnienie artykułu – każdemu może się przydać!

Wiesz, co znajduje się w Twoim dezodorancie/antyperspirancie?

Produkty te na dobre zagościły na naszym rynku. Niestety w ich składzie możemy spotkać spore ilości chemicznych składników, które głównie mają za zadania tymczasowe zamknięcie gruczołów potowych. W najpopularniejszych dezodorantach możemy znaleźć parabeny. Składnik ten został dokładnie przebadany w 2002 roku przez uczonego z University of Reading. Jego badania wykazały, iż parabeny znajdujące się w dezodorantach i antyperspirantach mogą powodować raka piersi. Na tym jednak testy się nie skończyły, postanowiono zrobić badanie kliniczne na ludziach. W tym celu w 2004 roku Pani dr Darbre pobrała próbkę złośliwego guza piersi od 20 pacjentek. Niestety również to badanie wykazało obecność parabenów w pobranych próbkach guza. Kolejne eksperymenty wykazały, iż godzinę po zastosowaniu antyperspirantu parabeny wnikają do krwi. 

Powinieneś przeczytać: Jak w domu wyleczyć stawy i żyć bez bólu? Kliknij, aby się dowiedzieć.

Drugim składnikiem, na który warto uważać, jest aluminium. Ogólnie rzecz biorąc, jest to najważniejszy składnik w dezodorancie, to dzięki niemu Twoje gruczoły potowe wydzielają znacznie mniej potu. Niestety jego działanie na Twój organizm jest również niekorzystne. Podczas aplikowania dezodorantu związki wraz z aluminium unoszą się w powietrzu. Badania dowiodły, iż wdychanie aluminium powoduje rozwój chorób układu nerwowego. W efekcie czego istnieje wzmożone ryzyko powstania choroby Alzheimera. Pamiętaj, na każdym opakowaniu dezodorantu jest napisane, iż nie wolno go wdychać i stosować częściej niż 24h!! Ponadto aluminium może integrować z ludzkim DNA, a nawet naśladować pracę estrogenów, które mają wpływ na rozwój raka piersi.

Artur Topolski (Specjalista Żywienia): Nie wiesz, który preparat jest odpowiedni dla Ciebie? Kliknij tutaj, aby wyszukać po swojej dolegliwości.

Poniżej zamieszczam małą ściągę składników, których powinno się unikać przy wyborze dezodorantu/antyperspirantu:

 • wszystkie składniki, które zaczynają się od Aluminium,
 • PEG,
 • triklosan,
 • Methylparaben, Propylparaben, Ethylparaben, Isobutylparaben – parabany.

Jeśli po zastosowaniu dezodorantu o powyższych składnikach czujesz ból pad pachą, powiększone węzły chłonne to zastanów się nad zmianą dezodorantu na wersję naturalną.

Które dezodoranty nie zawierają szkodliwych składników?

Jeśli masz skórę wrażliwą, to warto wybrać dezodorant, który będzie posiadał naturalne składniki przeciwbakteryjne, antyseptyczne oraz pielęgnujące skórę. Dla przykładu powinien zawierać wodę zdemineralizowną, kryształ oraz aloes. Dezodorant o takim składzie znajdziesz w kliknij tutaj.

Oczywiście naturalnych dezodorantów jest znacznie więcej. Jeśli nie wiesz, czy Twój dezodorant nie posiada szkodliwych składników, napisz nazwę dezodorantu w komentarzu na Facebooku. Z chęcią odpiszę i doradzę!

Przeczytaj również: Tarczyca bajkalska (66% skuteczności) – niszczy Candidę, złogi tętnicze i zregenerujesz wątrobę. Jak to wykonać? Kliknij, aby się dowiedzieć.


Artur Topolski (Specjalista Żywienia): Co zyskasz dzięki diecie mojego autorstwa? Nie tylko się odchudzisz, ale również pozbędziesz się w pełni lub zminimalizujesz objawy: zaparć, nadciśnienia, Hashimoto, niedoczynności tarczycy, miażdżycy, osteoporozy oraz zregenerujesz swoje jelita pozbywając się biegunek, czy wzdęć! Ponadto każda moja dieta ma odpowiednie dla Ciebie ilości witamin i minerałów, co nie tylko poprawia odporność i dodaje energii, ale również wpływa na pozytywne funkcjonowanie Twojego organizmu. Formularz do zamówienia diety znajdziesz na końcu tej strony.

Efekty i opinie moich pacjentek

1. Kasia M. (33 lata, Nowy Sącz)

“Moja przygoda z dietą od Artura Topolskiego zaczęła się od narodzin mojego pierwszego dziecka. Gdy skończyłam karmić postanowiłam wziąć się za siebie. Nie mogłam znieść swojego wyglądu w lustrze. Na podstawie krótkiej ankiety Artur stworzył dla mnie jadłospis, który składał się z 28 przepisów, stosowałam go przez miesiąc, a następnie zgłosiłam się zgodnie z zaleceniem po nowy. Drugi zestaw stosowałam dwa miesiące. Rezultat był wspaniały, udało mi się schudnąć aż 15 kilogramów. Do tego zaobserwowałam, że mam silniejsze włosy i paznokcie. Mam również więcej energii i wigoru. Przepisy były proste do wykonania, a przede wszystkim bardzo smaczne.”

2. Aga W. (35 lat, Warszawa)

“Chciałam podziękować Arturowi za świetną dietę, dzięki której uzyskałam to, co od lat mogłam sobie tylko wymarzyć. Miałam stały kontakt z Arturem, na bieżąco pisałam mu o swoich efektach. Pewnego razu spytał mnie, czy może udostępnić moją metamorfozę, oczywiście się zgodziłam, aby zmotywować innych do działania. Dieta to podstawa, a Artur Wam w tym pomoże!”

Pozostałe opinie moich klientek:

Jak tworzę dla Was diety?

Wszystkie uwagi, jakie od Was uzyskałem w czasie mojej pracy z pacjentkami, zebrałem w jedną całość i stworzyłem własną dietę, która wychodzi naprzeciw Waszym oczekiwaniom. Przede wszystkim wyeliminowałem wszystkie aspekty, które Wam się nie podobały. Moja dieta bazuje na wszystkich naukowo potwierdzonych metodach prawidłowego odżywiania osób zdrowych oraz chorych. Dlatego też moje diety nie tylko odchudzają, ale również pomagają na wiele dolegliwości takich jak: zaparcia, nieżyt żołądka, nadciśnienie tętnicze, osteoporoza, miażdżyca, niedoczynność tarczycy lub Hashimoto.

Ponadto jadłospis składa się z produktów ogólnodostępnych, których cena jest niska. Dlatego też nie będziecie musieli wiele wydawać na produkty do swojej diety. Dzięki informacją, które podajecie mi w formularzu na końcu tej strony tworzę dla Was indywidualną dietę uwzględniającą choroby, alergie pokarmowe oraz tryb życia. Taka dieta nie tylko stanie się skuteczna, ale również lubiana i smaczna.

Jakie dolegliwości możesz ograniczyć stosując plan żywienia mojego autorstwa?

 • Zaparcia;
 • Biegunka, wzdęcia – regeneracja jelit;
 • Nieżyt żołądka;
 • Nadciśnienie tętnicze;
 • Osteoporoza;
 • Miażdżyca;
 • Otyłość;
 • Niedoczynność lub Hashimoto.

Dlaczego nie warto tworzyć diety na własną rękę?

Diety, które tworzycie na własną rękę najczęściej nie uwzględniają wielu ważnych elementów prawidło zbilansowanej diety. W wyniku stosowania własnej diety mogą pojawić się problemy z metabolizmem, efekt jojo, niedobór witamin, minerałów oraz problemy ze zdrowiem.

Najważniejsze informacje o mojej diecie.

1. Osoby, które mają mało czasu na przygotowanie dietetycznych dań, mogą wybrać opcję szybkich posiłków, których wykonanie zajmuje około 20 minut.

2. Każdy posiłek zawiera szczegółową instrukcję przyrządzenia.

3. Możesz wybrać dietę na odchudzanie, utrzymanie wagi, przybranie na masie, a ponadto możesz wyeliminować dolegliwości związane z zaparciami, nieżytem żołądka, biegunką, wzdęciami, miażdżycą, Hashimoto, niedoczynnością tarczycy, nadciśnieniem tętniczym lub osteoporozą.

4. Po wypełnieniu ankiety jesteś w stałym kontakcie ze mną, czuwam nad Twoimi postępami.

5. Jeśli masz alergię, to ułożę dla Ciebie dietę tak, aby wykluczyć alergeny z pożywienia.

6. Dieta jest dostosowana do suplementów, które przyjmujesz.

7. Każda dieta jest indywidualnie zbilansowana w wartości odżywcze, witaminy i minerały, tak aby zawierała ona wszystkie składniki potrzebne Twojemu organizmowi.

8. Wszystkie rodzaje diet oparte są na potwierdzonych naukowo metodach.

9. Dzięki diecie powinieneś tracić około 0,5 – 1,5 kg tygodniowo (kwestia indywidualna). 

Promocja: Dieta na miesiąc to tylko 50 zł + otrzymasz darmowy poradnik o dolegliwości, którą zaznaczysz w formularzu!

Po wypełnieniu poniższego formularza i opłaceniu zamówienia do 2 dni roboczych otrzymasz dietę wykonaną przez Artura Topolskiego (Specjalista Żywienia) oraz darmowy poradnik.


Źródło: