Cholina - jak ją stosować, aby zregenerować wątrobę i wzmocnić mięśnie?

Cholina – stosując ją w odpowiedni sposób zregenerujesz wątrobę, urodzisz zdrowe dziecko oraz poprawisz pamięć

Cholina to jeden z najważniejszych składników niezbędnych ludzkiemu organizmowi do prawidłowej pracy oraz rozwoju. Niestety w pożywaniu jest ona rzadko spotykana.

Zobacz, co zyskasz dzięki stosowaniu choliny w większych dawkach. Cholina jest potrzebna przede wszystkim w tworzeniu prawidłowej budowy komórek w naszym organizmie, ponadto odpowiada za właściwą pracę mięśni, układu oddechowego, serca, czy nawet mózgu. Ponadto cholina świetnie regeneruje wątrobę.

cholina

Artur Topolski (Specjalista Żywienia): Potrzebujesz diety, która skutecznie Cię odchudzi? A może potrzebujesz diety, która pomoże lub całkowicie wykluczy takie dolegliwości jak: zaparcia, nadciśnienie, Hashimoto, niedoczynność tarczycy, miażdżyca, osteoporoza lub chcesz zregenerować swoje jelita? Napisz do mnie w celu konsultacji, a następnie ułożę dla Ciebie dietę bez drogich, wyszukanych produktów, a także bez skomplikowanych potraw. Koszt diety to 50 zł. Kliknij tutaj, aby zgłosić się do mnie po dietę.

Proszę o udostępnienie artykułu – każdemu może się przydać!

Cholina – Jak objawia się niedobór?  

Międzynarodowy Instytut Medyczny w 1998 roku uznał cholinę jako niezbędny składnik odżywczy, który powinien być stosowany przez każdego z nas. Odpowiednie dawki choliny są niezbędne do prawidłowego rozwoju organizmu oraz zmniejszają ryzyko powstania wielu chorób. Niedobór tego składnika może powodować rozwój chorób wątroby, miażdżycę tętnic, zaburzenia neurologiczne, nieprawidłową pracy nerek czy problemy z pamięcią długotrwałą.

Przeczytaj również: Jak skutecznie usunąć grzyby typu Candida? Kliknij, aby się dowiedzieć.

Co wykazały badania naukowe?

Jedno z najnowszych badań wykonano w warunkach klinicznych (na pacjentach). Miało ono na celu wykazanie stanu wątroby oraz mięśni wśród osób, których dieta była uboga w choliny. Cały przebieg tego badania został opisany w „The American Journal of Clinical Nutrition”. Naukowcy po 3 miesiącach badań dowiedli, iż 77 procent przebadanych mężczyzn miało uszkodzoną wątrobę oraz problemy z mięśniami. Podobne objawy były wśród 80 procent kobiet. Aż wśród 10 procent wszystkich przebadanych rozwinęła się poważna choroba stłuszczenia wątroby. Co ciekawe, większość chorób wątroby oraz mięśni ustąpiła po stosowaniu preparatów bogatych w choliny (takie działanie wykazano wśród osób, które miały jej niedobór).

W 2004 roku „American Journal of Epidemiology” przedstawił wpływ niedoboru choliny na układ nerwowy. Cholina bierze udział w bardzo ważnym procesie neurologicznym, a mianowicie metyzacji homocysteiny do metioniny. Proces ten zmniejsza ryzyko mutacji genów, co jest bardzo ważne dla wszystkich kobiet chcących zajść w ciąże oraz ciężarnych. Według badań regularne przyjmowanie choliny powoduje aż czterokrotny spadek wystąpienia wad układu nerwowego płodu.

Natomiast w 2002 roku zostało wykonane badanie kliniczne przez „Clinica Chimica Acta”. Wykazało ono, iż cholina obniża poziom homocysteiny, która może powodować między innymi choroby sercowo-naczyniowe, złamania kości, a także problemy z pamięcią.

Instytut Zaburzeń „Basic & Clinical Neurosciences Research Center” wykazał, iż cholina jest prekursorem acetylocholiny, którą stosuje się w zaburzeniach mózgowych. W badaniu klinicznym dowiedziono, iż stosowanie preparatów bogatych w choliny poprawia pamięć oraz funkcje poznawcze. Najlepsze efekty terapii widać wśród osób cierpiących na Alzheimera. Wśród 246 pacjentów wykazano, iż 67% uzyskało poprawę funkcji mózgu w tym poprawę zapamiętywania i koncentracji. Oryginalna dokumentacja z badania – kliknij tutaj

Pozostałe właściwości choliny:

 • Odpowiada za prawidłowy rozwój mózgu oraz rdzenia kręgowego.
 • Zmniejsza ryzyko wystąpienia cukrzycy typu 2 oraz nadciśnienia.

Kto powinien przyjmować cholinę?

 • Osoby mające problemy z zapamiętywaniem.
 • Osoby, które mają uszkodzoną wątrobę lub chcą poprawić jej kondycję. 
 • Kobiety ciężarne oraz chcące zajść w ciążę.
Artur Topolski (Specjalista Żywienia): Nie wiesz, który preparat jest odpowiedni dla Ciebie? Kliknij tutaj, aby wyszukać po swojej dolegliwości.

Jaki preparat z choliną przyjmować, aby osiągnąć podobne efekty, co w wyżej przytoczonych badaniach?

W większości badań, na podstawie których napisałem ten artykuł, stosowano preparaty bogate w wodorocytrynian choliny z przedziału 500-750 mg, przy czym czystej choliny było około 200 mg. Warto zwrócić uwagę na rodzaj choliny oraz dawkę, tylko to warunkuje prawidłowe działanie preparatu! W moim sklepie znajdziesz wodorocytrynian choliny 700 mg w tym 250 mg czystej choliny. Aby dowiedzieć się więcej o sprawdzonym przeze mnie produkcie kliknij tutaj.

Powinnaś również przeczytać: Jak zyskać silne włosy, brak cellulitu i młodszą skórę? Kliknij, aby sprawdzić i działaj szybko!


Artur Topolski (Specjalista Żywienia): Co zyskasz dzięki diecie mojego autorstwa? Nie tylko się odchudzisz, ale również pozbędziesz się w pełni lub zminimalizujesz objawy: zaparć, nadciśnienia, Hashimoto, niedoczynności tarczycy, miażdżycy, osteoporozy oraz zregenerujesz swoje jelita pozbywając się biegunek, czy wzdęć! Ponadto każda moja dieta ma odpowiednie dla Ciebie ilości witamin i minerałów, co nie tylko poprawia odporność i dodaje energii, ale również wpływa na pozytywne funkcjonowanie Twojego organizmu. Formularz do zamówienia diety znajdziesz na końcu tej strony.

Efekty i opinie moich pacjentek

1. Kasia M. (33 lata, Nowy Sącz)

“Moja przygoda z dietą od Artura Topolskiego zaczęła się od narodzin mojego pierwszego dziecka. Gdy skończyłam karmić postanowiłam wziąć się za siebie. Nie mogłam znieść swojego wyglądu w lustrze. Na podstawie krótkiej ankiety Artur stworzył dla mnie jadłospis, który składał się z 28 przepisów, stosowałam go przez miesiąc, a następnie zgłosiłam się zgodnie z zaleceniem po nowy. Drugi zestaw stosowałam dwa miesiące. Rezultat był wspaniały, udało mi się schudnąć aż 15 kilogramów. Do tego zaobserwowałam, że mam silniejsze włosy i paznokcie. Mam również więcej energii i wigoru. Przepisy były proste do wykonania, a przede wszystkim bardzo smaczne.”

2. Aga W. (35 lat, Warszawa)

“Chciałam podziękować Arturowi za świetną dietę, dzięki której uzyskałam to, co od lat mogłam sobie tylko wymarzyć. Miałam stały kontakt z Arturem, na bieżąco pisałam mu o swoich efektach. Pewnego razu spytał mnie, czy może udostępnić moją metamorfozę, oczywiście się zgodziłam, aby zmotywować innych do działania. Dieta to podstawa, a Artur Wam w tym pomoże!”

Pozostałe opinie moich klientek:

Jak tworzę dla Was diety?

Wszystkie uwagi, jakie od Was uzyskałem w czasie mojej pracy z pacjentkami, zebrałem w jedną całość i stworzyłem własną dietę, która wychodzi naprzeciw Waszym oczekiwaniom. Przede wszystkim wyeliminowałem wszystkie aspekty, które Wam się nie podobały. Moja dieta bazuje na wszystkich naukowo potwierdzonych metodach prawidłowego odżywiania osób zdrowych oraz chorych. Dlatego też moje diety nie tylko odchudzają, ale również pomagają na wiele dolegliwości takich jak: zaparcia, nieżyt żołądka, nadciśnienie tętnicze, osteoporoza, miażdżyca, niedoczynność tarczycy lub Hashimoto.

Ponadto jadłospis składa się z produktów ogólnodostępnych, których cena jest niska. Dlatego też nie będziecie musieli wiele wydawać na produkty do swojej diety. Dzięki informacją, które podajecie mi w formularzu na końcu tej strony tworzę dla Was indywidualną dietę uwzględniającą choroby, alergie pokarmowe oraz tryb życia. Taka dieta nie tylko stanie się skuteczna, ale również lubiana i smaczna.

Jakie dolegliwości możesz ograniczyć stosując plan żywienia mojego autorstwa?

 • Zaparcia;
 • Biegunka, wzdęcia – regeneracja jelit;
 • Nieżyt żołądka;
 • Nadciśnienie tętnicze;
 • Osteoporoza;
 • Miażdżyca;
 • Otyłość;
 • Niedoczynność lub Hashimoto.

Dlaczego nie warto tworzyć diety na własną rękę?

Diety, które tworzycie na własną rękę najczęściej nie uwzględniają wielu ważnych elementów prawidło zbilansowanej diety. W wyniku stosowania własnej diety mogą pojawić się problemy z metabolizmem, efekt jojo, niedobór witamin, minerałów oraz problemy ze zdrowiem.

Najważniejsze informacje o mojej diecie.

1. Osoby, które mają mało czasu na przygotowanie dietetycznych dań, mogą wybrać opcję szybkich posiłków, których wykonanie zajmuje około 40 minut.

2. Każdy posiłek zawiera szczegółową instrukcję przyrządzenia.

3. Możesz wybrać dietę na odchudzanie, utrzymanie wagi, przybranie na masie, a ponadto możesz wyeliminować dolegliwości związane z zaparciami, nieżytem żołądka, biegunką, wzdęciami, miażdżycą, Hashimoto, niedoczynnością tarczycy, nadciśnieniem tętniczym lub osteoporozą.

4. Po wypełnieniu ankiety jesteś w stałym kontakcie ze mną, czuwam nad Twoimi postępami.

5. Jeśli masz alergię, to ułożę dla Ciebie dietę tak, aby wykluczyć alergeny z pożywienia.

6. Dieta jest dostosowana do suplementów, które przyjmujesz.

7. Każda dieta jest indywidualnie zbilansowana w wartości odżywcze, witaminy i minerały, tak aby zawierała ona wszystkie składniki potrzebne Twojemu organizmowi.

8. Wszystkie rodzaje diet oparte są na potwierdzonych naukowo metodach.

9. Dzięki diecie powinieneś tracić około 0,5 – 1,5 kg tygodniowo (kwestia indywidualna). 

Promocja: Dieta na miesiąc to tylko 50 zł.

Po wypełnieniu poniższego formularza i opłaceniu zamówienia do 2 dni roboczych otrzymasz dietę wykonaną przez Artura Topolskiego (Specjalista Żywienia).

Może Ci się jeszcze spodobać...