Czy kurkuma działa na odchudzanie? - Artur Topolski

Czy kurkuma działa na odchudzanie?

Kurkuma, nazywana też żółtym imbirem, to przyprawa o gorzkawym, korzennym smaku i charakterystycznym żółto-pomarańczowym kolorze. Za sprawą swojego koloru kurkuma często wykorzystywana jest w kuchni do barwienia potraw, na przykład curry czy ryżu. Dzięki zawartości kurkuminy przyprawa ta wyróżnia się wieloma właściwościami leczniczymi. Coraz więcej mówi się też o wpływie kurkumy na utratę zbędnych kilogramów. Czy kurkuma wspomaga odchudzanie?

Kurkuma na odchudzanie – jak stosować?

Wspomniana już kurkumina hamuje podział komórek tłuszczowych, a tym samym przyspiesza spalanie tłuszczu. Powstawanie nowych komórek tłuszczowych jest więc ograniczone, dzięki czemu trudniej przybieramy na wadze. Co więcej, kurkumina stabilizuje poziom glukozy i cholesterolu LDL we krwi. Oprócz kurkuminy w kurkumie znajdziemy też witaminy B6, B9, C i E oraz żelazo, fosfor, potas, magnez, cynk, błonnik, kwasy tłuszczowe i polifenole.

Jak działa kurkuma na odchudzanie? Przepis uniwersalny nie istnieje, gdyż możemy dodawać kurkumę do dowolnych dań i napojów, m.in. do zup, mięs, marynat, gotowanych warzyw, sałatek, koktajli owocowych i naparów.

Kurkuma do picia na odchudzanie

Kurkumę można dodawać do potraw i jogurtów oraz spożywać w płynnej postaci. Kurkuma do picia na odchudzanie jest zdrowa, pożywna i łatwa w przyrządzeniu.Napar z kurkumy, imbiru, miodu i wody przyspiesza przemianę materii, dlatego najlepiej spożywać go rano, 30 minut przed pierwszym posiłkiem, a także popijać w ciągu dnia.

Kurkuma i imbir zawierają duże ilości składników stymulujących metabolizm i przyspieszających spalanie tłuszczu. Co więcej, w imbirze znajduje się serotonina, która powoduje uczucie sytości i ułatwia kontrolowanie apetytu.

Ciekawą opcją jest także tzw. złote mleko na bazie kurkumy, mleka roślinnego i wody. Odpowiedź na pytanie, czy kurkuma działa na odchudzanie, jest więc jednoznaczna: TAK. Jednak warto pamiętać, że aby uzyskać oczekiwany efekt, należy połączyć spożywanie kurkumy ze zbilansowaną dietą i aktywnością fizyczną.

Dowiedz się więcej o właściwościach żółtego imbiru, poznając najważniejsze fakty na temat kurkumy.