Dezodorant - czy wszystko o nich wiesz? Poznaj ukrywane tajemnice!

Czy wszystko wiesz o swoim dezodorancie?

Twój dezodorant kryje w sobie wiele składników. Od lat prowadzone są badania, które mają na celu sprawdzenie ich wpływu na zdrowie. Co już dziś wiadomo?

Popularne dezodoranty mają w składzie szkodliwe aluminium i parabeny. Wiesz, że każdy dezodorant ma na etykiecie informację, iż nie wolno wdychać oparów?

dezodorant

Zapraszam do mojego internetowego sklepu, w którym znajdziesz tylko wysokiej jakości preparaty o potwierdzonej naukowo skuteczności. Kliknij tutaj, aby przejść do mojego sklepu.

Proszę o udostępnienie artykułu – każdemu może się przydać!

Wiesz, co znajduje się w Twoim dezodorancie/antyperspirancie?

Produkty te na dobre zagościły na naszym rynku. Niestety w ich składzie możemy spotkać spore ilości chemicznych składników, które głównie mają za zadania tymczasowe zamknięcie gruczołów potowych. W najpopularniejszych dezodorantach możemy znaleźć parabeny. Składnik ten został dokładnie przebadany w 2002 roku przez uczonego z University of Reading. Jego badania wykazały, iż parabeny znajdujące się w dezodorantach i antyperspirantach mogą powodować raka piersi. Na tym jednak testy się nie skończyły, postanowiono zrobić badanie kliniczne na ludziach. W tym celu w 2004 roku Pani dr Darbre pobrała próbkę złośliwego guza piersi od 20 pacjentek. Niestety również to badanie wykazało obecność parabenów w pobranych próbkach guza. Kolejne eksperymenty wykazały, iż godzinę po zastosowaniu antyperspirantu parabeny wnikają do krwi. 

Powinieneś przeczytać: Jak w domu wyleczyć stawy i żyć bez bólu? Kliknij, aby się dowiedzieć.

Drugim składnikiem, na który warto uważać, jest aluminium. Ogólnie rzecz biorąc, jest to najważniejszy składnik w dezodorancie, to dzięki niemu Twoje gruczoły potowe wydzielają znacznie mniej potu. Niestety jego działanie na Twój organizm jest również niekorzystne. Podczas aplikowania dezodorantu związki wraz z aluminium unoszą się w powietrzu. Badania dowiodły, iż wdychanie aluminium powoduje rozwój chorób układu nerwowego. W efekcie czego istnieje wzmożone ryzyko powstania choroby Alzheimera. Pamiętaj, na każdym opakowaniu dezodorantu jest napisane, iż nie wolno go wdychać i stosować częściej niż 24h!! Ponadto aluminium może integrować z ludzkim DNA, a nawet naśladować pracę estrogenów, które mają wpływ na rozwój raka piersi.

Poniżej zamieszczam małą ściągę składników, których powinno się unikać przy wyborze dezodorantu/antyperspirantu:

  • wszystkie składniki, które zaczynają się od Aluminium,
  • PEG,
  • triklosan,
  • Methylparaben, Propylparaben, Ethylparaben, Isobutylparaben – parabany.

Jeśli po zastosowaniu dezodorantu o powyższych składnikach czujesz ból pad pachą, powiększone węzły chłonne to zastanów się nad zmianą dezodorantu na wersję naturalną.

Kliknij poniżej w „Lubię to!”, a będziesz zawsze na bieżąco informowany o nowych artykułach z mojego bloga.

Które dezodoranty nie zawierają szkodliwych składników?

Jeszcze kilka lat temu ciężko było znaleźć dezodorant bez szkodliwych składników. Obecnie znacznie się to zmieniło, w dobie edukacji ludzie sami zaczęli zmieniać swoje upodobania, dlatego też producenci musieli się dostosować, co ostatecznie spowodowała prawdziwy wysyp naturalnych preparatów. Poniżej zamieszczam listę sprawdzonych przeze mnie naturalnych dezodorantów:

1. Jeśli masz skórę wrażliwą, to warto wybrać dezodorant, który będzie posiadał naturalne składniki przeciwbakteryjne, antyseptyczne oraz pielęgnujące skórę. Dla przykładu powinien zawierać wodę zdemineralizowną, srebro, tłuszcz roślinny, wyciąg z wiesiołka oraz betainę. Dezodorant o takim składzie znajdziesz w kliknij tutaj.

2. Natomiast jeśli wymagasz od swojego dezodorantu, aby poza swoimi kluczowymi właściwościami dodatkowo nawilżał skórę i posiadał przyjemny zapach, to warto zwrócić uwagę, czy w składzie znajduje się olej Palmarozowy i woda kwiatowa np. z szałwii. Dezodorant o takich właściwościach znajdziesz w kliknij tutaj.

3. Niektóre dezodoranty mogą zostawiać ślady na ubraniach. Dlatego też, jeśli chcesz mieć pewność, iż Twój naturalny dezodorant nie zostawi śladów, to warto szukać takiego, który będzie miał w składzie ekstrakt z pereł oraz bazę migdałową. Dezodorant o podanym składzie, niezostawiający śladów znajdziesz w promocyjnej cenie w kliknij tutaj.

4. Można również spotkać specjalne naturalne dezodoranty dla mężczyzn. Charakteryzują się one nieco innym składem, głównie odmienne są olejki eteryczne w celu nadania męskiego zapachu. Tego typu dezodoranty również niwelują podrażnienia oraz delikatnie nawilżają skórę. Naturalny męski dezodorant znajdziesz w najniższej cenie w kliknij tutaj.

Oczywiście naturalnych dezodorantów jest znacznie więcej. Jeśli nie wiesz, czy Twój dezodorant nie posiada szkodliwych składników, napisz nazwę dezodorantu w komentarzu na Facebooku. Z chęcią odpiszę i doradzę!

Przeczytaj również: Tarczyca bajkalska (66% skuteczności) – niszczy Candidę, złogi tętnicze i zregenerujesz wątrobę. Jak to wykonać? Kliknij, aby się dowiedzieć.

Proszę o udostępnienie artykułu – każdemu może się przydać!

Kliknij poniżej w dolegliwość, którą posiadasz, aby dowiedzieć się, jak sobie z nią poradzić.


Źródło: